Smartfon

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 09:13

Koncept w cipku, fajny numer z headsetem. Ale rzutowane klawiatury nie bardzo. Feedback klawisza musi być 8).
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 13:04

nie musi byc. da sie przyzwyczaic, naprawde. bylem wchuj sceptycznie nastawiony po latach uzywania normalnej klawiatury i doswiadczeniach z roznymi ipodami itp., a teraz mija miesiac i bardzo rzadko naciskam niepozadane przyciski ;). inna sprawa ze pomaga w tym taki fajny maly ficzer pt. krotka wibracja w momencie nacisniecia przycisku.

a ten koncept wyglada jak jakas damska golarka, bleh :P
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 14:59

No właśnie, w momencie naciśnięcia przycisku masz wibrację, czyli jest to nic innego jak feedback.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 15:01

no fakt, myslalem , ze chodzi Ci o fizyczna klawiature i nic innego ; p
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 15:06

Riven pisze:no fakt, myslalem , ze chodzi Ci o fizyczna klawiature i nic innego ; p
W telefonach niekoniecznie, na kompie koniecznie.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 16:47

http://lifehacker.com/5653088/sharekeyb ... roid-phone

Android: ShareKeyboard links your computer keyboard and your Android phone via Wi-Fi for easy cross-device typing and text sharing using nothing more than the Android app and the host computer's web browser.

ShareKeyboard brings the comfort of a full size keyboard to Android-only apps or any other situation where you need to input a large amount of text into your Android phone.


zara badam, zapowiada sie zajebisty app. pare smsow dziennie zdarza sie napisac sprzed komputera, to byloby ogromne udogodnienie.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

02-10-2010, 17:39

dobre dobre, zassałem, ale nie mam jak sprawdzić bo w robocie nie mam wifi.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 18:09

a ja nie wiem czemu nie moge zassac.
ale za to http://foodroid.net84.net/index.html

to jest zajebista sprawa ;)
httpcontrol do foobara i voila, jest pilot do muzyki na kompie.

dziala blyskawicznie, tylko jedno mnie wkurwia - najglebszy poziom wyswietlania biblioteki to 'genres'. czyli nie moge wyswietlic wszystkich artystow jak leci, tylko najpierw musze wybierac gatunek. jest to o tyle chujowe, ze przeciez troche tej muzyki jest a tagi, wiadomo, najczesciej sa niezbyt dobre. no nie kumam tego zupelnie - musze napisac na ich forum. poki co i tak zajebista funkcjonalnosc.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

02-10-2010, 18:28

Riven pisze:a ja nie wiem czemu nie moge zassac.
jak nie możesz? to nie jest app w sensie, że ikonka gdzieś się pojawia, po prostu pojawia się opcja sharekeyboard w ustawieniach, w wyborze metody wprowadzania tekstu.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

02-10-2010, 18:31

jak zczytuje kod downloadu to nie znajduje nic w android market. tak , jakby w ogole tego tam nie bylo. nie kumam. moze na wildfire nie ma wersji? ale to by bylo dziwne.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

02-10-2010, 18:39

to wpisz w android market sharekeyboard, mi tak znalazło.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

03-10-2010, 09:11

sprawdzalem, ni chuja
no coz, jebac
najgorzej ze po pijaku zgubilem sluchawki :( mam nadzieje, ze te co sprzedaja na alegro maja rownie dobre brzmienie co poprzednie
byly wykurwiste jak na pchelki

edit: kurwa, ale ten everpaper zajebiscie dziala.
zaraz wyjezdzam z miasta i nie bede mial netu w samochodzie, a potrzebuje numerow telefonu do goscia z aukcji
jedno klikniecie i mam lokalnie na telefonie zajebiscie spreprowana strone - sama tresc, prawie bez interfejsu allegro, nawet obrazki ladnie zrobili. dla takich aplikacji warto bylo kupic tego typu telefon.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

16-10-2010, 21:07

hah kurwa, ostatnio zastanawialem sie jak pogodzic dwie zajebiste rzeczy - playera w telefonie i sam telefon. do zestawu dolaczyli mi jakies gowniane stockowe sluchawki - ich zaleta byl zestaw przyciskow odbierz/przewin + mikrofon na takim malym pudeleczku. zajebista sprawa - jak slucham muzyki i ktos zadzwoni to robi sie pauza i nie musze wyjmowac telefonu zeby porozmawiac. no tylko tyle, ze same sluchawki, jak to zwykle bywa, srednio fajne. dlatego chcac sluchac dzwieku z jakis bardziej przyzwoitych pierdolnikow musialbym sie pozbyc w/w funkcjonalnosci.

nie wpadlem na to, ze przeciez mozna kupic takie gowienko na bluetooth z wejsciem na jacka i przyciskami do sterowania telefonem. wlasnie testuje cos takiego by sony ericsson i sprawdza sie zajebiscie - telefon mozna miec gdziekolwiek, muzyka leci z porzadnych sennheiserow, a przy okazji da sie odebrac polaczenie czy spauzowac muze. polecam, teraz odzielny player mp3 jest juz calkowicie zbedny ;) jedyna wada jest to, ze przez takie rozwiazanie maksymalna glosnosc jest odrobine mniejsza niz gdy podlacze sluchawy bezposredniu do telefonu, ale to pewnie kwestia modelu ktory akurat mam.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

