ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
ODPOWIEDZ
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

19-12-2021, 14:41

Triceratops pisze:
19-12-2021, 10:30
mistrzsardu pisze:
18-12-2021, 21:25
Pelson pisze:
18-12-2021, 20:38
Tutaj wychodzi moja naiwność, bo liczę, ze ktokolwiek obejmie ten burdel jako następny rozliczy dobrą zmianę sądownie jako przestrogę, ze takie numery są jednak zbyt grubymi nićmi szyte, nawet w bantustanie.
:lol:
No wlasnie, kto kogo mialby rozliczac, kol bartwa gdzies tu napisal, ze wszyscy oni po jednych pieniadzach, w co wielu tutaj ma problemy z przyjeciem do wiadomosci. Po ostatnio ujawnionym filmiku adasia z wojtkiem chyba nikt nie ma watpliwosci
Napisałem, ze jestem naiwny :) i z tej świętej cechy wynika mój wpis. Nie wiem kto, ale ktokolwiek by to był to ponosiłbym za nim widły. Marzy mi sie, że kilkoro największych szkodników, Jarek, Zero, Święczkowski, Pinokio, jeszcze paru innych, spotka się na jednym spacerniaku we Wronkach za te aż za grube przekręty. Nie mam złudzeń, ze na tym polega polityka, że pod powierzchnią odbywają sie jazdy na grube bańki, ale towarzystwo dojnej zmiany juma w biały dzień, na rympał, śmiejac się wręcz na okoliczność swoich przewał.

Teraz można sie śmiać do rozpuku.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

19-12-2021, 14:49

Wygooglujcie sobie poseł Gawron. Andrzej jest oderwany od pluga. Najebany na każdej imprezie jak wieprz. Sklep komputerowy prowadził całe zycie. Gdzie zatrudniał.... 0 osób. Ile razy leżał na ziemi na naszych spędach rodzinnych nie pamietam. Kurwa tak obrósł w piórka ze ma sie zesrać. Dupi takie głupoty a pojęcia nie ma o prowadzenia biznesu. Kiedyś pęknę i mu przyjebie.

Do czego zmierzam. Wstyd jak chuj, ze tacy ludzie mają realny wpływ na zycie reszty obywateli. Jak go zapytałem przy gorzale odnośnie Polskiego Ładu on nawet nie ogarnia co idioty tam wymyśliły. Ale oczywiście będzie głosował za. Chociaż nic z tego nie rozumie. Właśnie tak wygląda bantustan.

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.

Ja wiem ze ktoś napisze - Tomek taka trochę lipa z imienia i nazwiska o kimś pisać ale jest osobą publiczna? Jest. Jest wybrańcem okolicznej rzeszy wyborców? Jest. To napisze co mnie urwiera i chuj.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka






535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

20-12-2021, 18:11

Coś podobnego! Nikt się przecież tego nie mógł spodziewać. Nawiasem mówiąc za ten numer ta banda powinna zostać wyprowadzona za ostatnią stodołę. https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ne/c7gdsfb
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

20-12-2021, 20:48

Wysokie stopy to będą w przyszłym roku, 4-5% bazowa
Life ist krieg (:
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16140
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

23-12-2021, 23:22

Tego nie znałem. > Zmyślne, sprytne = dobre (dla wiadomo kogo), w sam raz, aby przetargać i rozkułaczyć, złodzieja-badylarza-junuszexa LOL

Obrazek

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... =BoxOpLink

Ciekawe czy dzisiaj jak dzwoniła księgowa, jak stałem po rybowską, wiedziała, że takie rodzyny kryją się w tym zakalcu. Tak się podnieciłem, że za jej poradą, płacąc w tym roku składki zusowskie za styczeń2022, będę na jakieś 50 płyt do przodu + kilka najebek, że o to nie zapytałem LOL
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

27-12-2021, 16:46

Niesamowite. Trudno uwierzyć. Jak to w ogóle jest możliwe? Przecież były takie dokładne wyliczenia. https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ch/01phgkw
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

27-12-2021, 18:05

Odkąd wprowadzili ten podatek nigdy już nie kupiłem żadnej coli i innych napojów gazowanych objętych podatkiem, takemu fajnemu rządu popsułem plan pięcioletni :/

Ale zaraz, jakie wpływy, przecież chodziło o graniczenie szkodliwej konsumpcji wsród narodu?
Yare Yare Daze
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

03-01-2022, 13:49

Wszystko prawda, ale całe szczęście, że są na sali tacy, którzy pamiętają jak sympatyczny pan łukasz wjeżdżał w dupę dobrej zmianie. https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... z,79cfc278
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

03-01-2022, 16:15

535 pisze:
03-01-2022, 13:49
Wszystko prawda, ale całe szczęście, że są na sali tacy, którzy pamiętają jak sympatyczny pan łukasz wjeżdżał w dupę dobrej zmianie. https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... z,79cfc278
Tak, dobrze to pamiętam. Co prawda cieszy, że przejrzał na oczy. Miejmy nadzieję, że paru zawodników, których nadal twierdzi, że "złodziejska zmiana" to mniejsze zło, także niedługo dostrzeże mniej srebrników w swoich portfelach.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

04-01-2022, 12:32

Przestancie kurwa narzekac, jest dobrze
woodpecker from space
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

04-01-2022, 12:46

Ciekawe kiedy nastąpi kumulacja i suweren zorientuje się, że właśnie widzi w lustrze odbicie swojej gołej dupy?
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2564
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

