Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

09-06-2018, 19:40

Na Core2Duo 3 Giga RAM jest sens Win7 64 bit czy pozostać przy 32-bitowym?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4047
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

09-06-2018, 20:30

hcpig pisze:Na Core2Duo 3 Giga RAM jest sens Win7 64 bit czy pozostać przy 32-bitowym?
Zawsze warto. Zakładam, że jakieś możliwości rozbudowy RAMu masz i jeśli się zdecydujesz (a kości na takiej płycie muszą być stare i używane można za grosze kupić), to wtedy z 32-bit będziesz w dupie. No chyba że płyta nie obsługuje więcej niż 4 GB, to wtedy wszystko jedno.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

10-06-2018, 09:06

Chodzi mi o tę konkretnie konfigurację, spotkałem się też z opiniami że poniżej 4 Giga nie warto bo będzie tylko większe obciążenie kompa bez widocznego efektu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4047
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

10-06-2018, 09:32

Szczerze mówiąc, spotkałem się z obiema konfiguracjami i większych różnic w wydajności nie zauważyłem, a zgaduję, że komp ma służyć do podstawowych zadań. Ale jeśli nie planujesz rozbudowy i masz tam już Win 7 32 bit, to chyba szkody fatygi na zmianę. Z wad tego rozwiązania, pojedyncze programy mogą już nie być wydawane w wersji na systemy 32-bitowe.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10370
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

30-06-2018, 23:08

Pytanie pośrednio związane z komputerami jako takimi: poszukuję przyzwoitego dysku przenośnego za tzw. rozsądne pieniądze. Nie lubię przepłacać (choć zdarzało mi się to w przeszłości), tym bardziej, że sezon urlopowy już się zaczął (choć dla mnie nadal za pasem). Jakieś sugestie?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9682
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

01-07-2018, 00:23

nie wiem do czego potrzebujesz, ale do przenoszenia danych kupilbym raczej szybkiego, duzego pendrive, a do archiwiazacji prostego NASa z dwoma dyskami zlaczonymi w mirror dla bezpieczenstwa. do glowy przychodzi mi jeszcze magazyn na filmy czy mp3ki, ale tutaj mozna kupic byle jakie urzadzenie, bo nie ma specjalnych wymagan ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10370
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

01-07-2018, 18:02

Nie, nie mp3 - only formaty bezstratne are real ;) Mam taki nawyk, po części podyktowany brakiem sprzętu stacjonarnego, że kompakty zgrywam do flac'ów, i nie chcę dłużej zaśmiecać tymi plikami mojego wysłużonego laptopa. Dysk przenośny spełniałby rolę magazynu, i chyba nic więcej.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9682
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

01-07-2018, 23:55

jesli tylko magazyn to nie bawilbym sie w jakies dyski przenosne tylko kupil byle jaka kieszen na usb 3.0 i dobrze notowany dysk z rankingow awaryjnosci

Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-07-2018, 22:07

Jak oceniacie dziś, po kilku latach Win10? Zwłaszcza w pojedynku z Win7 i pytanie dla użytkowników tego ostatniego - co zrobicie po 20 stycznia 2020?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-07-2018, 23:00

hcpig pisze:pytanie dla użytkowników tego ostatniego - co zrobicie po 20 stycznia 2020?
no ja chyba wlaśnie nic nie zrobie :P bo z moim fartem jak zainstaluje 10 to wszystko się spierdoli :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9682
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-07-2018, 23:05

uzytkowo jest ladniej i wygodniej. do administrowania dramat - nadal sie nie przyzwyczailem do wielu rzeczy i musze szukac w internetach "**** in windows 10" :P

drugie pytanie nie do mnie, ale chyba odpowiedz jest oczywista, ze kazdy kto nie uzywa komputera tylko do ogladania youtuba i sluchania mp3ek powinien najpozniej z dniem wstrzymania wsparcia przesiasc sie na inny system*

* - w pracy mamy kilka starych serwerow na 2003 i dwa desktopy z XP, ale ciiii ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4047
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-07-2018, 23:26

hcpig pisze:Jak oceniacie dziś, po kilku latach Win10? Zwłaszcza w pojedynku z Win7 i pytanie dla użytkowników tego ostatniego - co zrobicie po 20 stycznia 2020?
uglak pisze:drugie pytanie nie do mnie, ale chyba odpowiedz jest oczywista, ze kazdy kto nie uzywa komputera tylko do ogladania youtuba i sluchania mp3ek powinien najpozniej z dniem wstrzymania wsparcia przesiasc sie na inny system
Eee tam, nie ma co srać żarem, do nie-wrażliwych zastosowań zamierzam używać Win7 do oporu, a do wrażliwych już tylko Linuksa. Ewentualnie, żeby nie użerać się z takim średnio wygodnym rozwiązaniem, rozpatruję zakup jakiejś używanej stacji roboczej, całkowitą migrację na Linuksa i wirtualizację Windowsa do rzeczy, do których jest niezbędny. Mam już coś w sumie na oku, może przedwcześnie wykonam to już jesienią. A może nie, zobaczymy, czy finanse pozwolą. Kompa tak czy siak będę musiał wymienić, więc może to dobra okazja.

