Gramofon-jaki kupić

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Gramofon-jaki kupić

01-11-2012, 14:16

Przypominam, że mam do pchnięcia Regę RP1 ;P
Give birth to something dead
Give birth to something old
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

01-11-2012, 14:43

Morph pisze:Przypominam, że mam do pchnięcia Regę RP1 ;P
Porządny sprzęt - warto brać.
Awatar użytkownika
FENIKS
w mackach Zła
Posty: 679
Rejestracja: 27-11-2010, 12:04

Re: Gramofon-jaki kupić

01-11-2012, 16:37

Demonic Swamper pisze:
FENIKS pisze:Witam
Zaczynam się mocno przekonywać do vinyli i chce sobie zakupić gramofon. Trochę poczytałem w tym temacie i mam metlik w głowie bo nie chce kupować gramofonu za kupe kasy.
Co sadzicie o poniższych propozycjach?
http://allegro.pl/denon-gt-750-super-st ... 55758.html
http://allegro.pl/gramofon-rotel-rp-830 ... 58737.html
http://allegro.pl/transonic-p100-direct ... 47640.html

Czy do każdego gramofona można podpiąć droższą wkładkę shure albo ortofon ? (200-max400zł)
Szukam też gramofonu który będzie mi leżał wyglądem i puki co najwieksze uznanie ma ten
Obrazek
Obrazek
http://allegro.pl/universum-studio-auto ... 59483.html

No i teraz pytanie czy coś w starym stylu czyli polaczenie drewna z metalem jak w przypadku pioneera albo konstrukcja pokazanego denona , czy coś w stylu rotela więc czysty minimalizm ascetyzm jest w stanie grac porządnie. No i niestety nie za kosmiczne pieniadze ale widać w jakich cenach szukam...
podłącze go do mojego dziwnego zestawu Denon PMA-860 z czterema kolumnami 120W.
Jedziemy od końca: Denon PMA ma wbudowanego pre-ampa gramofonowego, czyli półśrodek już jest. Możesz spokojnie zacząć szukać gramofonu bez wbudowanego pre-ampa. Wszystkie z wyżej podanych nie są warte swojej ceny, są to automaty i półautomaty, z wbudowanym pre-ampem, na plastikowych nóżkach i z napędem typu Direct Drive - nic nie bierz z tych modeli.
Przedział cenowy rozumiem, że do około 1000 zł. Wygląd jest ważny, ale na początek zrzuciłbym to na dalszy plan, lub na zasobniejszy portfel.

Moja propozycja:
http://allegro.pl/gramofon-pro-ject-ess ... 14423.html - dodatkowo dostajesz pre-ampa, może dupy nie urwie ale już jest duży plus. Podstawowa wkładka Ortofona - warto za jakiś czas, po oswojeniu zmienić na Shure'a lub coś z serii M2 (Red jest zacny). Szału ni ma, będzie potrzebował osobnej platformy (tutaj polecam wykonać ze sklejki i odmalować na kolory bliskie drewnu - będziesz miał ładny dizajn.), obowiązkowo waga. Szału nie będzie, ale i tak będzie sporo lepiej niż w podanych przez Ciebie modelach. Dodatkowo jest to całkiem ładna okazja.

To teraz skoro waga tutaj gra role to ten Pro Ject ma ledwo 4kg... będzie wystarczająco stabilny czy niestety trzeba zrobić półkę do tego... mam jakiś masywny szklany regal.
Dodają preamp... za 1000zł zestaw nie może powalać. Ktoś tej firmy sprzet używa, czy nie lepiej olać preamp i dać troszkę więcej za gramofon z dobra wkładką.

