Świat Bez Końca

Chcesz zaprezentowac zespół, strone... to właśnie tutaj

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 16:28

dawniej były polskie sklepy i piekarnie w NYC, a tutaj market rodzinny Szikago, trochę polskiego pijadełka i sporo śmiecia:

Ostatnio zmieniony 14-04-2023, 16:36 przez Medard, łącznie zmieniany 2 razy.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 16:29

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-04-2023, 15:55
trup pisze:
14-04-2023, 15:39
Relacja ciekawa, choć jako pierwsze wrażenia. Chyba dużo nastawienia przed wyjazdem też robiło swoje. Może Kolega Szanowny w jakiejś "pustynnej" okolicy się poruszał i nie trafił na warzywa i owoce, bo tak to była by bzdura nie z tej ziemi.
Nie miałem żadnego nastawienia, tak jak w przypadku pozostałych kilku krajów które widziałem. Mamy zresztą masę zdjęć różnego ciekawego ,,jedzenia" które później chyba wrzucę. Oczywiście, dział warzywny jest wszędzie, ale ile można jeść same warzywa? Tu chodzi o takie rzeczy jak jakość chleba, mięsa, napojów (praktycznie zerowy wybór rzeczy bez cukru, które u nas da się dość łatwo znaleźć), słodycze sprzedawane w ogromnych paczkach (u nas paczka M&Msów to standardowo ile, jakieś 50 g mała i 150 duża? a u nich normą są paczki ważące po 1 kg - 'małe' to takie ponad 250 g). Zdjęcie które wrzuciłeś to jest może 5% powierzchni Walmarta. Nawet wśród warzyw da się znaleźć paczki warzyw i owoców popakowane razem z jakimś 'dipem' do moczenia w nim, żeby nie było za zdrowo. A z czego ten dip jest zrobiony, to nie mam pojęcia. Podobnie 'trail mixy', które z grubsza wyglądają jak zdrowa alternatywa przekąski na drogę (słonecznik, orzechy itd.), a w środku okazuje się że napchane jest też czegoś podobnego do M&Msów. I to wszystko ma swój widoczny rezultat - gigantycznych tłuściochów, jakich poza USA nie widać, którzy nie wiadomo jak w ogóle są w stanie sami się podetrzeć. A i w Walmarcie serio mają takie wózki elektryczne żeby grubasy mogły sobie nimi jeździć i pakować kolejne paczki 5kg M&Msów :DDD
Otyłość amerykanów to właśnie nadmiar cukru we wszystkim i w dużych ilościach. Do tego burgery od poniedziałku do niedzieli...
Niezdrowe jest najtańsze.
Jaka cena za pomidory a jaka za M&Msy?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 17:20

Temat mocno frapujący.

https://www.fresh-market.pl/wg/warzywa/ ... 2084164648

Jak to, że 5 eksporter jeżeli chodzi o eksport warzyw, mogłoby potwierdzać tezę, że niejadki. Nie lubią, wysyłaj w świat. Gorzej, że importer no1 z 7,4 mln ton tychże. Albo sprowadzają teraz znacznie mniej (tamte dane z 2018 r.) bo tak się odzwyczaili, albo wyrzucają do kubła przed dostarczeniem do hurtowni/ na sklep. W sklepach przecież ich ni ma. Ni ma. Powtarzam ni ma.
13.04.2024
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1936
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 17:35

Ascetic pisze:
14-04-2023, 17:20
Temat mocno frapujący.

https://www.fresh-market.pl/wg/warzywa/ ... 2084164648

Jak to, że 5 eksporter jeżeli chodzi o eksport warzyw, mogłoby potwierdzać tezę, że niejadki. Nie lubią, wysyłaj w świat. Gorzej, że importer no1 z 7,4 mln ton tychże. Albo sprowadzają teraz znacznie mniej (tamte dane z 2018 r.) bo tak się odzwyczaili, albo wyrzucają do kubła przed dostarczeniem do hurtowni/ na sklep. W sklepach przecież ich ni ma. Ni ma. Powtarzam ni ma.
Ja pierdole, weź se Melisy zaparz już, bo ci zaraz zwoje przepali.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 17:39

DST pisze:
14-04-2023, 17:35
Ascetic pisze:
14-04-2023, 17:20
Temat mocno frapujący.

