Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

19-06-2012, 13:16

Rum nie.

Na pewno ouzo, na pewno "czysta (w sensie - bezbarwna) węgierska śliwowica o zapomnianej przeze mnie marce". Jaeger chyba też.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

19-06-2012, 17:43

Morph pisze:
IMO albo SM musi się uzupełniać z resztą drinka, albo umiejętnie kontrastować. Ostatnio np. moim odkryciem jest dobry miód - półtorak, bardzo ewentualnie dwójniak - z mocno torfową whisky, w proporcjach gdzieś 2:1.
Brzmi bardzo ciekawie...sam na to wpadłeś?
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

19-06-2012, 18:09

W zasadzie tak, aczkolwiek "incepcja" pomysłu cudza, znalazłem kiedyś wpis gościa, który osłodził JW Green Label łyżeczką miodu (zwykłego, nie pitnego). Miałem na podorędziu i jedno, i drugie to spróbowałem. Sporo za słodkie to było, smaki się trochę zlewały (Zielony Jasiek jest dość łagodny i lekko słodkawy), ale sam koncept mi podszedł.

Jakiś rok później zaglądnąłem do barku, zobaczyłem miodek stojący jak kołek w szeregu Islay'owych whiskaczy i sobie przypomniałem. Od myśli do czynów i tak powstał drink "miód z torfowisk" :D.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

19-06-2012, 18:20

Bardzo mi się podoba koncepcja miodu z torfowisk. A po zmieszaniu ile czekasz aż całość się przegryzie? Czy przegryza się już w żołądku? ;-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

19-06-2012, 18:26

"Przegryzanego" nie próbowałem, zamieszałem tylko swojskim teaspoon'em.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

30-07-2012, 22:36

Zaciekawił mnie temat wina i pomysłu by próbować marki od tych z dolnej półki - po dwóch wypitych, niepasteryzowanych perłach udałem się do sklepu i nabyłem białego, półwytrawnego Don Kichota za 6,50 zł ... cóż, nie powaliło mnie ;)
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

08-09-2012, 17:46

Suweniry z Bawarii (niestety, nie mieli Z4-ki w dobrej cenie :D):
Obrazek
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

09-09-2012, 11:14

lol :D
Obrazek
Give birth to something dead
Give birth to something old
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 10:33

panowie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym całym elektronicznym papierosem, czy jak tam to chujstwo się nazywa? kurwa, rzuciłem palenie już dość dawno, ale są takie dni, że zabiłbym za fajkę, a wiem, że jak wypalę jedną, to dalej potoczy się już lawinowo :) i myślę nad jakimś zamiennikiem
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 10:46

Pierdolisz tam, jak masz ochote to zapal i chuj. Ja moge palic kiedy chce i nie palic kiedy nie chce, kwestia woli. A jezeli szukasz zamiennikow to ogolnie to papierosy zamien na ruchanie i po problemie :)
woodpecker from space
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 12:08

Heretyk pisze:panowie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym całym elektronicznym papierosem, czy jak tam to chujstwo się nazywa? kurwa, rzuciłem palenie już dość dawno, ale są takie dni, że zabiłbym za fajkę, a wiem, że jak wypalę jedną, to dalej potoczy się już lawinowo :) i myślę nad jakimś zamiennikiem
Tu nikotyna i tam nikotyna, wrócisz do nałogu tylko w bardziej hipsterskiej formie. Lepiej nie wracać.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 12:27

Heretyk pisze: Tu nikotyna i tam nikotyna, wrócisz do nałogu tylko w bardziej hipsterskiej formie. Lepiej nie wracać.
Jeśli poprzez "wrócisz do nałogu" rozumiesz powrót do normalnych fajek, to jestem zobowiązany powiedzieć że pierdolisz niesamowicie ;) Masa moich znajomych przerzuciła się na e-fajki z normalnych papierosów i nie palą już po rok-półtora. Sam nie jaram od początku kwietnia i zwykłe papierosy zaczęły mi niesamowicie śmierdzieć. Nie wyobrażam sobie powrotu do tytoniu.
No chyba że masz na myśli ogólny kontakt z substancja uzależniającą, to owszem. ja rzuciłem normalne fajki, ale po tygodniu niepalenia dopadła mnie irytacja jak puściłem dyma przy piwie czy wieczornym filmie. E fajek to moim zdaniem świetna alternatywa.