Zresztą, tak długo jak będzie na Win7 dostępny jakiś rozsądny pakiet zabezpieczający, to i tragedii nie będzie.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-07-2018, 07:16

Lukass pisze: Zresztą, tak długo jak będzie na Win7 dostępny jakiś rozsądny pakiet zabezpieczający, to i tragedii nie będzie.
Tzn. piszesz o fanowskich security patchach wydawanych po 2020 czy co?

PS trochę się zastanawiam czy M$ nie zrobi takiego numeru że w przyszłości aktualizacja XXX wyłączy spod obsługi Win10 stary hardware.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4047
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-07-2018, 22:58

hcpig pisze:
Lukass pisze: Zresztą, tak długo jak będzie na Win7 dostępny jakiś rozsądny pakiet zabezpieczający, to i tragedii nie będzie.
Tzn. piszesz o fanowskich security patchach wydawanych po 2020 czy co?

PS trochę się zastanawiam czy M$ nie zrobi takiego numeru że w przyszłości aktualizacja XXX wyłączy spod obsługi Win10 stary hardware.
Zrobi, oczywiście, że zrobi :D

Nie piszę o fanowskich patchach, tylko o pakietach typu Internet Security, które oczywiście nie zapewnią 100% bezpieczeństwa (zresztą, takie coś nie istnieje), ale znacząco obniżą szansę na skuteczny atak. Przy czym, niestety, spodziewam się, że większość graczy na tym rynku ucieknie od Win7 zaraz po zakończeniu wsparcia. Nic to, zostały jeszcze dwa latka... Tak więc Linuksie, witaj na dobre!
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

08-09-2018, 16:55

Windows 7 za ponad rok będzie świętować dziesiąte urodziny. Microsoft obecnie zapewnia dla tej wersji okienek tak zwane rozszerzone wsparcie, które zostanie zakończone dokładnie 14 stycznia 2020 roku. Po tej dacie zostaną wstrzymane aktualizacje oprogramowania i łatki bezpieczeństwa nie będą za darmo udostępniane. Będzie je jednak można zakupić.

Microsoft ogłosił, że zaoferuje poszerzony okres wsparcia dla Windows 7, który będzie kontynuowany do stycznia 2023 roku. Dzięki temu będzie można zakupić specjalne licencje o nazwie Windows 7 ESU, które będą uprawniały do aktualizacji zabezpieczeń. Ceny nie są znane i w rzeczywistości będą różne, bo ma to być uzależnione od różnych czynników. Wiemy jednak, że każdego roku Microsoft zamierza je podnosić.
ciekawe ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

24-09-2018, 23:11

mam małe problemy z PS3 od kilku dni :/
nie moge jej normalnie włączyć, za każdym razem po kilku sekundach się sama wyłącza
dopiero za 3-4 razem sie udaje
czasami sie pojawia komunikat ze system został zle wyłączony (pewnie przez resety)
co to może być ?
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6747
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

25-09-2018, 22:11

^ Jak moje ps3 świrowało to pomogło mi coś takiego:

https://community.playstation.com/conte ... -QQEc.html

https://www.ps3blog.net/2013/02/10/ps3- ... lkthrough/

Wczytaj się uważnie, bo możesz też zrobić sobie psikusa i wykasować sejwy.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

27-09-2018, 01:24

znalazłem wersje PL https://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3" onclick="window.open(this.href);return false; ... -database/
więc chyba sobie poradze ;) dam znac czy pomogło :) dzięki :)

EDIT:
niestety nie pomogło :(

do tego dostałem komunikat (i chyba o ten mi chodziło w poprzednim poście)
System plików w pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony
troche poczytałem i czyżby były tylko 2 opcje: format/nowy dysk ?
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6747
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

27-09-2018, 10:56

^ Ten komunikat tylko tak groźnie wygląda. Po prostu system się zapchał, na dysku jest bałagan i trzeba zrobić małe porządki. Odinstaluj zalegające gry, wywal jakieś stare sejwy i zostaw tylko te gry, w które aktualnie pykasz i wybierz Rebuild Database a przy drugim podejściu do trybu serwisowego wybierz Restore File System (ale nie klikaj na RESTORE PS3 SYSTEM ). Po tych zabiegach powinno być ok. Robiłem to wiele razy, bo grywam w wiele różnych tytułów i konsola się po prostu zapychała.
Sejwy nie znikną i powinno wszystko śmigać jak wcześniej.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Problemy z komputerami, oprogramowaniem etc.

01-10-2018, 13:30

TheDude pisze:^ Ten komunikat tylko tak groźnie wygląda. Po prostu system się zapchał, na dysku jest bałagan i trzeba zrobić małe porządki. Odinstaluj zalegające gry, wywal jakieś stare sejwy i zostaw tylko te gry, w które aktualnie pykasz i wybierz Rebuild Database a przy drugim podejściu do trybu serwisowego wybierz Restore File System (ale nie klikaj na RESTORE PS3 SYSTEM ). Po tych zabiegach powinno być ok. Robiłem to wiele razy, bo grywam w wiele różnych tytułów i konsola się po prostu zapychała.
Sejwy nie znikną i powinno wszystko śmigać jak wcześniej.
wiele razy tak ? ale w sensie że nie zadziałało za 1 razem więc robiłeś tak 10 razy z rzędu ? ;)
no bo u mnie za 1 razem nie działa :(

EDIT:
coś czuje że pewnego dnia konsola mi się nie włączy bo coraz gorzej się ładuje i ją uruchamiam z trybu awaryjnego :/
czyli mam kupować nowy (jaki?) dysk ?
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