adaptery

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
jesterSS

adaptery

06-08-2007, 16:18

Zważywszy, że tutaj dużo osóbkupuje nałogowo LP's (przynajmniej takie odnoszę wrażenie), ciekawi mnie stosunek co po niektórych do kwestii adapterów. Domyślam się, że niektórzy audiofile dbając o jakość odłuchu, w domu posiadają nowsze modele tego cacka. Sam ma leciwą maszynkę marki Sanyo, japoński szit z lat 50-tych, zajmuje w chuj miejsca i razem z przepotężnymi głośnikami momentuje się w zgrabną "walizeczkę". Niestety, jakiś czas temu padł mi jeden kanał (nie do reperacji) i zmuszony jestem słuchać tylko z jednego głośnika. A jak to wygląda u Was?
1. Czy macie jakieś bajeranckie adaptery czy też leciwy szmelc?
2. Czy jest sens słuchania muzy z jednego speakera :[ ?????
3. Czy poddawaliście maszynki renowacji?
4. Czy generalnie pierdoli wam marka adaptera, czy staracie się o jak najlepszy model i itle to kosztuje?
5. Czy to zajbiście przekładać epkę co kilka minut na drugą stronę dla mnie nie)?
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

06-08-2007, 20:38

Najlepsze są stare pudła,byle by stereo i żeby igla była dobra.osobiście znam jednego maniaka który za dwie kolumny do gramofonu dał jakieś 40 tyś.ale dla mnie to jest chore,niema to jak skrzypienie płyty to jest piękne ,kurwa a nie jakiśtam supernowoczesny i superdrogi sprzęt bo niby po co?
Awatar użytkownika
Menel
postuje jak opętany!
Posty: 385
Rejestracja: 01-03-2006, 21:07
Kontakt:

06-08-2007, 21:52

Jeśli ktoś ma za dużo pieniążków i lubi sobie dogadzać pseudo-eksluzywnymi produktami i nowinkami to niech wypierdala tą kasę. Jego sprawa.
Ja mam normalny sprzęcik, jak chcem posłuchać muzy to gra ładnie. Jak chcem przykurwić to nic nie trzeszczy a podłoga drży i pierdolę te wszystkie 'ekskluziwy' :)

1.Leciwy ino.
2.Ni ma sensu. Chyba,że masz jedno ucho.
3.Czasem pan specjalista czyści i podkręca.
4.Ma ładnie grać i nie szwankować i mieć normalną cenę, reszta nie ma znaczenia.
5.Jeśli jest warta przekładania to czemu nie ?:)
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

06-08-2007, 22:05

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
1. Czy macie jakieś bajeranckie adaptery czy też leciwy szmelc?
[/quote]
niestety mam starą unitrę, wersje exportową na zachód czyli Dymanic Speaker Servo PL730. wkładka jest nowa ale niestety firmowa Mf-100
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
2. Czy jest sens słuchania muzy z jednego speakera :[ ?????
[/quote]
absolutnie żadnego...
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
3. Czy poddawaliście maszynki renowacji?
[/quote]
dokładne czyszczenie - rozebrałem go na czynniki pierwsze i dokładnie wyczyściłem wszystkie rolki i paski. paski były w dobrym stanie więc nie zmieniałem
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
4. Czy generalnie pierdoli wam marka adaptera, czy staracie się o jak najlepszy model i itle to kosztuje?
[/quote]
marka samego adaptera nie jest istotna jak marka wkładki. niedługo planuje zmienić wkładkę na jakąć nową, najlepiej Ortofona. planuje na to przeznaczyć około 200-500 zł zależnie od modelu.
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
5. Czy to zajbiście przekładać epkę co kilka minut na drugą stronę dla mnie nie)?
[/quote]
czasem wkurza ale ma swój urok :)
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

07-08-2007, 07:50

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
Zważywszy, że tutaj dużo osóbkupuje nałogowo LP's (przynajmniej takie odnoszę wrażenie), ciekawi mnie stosunek co po niektórych do kwestii adapterów. Domyślam się, że niektórzy audiofile dbając o jakość odłuchu, w domu posiadają nowsze modele tego cacka. Sam ma leciwą maszynkę marki Sanyo, japoński szit z lat 50-tych, zajmuje w chuj miejsca i razem z przepotężnymi głośnikami momentuje się w zgrabną "walizeczkę". Niestety, jakiś czas temu padł mi jeden kanał (nie do reperacji) i zmuszony jestem słuchać tylko z jednego głośnika. A jak to wygląda u Was?[/quote]

Nałogowo może nie kupuję, ale moja kolekcja przez ostatnie kilka lat po odkopaniu adaptera wielokrotnie się powiększyła.

