DOOM vs QUAKE

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Najlepszy FPS lat 90' na PC to:

DOOM
25
17%
QUAKE
32
22%
WOLFENSTEIN 3D
14
10%
DUKE NUKEM 3D
14
10%
BLOOD
15
10%
SHADOW WARRIOR
0
Brak głosów
REDNECK RAMPAGE
2
1%
POWERSLAVE
0
Brak głosów
HEXEN
5
3%
HERETIC
1
1%
STRIFE
1
1%
DARK FORCES
1
1%
TERMINATOR
1
1%
UNREAL
11
7%
HALF LIFE
16
11%
SIN
1
1%
TUROK
1
1%
SHOGO
1
1%
SYSTEM SHOCK
3
2%
KINGPIN
3
2%
 
Liczba głosów: 147
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOOM vs QUAKE

17-07-2019, 21:15

Hatefire pisze:A i Outlaws mi się przypomniał. Nie czołówka, ale bardzo sympatyczne.
strzelanie do kurczaków :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2271
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: DOOM vs QUAKE

17-07-2019, 21:21

Same fajności. Wybrałem Q, ale długo się wahałem. Początek nowego millenium tez obfitował w mocne tytuły, wspomniany Soldier of Fortune, Medal of Honor, nowy Wolf, się grało :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: DOOM vs QUAKE

17-07-2019, 21:56

moonfire pisze:Duke Nukem, a potem Doom. To dla mnie oczywiste. Pierwsza gra za futurystyczny klimat SF oraz nonszalancję w rozwałce u głównego bohatera, druga - tajemniczość i niezamierzoną groteskowość.

Poza tym zawsze grałem z kodami na nieśmiertelność. Nie chciałem zwracać uwagi na to, czy potwory mnie uwalą, ale na zwiedzanie i rozwiązywanie zagadek.
Absolutnie nie chce sie przypierdalac ale bzdury piszesz. W w/w produkcjach rozwiązywanie zagadek to dodatek- taka wisienka na torcie . Dej spokój. Kurea toć w tym czasie z 20 lepszych produkcji wyszło. To są tematy o fpp.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DOOM vs QUAKE

17-07-2019, 22:43

Zagadki to przede wszystkim Strife i Hexen II, ale szukanie sekretów w Doomach, DN3D czy Blood też miało swój urok.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
10,5
zaczyna szaleć
Posty: 246
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 07:04

Przecież Quake to gra rewolucja. Kto czytał SS ten pamięta, że jak redaktorzy wrócili z jakiś zagranicznych targów gier i przywieźli ze sobą parę screenów, które zresztą wrzucili do gazety a potem opisywali, że postacie będę BRYŁAMI a nie płaskie, pisali, że będzie coś takiego jak STRZELBA NA GWOŹDZIE to ludzie szaleli. Kto dorastał wraz z grami komputerowymi od czasów Prince of Persia, Wolfensteina, Mortala, Street Fightera, Sim City czy innych Giana Sisters;^) ten pamięta, że Quake stał się legendą zanim się ukazał! A po premierze to już była odlot totalny! No i multiplayer!!! Nie wiem jak to dokładnie wyglądało za granicą, ale w Polsce LAN party zaczęły się od Quake`a. Jak byłem na pierwszym ogólnopolskim fragparty w Mysłowicach, gdzie była cała ówczesna śmietanka sceny to tam nawet za bardzo nikt alko nie pil bo wszyscy grali! Byli nawet goście z Czechosłowacji. Nieśmiertelne DM4 i DM6. Przecież ta scena dalej istnieje! Dalej nie było tak rewelacyjnie, ale wciąż dobrze vide Railgun.

Long Live the Quake!
Nono.
Awatar użytkownika
Bień
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 08-01-2014, 13:18
Lokalizacja: Gliwice

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 08:21

Half Life.

Wklad dooma i quake-a w gejming jest nie do podwazenia....ale po przejsciu half life-a bylem innym czlowiekiem.Do tej pory zadna gra nie wywolala u mnie takiego szoku/podniety /zaskoczenia/niedowierzania/oczopląsu itp jak hf.
Top topów.
No...
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 09:12

Nerwowy pisze:Zagadki to przede wszystkim Strife i Hexen II, ale szukanie sekretów w Doomach, DN3D czy Blood też miało swój urok.
Hexen II zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Do dzisiaj bez wahania to moje 20 gier bez podziału na kategorie. Idealne wręcz połączenie miodnego klimatu i naprawdę przyzwoicie zaprojektowane elementy zagadkowe. Na tyle ,że jako gówniarz gdzieś tam mocniej utkwiłem w świecie stylizowanym na amerykę południową:) Brakuje mi w fpp tego typu produkcji.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
domeldoom
zaczyna szaleć
Posty: 109
Rejestracja: 28-07-2017, 12:53

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 13:51

Q]I[

nie było to jak znaleźć BFG10K :-)

Ale Unreal Tournament i chyba 2014 też OK.
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 14:37

Bień pisze:Half Life.

Wklad dooma i quake-a w gejming jest nie do podwazenia....ale po przejsciu half life-a bylem innym czlowiekiem.Do tej pory zadna gra nie wywolala u mnie takiego szoku/podniety /zaskoczenia/niedowierzania/oczopląsu itp jak hf.
Top topów.
No...

