Polska Nowa Fala

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Polska Nowa Fala

14-01-2024, 11:22

Maruder pisze:
14-01-2024, 09:09
Bolt pisze:
04-01-2024, 10:40
Ascetic pisze:
04-01-2024, 01:16
Nie widzę powyżej. Wrclwski label Batcave wydał wrclwski KSY. Wszystko jest tutaj zimnie, monochromatycznie stylowo postpunkowe. Nie jakieś pierdzenie i kombinowanie na modlę postbrexitowej sceny PP z najbardziej zasłużonego kraju dla PP. Z innej tradycji KSY się wywodzi. Tej z tapirem na głowie, siatką-pajęczyną na grzbiecie, kowbojami na nogach. Jak leżą Ci najlepsze kawałki Part1, nabijka KJ, rozjazdy gitarowe z wielu kapel z 80” z uk, lubisz na zimniutko, mechanicznie podany post punk, jest to bez wątpienia dla Ciebie. Takie raw & pure granie, dla wychowanych na tej muzyce w czasie kiedy inne granie nie zaczęło się jeszcze pod nie podszywać.




Kawałek-/ Socjal /- kojarze, że już wrzucałem, ze względu na tekst. Muzycznie też niczego sobie. Raz, raz, ha!, ha!. Jak ktoś lubi mocne kombo tekstu/ bitu - słuchać. Raz, raz, ha! ha! Bas i nabija mniażdżyTu.
W Katowicach będzie możliwość zobaczenia ich na żywo bodajże 12.01 w Piątym Domu wraz z m.in. Schröttersburg, z czego zamierzam skorzystać.
Byl kolega?

Szroty zagraly cala nowa plyte - tak twierdzil wokalista z ktorym odbylem przemila pogadanke o muzycznych drogowskazach na nowej i duzych dla nas nazwach. Pieknie to na zywo zarlo - plemienna rytmika, transowo, przestrzennie i neurosisowato. Trzeba przyznac, ze oryginalnym instrumentarium (beczka, blachy, kraty chuj Wie skad/z czego) chlopaki dysponuja by wygenerowac te wszystkie dziwaczne brzmienia, piski, zgrzyty - efekt hipnotyzujacy.

Zero brzmienia starego Schrottersburga z okolic debiut -Melancholia. Bardzo udanie, hoc za krotko - nie Dali sie namowic na bisy. Kosmogonii jeszcze nie sluchalem - czas najwyzszy. Za to zanabylem wspaniala Melancholie.

KSY - korzystnie, publika swietnie sie bawila. Mam wrazenie ze gitarka niedomagala - z plyty to metalicznie/nowofalowo zdecydowanie bardziej plynie. TU byl czad I ogien, oczywiscie z post punkowym sznytem.

Aiselis - nie znalem, takie post punk+ rockabilly. Chwilami to Danzig/misfits zalatywalo ale duzo kawalkow mi ucieklo.
Sprawy okołorodzinne mnie wyeliminowały. Cieszę się, że był dobry gig.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
ODPOWIEDZ