Heretyk - jeśli chcesz coś w miare taniego, to na początek polecam coś z eGo lub Volisha. Ogólnie to jeden chuj co weźmiesz (poza chińskimi gównami za 70 zł, tego zajsu nie tykaj metrowym patykiem) bo kartomizery kosztują śmieszne pieniądze, ale zwróć uwagę na baterię, która powinna mieć 1100 mPa. Mniejszych się nie opłaca brać.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 12:48

Alsvartr pisze:
Heretyk pisze: Tu nikotyna i tam nikotyna, wrócisz do nałogu tylko w bardziej hipsterskiej formie. Lepiej nie wracać.
Jeśli poprzez "wrócisz do nałogu" rozumiesz powrót do normalnych fajek, to jestem zobowiązany powiedzieć że pierdolisz niesamowicie ;) Masa moich znajomych przerzuciła się na e-fajki z normalnych papierosów i nie palą już po rok-półtora
Nie, napisałem wyraźnie, że "wrócisz do nałogu, tylko w bardziej hipsterskiej formie" - czyli do przyjmowania nikotyny przez epapierosa a nie palenia normalnego tytoniu. Uzależnienie jest od nikotyny, nie od samego palenia tytoniu przecież :D
Twoi znajomi, jak też niektórzy z moich, mają cały czas ten sam nałóg, tylko po prostu zmienili źródło substancji aktywnej. Aczkolwiek mam wrażenie, że z dwojga złego lepiej być epalaczem niż palaczem. A najlepiej nie palić, rzuciłem to gówno i się cieszę.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 12:54

Baton pisze:Aczkolwiek mam wrażenie, że z dwojga złego lepiej być epalaczem niż palaczem. A najlepiej nie palić, rzuciłem to gówno i się cieszę.
Ja się czuję zdecydowanie lepiej niż jak paliłem normalne szlugi i to jest dla mnie wystarczającym powodem do tego żebym mógł powiedzieć że rzuciłem. Pewnie po całkowitym odstawieniu nikotyny samopoczucie poprawiłoby mi się jeszcze bardziej, ale przy "analogach" najgorzej robiły mi substancje smoliste a nie sama nikotyna. Nie można mieć wszystkiego, przy tej częstotliwości mojego e-palenia nie widzę potrzeby rzucania.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 13:20

No niezle kurwa sposoby, jak to cywilizacja ludziom we lbach pierdoli, chcesz to rzucasz, nie chcesz nie rzucasz. Kiedys rzucali bez epapierosa, no jak przejebane mieli, musieli sie zawziac. A dzisiaj modne jest szukanie lagodnych zejsc i sposobow na oszukanie siebie a ktos na tym zbija kase. A jak ktos chce rzucic granie na komputerze to jako substytut uzywki niech sobie gra na telefonie? Bo to niby takie niegranie ale granie? Wszystko jest w glowie.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 13:35

Ale nie wiem o co się tak ciskasz, okres masz? :D chcesz rzucać to rzuć. Ja rzucać nie chciałem a musiałem. a że nadal lubię puścić dyma, to wybrałem takiego po którym nie czuję się tak źle jak po normalnych fajkach.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 13:37

Kto sie ciska, chyba od tego e-palenia stales sie hipsterę i jestes tak delikatny, ze te mila i uprzejma wypowiedz odebrales za ciskanie :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

14-08-2013, 13:42

Triceratops pisze:Kto sie ciska, chyba od tego e-palenia stales sie hipsterę
Nie mam trampków, nogi nie mieszczą mi się w rurki i nic nie widzę jak założę okulary inne niż przeciwsłoneczne. Za mało oryginalny jestem na hipstera.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

17-08-2013, 09:49

Alsvartr pisze:.
Heretyk - jeśli chcesz coś w miare taniego, to na początek polecam coś z eGo lub Volisha. Ogólnie to jeden chuj co weźmiesz (poza chińskimi gównami za 70 zł, tego zajsu nie tykaj metrowym patykiem) bo kartomizery kosztują śmieszne pieniądze, ale zwróć uwagę na baterię, która powinna mieć 1100 mPa. Mniejszych się nie opłaca brać.

no dzięki. pomyślę jeszcze nad tym
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Wina, alkohole mocne i cygara - temat dla koneserów

17-08-2013, 11:32

Triceratops pisze:No niezle kurwa sposoby, jak to cywilizacja ludziom we lbach pierdoli, chcesz to rzucasz, nie chcesz nie rzucasz. Kiedys rzucali bez epapierosa, no jak przejebane mieli, musieli sie zawziac. A dzisiaj modne jest szukanie lagodnych zejsc i sposobow na oszukanie siebie a ktos na tym zbija kase. A jak ktos chce rzucic granie na komputerze to jako substytut uzywki niech sobie gra na telefonie? Bo to niby takie niegranie ale granie? Wszystko jest w glowie.
Otóż to. Nikt nie wyleczył alkoholika piwem, a hazardzisty zakładami bukmacherskimi.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
ODPOWIEDZ