https://www.fresh-market.pl/wg/warzywa/ ... 2084164648

Jak to, że 5 eksporter jeżeli chodzi o eksport warzyw, mogłoby potwierdzać tezę, że niejadki. Nie lubią, wysyłaj w świat. Gorzej, że importer no1 z 7,4 mln ton tychże. Albo sprowadzają teraz znacznie mniej (tamte dane z 2018 r.) bo tak się odzwyczaili, albo wyrzucają do kubła przed dostarczeniem do hurtowni/ na sklep. W sklepach przecież ich ni ma. Ni ma. Powtarzam ni ma.
Ja pierdole, weź se Melisy zaparz już, bo ci zaraz zwoje przepali.
Temat wzbudził moje zainteresowanie, jak pozwolisz to go pociągnę do momentu aż uznam za stosowne. Jak masz z tym problem, to tym bardziej.
13.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 17:49

^^ Na życzenie nerwuska, kolejna dana z rynku przemysłu przetwórstwa warzywnego*.

Amerykańskie łowicze generują 155 mld dol przychodów (i to być może w samej defmetalowej kuźni talentów tj. na Florydzie). 2 mln Amerykanów pracuje w tym przemyśle ale warzywek nie podjadają. Kolejny paradoks i zagwozdka którą odkrył Halik i Dzikowska <ładnie mi się zrymowało>.

https://www.agroindustry.pl/index.php/2 ... h-farmach/

W razie W, mam tego więcej. Jak wcześniej frapujący temat, na forum, które uczy i nie rozwija.

* O kurwać. Ciekawy jest też amerykański rynek owocowo-warzywny. Kontent na dni można rozłożyć.
13.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 19:43

Medard pisze:
14-04-2023, 16:28
dawniej były polskie sklepy i piekarnie w NYC, a tutaj market rodzinny Szikago, trochę polskiego pijadełka i sporo śmiecia:
W NYC jest cała polska dzielnica, tzw. Little Poland gdzie 43% mieszkańców to Polacy. Nie byliśmy bo to w Queens bardzo daleko od centrum, ale mieszkaliśmy w Little Dominicana - to samo tylko Dominikanie, nikt na ulicy nie mówił po angielsku, w sklepach miałem problem w ogóle się dogadać po angielsku.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 22:10

trup pisze:
14-04-2023, 16:29
Otyłość amerykanów to właśnie nadmiar cukru we wszystkim i w dużych ilościach. Do tego burgery od poniedziałku do niedzieli...
Niezdrowe jest najtańsze.
Jaka cena za pomidory a jaka za M&Msy?
To jest trochę bardziej skomplikowane więc jednak rozpiszę się trochę. Po pierwsze, to ceny które widać na zdjęciach które wrzuciłeś wydają się niskie, ale to wszystko jest liczone nie w kilogramach, tylko w funtach - więc trzeba pomnożyć x2. To jednak nie jest problem sam w sobie - większość z pewnością stać na warzywa i owoce. Żywienie to jednak nie jest tak prosta sprawa jak to, czy da się kupić warzywa i czy są w miarę tanie. Gdyby tak było, to na świecie nie byłoby otyłości, może poza Grenlandią (gdzie paradoksalnie nie jest to problem nr 1). Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę takie rzeczy jak przyzwyczajenia wpajane od dziecka, przyzwyczajenia w danym środowisku, możliwości wyboru. Porównajmy na początek takie rzeczy - % ludzi otyłych:

United States of America 36.2%
Poland 23.1%
Japan 4.3%

I prędko można dojść do wniosku, że muszą być jakieś różnice - w skali globalnej są to kraje podobnie rozwinięte, a jednak różnice są ogromne jeśli chodzi o otyłość, dlaczego? Przecież warzywa i owoce to nie jest to, z czego Japonia słynie najbardziej (wręcz przeciwnie).
Kilka powodów jest następujących:

1. Presja środowiska - w Japonii ludzie otyli są szykanowani, otyłość jest tak rzadko spotykana, że taka osoba mocno odstaje od środowiska, a kolektywizm Japończyków jest też znaczący, musisz wpasować się w układankę by odnieść rzecz dla Japończyka najważniejszą - mierzalny sukces żywiony (i wyglądać jak człowiek sukcesu). W USA jest dokładnie odwrotnie, jest ruch body positive który wręcz zachęca grubasów do nie zmieniania się, otyłość jest powszechna, ludzie na to nie reagują, do tego nacisk na indywidualizm vs kolektywizm.

