ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:15

Akurat kwity mogły tu zagrać. Tym bardziej kwity na tatusia.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:19

zaraz jeszcze wyjdzie z tego równania, że nam go żal :lol:
13.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:24

zodiac pisze:
16-10-2020, 21:13
Acscetic problemem w polskiej polityce jest to, że każdy ma na każdego jakieś kwity. Gdyby w 89 była taka opcja jak w Rumunii czy chociażby już lajtowo jak w byłej nrd czy czechosłowacji to może by to inaczej wyglądało.
moim zdaniem to mit antyokrągłostołowców. jak się spojrzy na taki wskaźnik korupcji to się okaże, że te sowieckie satelity to sama swołocz

Obrazek

https://www.batory.org.pl/blog_wpis/ind ... ska-spada/


mówiąc inaczej ile byśmy nie zabili tych czałuczesków to rusek siedzi w nas. ten zaszczepiony przez ruskich rusek. liczy się tylko, kto kogo i kiedy podkupi. barwy polityczne nie mają tutaj znaczenia. na końcu jest tylko i wyłącznie partykularny interes.

i jeszcze z tymi antyokrągłostołowymi mitami.

dla mnie to jest na zasadzie. jakbyśmy dali ten korytarz niemcom w 39' to: i tu se każdy wpisze co chce. w zależności od poglądów.
13.04.2024
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:29

Ascetic pisze:
16-10-2020, 21:19
zaraz jeszcze wyjdzie z tego równania, że nam go żal :lol:
Żal nie, ale zastanawiające jest, że na stanowisku premiera mamy człowieka, który potrafił przykryć wpadki wszystkich dotychczasowych prezydentów i premierów. Dodatkowo, to wszystko dzieje się bez żadnych konsekwencji i przy nieustannie wysokim poparciu. Potoki flegmy, które łykają wyborcy tego człowieka wydają się nie mieć końca. Tymczasem on trwa. I wszystko za pięć stówek, choć pewnie już teraz wartych ze trzy.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:30

535 pisze:
16-10-2020, 21:29
Ascetic pisze:
16-10-2020, 21:19
zaraz jeszcze wyjdzie z tego równania, że nam go żal :lol:
Żal nie, ale zastanawiające jest, że na stanowisku premiera mamy człowieka, który potrafił przykryć wpadki wszystkich dotychczasowych prezydentów i premierów. Dodatkowo, to wszystko dzieje się bez żadnych konsekwencji i przy nieustannie wysokim poparciu. Potoki flegmy, które łykają wyborcy tego człowieka wydają się nie mieć końca. Tymczasem on trwa. I wszystko za pięć stówek, choć pewnie już teraz wartych ze trzy.
przy tej inflacji, bo o tym jest dział, to już chyba nawet nie.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

16-10-2020, 21:32

A ja tam mam jedzenie i tyle mnie interesuje. Nie robie już długo. Babka ma rente to jakoś przezimujemy. Pół piwnicy kartofli mamy, ogórków, wszystkiego.
Raz się zje, raz się nie zje.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 08:45

Jedna z niewielu rzeczy, która może nadgryźć aktualnie "rządzących"*.

Obrazek

https://www.money.pl/gospodarka/we-wtor ... 9776a.html

* Ewentualna konsekwencja tego zjawiska. Galopującej inflacji. > Nieuchronne skokowe podwyżki stóp procentowych.
13.04.2024
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:05

Pytanie na ile wiarygodne będą podawane dane? Poza tym spokojnie. Teraz ludzie mają koniec wakacji i początek roku szkolnego. W głowie tępego suwerena przemknie bez echa, a glapa znowu powie, że nic się nie stało, bo bantustańczyk z klasy średniej dostaje więcej niż za tuska... Ciekawe, czym to się skończy? Czy kredytobiorcy zostaną bez gaci, a znakomita większość reszty w samych skarpetkach? Jaka jest realna odpowiedzialność karna ludzi zasiadających w RPP za totalne upolitycznienie kwestii w których decydują?
Ostatnio zmieniony 31-08-2021, 09:06 przez 535, łącznie zmieniany 1 raz.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:06

Podwyżki stóp będą w przyszłym roku.
13.04.2024
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:10

Wiesz dobrze, że to nie kwestia podwyżek w ogóle lecz ich skali. Ludzie nie mają pojęcia, że duch franciszka może im przypierdolić także we walucie w której zarabiają. Tej podobno najbezpieczniejszej. Tymczasem podobno w kredytach hipotecznych mamy kolejny rekord.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:14

Tego nie wiem, ile tam podniosą, pewne jest, że muszą coś z tą inflacją zrobić. W trójce słyszałem w kolejnym zagarniętym programie, tym razem ekonomicznym, jednym kiedyś z lepszych, że na Węgrzech już podnieśli. Było to co oczywiste adresowane do matołów pokroju mad-a, czyli, że zobaczcie, tak się robi. Szykują grunt tym samym.

