Gramofon-jaki kupić

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

13-10-2012, 17:41

no dzieki chlopaki juz kupilem na miejscu wiec moze zjebalem, ale posypalo sie z kasa :) musze dokupic jakis przedwzmacniacz do niego + igle i bedzie spoko
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

14-10-2012, 08:19

maciek z klanu pisze:no dzieki chlopaki juz kupilem na miejscu wiec moze zjebalem, ale posypalo sie z kasa :) musze dokupic jakis przedwzmacniacz do niego + igle i bedzie spoko
no nie dokupisz bo ma wbudowany - i nic Ci to nie da, więc tak - zjebałeś.
Igła Ci też nie da wiele, trzeba by wymienić całą wkładkę na coś lepszego, ale tak czy siak - masz wbudowany przedwzmacniacz i nawet najlepsza wkładka niewiele pomoże...
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

14-10-2012, 21:20

Ten przedwzmacniacz można wyłączyć, zrobił tak sprzedawca w sklepie jak odsłuchiwałem tego Denona. Okazało się, że lepsze było brzmienie z wejścia phono w budżetowym wzmacniaczu stereo za 900 zł.... Ile dni jest na oddanie sprzętu do sklepu? Czy sklep, w którym kupiłeś tego Denona, ma też inne gramofony, aby ewentualnie coś dopłacić i wymienić na lepszy?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

16-10-2012, 14:50

Już po ptokach :) Ale ja oceniam ten zakup calkiem spoko ze wzgledu na cene. Jakosc dzwieku tez nie jest zla brzmi to wszystko ok, a zeby brzmialo wszystko zajebiscie to musialbym wybulić jeszcze na jakis przedwzmacniacz + wzmacniacz wiec teraz pooszczedzam i kupie jakis zajebisty gramofon + pre + wzmacniacz :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

17-10-2012, 18:54

maciek z klanu pisze:Już po ptokach :) Ale ja oceniam ten zakup calkiem spoko ze wzgledu na cene. Jakosc dzwieku tez nie jest zla brzmi to wszystko ok, a zeby brzmialo wszystko zajebiscie to musialbym wybulić jeszcze na jakis przedwzmacniacz + wzmacniacz wiec teraz pooszczedzam i kupie jakis zajebisty gramofon + pre + wzmacniacz :)
Dlaczego poszedłeś sam na zakupy? Gdzie w tym czasie byli Rysiek i Grażynka? Nie pozwól, aby to się przydarzyło przy następnych zakupach, bo znowu jakieś głupstwo zrobisz ;)
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

18-10-2012, 19:29

maciek z klanu pisze:Już po ptokach :) Ale ja oceniam ten zakup calkiem spoko ze wzgledu na cene. Jakosc dzwieku tez nie jest zla brzmi to wszystko ok, a zeby brzmialo wszystko zajebiscie to musialbym wybulić jeszcze na jakis przedwzmacniacz + wzmacniacz wiec teraz pooszczedzam i kupie jakis zajebisty gramofon + pre + wzmacniacz :)
Twój pieniądz, Twój wybór :) jeżeli jesteś tylko zadowolony to dobrze, i tak znając życie za rok będziesz już rozglądać się za czymś innym, co odwlecze...
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

18-10-2012, 21:33

Ok ok :) bede uważał i oczywiscie bede sie rozgladal i pytał Was w temacie ;] jak ktos mieszka z Was na Śląsku to przed zakupem możemy jakąś flaszkę wypić i iść razem na shopping :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 778
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gramofon-jaki kupić

18-10-2012, 22:02

maciek z klanu pisze:Ok ok :) bede uważał i oczywiscie bede sie rozgladal i pytał Was w temacie ;] jak ktos mieszka z Was na Śląsku to przed zakupem możemy jakąś flaszkę wypić i iść razem na shopping :)
Flaszka to raczej po zakupach, po pijaku to różnie by mogło być z odsłuchem ;)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