2. Dostępność wyborów - w Japonii popularne są napoje z napojami, w USA też. To co można w nich jednak znaleźć to zupełnie inne rzeczy - w USA znajdziesz super wybór słodzonych napojów (w tym wiele takich jakich u nas nie ma, nie pamiętam nawet nazw poza Minute Maid bo nawet tego gówna nie próbowałem), poza tym w fast foodach gdzie żywi się gros społeczeństwa trudno znaleźć coś całkiem bez cukru, nie mówiąc już o czymś bez aspartamu. Tak więc na powiedzmy 20 wyborów, tylko 2 są nieszkodliwe. W Japonii jest dokładnie odwrotnie, masz 20 wyborów, z czego 2 to jakaś coca cola, pozostałe to różne herbaty, kawy bez cukru itd. Dużo łatwiej jest dokonywać zdrowszego wyboru, kiedy masz jakąś różnorodność. To samo w większej skali dzieje się w Walmarcie, Targecie, 7Eleven.

3. Aspekt społeczny - krótko mówiąc, jak wszyscy naokoło jedzą syf, to tobie też będzie trudniej jeść zdrowo. A aspekt społeczny jedzenia jest o wiele bardziej rozrośnięty niż w Polsce (np. ludzie lubią się określać, kto jest #teamwendys, albo #teamtacobell - podobnie z napojami typu Dr Pepper.

Tak więc kiedy mówię, że zdrowe jedzenie jest tam praktycznie niemożliwe, to mam na myśli nie to, że nie da się kupić pomidorów, tylko wszystko powyższe razem wzięte oraz opinie kolegów z USA z którymi dzieliłem mieszkanie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 22:42

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-04-2023, 16:03
Żułek pisze:
14-04-2023, 15:48
co to jest brukiew Obrazek
Taka kapusto-rzepa, bez żadnego wyraźnego smaku, raczej bieda warzywo, u nas była jadana jeszcze chyba za PRLu.

A jeszcze jedno odnośnie jedzenia - wszystko, co się tylko da, jest odtłuszczone, a zamiast tego masa cukru - żyją jeszcze na poziomie przekonania, że człowiek chudnie od usunięcia tłuszczu z diety - jak to wychodzi, chyba każdy wie.
https://fit.poradnikzdrowie.pl/diety-i- ... -Gd3u.html
bardzo lubie, dość slodka, pomaranczowa w kolorze
Seba no niestety muszę powiedzieć, że walisz bzdurę za bzdurą, nawet nie chce mi sie odnosić do tego. Kto chodzi do marketów tego rodzaju, to dostaje to co glupie masy, kto mieszka na jakimś terenie nieco dłużej, wie gdzie iść, co mu odpowiada a Ty kurwa jak ćma w świece. No nie byłem w USA, ale pomieszkałem na wyspach dość długo by znać doskonale to polskie tendencyjne płakanie, że nie ma takiego chleba jak u nas (a naprawde jest, a goście z Polski nim poczęstowani powtarzają, że nawet u nich nie ma tak dobrego) i pseudo sok tylko nasz polski 150% gratis. Wbijają tam gdzie tanio a potem i tak płaczą. Miliony much nie może się mylić.
I ja pierdolę, jak ktoś łazi po fast foodarniach a potem zdziwiony, to ja nie mam pytań.
A kraje, w tym Japonia, gdzie spożywa się dużo ryb i owoców morza, dobrze przyrządzonych, z pewnością czerpią z tego korzyści zdrowotne.
I po kiego szukać słodkie napoje, no jprdl
a koledzy z USA z którymi dzieliłeś mieszkanie to pewnie też jakieś mega wartościowe źródło informacji, już ich widzę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14-04-2023, 22:51 przez Raagoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 22:50

