Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

30-06-2019, 21:32

moonfire pisze:
Kilgore pisze:
moonfire pisze:Kończy mi się moja miniwieża JVC i szukam czegoś do 2 tysięcy, co mogłoby mi posłużyć jakieś kilkanaście lat. Najlepiej, aby miało możliwość odtwarzania kaset. Audiofilem nie jestem, więc tego typu sprzęt odpada. Pomożecie, towarzysze?
Ale 2000 za jeden element?, czy za całość z kolumnami?
Za całość.

Znalazłem coś takiego, ale wydaje mi się, że to średni pomysł.

https://www.electronic-star.pl/HiFi-TV/ ... cz-CD.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tego nie bierz, to jakiś paździerz.
Zostaw Mariuszowi, chyba, że to drugie konto.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 00:40

Kilgore pisze:Pianocrafta sobie kup za 1800 + jakiś magnetofon
Dokładnie. Będziesz mega zadowolony. Ja używam kilkanaście lat i jest bardzo dobrze.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 08:46

moonfire pisze:Dzięki, przemyślę sprawę z kupnem modułów i kolumn. Decka mam, ale średnio chodzi, trzeba by mu wyregulować lub wymienić głowicę i na pewno zmienić paski. Dlatego wolałbym coś nowego, aby znów nie mieć pecha przy kupnie używanego sprzętu.
Na allegro jest koles, ktorzy sprzedaje 30 letnie lezaki magazynowe, nowki, Technicsy, Onkyo, Sony itp. Super sprzety za psia kase. Mozna kupic naprawde piekne, pancerne sprzety wazace 20 kg pachnace 30 letnia nowoscia.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 10:20

Triceratops pisze:
moonfire pisze:Dzięki, przemyślę sprawę z kupnem modułów i kolumn. Decka mam, ale średnio chodzi, trzeba by mu wyregulować lub wymienić głowicę i na pewno zmienić paski. Dlatego wolałbym coś nowego, aby znów nie mieć pecha przy kupnie używanego sprzętu.
Na allegro jest koles, ktorzy sprzedaje 30 letnie lezaki magazynowe, nowki, Technicsy, Onkyo, Sony itp. Super sprzety za psia kase. Mozna kupic naprawde piekne, pancerne sprzety wazace 20 kg pachnace 30 letnia nowoscia.
Tylko, czy po 30 latach nigdy nie odpalany sprzęt nie padnie od razu albo dosyć szybko.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 10:36

Medard pisze:
moonfire pisze:
Znalazłem coś takiego, ale wydaje mi się, że to średni pomysł.

https://www.electronic-star.pl/HiFi-TV/ ... cz-CD.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tego nie bierz, to jakiś paździerz.
Widziałem gdzieś na YT jak Techmoan albo ten drugi spec egzaminował coś w tym rodzaju, jedno z tych nowych gówienek typu "boombox" magnetofon/USB. Okazało się, że ten rewelacyjny sprzęt, który miał pozwolić zachować Twoją kolekcję kaset , zgrywał z taśm mp3 w jakości 64kbps i w MONO. Znaczy... niby robił plik stereo, tyle że na obu ścieżkach było to samo.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 10:46

maciek z klanu pisze:
Kilgore pisze:Pianocrafta sobie kup za 1800 + jakiś magnetofon
Dokładnie. Będziesz mega zadowolony. Ja używam kilkanaście lat i jest bardzo dobrze.
Dużo dobrego słyszałem o Pianocrafcie.

Dzięki za wszystkie porady, teraz muszę się rozejrzeć i podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 11:02

Triceratops pisze:
moonfire pisze:Dzięki, przemyślę sprawę z kupnem modułów i kolumn. Decka mam, ale średnio chodzi, trzeba by mu wyregulować lub wymienić głowicę i na pewno zmienić paski. Dlatego wolałbym coś nowego, aby znów nie mieć pecha przy kupnie używanego sprzętu.
Na allegro jest koles, ktorzy sprzedaje 30 letnie lezaki magazynowe, nowki, Technicsy, Onkyo, Sony itp. Super sprzety za psia kase. Mozna kupic naprawde piekne, pancerne sprzety wazace 20 kg pachnace 30 letnia nowoscia.
podasz nazwe uzytkownika? albo inaczej - znacie nazwy uzytkownikow, ktorzy handluja uzywanym, ale sprawnym i sprawdzonym sprzetem?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 19:07

Dołączam się.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 20:48

moonfire pisze:
maciek z klanu pisze:
Kilgore pisze:Pianocrafta sobie kup za 1800 + jakiś magnetofon
Dokładnie. Będziesz mega zadowolony. Ja używam kilkanaście lat i jest bardzo dobrze.
Dużo dobrego słyszałem o Pianocrafcie.
Zapomnij. Kiedyś tak było, teraz to gówno jak wszystko. Ostatnio odkryłem coś takiego jak Taga Harmony. Zajebisty sprzęt (jeżeli chodzi o brzmienie i parametry) za całkiem rozsądną kasę.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 21:36