[quote]1. Czy macie jakieś bajeranckie adaptery czy też leciwy szmelc?[/quote]

Mam w domu 3 gramofony - 2 szmelce i jeden naprawdę porządny, na który mogliby się połasić także fani zabaw z gramofonem na dyskotekach i innych tego typu spędach. Najstarsza naturalnie Unitra, która gra jak złoto i np. EP-ki Infekcji odtwarza mi bez żadnych problemów w przeciwieństwie do drugiego adaptera zamontowanego w wieży marki Alba. To zresztą chyba najbardziej wysłużony sprzęt w moim domu, bo przez ostatnie kilka lat był katowany non-stop. Od ponad roku jadę na Reloopie, direct drive oczywiście, modelu nie pamiętam, bo nie podchodzę do tego bezkrytycznie. Generalnie, jak wyżej wspomniał kolega, najważniejsza jest wkładka. Ale przy tym trzeba pamiętać, że gówniany gramofon z wkładką za 5 klocków dalej będzie brzmiał jak kilo gęstej sraki w szambie. Stąd m.in. moja przesiadka na lepszy sprzęt, z którego jestem bardzo zadowolony.

[quote]2. Czy jest sens słuchania muzy z jednego speakera :[ ?????[/quote]

Zlituj się. A mp3 tez słuchasz z jednego speakera? :)

[quote]3. Czy poddawaliście maszynki renowacji?[/quote]

Czyszczenie Unitry wieki temu, Albę czyścił swego czasu mój ojciec. Standardowa "renowacja" to utrzymanie i sprzętu, i płyt w należytej czystości plus wymiana igły/wkładki. Nie jestem audiofilem, więc swojego sprzętu nie rozbieram na częście pierwsze raz na miesiąc. Ale dbałość o wrażliwe części mechanizmu jak najbardziej.

[quote]4. Czy generalnie pierdoli wam marka adaptera, czy staracie się o jak najlepszy model i itle to kosztuje?[/quote]

Oczywiście, że pierdoli, ale na rynku są modele dobre i przereklamowane. Ze swojej strony polecam właśnie Reloopa. Technics miewa badziewiaste opinie zależnie do modelu. Zależy jeszcze do czego ma być używany sprzęt. Jeśli sam odsłuch, to nie ma się co spinać. Ważne, żeby grało, dysponowało możliwością zmiany "ilości" obrotów, a w dalszej kolejności direct drivem, automatycznie wracającym ramieniem itp. itd. Kwestia gustu.

[quote]5. Czy to zajbiście przekładać epkę co kilka minut na drugą stronę dla mnie nie)? [/quote]

Tak. Zwłaszcza jeśli trzymasz wydawnictwo limitowane do 100 kopii, wydane tylko w tej formie, a inni mogą się co najwyżej posrać na myśl o tym, albo posłuchać tandetnego mp3 :)
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

07-08-2007, 08:28

Najlepsza jest UNITRA jeżeli nie chcesz wydawac w pizdu kasy ,kup se gdzieś używaną , moja ma ze 20-ścia lat i do niedawna dawała rade,ale się spaliła ,zresztą kino domowe,wieża i telewizor też :(
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

07-08-2007, 09:24

Ja kupiłem swój adapter za ok 200 zł na allegro. Stara dobra Wega. Wyjście audio DIN wskazuje na przełom lat 70 i 80. Płynna regulacja prędkości, napęd bezpośredni, anti-skratching, regulacja siły nascisku igły - czyli wszystko to, co dobry gramofon powinien mieć. Teraz szykuję się do wymiany wkładki i generalnego przeglądu.
Heaven and Hell czy Back on Black brzmią po prostu miodnie, mimo skromych środków wpakowanych w sprzęt (do gramofonu topowy model wzmacniacza DENON ze środkowych lat 90 (czyli jeszcze nie made in China;) i kolumny B&W)
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
wałach
rozkręca się
Posty: 69
Rejestracja: 17-06-2007, 12:26