Jak wygląda sprawa z tymi wkładkami które współgrają a które nie. Chodzi do muzyki Black / Death oczywiście. Jesteś w tym temacie raczej oblatany , więc coś pomożesz.
Morph pisze:Przypominam, że mam do pchnięcia Regę RP1 ;P
No ten to czysty minimalizm, ale wydatek ok 1500zł a nawet więcej z dobra wkładką.
koper
zaczyna szaleć
Posty: 157
Rejestracja: 21-12-2010, 12:54
Lokalizacja: 01010

Re: Gramofon-jaki kupić

01-11-2012, 16:48

FENIKS pisze: Jak wygląda sprawa z tymi wkładkami które współgrają a które nie. Chodzi do muzyki Black / Death oczywiście. Jesteś w tym temacie raczej oblatany , więc coś pomożesz.
Najpierw musiał byś napisać jakie masz pasmo na sprzęcie pod który chcesz podpinać gramofon i czy planujesz coś zmieniać wtedy dopasowujesz jedno pod drugie żeby kasa nie szła w coś czego nie usłyszysz.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

01-11-2012, 17:03

FENIKS pisze: To teraz skoro waga tutaj gra role to ten Pro Ject ma ledwo 4kg... będzie wystarczająco stabilny czy niestety trzeba zrobić półkę do tego... mam jakiś masywny szklany regal.
Dodają preamp... za 1000zł zestaw nie może powalać. Ktoś tej firmy sprzet używa, czy nie lepiej olać preamp i dać troszkę więcej za gramofon z dobra wkładką.

Jak wygląda sprawa z tymi wkładkami które współgrają a które nie. Chodzi do muzyki Black / Death oczywiście. Jesteś w tym temacie raczej oblatany , więc coś pomożesz.
Morph pisze:Przypominam, że mam do pchnięcia Regę RP1 ;P
No ten to czysty minimalizm, ale wydatek ok 1500zł a nawet więcej z dobra wkładką.
Waga gra rolę, ale nie jest to główny determinant zakupu. Półeczkę zawsze warto zrobić - u mnie wyglądało to tak jakiś czas temu:
Obrazek. Na pewno będzie lepiej niż w podanych przez Ciebie gramofonach z Direct Drive, one dopiero wytwarzają drgania. Co do stawiania gramofonu na szkle - cóż, każdy gramofon jest inny, np mój, który jest na zdjęciu - Pro-Ject RPM 1.3 gra tym na czym stoi - postawiony na kamieniu generował dźwięk bardzo ostry, mniej ciężarny, szkło będzie mieć podobną właściwość. Grając na drewnie/sklejce gra niżej i mocniej, a także cieplej, ale tracą średnie i wysokie tony.

Co do pre-ampa, tutaj mamy konflikt tragiczny -> lepsza wkładka i sporo gorszy, wbudowany pre-amp, czy słabsza wkładka i na pewno lepszy od wbudowanego pre-amp. Bardziej rozwojowe moim zdaniem jest branie słabszej wkładki (którą można spokojnie wymienić za jakiś czas, najlepiej od razu z całym gramofonem), pre-amp zawsze się przyda. Natomiast niewiele da lepsza wkładka skoro 90% potencjału rozbije się o ten wzmacniacz wbudowany. Zobacz na początek czym to się je, wygrzej wkładkę, baw się w ustawienia, potem zmień na Ortofona 2mRED, który potrafi ładnie zagrać death metal.
Zakładam, że budżet to około 1100 - 1200 zł. Ciężko będzie ustrzelić coś lepszego w tym przedziale.
Ten PJ ma sporo dobrych recenzji, nie jest to zły wybór, w takim budżecie byłby moim wyborem.
Co do współgrania - spokojnie podłączysz pod ten gramofon większość wkładek - do przedziału około 900 zł. Niestety ramię jest mało rozwojowe.