23-10-2012, 14:20

A teraz chłopcy napiszcie mi odnośnie takiej oto rzeczy. Włączam płytę i słysze co obrót takie pierdy jakby igła podskakiwała.. co się robi w takim przypadku? Podniosłem trochę stópkę, która trzyma ramię gramofonu z wkładką i jest lepiej bo już nic nie "plumka".. czy o to chodziło, czy muszę coś jeszcze pokombinować?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

23-10-2012, 21:36

Ustawiłeś dobrze nacisk igły? Czy sytuacja jest z jedną płytą, czy wszystkimi?
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: Gramofon-jaki kupić

23-10-2012, 21:53

czytajcie uważnie co w tym temacie Demonic Swamper radzi bo widzę, że odwala dobrą robotę, szacun.

sam mam jakieś pytania ale to innym razem ;)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 09:11

Demonic Swamper pisze:Ustawiłeś dobrze nacisk igły? Czy sytuacja jest z jedną płytą, czy wszystkimi?

no ustawiłem tak jak pisało ale cos mi sie wczoraj przestawic musialo... na odwazniku mam ustawiony 2 .. i tu moje pytanie, czy jak sciagfam igle z ramienia to powinna byc rownolegle do talerza ?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
koper
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 21-12-2010, 12:54
Lokalizacja: 01010

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 09:41

maciek z klanu pisze:
Demonic Swamper pisze:Ustawiłeś dobrze nacisk igły? Czy sytuacja jest z jedną płytą, czy wszystkimi?

no ustawiłem tak jak pisało ale cos mi sie wczoraj przestawic musialo... na odwazniku mam ustawiony 2
Z tego co pamiętam optymalny nacisk to od 1,4 do 1,7. Wagę sobie kup np. jubilerską, bo te wskaźniki na odważnikach nie zawsze są dostatecznie precyzyjne.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 10:27

maciek z klanu pisze:
Demonic Swamper pisze:Ustawiłeś dobrze nacisk igły? Czy sytuacja jest z jedną płytą, czy wszystkimi?

no ustawiłem tak jak pisało ale cos mi sie wczoraj przestawic musialo... na odwazniku mam ustawiony 2 .. i tu moje pytanie, czy jak sciagfam igle z ramienia to powinna byc rownolegle do talerza ?
1. Allegro - waga jubilerska - sprawdzasz nacisk igły
2. Co to za wkładka tam jest założona? Bo na stronie nic o tym nie piszą, pewno w instrukcji jest napisane jaki przedział wagowy jest odpowiedni dla tej wkładki W GRAMACH, podziałki na ciężarku przeciwwagi są bardzo niedokładne - możesz sprawdzić to w jeden sposób - ustaw tak podziałkę (powinno być na 0) tak, aby ramię zawisło w powietrzu i wkładka nie opadła na talerz - wtedy masz zero absolutne ;), Więc jak masz przedział w gramach - ustawiasz pod taki przedział - wtedy igła nie ryje płyty i zagłębia się na optymalną głębokość. Jeżeli nic nie pomogło - dalej jest jakieś pykanie, sranie czy coś - ponawiam pytanie - czy to dzieje się na JEDNEJ płycie? czy NA WSZYSTKICH?, czy dzieje się ZAWSZE W TYM SAMYM MIEJSCU, czy może w różnych?
Może też być źle ustawiony antyskating i np bliżej końca płytę ściąga szybciej do środka (lub wolniej) - stąd jakieś wyskakiwania z rowka/podskakiwania ramienia)