Raagoon pisze:
14-04-2023, 22:42
https://fit.poradnikzdrowie.pl/diety-i- ... -Gd3u.html
bardzo lubie, dość slodka, pomaranczowa w kolorze
Seba no niestety muszę powiedzieć, że walisz bzdurę za bzdurą, nawet nie chce mi sie odnosić do tego. Kto chodzi do marketów tego rodzaju, to dostaje to co glupie masy, kto mieszka na jakimś terenie nieco dłużej, wie gdzie iść, co mu odpowiada a Ty kurwa jak ćma w świece. No nie byłem w USA, ale pomieszkałem na wyspach dość długo by znać doskonale to polskie tendencyjne płakanie, że nie ma takiego chleba jak u nas (a naprawde jest, a goście z Polski nim poczęstowani powtarzają, że nawet u nich nie ma tak dobrego) i pseudo sok tylko nasz polski 150% gratis. Wbijają tam gdzie tanio a potem i tak płaczą. Miliony much nie może się mylić.
Rzecz w tym, że jak w Polsce (czy praktycznie gdziekolwiek indziej na świecie) pójdziesz do dużego marketu, to spokojnie znajdziesz wszystkie produkty o wiele lepszej jakości. Pewnie, na pewno znajdą się też jakieś niszowe sklepiki gdzie znajdziesz żywność lepszej jakości (my ich nie znaleźliśmy, a kupowaliśmy też w mniejszych lokalnych oczywiście), ale nie w tym cała rzecz - rzecz jest w tym, że tam musisz się naprawdę starać, żeby tę zdrową żywność znaleźć, a u nas nie musisz się starać bo jest lepszej jakości praktycznie wszędzie. Nie mogę odnieść się do fragmentu, jak to leciało, " a Ty kurwa jak ćma w świece. No nie byłem w USA, ale pomieszkałem na wyspach dość długo by znać doskonale to polskie tendencyjne płakanie", ponieważ, po pierwsze, projektujesz na mnie jakieś własne doświadczenia z innymi osobami (które nie mają sensu, bo jakby miały, to bym tak samo narzekał na wszystkie kraje odnośnie chleba - a w kilku byłem), a po drugie, skoro nie byłeś, to skąd wiesz? Jaki jest w ogóle ciąg logiczny? "W USA jest dobry chleb, ponieważ narzekasz że nie ma, a inni Polacy których znam w UK też narzekają że nie ma, a tak naprawdę w UK jest"?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 23:00

Bo miałem nie tłumaczyć tego wszystkiego, ale ręce opadają :P
Doskonale da się odczytać ten rodzaj podejścia. Pisz nie znaleźliśmy a nie, że nie ma. Każdy stan ma z pewnością większe niuanse i różnice niż pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem, więc powściągnij rozpowiadanie opnii wszechwiedzącego, któy widział i wie, bo zna.
Sorry piszę na kolanie i w dodatku na temat, którego potraktowania akurat przez Ciebie w ten sposób, chyba się nie spodziewałem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 23:02

Wirus pacjentova niestety nie pierwszego zainfekował. Nie ma pewności, że to uleczalne. Trzeba by było zobaczyć co tam na pikabu na ten temat uważają.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 23:08

Ascetic pisze:
14-04-2023, 16:12
Olśniło mnie.

Już wiem skąd taka mięta pomiędzy pacjentovem i naszym Szanownym Forumowy Oknem na Świat. Redukcja rzeczywistości, przetworzenie jej do relatywnie xd prostej wizji w obsłudze i końcowej oceny-oceny. U jednego na bazie podsuniętych sobie samemu, z bańki wynikających, wizji świata, tak jak mu się niezgrzytliwie i niekonfliktowo z jego chęcią jego, tego świata, widzenia się składa. U drugiego z łatwości wydawania osądów, na bazie, tutaj szybkiego przelotu, kilkudniowego, po ogromnym kraju. Nie ma warzyw - i huj. Nie ma, nie było, nie będzie. Dobrze wiedzieć. W przewodniku powinno stać, albo na stronie ambasady. - Jedziesz do nas, weź ze sobą warzywa. - My ich tu nie znamy.