Który model taga harmony?
Bo z tego, co pamiętam, to polska marka, ale produkcja w chinach.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

01-07-2019, 22:46

Użytkownik x-audio.
Dwóch moich kumpli kupowało kilka rzeczy od niego. Będzie już z rok, może więcej. Obaj zadowoleni, Sprzęt hula.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

02-07-2019, 09:31

Nostromo pisze:Użytkownik x-audio.
Dwóch moich kumpli kupowało kilka rzeczy od niego. Będzie już z rok, może więcej. Obaj zadowoleni, Sprzęt hula.
dzieki!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

15-07-2019, 03:48

nicram pisze: Zapomnij. Kiedyś tak było, teraz to gówno jak wszystko. Ostatnio odkryłem coś takiego jak Taga Harmony. Zajebisty sprzęt (jeżeli chodzi o brzmienie i parametry) za całkiem rozsądną kasę.
Kurde, mam coraz większy mętlik w głowie. Tak sobie teraz myślę, czy opłaca się skompletować sprzęt modułowy, który wyprodukowany był najpóźniej w latach 90.? U x-audio znalazłem ciekawe moduły Technicsa (wzmak, deck, CD i kolumny), które wyniosą mnie niecałe 1.400 pln. Jednak nie mam gwarancji, że za pół roku coś się nie spieprzy i zacznie się łażenie po serwisach. Ale z drugiej strony kusi, bo sprzęt robiony wówczas był o wiele lepszy niż dzisiejszy.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

15-07-2019, 07:36

Tak, kiedyś sprzęt był lepiej wykonywany, ale technics tylko gramofony miał bardzo dobre.
Reszta grała przeciętnie, nawet bardzo przeciętnie. Ludzie kupują przez sentyment, bo kiedyś był tylko technics, diora, unitra i kolumny altusy.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2141
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

15-07-2019, 08:46

Medard pisze:Tak, kiedyś sprzęt był lepiej wykonywany, ale technics tylko gramofony miał bardzo dobre.
Reszta grała przeciętnie, nawet bardzo przeciętnie. Ludzie kupują przez sentyment, bo kiedyś był tylko technics, diora, unitra i kolumny altusy.
To nie do końca jest prawda, zdarzały się im rzeczy bardzo dobre, ale są to faktycznie wyjątki i z reguły nie tanie.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

15-07-2019, 10:15

Kilgore pisze:
Medard pisze:Tak, kiedyś sprzęt był lepiej wykonywany, ale technics tylko gramofony miał bardzo dobre.
Reszta grała przeciętnie, nawet bardzo przeciętnie. Ludzie kupują przez sentyment, bo kiedyś był tylko technics, diora, unitra i kolumny altusy.
To nie do końca jest prawda, zdarzały się im rzeczy bardzo dobre, ale są to faktycznie wyjątki i z reguły nie tanie.
Ok, tylko na rynek polski trafiała zwykle niska i średnią półka, bo wyższa była za droga. Teraz to nie ma znaczenia, bo
są kolekcjonerzy, którzy są w stanie wydać na audio tyle, co na dobry samochód.

Ale ja nie o tym, technics za tysiaka to przeciętniak, nie dotyczy to gramofonów ew. pojedynczych modułów.

Jest na fejsie grupa fanów technicsa, można wybadać, który sprzęt był w jakich latach dobry.
Nawet można tam zrobić zakupy.

Zaletą technicsa jest dobra dokumentacja,
publikowali schematy elektroniczne i mechaniczne, więc każdy ogarnięty elektronik może łatwo naprawić na ich podstawie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

15-07-2019, 12:52

Technics tylko gramofony, reszta szrot dla głuchych
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
macko76
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 05-10-2017, 00:36

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

18-03-2023, 17:54

Bloodcult pisze:
15-07-2019, 12:52
Technics tylko gramofony, reszta szrot dla głuchych
Gramofony w/w firmy to głównie SL-1200 a co do pozostałych sprzętów to Technics miał w latach 70'tych super wzmacniacz z końcówką mocy na samych lampach.
Metsejmikin
postuje jak opętany!
Posty: 308
Rejestracja: 17-02-2018, 21:19

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

18-03-2023, 18:39

Ktoś z Was testował przypadkiem markę Teufel?
macko76
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 05-10-2017, 00:36

Re: Chcę kupić sprzęt grający. Doradżcie!

18-03-2023, 21:51

Metsejmikin pisze:
18-03-2023, 18:39
Ktoś z Was testował przypadkiem markę Teufel?
Typowo niemiecka produkcja czyli solidnie i bez polotu. Raczej dolna półka. Niektórych mogą irytować zbyt wyeksponowane basy ale w sprzęcie z tej kategorii to norma.
ODPOWIEDZ