07-08-2007, 09:57

ja mam adapter FonicaGS464 i chyba do nowych on nie nalezy
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

07-08-2007, 10:00

był fajny temat o tym właśnie, szukam i chyba go nie ma ;)
'Come the Blessed Madness'
Kaligula
rozkręca się
Posty: 52
Rejestracja: 08-08-2006, 14:50
Lokalizacja: Cieszyn - Cork

07-08-2007, 20:49

Mam jeszcze w domu adapter, ale z metalu sluchalem na nim chyba tylko Dragon, Kat, Stos. Reszta plyt jakie posiadam to jedynie stare Budki Suflera, Tadeusza nalepe (Breakout), cos Jozefa Skrzeka i jakies inne dziwne wynalazki, wydawane w wiekszosci ok. 20 lat temu.
jesterSS

08-08-2007, 09:02

[quote][i]Wysłane przez Duban[/i]
[quote]5. Czy to zajbiście przekładać epkę co kilka minut na drugą stronę dla mnie nie)? [/quote]

Tak. Zwłaszcza jeśli trzymasz wydawnictwo limitowane do 100 kopii, wydane tylko w tej formie, a inni mogą się co najwyżej posrać na myśl o tym, albo posłuchać tandetnego mp3 :) [/quote]

I tylko to mnie trzymało przy epkach, ale opyliłem te nieliczne co miałem. Teraz jeśli będę kupował winyle to tylko LP's.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

08-08-2007, 11:56

To akurat rozumie się samo przez się, ze gros kolekcji stanowie regularne LPs, ale EP-ek też mam sporo i jakoś nigdy nie zastanawiałem się czy sprawia mi to problem czy nie. Ot, taki urok nośnika. W końcu 12-tki winylowe czy taśmy też trzeba przekładać. O szpulach, które gdzies jeszcze walają się u mnie w domu, nawet nie wspominam.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

08-08-2007, 12:40

Ja kolekcjonuje głównie Ep,są najczęściej rzadkie i szkoda by było je sprzedawac
Awatar użytkownika
O.D.I.N.
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 01-06-2006, 08:54

09-08-2007, 02:46

w Polsce dobry gramofon to jest podobno spory wydatek (???)...na eGayu czasami mozna wychaczyc brand new Technics za grosze ....niedawno za brand new SL-DD22 zaplacilem lacznie z shippingiem ok. $50
Awatar użytkownika
O.D.I.N.
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 01-06-2006, 08:54

09-08-2007, 04:21

a tak w ogole to chcial bym miec takie cacko:

http://www.iliketotallyloveit.com/gadge ... y-15000-1/

ale niestac mnie na niego
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

09-08-2007, 09:45

ciekawe jak coś takiego brzmi w porównaniu z klasycznymi adapterami ? czy taki adapter potrafi zachować i oddać specyfikę brzmienia klasycznego iglaka ?
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

09-08-2007, 09:55

Tylko po co?
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

09-08-2007, 14:26

Byl temat o wkladkach, ale ktos za bardzo sie postaral i juz nie ma.
Przy wyborze gramofonu najwazniejsza role ogrywala cena. Nie jestem audiofilem i przy mojej skromnej kolekcji zaden zajebisty sprzet nie jest mi potrzebny. Wybor padl na Pro-ject Debut III. Dobre recenzje w jakims hi-fi stereo czy podobnym czasopismie. Bardzo dobre ramie z mozliwoscia regulacji wysokosci polozenia ramienia wzgledem talerza. Mozliwosc regulacji sily nacisku, wymiany wkladki, czy regulacji sily odsrodkowej. Ciezki talerz. Naped paskowy. To wszystko powinien spelniac dobry gramofon. No i jak najmniej elektroniki ;). W powyzszym gramofonie jest tylko silnik i wkladka ;). W takim wypadku nalezy zaopatrzyc sie we wzmacniacz wyposazony w wejscie Phono do gramofonu lub zakupic dodatkowy przedwzmacniacz.
Tak zajebiscie jest przekladac epki z jednej strony na druga :)
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

09-08-2007, 14:43

coś takiego masz ?[URL=http://imageshack.us][img]http://img158.imageshack.us/img158/4871/producthp3.jpg[/img][/URL]
Shot at 2007-08-09
jebać frajerów
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

09-08-2007, 14:44

tak
ODPOWIEDZ