Masa mode ON ;)

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 09:23

SamborWilk pisze:
28-09-2023, 18:33


Przyczyn może być wiele, ciężko określić co było znaczące. Wiem że zrobiłem wiele błędów, w tym za szybki progres na większe ciężary, no i nie do końca poprawna technika. Inną sprawą jest że w lewej ręce problemu nie ma a mocniejsza na pewno nie jest.
Wiem że powrócę do tych ćwiczeń, ale za jakiś dłuższy czas, może w przyszłym roku.
Naderwanie/podrażnienie nasady bicepsa to gruba sprawa i nie będę ryzykował dalszego rozwoju. Na pewno udam się jeszcze do jakiegoś lekarza i przydałoby się zrobić prześwietlenie żeby wiedzieć jaki jest tego stopień.
Fizjo może tylko przypuszczać skąd się bierze problem, wiem ze dużo rzeczy wymieniał, szło się w tym pogubić, ale trzeba mu przyznać że fachowiec jest, już niejedną rzecz mi naprawił. Cenowo też bdb, mimo że podniósł ostatnio na 100 zeta, to i tak to w ciul tanio.
Tylko nie zawsze predestynatem kontuzji jest siła lub jej brak danej strony ciała. Mój bolący bark to ten silniejszy i bardziej mobilny.

Nigdy do końca nie wiesz, czy prowadzisz dany ruch do końca symetrycznie, nie znasz też wpływu mięśni synergistycznych, które przy sporej powtarzalności ruchu i zwiększonych obciążeniach zaczynają pracować nie do końca tak samo po obu stronach ciała.
Może też być tak, że sam ruch ćwiczenia wykonywany jest ok, ale np pozycja ciała w trakcie pracy powoduje, że zaczynasz miec ograniczoną ruchomość w jednym stawie i to potem promieniuje na całą postawę ciała.
A co do lekarzy- po iluśtam latach walki ze swoimi urazami wynikającymi ze sportowego trybu życia- wolę zamiast do nich chodzić do fizjoterapeutów. Lekarz usuwa objaw, a nie leczy przyczynę. (Dobry) fizjo- pomaga przy obu, tylko, że zajmuje to więcej czasu i pracy.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10606
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 09:29

Kolejne argumenty za tym, żeby ćwiczyć tylko z wagą ciała.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 11:25

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
29-09-2023, 09:29
Kolejne argumenty za tym, żeby ćwiczyć tylko z wagą ciała.
Z wagą ciała wystarczy, by wyglądać jak grecki bóg i mieć funkcjonalną siłę, ale po 1. Nie jest to łatwiejsze po 2. Kontuzje też można złapać, ja na 2-3 msc. wakacyjne nadwyrężyłem bark robiąc pompki z nogami bardzo wysoko (że tez mi przyszło akurat takie udziwnienie do głowy…)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10606
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 11:31

Ubzdur pisze:
29-09-2023, 11:25
Z wagą ciała wystarczy, by wyglądać jak grecki bóg i mieć funkcjonalną siłę, ale po 1. Nie jest to łatwiejsze po 2. Kontuzje też można złapać, ja na 2-3 msc. wakacyjne nadwyrężyłem bark robiąc pompki z nogami bardzo wysoko (że tez mi przyszło akurat takie udziwnienie do głowy…)
Hehe no wiadomo że uszkodzić się zawsze można, ale jednak robiąc pompki masz mniejsze prawdopodobieństwo niż z żelastwem. Osobiście na szczęście nigdy się znacząco nie uszkodziłem, na razie tylko pompki, podciąganie, brzuch x4 w tygodniu i ewentualnie przysiady najzwyklejsze jak mi się mięśnie zepną w nogach przez spaniem.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 13:25

Ubzdur pisze:
29-09-2023, 11:25
pompki z nogami bardzo wysoko (że tez mi przyszło akurat takie udziwnienie do głowy…)
To naturalna progresja do pompek w staniu na rekach
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Masa mode ON ;)

29-09-2023, 17:29

Podniosłem sobie objętość treningu z 6 serii do 10 na jedną sesję treningową i widzę wyraźny progress 8)
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Maruder
w mackach Zła
Posty: 680
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Masa mode ON ;)