Gdzieś tam przemknął nocleg za 8 dolców. U gangusów< Jak udało się wyczytać w internecie! (każdy gangus na booking.com zamieszcza info, że to jego lokal, że to on daje wynajem. Pewnie po to, aby nic nie kraść, bo upierdolą witki. Z rnb. jest analogicznie). Może tu zwierz pogrzebany? To tak jakby zrobić przelot przez trójkąt wrocławski/ bałuty i napisać reportaż, że w Polsce to tylko-pato, bo się ktoś nie wyspał, bo w sobotę darli ryja po alkoholu, lokalsi, akurat, bo mogli, bo chcieli, bo 500+, bo cośtamcośtam.
haha Tomek dopiero to teraz widzę, że ująłeś to celnie już wcześniej. A ja tu się produkuję miedzy flaszką a zagryzką na darmo XD
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 23:12

Raagoon pisze:
14-04-2023, 23:08
Ascetic pisze:
14-04-2023, 16:12
Olśniło mnie.

Już wiem skąd taka mięta pomiędzy pacjentovem i naszym Szanownym Forumowy Oknem na Świat. Redukcja rzeczywistości, przetworzenie jej do relatywnie xd prostej wizji w obsłudze i końcowej oceny-oceny. U jednego na bazie podsuniętych sobie samemu, z bańki wynikających, wizji świata, tak jak mu się niezgrzytliwie i niekonfliktowo z jego chęcią jego, tego świata, widzenia się składa. U drugiego z łatwości wydawania osądów, na bazie, tutaj szybkiego przelotu, kilkudniowego, po ogromnym kraju. Nie ma warzyw - i huj. Nie ma, nie było, nie będzie. Dobrze wiedzieć. W przewodniku powinno stać, albo na stronie ambasady. - Jedziesz do nas, weź ze sobą warzywa. - My ich tu nie znamy.

Gdzieś tam przemknął nocleg za 8 dolców. U gangusów< Jak udało się wyczytać w internecie! (każdy gangus na booking.com zamieszcza info, że to jego lokal, że to on daje wynajem. Pewnie po to, aby nic nie kraść, bo upierdolą witki. Z rnb. jest analogicznie). Może tu zwierz pogrzebany? To tak jakby zrobić przelot przez trójkąt wrocławski/ bałuty i napisać reportaż, że w Polsce to tylko-pato, bo się ktoś nie wyspał, bo w sobotę darli ryja po alkoholu, lokalsi, akurat, bo mogli, bo chcieli, bo 500+, bo cośtamcośtam.
haha Tomek dopiero to teraz widzę, że ująłeś to celnie już wcześniej. A ja tu się produkuję miedzy flaszką a zagryzką na darmo XD
Niestety. To było silniejsze ode mnie ;-) Trzymałem się dzielnie i biłem z myślami, a mogłem przecież poczekać kolego na Ciebie, na Ciebie wówczas by spadło odium jakieśtam ;-)

Oczywiście serdeczności.
13.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

14-04-2023, 23:47

Raagoon pisze:
14-04-2023, 23:00
Bo miałem nie tłumaczyć tego wszystkiego, ale ręce opadają :P
Doskonale da się odczytać ten rodzaj podejścia. Pisz nie znaleźliśmy a nie, że nie ma. Każdy stan ma z pewnością większe niuanse i różnice niż pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem, więc powściągnij rozpowiadanie opnii wszechwiedzącego, któy widział i wie, bo zna.
Sorry piszę na kolanie i w dodatku na temat, którego potraktowania akurat przez Ciebie w ten sposób, chyba się nie spodziewałem.
Dobra, odpuszczam bo widzę że rozmowa już się toczy o mnie, a nie o temacie rozmowy, zwłaszcza że ten edit który dopisałeś jeszcze docina moim znajomym, no ok, jak tam chcesz, każdy wybiera jakieś swoje przekonania, a jak mówił Marek Aureliusz, ludzi nie zmienisz, choćbyś się zesrał.

PS. Tradycyjna odpowiedź na to co napisałem to ,,oj już nie bądź taki delikatny" czy coś w ten deseń - napisałem to już więc można to też pominąć.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

22-04-2023, 02:14

Trochę zdjęć z USA, głównie jakieś ciekawostki.

Ruchoma tarcza na lotnisku JFK.

Obrazek

Reklama prawnika dotycząca tego, że po wyjściu za kaucją z więzienia można ugrać jakieś pieniądze. Generalnie w miastach wszędzie widać bannery reklam prawników specjalizujących się w różnych sprawach.

Obrazek

Klasyka ze skrzynki pocztowej.

Obrazek

Zupki chińskie o smaku Cheetosów.