04-01-2022, 13:03

Nawet Michał Wiśniewski ostrzega o wzroście rat kredytowych, co to będzie, co to będzie?
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

04-01-2022, 13:19

535 pisze:
04-01-2022, 12:46
Ciekawe kiedy nastąpi kumulacja i suweren zorientuje się, że właśnie widzi w lustrze odbicie swojej gołej dupy?
Nigdy :D

Najważniejsze przecież, że ekipa mniejszego zła zrealizowała swoje obietnice a aktualna sytuacja nie ma z tym nic wspólnego.
Mniej kasy u obywateli to tak naprawdę wina Tuska który potajemnie podkrada ją z porfeli dokładnie jak te 200 mld VATu. Poza tym należy się cieszyć, że nie rządzi Czaskoski, bo już dawno każdy miałby przymusowo dokwaterowanego na kwadrat geja - imigranta.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2564
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

07-01-2022, 18:49

Niby babka dobrze gada, ale dlaczego dopiero miesiąc przed upływem kadencji?


Taki wzrost cen gazu i energii może spowodować, że sytuacja wyrwie się spod kontroli - Ancyparowicz, RPP
PAP - Biznes
7 sty 2022, 17:15


7.01.2022, Warsaw (PAP) - Taki wzrost cen gazu i energii może spowodować, że sytuacja wyrwie się spod kontroli - wynika z wypowiedzi członkini RPP Grażyny Ancyparowicz w telewizji Biznes24.

"W najczarniejszych przewidywaniach sobie nie wyobrażałam, że w tak skokowy sposób można podnieść ceny gazu. To jest niewyobrażalne i nie wiem jakie były przyczyny. Dlatego, że wzrost cen spot nie tłumaczy absolutnie tego co w tej chwili proponuje się gospodarstwom domowym. (...) W tej chwili mamy sytuację taką, która obawiam się, za moment może niestety wyrwać się spod kontroli. Dlatego, że takich wzrostów cen energii, cen gazu, cen utrzymania mieszkań i jednocześnie pogorszenia sytuacji finansowej wszystkich osób, które sobie troszeczkę lepiej radzą w życiu to ja sobie nie wyobrażałam i nie wyobrażam. Jestem głęboko przerażona tym, że jeśli polityka społeczna i polityka podatkowa będzie dalej kontynuowana, to oczywiście uda się sztucznie, na chwilę zmniejszyć tempo inflacji obniżając VAT, (...) tylko tego nie można czynić w nieskończoność, więc później jeszcze będzie gorsza eksplozja cen" - powiedziała Ancyparowicz.

Ancyparowicz wyraziła zaniepokojenie zmianami wprowadzonymi w Polskim Ładzie.

"Polityka janosikowa nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła, ja rozumiem, że trzeba udzielać wsparcia grupom, które są bezradne. Bardzo optymistycznie patrzyłam na program 500+, chociaż inaczej sobie wyobrażałam jego o wdrażanie. On przyniósł pewne pozytywne efekty. Natomiast później kontynuowana polityka janosikowa, która przekłada się teraz na to w jaki sposób będą poszczególne grupy obciążone parapodatkiem, bardzo wysokim, bo 9-proc. , który ma zwiększyć dochody budżetowe, bo przecież nie dochody Narodowego Funduszu Zdrowia, ja nie rozumiem tej polityki" - powiedziała.

Kadencja Ancyparowicz w RPP upływa 9 lutego 2022 r.
Celem życia nie jest przeżycie.
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

07-01-2022, 19:27

Wzięlo ją kurwa na brutalną szczerość. Każdy głupek wie i czuje co się święci. Nawiasem mówiąc niech mi ktoś przypomni co w ciągu ostatnich trzydziestu lat podrożało z dnia na dzień w takim stopniu? Bo wczoraj szukałem w pamięci takiej sytuacji i nie mogłem sobie przypomnieć. Przecież nie ma chuja, żeby w tym chaosie w końcu coś nie jebło. To wygląda jak celowe działanie, a nawet prowokacja.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16140
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

08-01-2022, 13:59

Obrazek

Zaczeo'siem, a to dopiero pierwszy z pięciu roków, nawet lat, podwyżki akcyzy.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

08-01-2022, 15:07

Inflacja w strefie euro najwyższa w historii. W Estonii i na Litwie przekroczyła 10 proc.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 55541.html
Mamy trzy punkty procentowe ponad średnią strefy euro... Co ciekawe Słowacy sobie na razie radzą lepiej niż Niemcy.
Guilty of being right
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2564
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

08-01-2022, 19:00

Rządom wysoka inflacja jest na rękę tylko nikt tego nie powie głośno. Dług się dewaluuje, a że przy okazji ludzie są okradani z oszczędności? Nikogo poza okradanymi to nie obchodzi.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

12-01-2022, 12:51

GDY IDĘ ZE SWOJĄ PENSJĄ NA ZAKUPY:
Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

12-01-2022, 12:57

uglak pisze:
08-01-2022, 15:07
Inflacja w strefie euro najwyższa w historii. W Estonii i na Litwie przekroczyła 10 proc.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 55541.html
Mamy trzy punkty procentowe ponad średnią strefy euro... Co ciekawe Słowacy sobie na razie radzą lepiej niż Niemcy.
przekaz dnia, widzę...
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