Polska Nowa Fala

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2072
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Polska Nowa Fala

14-01-2024, 11:22

Maruder pisze:
14-01-2024, 09:09
Bolt pisze:
04-01-2024, 10:40
Ascetic pisze:
04-01-2024, 01:16
Nie widzę powyżej. Wrclwski label Batcave wydał wrclwski KSY. Wszystko jest tutaj zimnie, monochromatycznie stylowo postpunkowe. Nie jakieś pierdzenie i kombinowanie na modlę postbrexitowej sceny PP z najbardziej zasłużonego kraju dla PP. Z innej tradycji KSY się wywodzi. Tej z tapirem na głowie, siatką-pajęczyną na grzbiecie, kowbojami na nogach. Jak leżą Ci najlepsze kawałki Part1, nabijka KJ, rozjazdy gitarowe z wielu kapel z 80” z uk, lubisz na zimniutko, mechanicznie podany post punk, jest to bez wątpienia dla Ciebie. Takie raw & pure granie, dla wychowanych na tej muzyce w czasie kiedy inne granie nie zaczęło się jeszcze pod nie podszywać.




Kawałek-/ Socjal /- kojarze, że już wrzucałem, ze względu na tekst. Muzycznie też niczego sobie. Raz, raz, ha!, ha!. Jak ktoś lubi mocne kombo tekstu/ bitu - słuchać. Raz, raz, ha! ha! Bas i nabija mniażdżyTu.
W Katowicach będzie możliwość zobaczenia ich na żywo bodajże 12.01 w Piątym Domu wraz z m.in. Schröttersburg, z czego zamierzam skorzystać.
Byl kolega?

Szroty zagraly cala nowa plyte - tak twierdzil wokalista z ktorym odbylem przemila pogadanke o muzycznych drogowskazach na nowej i duzych dla nas nazwach. Pieknie to na zywo zarlo - plemienna rytmika, transowo, przestrzennie i neurosisowato. Trzeba przyznac, ze oryginalnym instrumentarium (beczka, blachy, kraty chuj Wie skad/z czego) chlopaki dysponuja by wygenerowac te wszystkie dziwaczne brzmienia, piski, zgrzyty - efekt hipnotyzujacy.

Zero brzmienia starego Schrottersburga z okolic debiut -Melancholia. Bardzo udanie, hoc za krotko - nie Dali sie namowic na bisy. Kosmogonii jeszcze nie sluchalem - czas najwyzszy. Za to zanabylem wspaniala Melancholie.

KSY - korzystnie, publika swietnie sie bawila. Mam wrazenie ze gitarka niedomagala - z plyty to metalicznie/nowofalowo zdecydowanie bardziej plynie. TU byl czad I ogien, oczywiscie z post punkowym sznytem.

Aiselis - nie znalem, takie post punk+ rockabilly. Chwilami to Danzig/misfits zalatywalo ale duzo kawalkow mi ucieklo.
Sprawy okołorodzinne mnie wyeliminowały. Cieszę się, że był dobry gig.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1153
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Polska Nowa Fala

19-05-2024, 00:09

DEAD TAHITI "Fala", Tak jak lubię, 7 numerów, z czego przynajmniej dwa to solidne hity.
ODPOWIEDZ