Jeżeli występuje to w tym samym miejscu zawsze i tylko na jednej płycie - wina płyty (krzywa, źle wytłoczona)
Jeżeli występuje różnie, są to trzaski - płyty brudne / igła brudna / naelektryzowanie - szczoteczka karbonowa + nawilżenie pomieszczenia (nawilżacz, rozwiesić pranie, przewietrzyć, rozpylacz)
Jeżeli występuje na wszystkich, nawet nowych płytach - to albo wyżej opisany problem z ustawieniem wkładki - albo nacisk, albo antyskating.
Jeżeli żadne z powyższych - możliwe, że ten wbudowany przedwzmacniacz ma jakąś wadę i coś pierdoli, jak nie on to idziesz dalej i dalej... ale na 90% będzie coś z powyższych.
koper
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 21-12-2010, 12:54
Lokalizacja: 01010

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 10:43

Demonic Swamper pisze: Może też być źle ustawiony antyskating i np bliżej końca płytę ściąga szybciej do środka (lub wolniej) - stąd jakieś wyskakiwania z rowka/podskakiwania ramienia)
Dobrze też jest się zapatrzyć w płyte do regulacji antyskatingu żeby igła nie tańczyła ale to już kolejny wydatek i sprawdzić poziomicą czy gramofon stoi jak należy :)
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 11:03

A tego, to żeby kupić znośny Gramofon+przedwzmacniacz to trzeba dać 2,5kółka? :) Są jakieś tańsze opcje cenowe?
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 11:17

koper pisze:
Demonic Swamper pisze: Może też być źle ustawiony antyskating i np bliżej końca płytę ściąga szybciej do środka (lub wolniej) - stąd jakieś wyskakiwania z rowka/podskakiwania ramienia)
Dobrze też jest się zapatrzyć w płyte do regulacji antyskatingu żeby igła nie tańczyła ale to już kolejny wydatek i sprawdzić poziomicą czy gramofon stoi jak należy :)
Poziomica - ważna rzecz, OBI, castorama, cokolwiek - kilka złotych.
Płyta do regulacji antyskatingu to zbędny wydatek - już w tym wątku pisałem jak łatwo ustawić antyskata przy pomocy innej płyty winylowej.
A tego, to żeby kupić znośny Gramofon+przedwzmacniacz to trzeba dać 2,5kółka? :) Są jakieś tańsze opcje cenowe?
zależy czego oczekujesz - jeżeli ma to tylko ODTWARZAĆ winyle i jakość, brzmienie, barwa Cię nie interesują - to możesz kupić byle co, byle by miało możliwość regulacji nacisku igły. Jeżeli natomiast chcesz POCZUĆ moc winyla - no to 2,5 koła to takie minimum, chyba że masz wiedzę i knowhow + cierpliwość na szukanie okazji -- to możesz zamknąć się w mniejszej kwocie, ale to i tak przedział rzędu 1,5 - 2 koła
czytajcie uważnie co w tym temacie Demonic Swamper radzi bo widzę, że odwala dobrą robotę, szacun.

sam mam jakieś pytania ale to innym razem ;)
Dzięki Sova, właśnie się zastanawiam czy nie założyć osobnego wątku gdzie będą poruszone podstawy wyboru gramofonu, czym się kierować, na co zwracać uwagę etc. etc. tylko pytanie - czy ktoś będzie chciał skorzystać z dobrych rad...
koper
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 21-12-2010, 12:54
Lokalizacja: 01010

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 11:30

Powiedz Pan jak już jesteś on-line czy z pokrywy da sie usunąć drobne rysy i ewentualnie jak, bo nie mam czasu na przekopywanie internetu ;)
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

24-10-2012, 11:49

Ja nie robię w plastikach/plexiglasach więc nie wiem, ale na zdrowy rozsądek - chyba nie...
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Gramofon-jaki kupić

25-10-2012, 08:09

koper pisze:Powiedz Pan jak już jesteś on-line czy z pokrywy da sie usunąć drobne rysy i ewentualnie jak, bo nie mam czasu na przekopywanie internetu ;)
Kup sobie AUTOSOL SCRATCH REMOVER - z tapicerki i paru innych plastikowych powierzchni usunęło mi zarysowania bez problemu.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
ODPOWIEDZ