25-10-2010, 13:44

zainstalowalem sobie Opere mini i musze powiedziec, ze robi dobre wrazenie
tzn. graficznie jest gorzej niz w domyslnym browserze - gorzej renderuje obrazki przy wysokim poziomie oddalenia, nie ma tez mozliwosci stopniowego zoomowania (co w sumie moze sie okazac przewaga). w kazdym razie - zdaje sie, ze dziala szybciej i tez szybciej reaguje.

zobaczymy jak bedzie dzialac na dluzsza mete, ale jak ktos ma androida (czy tez iphone'a, bo jest chyba dokladnie ta sama wersja na ios), to warto sprobowac.

edit: o, znacznie lepiej kuma orientacje pion/poziom , praktycznie odrazu sie przestawia. do tego mozna blyskawicznie zapisywac strony i potem je poczytac jak nie ma netu. jestem kupiony, ustawiam na default browser.
this is a land of wolves now
Hellseeker
starszy świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 26-04-2008, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Smartfon

07-11-2010, 15:26

Scaarph,

Napisz parę słów jak się sprawuje Samsung Galaxy i jakie masz wrażenia po paru tygodniach używania.

Z naciskiem na to co Cię w nim wkurwia :)

Jestem prawie zdecydowany na zakup, ale nikt znajomy go nie ma więc nie mam dostępu do wiarygodnych źródeł informacji, hehe
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

07-11-2010, 16:01

zaskakująco pozytywnie, muszę przyznać. co raz to coś fajnego w nim odkrywam.
na plus:
ładny, konkret maszyna - quake 3 śmiga, będzie miał upgradowany system, świetny, w sam raz czuły ekran, jak dla mnie oszałamiająca wręcz rozdzielczość i ogólna jakość tegoż (ślicznie wygląda, serio, czasem jak otworzę sobie jakąś stronę w przeglądarce, to się po prostu bawię przybliżając ją i oddalając, machając nią na wszystkie strony :P ), generalnie prostota obsługi i duża konfigurowalność, z klawiaturą dotykową też nie mam problemów, baaaardzo rzadko wcisnę nie ten klawisz co trzeba. ta samsungowa nakładka na system też jest świetna, wszystko wygląda po prostu zajebiście.
na minus:
może się nie podobać klimat sms-ów: są archiwizowane w formie rozmów, "chatu", ale szybko się przyzwyczaiłem. do tego jest to prezentowane w chmurkach na przemian żółtych i niebieskich, dyskusyjnie to ładne, ale to też kwestia przyzwyczajenia i już nie narzekam. brak dedykowanego przycisku aparatu - spust migawki to po prostu przycisk na ekranie. to, co pierwsze mi do głowy przychodzi.
ja na początku byłem mocno sceptycznie nastawiony do tych wszystkich smartfonów, ale teraz jestem w chuj zadowolony, że wybrałem akurat galaxy. zajebiście mi z tym telefonem. jak coś konkretnie cię interesuje to wal śmiało, bo to takie ogólniki tylko.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

07-11-2010, 16:21

zamiast ajfonowych chmurek warto sobie zainstalowac handcent sms - zajebisty substytut domyslnego softu do smsow. ma pare swietnych opcji, np. popupy (trzeba ustawic w opcjach), dzieki ktorym mozna blyskawicznie odpowiedziec na smsa zaraz po jego odebraniu. tak wygodnej obslugi wiadomosci nie widzialem w zadnym tradycyjnym telefonie. oczywiscie jest w markecie.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

07-11-2010, 16:27

ja po początkowym patrzeniu z ukosa na samsungowe rozwiązanie zacząłem je sobie wręcz chwalić. okazało się bardzo wygodne i szybkie, na razie nie widzę potrzeby zmiany.

ostatnio na markecie znalazłem metal archives, ale taki se ten app. wolę bezpośrednio z przeglądarki.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Smartfon

07-11-2010, 16:33

no ale handcent dziala dokladnie tak samo (tez masz konwersacje), nawet 'babelki' mozesz miec jak Ci pasuja (kwestia ustawien), najfajniejsze sa te pop-upy , az sie dziwie ze nikt nie wpadl na podobne rozwiazanie.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Smartfon

07-11-2010, 16:54

a jakie popupy dokładnie? poza tym, skoro działa tak samo, to po co zmieniać? :)

jest jeszcze jedna dobra opcja - jak się komuś nie podoba jak ten cały gips wygląda to jest do ściągnięcia panda home 2, wgrywa się skina i już cały telefon wygląda jak ta lala. coś jak shelle czy inne nakładki na windę. próbowałem, wszystko gites, tylko akurat potrzebowałem szybko telefonu i wiedzieć gdzie co znaleźć :) , więc odinstalowałem, no i mi się ten domyślny layout w sumie podoba, ale nie wykluczam, że się tym jeszcze pobawię. niektóre skiny mają bardzo fajne bajery, np rozwijalne paski boczne na skróty, nie wspominając już o zmianie wyglądu całego w sumie systemu.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