Z blackiem mam mało do czynienia, głównie stoner/sludge/doom i death.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

03-11-2012, 17:51

te zgrzyty to zle ustawione ramie?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

03-11-2012, 18:08

maciek z klanu pisze: te zgrzyty to zle ustawione ramie?
To jest tak nagrane :P, ale dźwięki podobne do tego mogą być spowodowane (od najbardziej prawdopodobnej wersji do najmniej):
------------------------ jeżeli występuje to na KAŻDEJ płycie ---------------------------------
- źle ustawiona wkładka - za duży lub za mały nacisk + nieodpowiedni antyskating - antyskating wybija igłę z rowka i igła uderza systematycznie o krawędź rowka powodując ów dźwięk
- brudna / uszkodzona igła / wada fabryczna igły i wkładki
- jakaś wada / uszkodzenie toru - wkładka -> przedwzmacniacz -> wzmacniacz
------------------------ jeżeli występuje to na kilku płytach ---------------------------------
- złe tłocznie / nagranie / złe przechowywanie / brudna, zakurzona płyta
- płyta używana - kupiona od kogoś kto nie miał pojęcia o obsłudze gramofonu
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

04-11-2012, 19:37

a czy ten gosciu dobrze mówi ?? czy prawidlowo ustawione ramię powinno dryfować w powietrzu? tzn być (nie podczas grania) równoległe do płyty/ gumy?


i 2ga sprawa, czy wage ramienia ustawia sie ciężarkiem? bo u mnie da sie go wlozyc na kilka głębokości, czy mieszamy tym pokrętłem, co moim zdaniem huja daje.

może być Demonic_Swamper nagrał kilka filmów? jak ustawić ramie i jak antyskating ustawic?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

04-11-2012, 20:29

maciek z klanu pisze:a czy ten gosciu dobrze mówi ?? czy prawidlowo ustawione ramię powinno dryfować w powietrzu? tzn być (nie podczas grania) równoległe do płyty/ gumy?


i 2ga sprawa, czy wage ramienia ustawia sie ciężarkiem? bo u mnie da sie go wlozyc na kilka głębokości, czy mieszamy tym pokrętłem, co moim zdaniem huja daje.

może być Demonic_Swamper nagrał kilka filmów? jak ustawić ramie i jak antyskating ustawic?
Ten facet jest idiotą. Nie ma pojęcia o czym mówi, brakuje mu pojęć i prawdopodobnie tej części mózgu, która odpowiada za proces uczenia się... A to co pierdoli o antyskatingu to chyba, ze swojej zjebanej didżejskiej dupy wytrzasnął...

1. Nie, ponieważ gdyby dryfowało w powietrzu to byłaby wytworzona równowaga - między wkładką, a odważnikiem na końcu ramienia, czyli nacisk igły byłby równy zero. W takiej sytuacji nie jest możliwe odsłuchanie płyty winylowej.
2. Tutaj kłania się fizyka. Tak, mieszamy tym pokrętłem mając wagę do nacisku igły, bo na podziałce ustawiona wartość 3, kiedy odważnik jest na samym końcu ramienia nie jest równa wartości 3, gdy ten odważnik przesuniemy w stronę wkładki.
3. Jak mi kupisz sprzęt do nagrywania filmów - why not? :P wszystko jest (powinno być) w instrukcjach gramofonów i wkładek.

4. Niepisana zasada - nigdy nie bierz uwag od faceta, który jest didżejem - oni kupują i ustawiają gramofony w całkiem innym celu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Gramofon-jaki kupić

04-11-2012, 21:28

Dzięki za odpowiedź... ja mam problem z tym ustawieniem ramienia, bo kurwa instrukcja do denona jest tak hujowa ze glowa mala. pisze tylko, ze ramie ma byc rownolegle do blatu czyli, że dryfuje w powietrzu jak sciagne je z ramienia i że antyskating ustawiam na 2 i to samo robie z odwaznikiem na 2... i kurwa ciezko mi znalezc dokladna instrukcje jak to zrobic....

ustawilem odważnik tak, żeby ramie nie spadało i żeby nie szło do góry tylko wisiało idealnie poziomo i tyle. nie wiem co dalej zrobić (wiem wiem musze kupic wagę jubilerska). A bez zobaczenia tego krok po kroku cieżko cokolwiek zrobić bo nawet jesli nie ma zgrzytów i wszystko gra okej, to nie wiem, czy tak ma być czy nie ;//
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Demonic Swamper
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 27-11-2011, 23:31