Obrazek

Widok z Central Parku (Central Meadow) na dolny Manhattan.

Obrazek

Jeden z bloków w dzielnicy dominikańskiej w której mieszkaliśmy. Prawdopodobnie ma około 100 lat, bo wtedy je budowano, i wciąż stoi, aczkolwiek ja bym się bał w czymś takim mieszkać.

Obrazek

Pisałem o tym wcześniej: jakoś rano usłyszeliśmy pisk opon i uderzenie, popatrzyliśmy na zewnątrz, okazało się że jakiś samochód wbił i w inny zaparkowany przy ulicy samochód, ten uderzył w kolejny itd., ogółem 5 samochodów zniszczonych/uszkodzonych. Dwóch kolesi wyszło z samochodu zadziwiająco spokojnie, wzięli z bagażnika swoje bety i sobie na luzie poszli.

Obrazek

Oznaczenia na blokach.

Obrazek

Ozdoby wielkanocne. Dinojezus zmarchwiwstał!

Obrazek

Kamień pamiątkowy H.P. Lovecrafta przy uczelni w której się uczył, Providence.

Obrazek
Obrazek

Atheneum w Providence, czyli taka biblioteka ale bardziej wypasiona, gdzie chodzili Poe i Lovecraft, Providence.

Obrazek
Obrazek

Gun Totem w Providence.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Fleur de Lys, występował u Lovecrafta w "Call of Ctulhu".

Obrazek

The Shunned House, również z Lovecrafta.

Obrazek

Dom Lovecrafta.

Obrazek

Jakieś różne jedzenia. Czasami dziwne, a czasami po prostu w gigantycznych opakowaniach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mają chyba zwyczaju odprowadzania wózków, zawsze widać je porozrzucane na parkingu, zajmujące nawet miejsca parkingowe itd., a są dużo większe od naszych.

Obrazek

Pomalowane kamienie które znalazłem z Central Parku. Nie wiem, dlaczego ktoś je pomalował i wrzucił do strumyka.

Obrazek

Trochę wieżowców.

Obrazek
Obrazek

Cape Cod, rezerwat. Po odwiedzeniu tego miejsca nie ma żadnych wątpliwości, skąd Lovecraft brał inspiracje. Dziwne miejsce, dziwnie ciche, na plaży walają się pozostałości krabów i skrzypłoczy, na brzegu wiją się jakieś dziwne wodorosty, leżą martwe mewy, mieszkańcy niezbyt przyjaźni, o tej figurze wilka mówiłem wcześniej gdzieś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Satanic Temple, Salem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sklep z jakimiś dziwnymi rzeczami, Salem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Typowy markowy fastfood typu KFC, McDonalds, Wendy's - można się spodziewać porozbijanych szyb, klejącej się podłogi, średnio miłej obsługi - u nas standard jest dużo wyższy.

Obrazek

Polski akcent w Salem.

Obrazek

Na kościele
Obrazek

Czarne dziewczyny z jakiegoś powodu uwielbiają chodzić w crocsach.

Obrazek
Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1358
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Świat Bez Końca

22-04-2023, 10:50

^
Dużo tych zdjęć ze spożywczego sklepu. Poza tym spoko :)

Te wyróżniam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10551
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Świat Bez Końca

22-04-2023, 12:24

Fanatyk, na pewno zainteresuje cię fakt ze Świątynia szatana to bylo jedyne miejsce gdzie maseczki byly obowiązkowe
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Świat Bez Końca

22-04-2023, 13:15

A byłeś w KFC? Niedawno Dymitr ze 'Sprawdzam Jak' wrzucał relację z wizyty obalającą mity, że ta sieć jest zunifikowana na maksa na całyym świecie a tak naprawdę w Stanach mają znacznie gorszy poziom niż u nas.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1358
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Świat Bez Końca

22-04-2023, 13:50

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-04-2023, 12:24
Fanatyk, na pewno zainteresuje cię fakt ze Świątynia szatana to bylo jedyne miejsce gdzie maseczki byly obowiązkowe
W takim razie ktoś tu jest pozerem, albo ja jestem pozerem bo nigdzie nie zakładam maseczki albo ta świątynia szatana
bo zakładają maseczki.........the choice is yours :)
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
ODPOWIEDZ