Doom i Quake swoimi silnikami i kodem sieciowym podłożyły techniczne podwaliny pod gatunek klasycznych FPS'ów a design poziomów, broni i wrogów ustaliły swoisty kanon dla tego typu gier, ale to właśnie HL wprowadził je w XXI wiek. Oprócz realistycznej grafiki i fizyki engine'u dostaliśmy również trzymającą w napięciu historię, którą przedstawiono od innej strony i rozwijano dalej w dodatkach. Sama rozgrywka to w głównej mierze było jednak nadal to co najbardziej kochamy w tego typu grach - walka z wszelkiego rodzaju wrogami. Z tego również gra wywiązuje się w 100 procentach za sprawą świetnego AI zarówno kosmitów jak i ludzkich oponentów, ciekawego arsenału i satysfakcjonującego modelu strzelania.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 14:43

Pewnie i tak mi się nie będzie chciało tykac tych staroci, ale spytam. Nie grałem w większość tych gier, przeszedłem tylko HL. Jest sens teraz nadrabiać zaległości?
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 14:56

Oczywiście, tym bardziej, że większość z nich ma obecnie odświeżone wersje albo source porty, które umożliwiają komfortową grę w wysokich rozdzielczościach na nowszych systemach.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 15:13

Nie jestem przekonany. Grałem chwilę w Wolfenstein 3d, jako ciekawostka spoko, ale nie mam najmniejszej ochoty zaliczać całości. W Duke Nukem trochę pogralem poziomy i sama rozgrywka ok, ale te płaskie postacie... Zresztą albo gdzieś utknalem, albo mi się znudziło, raczej nie będę do tego wracał i zaczynał od nowa. Do Dooma wogole mnie nie ciągnie, tam chyba nie można było skakać oraz patrzeć w górę i dół, nie chce być tak ograniczany. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to ważne gry itd.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 16:17

:D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 16:38

Nie będę jaral się dzisiaj tym, co było wielkie w latach 90. Doceniam te produkcje i ich wkład w rozwój gier, ale interesuje mnie po prostu, jak w to gra się dzisiaj. Gry się niestety szybko starzeją. Rozumiem sentyment. Dla mnie Contra i Super Mario Bros to wielkie gry, ale jakbym poznawal je dzisiaj, oceniałbym je inaczej.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4594
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 16:56

doom 1 i 2 i final doom plus pirate doom i doom golden souls .
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 16:59

Headcrab pisze:Nie będę jaral się dzisiaj tym, co było wielkie w latach 90. Doceniam te produkcje i ich wkład w rozwój gier, ale interesuje mnie po prostu, jak w to gra się dzisiaj. Gry się niestety szybko starzeją. Rozumiem sentyment.
No i gra się bardzo dobrze za sprawą tego o czym pisałem. I nie jest to jedynie kwestia sentymentu, bo porównując je do współczesnych, uproszczonych tytułów pełnych cut scenek i QTE te gry jeszcze zyskują. I jak widać nie tylko ja tak uważam czego dowodzi niedawny wysyp gier próbujących odtworzyć zarówno dawną stylistykę jak i mechanikę rozgrywki opartej na szybkiej, nieskrępowanej rozwałce (DUSK). Ale ty widzę i tak wiesz swoje i zadajesz pytania, na który sam sobie wywnioskowałeś odpowiedz chociaż nie za bardzo wiem na jakiej podstawie. Nie będę cię jednak przekonywał na siłę.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 17:04

DOOM z modem brutal doom i jedziesz.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 17:37

Headcrab pisze:Gry się niestety szybko starzeją.
Nie starzeją się, jeżeli coś nie jest dobre teraz to znaczy że nigdy nie było. W przypadku fps złota era to mnie więcej premiera shareware Dooma do czasu wypuszczenia RtCW. Potem zdażały się dobry gry ale raczej pojedynczo a wibitnej nie było żadnej. Dzisiaj shootery fpp to na ogół kicananie między checkpointami z hitscanowym gunem i chowanie się za węgłem dla regeneracji życia.... do tego na ogół obrzydlwie graficznie.

Jak można tę konsolową, potwornie nudną zabawę w kucanego w ogóle porównywać do np. Ultimate Doom i mapy Sever the Wicked, gdzie aż kipi od akcji na samym starcie? Ile razy ja to przechodziłem, cały mój gaming polegał kiedyś na ustawieniu trudności na Ultra-Violence, wklepaniu IDCLEV43 i jazda do końca levelu i tak dzień w dzień.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 17:49

Jak będę miał ochotę na FPS w starym stylu odpale sobie jakiegoś Painkillera, Serious Sama HD, lub znajdę sobie coś podobnego, zamiast cofać się do gier na które ciężko się dziś patrzy i często nie miały nawet pełnego 3d.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 212
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: DOOM vs QUAKE

18-07-2019, 17:50

Bień pisze:Half Life.

Wklad dooma i quake-a w gejming jest nie do podwazenia....ale po przejsciu half life-a bylem innym czlowiekiem.Do tej pory zadna gra nie wywolala u mnie takiego szoku/podniety /zaskoczenia/niedowierzania/oczopląsu itp jak hf.
Top topów.
No...
TAK.

H-L > Quake 1 = Doom 1,2 >>>> reszta. Nie we wszystkie grałem, ale w większość. Pomimo tego, że są to (bardzo) dobre gry, to te trzy IMHO górują nad pozostałymi.
Headcrab pisze:Nie będę jaral się dzisiaj tym, co było wielkie w latach 90. Doceniam te produkcje i ich wkład w rozwój gier, ale interesuje mnie po prostu, jak w to gra się dzisiaj. Gry się niestety szybko starzeją. Rozumiem sentyment. Dla mnie Contra i Super Mario Bros to wielkie gry, ale jakbym poznawal je dzisiaj, oceniałbym je inaczej.
Ale które konkretnie? Odświeżyłem sobie niedawno Dooma i pierwszego Quake, grało mi się rewelacyjnie, ale ja poznałem te wszystkie gry w latach 90-tych i mogę być nieobiektywny.
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
ODPOWIEDZ