Re: Gramofon-jaki kupić

04-11-2012, 22:22

maciek z klanu pisze: ustawilem odważnik tak, żeby ramie nie spadało i żeby nie szło do góry tylko wisiało idealnie poziomo i tyle. nie wiem co dalej zrobić (wiem wiem musze kupic wagę jubilerska). A bez zobaczenia tego krok po kroku cieżko cokolwiek zrobić bo nawet jesli nie ma zgrzytów i wszystko gra okej, to nie wiem, czy tak ma być czy nie ;//
czyli ustawiłeś obecnie na zero, jeżeli ten denon ma możliwość ustawienia (kalibracji) odważnika - to jest w tym momencie dla Ciebie 0. Od tego będziesz ustawiać nacisk igły, prawdopodobnie będzie to między 1,8 a 2,2g, zależy jak daleko to zero prawdziwe było od zera na podziałce.
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 15:30

Jak myślicie - nada się to do czegoś? :)

http://allegro.pl/denon-dp-29f-gramofon ... 96837.html

Ew. jakieś alternatywy w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 16:36

A warto kupować gramofon w tej cenie? Moim zdaniem nie. Lepiej dołożyć 600-700 PLN i będzie już przyzwoicie.

Ale jaja tutaj masz bardzo dobry, w miarę cieżki gramofon za zajebiście niską cenę: http://allegro.pl/gramofon-usb-audio-te ... 77087.html
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 17:13

Peebuls pisze:Jak myślicie - nada się to do czegoś? :)
do rzutu z okna...
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 17:19

A do powiedzmy 1000 coś nowego się znajdzie?
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 17:33

nicram pisze:A warto kupować gramofon w tej cenie? Moim zdaniem nie. Lepiej dołożyć 600-700 PLN i będzie już przyzwoicie.
Oczywiście. Dobry gramofon to podstawa, na cd playerze można przyżydzić, bo laser jaki by nie był krzywdy płycie nie zrobi, a igła no name produkcji tajwańskiej czarnemu plackowi prędzej. Lepiej dołożyć drugie tyle i kupić jakiś wyższy model DUALa (CS500 na ten przykład, służył mi przez wiele lat). Można też jakiś bardziej przyziemny model Thorensa zanabyć za 1000-1200 zł... Ja w tej chwili właśnie jestem świeżo po zakupie Thorensa TD204-2 :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 17:43

Peebuls pisze:A do powiedzmy 1000 coś nowego się znajdzie?
jeśli koniecznie od 1000 to:
http://allegro.pl/pro-ject-essential-or ... 34456.html

o Dualach czy Denonach z tego przedziału radzę zapomnieć.

natomiast używane za te pieniądze z zaufanych źródeł to jak najbardziej.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 17:50

Tylko, że Peebuls pewnie chciałby taki z przedwzmacniaczem, bo bez to będzie musiał 4-5 stów dodatkowo wyłożyć. Opcja, którą mu zapodałem jest najlepsza, niech sobie poczyta opinie.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon-jaki kupić

10-12-2013, 18:40

no jeśli tak to mogę się zgodzić
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: Gramofon-jaki kupić

23-01-2014, 09:38

Mam pytanie. Zakupiłem gramofon Audio-Technica AT-LP120. Przy regulacji poziomu nacisku na igłę pojawia się problem. Kiedy ramię znajduje się w pozycji równoległej do talerza (anti skating na 0) ramię zachowuje się tak: http://w814.wrzuta.pl/film/0bRCMQkknza/at

Gramofon stoi na równej powierzchni. Gdy podniosę go lekko z prawej strony również idzie w prawo. Tak powinno być czy sprzęt na reklamację?
ODPOWIEDZ