02-10-2023, 15:04

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
29-09-2023, 11:31
Ubzdur pisze:
29-09-2023, 11:25
Z wagą ciała wystarczy, by wyglądać jak grecki bóg i mieć funkcjonalną siłę, ale po 1. Nie jest to łatwiejsze po 2. Kontuzje też można złapać, ja na 2-3 msc. wakacyjne nadwyrężyłem bark robiąc pompki z nogami bardzo wysoko (że tez mi przyszło akurat takie udziwnienie do głowy…)
Hehe no wiadomo że uszkodzić się zawsze można, ale jednak robiąc pompki masz mniejsze prawdopodobieństwo niż z żelastwem. Osobiście na szczęście nigdy się znacząco nie uszkodziłem, na razie tylko pompki, podciąganie, brzuch x4 w tygodniu i ewentualnie przysiady najzwyklejsze jak mi się mięśnie zepną w nogach przez spaniem.
Jasne, ze mozna. Ja z barkami, wlasciwie barkiem rowniez prawym mocniejszym zalatwialem sobie sprawie kalistenika wlasnie + tenisem (Moze przede wszystkim).


Od tego czasu, bardziej dbam o technike I mocno skrocilem sesje treningowe. Ostatnio bylem u fizjo to mi mowil, se kwalifikuje sie na operacje z tym barkiem, bo jak bede dalej nakurwiac podciagania + pompki w staniu na rekach, ktore robie ciagle od ponad Roku :D to mi przerwie w koncu miesien... Tylko, ze ja widze jednak poprawe od jakiegos czasu, Sam niewiem co wybrac. N
A pewno ofpada u mnie bench press I dipy, Po ktorych bardzo duzy dyskonfort czuje w tym stawie barkowym.

Polecam na pewno cwiczenia akcesoryjne I wzmacniajace stozek rotatora z gumani. Mnie one troche pomogly.

A ty Triceps co tam teraz machasz?
Maruder
w mackach Zła
Posty: 680
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Masa mode ON ;)

02-10-2023, 18:23

No I wyrazy wdziecznosci dla Tricepsa za ksiazkowe rekomendacje - zarowno serie Skazany na trening Paula Wade'a o kalistenice oraz Pavla Tsatsouline'a to pozycje, ktore gruntownie przebudowaly moj treningowe rezim. Np. metoda Greasing the Groove kacapa to jest rzecz rewolucyjna - przy podciagnieciach praktycznie stosuje ciagle, poprawilem technike, zwiekszylem liczbe powtorzen bez bolu I napierdalania do upadlego.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Masa mode ON ;)

02-10-2023, 21:01

Maruder pisze:
02-10-2023, 15:04
Od tego czasu, bardziej dbam o technike I mocno skrocilem sesje treningowe. Ostatnio bylem u fizjo to mi mowil, se kwalifikuje sie na operacje z tym barkiem, bo jak bede dalej nakurwiac podciagania + pompki w staniu na rekach, ktore robie ciagle od ponad Roku :D to mi przerwie w koncu miesien... Tylko, ze ja widze jednak poprawe od jakiegos czasu, Sam niewiem co wybrac. N
A pewno ofpada u mnie bench press I dipy, Po ktorych bardzo duzy dyskonfort czuje w tym stawie barkowym.

Polecam na pewno cwiczenia akcesoryjne I wzmacniajace stozek rotatora z gumani. Mnie one troche pomogly.
No elo, barki to teraz widze dosc popularna kontuzja, no ale tak sie konczy zazwyczaj izolowanie.
Na temat kontuzji barkow masz chyba w 2 czesci Skazanego na samym koncu opisana Trifecte, wielu to pomoglo, tam jest wlasnie historia kolesia, ktory mial problem z barkami i Trifecta mu pomogla, zreszta to nie tylko mobility na barki ale i cala gore.
Innym cwiczeniem jest stare i chyba zapomniane cwiczenie zwane kiedys IYTW albo UYTY, dzis chyba to tylko YTW . Kladziesz sie jak do Supermana, bierzesz lekkie obciazenia 1-3kg i powtarzasz cyklicznie cale segmenty literi.
Co do dipow to kiedys tu wlepialem juz chyba tak zwane podciaganie taktyczne wg Caculina, gdzie podciagasz sie w pozycji hollow body i rozwiedzonymi lopatkami a nie scisnietymi i brzuchem do przodu jak robi wiekszosc tfu, crossfitowcow. Tak samo jest z dipami, w streetliftingu robisz wlasnie z rozwiedzionymi lopatkami i pozycja hollow body. To powinno pomoc, moim zdaniem oczywiscie, bo nie wyobrazam sobie treningu bw bez dipow.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Masa mode ON ;)

04-10-2023, 17:23

Przyznac sie kto wygral
woodpecker from space
ODPOWIEDZ