Nie dość, że pieniadz strcił, to jeszcze będą kredytobiorcy więcej płacić za zobowiązania. Kiepsko to widzę, a właściwie dobrze to widzę. Jak nie pierdolnie, o czym piszę od lat, to nic ich nie wymiecie.
13.04.2024
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2602
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:17

535 pisze:
31-08-2021, 09:05
Pytanie na ile wiarygodne będą podawane dane?
Tak jak na całym świecie. Wskaźniki inflacji są totalnie zmanipulowane.
Inflacja służy władzy, ale tylko władzy. Zmienia się wagę poszczególnych składowych np. buty od lat tanieją i ich waga rośnie. W Polsce do inflacji nie są wliczane ceny mieszkań :lol:
To w końcu jaką inflację mamy naprawdę? Pewnie z 7-8 %.

Jak słyszę brednie "profesorów ekonomii" o tym, że deflacja jest zła to nóż się w kieszeni otwiera. Dla mnie jak rośnie siła nabywca moich pieniędzy to jest dobra sprawa. Deflację od lat mamy w przypadku sprzętu RTV . Zobaczcie jaki telewizor można kupić za 2000 zł dziś A jaki można było kupić 5 lat temu.
Celem życia nie jest przeżycie.
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:24

Im dłużej będą czekać, tym więcej i szybciej trzeba będzie podnosić. Tak to widzę. No chyba, że to jest ogólnonarodowy program dojenia z tej kasy, która leży na kontach i z vatu z rosnących cen. Wtedy "szacun", glapa i morawiecki są prawdziwymi satanistami finansów.Przy okazji. Były gdzieś takie fajne kalkulatory odnośnie wpływu wzrostu stóp na ratę kredytów. Ciekawe, czy potencjalny kredytobiorca dostaje choćby prostą tabelkę załączoną do wzoru umowy?
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:24

mistrzsardu pisze:
31-08-2021, 09:17
535 pisze:
31-08-2021, 09:05
Pytanie na ile wiarygodne będą podawane dane?
Tak jak na całym świecie. Wskaźniki inflacji są totalnie zmanipulowane.
Inflacja służy władzy, ale tylko władzy. Zmienia się wagę poszczególnych składowych np. buty od lat tanieją i ich waga rośnie. W Polsce do inflacji nie są wliczane ceny mieszkań :lol:
To w końcu jaką inflację mamy naprawdę? Pewnie z 7-8 %.

Jak słyszę brednie "profesorów ekonomii" o tym, że deflacja jest zła to nóż się w kieszeni otwiera. Dla mnie jak rośnie siła nabywca moich pieniędzy to jest dobra sprawa. Deflację od lat mamy w przypadku sprzętu RTV . Zobaczcie jaki telewizor można kupić za 2000 zł dziś A jaki można było kupić 5 lat temu.
Stary. A co nie jest zmanipulowane? To tak offtopic, bo normalnie, jak słyszysz "manipulacja" to od razu wbijasz, nie podnosząc meritum sprawy. Kolejny urojony.
13.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:29

535 pisze:
31-08-2021, 09:24
Im dłużej będą czekać, tym więcej i szybciej trzeba będzie podnosić. Tak to widzę. No chyba, że to jest ogólnonarodowy program dojenia z tej kasy, która leży na kontach i z vatu z rosnących cen. Wtedy "szacun", glapa i morawiecki są prawdziwymi satanistami finansów.Przy okazji. Były gdzieś takie fajne kalkulatory odnośnie wpływu wzrostu stóp na ratę kredytów. Ciekawe, czy potencjalny kredytobiorca dostaje choćby prostą tabelkę załączoną do wzoru umowy?
Nie wiem jaka tu jest zależność, czas-skala, wiem, że rozchwiali to i muszą się posiłkować naprawdę mocną retoryką. Taką co mam wrażenie nawet nie dociera do ich elektoratu. Nawet mam wrażenie, że pojawiaja się wielogłosy, glapa swoje, morawiecki swoje. Śledzę z uwagą jak to rozprowadzą, bo to już nie sa tematy zastępcze, 30 Afganów, lgbt, czy dworczyk bez spodni.

A kredytobiorca, to raczej sam powinien wiedzieć co podpisuje. Już raz się zlitowano nad frankowiczami, za co płacą złotówkowicze np.
13.04.2024
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2602
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:39

535 pisze:
31-08-2021, 09:24
Były gdzieś takie fajne kalkulatory odnośnie wpływu wzrostu stóp na ratę kredytów. Ciekawe, czy potencjalny kredytobiorca dostaje choćby prostą tabelkę załączoną do wzoru umowy?
Kred.pl - prosty kalkulator.
Druga sprawa, bardzo się poprawiło jeśli chodzi o informację dla kredytobiorców. Są symulacje, są tabelki - teraz nikt nie może powiedzieć - nie wiedziałem.
Jest jasna prosta informacja.
Celem życia nie jest przeżycie.
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

31-08-2021, 09:54

mistrzsardu pisze:
31-08-2021, 09:39
535 pisze:
31-08-2021, 09:24
Były gdzieś takie fajne kalkulatory odnośnie wpływu wzrostu stóp na ratę kredytów. Ciekawe, czy potencjalny kredytobiorca dostaje choćby prostą tabelkę załączoną do wzoru umowy?
Kred.pl - prosty kalkulator.
Druga sprawa, bardzo się poprawiło jeśli chodzi o informację dla kredytobiorców. Są symulacje, są tabelki - teraz nikt nie może powiedzieć - nie wiedziałem.
Jest jasna prosta informacja.
Myślisz, że wcześniej nie było takiej informacji? Ja brałem kredyt frankowy w 2003 i pierwsza informacje to ryzyko kursowe i zmiana stóp procentowych. Ja myślę, że problemem jest klimat. Zarówno wtedy jak i teraz komiwojażerami kredytowymi byli ...politycy i najlepsze, że właściwie byli to ci sami ludzie... :mrgreen:
535

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

05-09-2021, 08:36

Nie wiem, czy to ważne, ale obudziłem się dzisiaj w lesie. Były trzy stopnie. Natomiast wcześniej śniło mi się, że dolary podrożały o 66 groszy.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

13-09-2021, 11:35

Obrazek
Panie premierze, która godzina?
- Staram się od czasu do czasu patrzeć na zegarek właśnie po to, żeby wiedzieć, która jest godzina. Porównuję te godziny również do innych stref czasowych, bo pani mnie pyta o godzinę, czas upływający, natomiast po drugiej stronie są osoby, którym się nie śpieszy. Cieszą się z tego, z wyjątkiem momentów, w którym muszą coś na czas zrobić, że im się nie śpieszy, a czas leci wolniej. W związku z tym jest to zjawisko, miecz obosieczny, można tak powiedzieć. Gdyby czas leciał szybciej, dla osób na urlopach oznaczałoby to skrócenie wypoczynku, a w ten sposób mamy przynajmniej tutaj, po stronie osób niezainteresowanych aktualną godziną, nie mówię teraz o bezrobotnych, bo tam jest potężny problem z nadmiarem wolnego czasu, mamy sytuację inną. Dlatego chcemy zdecydowanie poprawić los emerytów, poprzez zwiększenie im dostępu do wolnego czasu netto. Bo to oznacza, że w życiu emeryta może miesięcznie zostać godzina, nawet dwie godziny wolnego czasu więcej, w zależności od poziomu zobowiązań czasowych. I to jest rzecz, o którą ja z kolei pytałem osoby pytające o godzinę bardzo często na moich spotkaniach: a której godziny w ogóle chcecie? I to było bardzo często pojawiające się hasło.
:D
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

13-09-2021, 11:38

Sgt. Barnes pisze:
13-09-2021, 11:35
Obrazek
Panie premierze, która godzina?
- Staram się od czasu do czasu patrzeć na zegarek właśnie po to, żeby wiedzieć, która jest godzina. Porównuję te godziny również do innych stref czasowych, bo pani mnie pyta o godzinę, czas upływający, natomiast po drugiej stronie są osoby, którym się nie śpieszy. Cieszą się z tego, z wyjątkiem momentów, w którym muszą coś na czas zrobić, że im się nie śpieszy, a czas leci wolniej. W związku z tym jest to zjawisko, miecz obosieczny, można tak powiedzieć. Gdyby czas leciał szybciej, dla osób na urlopach oznaczałoby to skrócenie wypoczynku, a w ten sposób mamy przynajmniej tutaj, po stronie osób niezainteresowanych aktualną godziną, nie mówię teraz o bezrobotnych, bo tam jest potężny problem z nadmiarem wolnego czasu, mamy sytuację inną. Dlatego chcemy zdecydowanie poprawić los emerytów, poprzez zwiększenie im dostępu do wolnego czasu netto. Bo to oznacza, że w życiu emeryta może miesięcznie zostać godzina, nawet dwie godziny wolnego czasu więcej, w zależności od poziomu zobowiązań czasowych. I to jest rzecz, o którą ja z kolei pytałem osoby pytające o godzinę bardzo często na moich spotkaniach: a której godziny w ogóle chcecie? I to było bardzo często pojawiające się hasło.
:D
Andrzej Sapkowski, Miecz Przeznaczenia pisze: Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza.
:D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