BEASTIE BOYS

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Maria Konopnicka

BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:16

Grupka Żydów grających od 1979 roku - popularność zdobyli na trasie z Madonną, która w 1985 roku zabrała ich na trasę promującą "Like a Virgin". W ich początkowej twórczości sporo było punka, hardcora, mocnych gitarowych riffów, na późniejszych płytach bardziej poszli w stronę hip-hopu. Bardzo oryginalny zespół.

W 1986 roku nagrali płytkę: "Licensed to Ill" - właśnie ten album chyba powinien najbardziej przypaść osobom zorientowanym na muzykę rockową/ metalową. Utwory takie jak "Fight for Your Right" czy "No Sleep till Brooklyn" zna chyba każdy.

Obrazek


Na drugim albumie nie było już takiego ciężaru, skręcili mocniej w stronę hip-hopu. Nie przepadam za tą płytą i rzadko do niej wracam.
Obrazek


Trzecia płyta to też hip-hop ale wchodzi mi dużo lepiej i częściej gości w moim odtwarzaczu. Sporo na nim różnych niepokojących lekko psychodelicznych dźwięków, ma niepowtarzalne brzmienie i jakiś taki narkotyczny klimat. Mam duży sentyment do tej płyty. Świetny wokalnie, bardzo przestrzenny i wciągający. Kawałki krótkie i bardzo zróżnicowane, słucha się znakomicie. Rockowym akcentem jest utwór Time for Livin.

Obrazek


Czwarta płyta - Ill Communication - obok debiutu chyba moja ulubiona, pełna pasji i ognia, wciąż brzmi świeżo i wspaniale, nie ma żadnych słabych punktów, począwszy od doskonałego, odjechanego i szalonego "Sure Shot", przez krótki punkowy, brudny i gnający do przodu "Tough Guy" ... w zasadzie kawałek po kawałku można by wymieniać, każdy inny, każdy dokonały. No i "Sabotage" - jeden z moich ulubionych utworów BB w ogóle.

Obrazek

Z późniejszych płyt mam jeszcze Hello Nasty, która mnie specjalnie nie porwała (choć poziom wciąż wysoki), kolejnych już nie słyszałem. Zna ktoś? Warto?
nightspiryt

Re: BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:20

pamiętam w miarę Hello Nasty, ll Communication z przegrywanych kaset. teledysk do Sabotage - kult! kto się wychował na mtv ten nie może nie kojarzyć BB
Awatar użytkownika
H-K44
weteran forumowych bitew
Posty: 1231
Rejestracja: 16-04-2009, 10:01
Lokalizacja: Left Hand Path

Re: BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:23

Znam tylko po łebkach, ale parę kawałków mają fajnych, oprócz "Sabotage", który jest zajebisty! ;-)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you... Stranger
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

Re: BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:35

Maria Konopnicka pisze:W 1986 roku nagrali płytkę: "Licensed to Ill" - właśnie ten album chyba powinien najbardziej przypaść osobom zorientowanym na muzykę rockową/ metalową. Utwory takie jak "Fight for Your Right" czy "No Sleep till Brooklyn" zna chyba każdy.

Obrazek
Zajebisty album. Sukces artystyczny poszedł w parze z komercyjnym, w Stanach poszło tego ponad 9 milionów. Jedyna ich płyta jaką mam i jedyna jaką znam. Na razie mi starcza.
H-K44 pisze:"Sabotage", który jest zajebisty! ;-)
Teledysk to mistrzostwo!
I AM MORBID
Awatar użytkownika
H-K44
weteran forumowych bitew
Posty: 1231
Rejestracja: 16-04-2009, 10:01
Lokalizacja: Left Hand Path

Re: BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:39

Mort pisze:Teledysk to mistrzostwo!
Zgadza się. Zapada w pamięć. ;-)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you... Stranger
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: BEASTIE BOYS

04-01-2012, 23:43

Marian, jak na znawcę tematu, to biednie piszesz, a przecież taki metaluch powinien tu znaleźć wiele tematów do rozwinięcia. Sam debiut to przecież SŁodki Liść, czwórka Zeppelinów, do tego przecież sam Król na wiośle w dwóch kawałkach. Już o The Clash nie wspominam, bo ich już możesz mniej kojarzyć :D no ale jest jeszcze kwestia "czy Reign in Blood byłby Reign in Blood, gdyby nie Beastie Boys"... oj nie popisujesz się i zamiast tego z jakąś Madonną wyskakujesz...
Awatar użytkownika
Xapapote
weteran forumowych bitew
Posty: 1427
Rejestracja: 20-01-2006, 16:53

Re: BEASTIE BOYS

05-01-2012, 10:24

jestem ich wielkim fanem. łykam wszystko od klasycznego amerykańskiego hace po ich własny i jedyny hiphop do niczego innego niepodobny

co do ostatnich płyt to "To the 5 Boroughs" jest IMO genialną płytą. hołd dla miasta, świetne liryki. zespół w wielkiej formie. "The Mix-Up" - po prostu dobra płyta, "Hot Sauce Committee Part Two" - i znowu świetnie. oni grają we własnej lidze.

warto też obejrzeć pełna wersję clipu "Make Some Noise" pierwsze 15 minut miażdży orzeszki ilością odwołań do popkultury, undergroundu, filmu i innych pierdół. uczta. potem napięcie trochę siada, ale nie żeby było nudno.

...:::jeśli mają jakąś czarną listę, chcę na niej być:::..
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Re: BEASTIE BOYS

05-01-2012, 17:25

twoja_stara_trotzky pisze:Marian, jak na znawcę tematu, to biednie piszesz, a przecież taki metaluch powinien tu znaleźć wiele tematów do rozwinięcia. Sam debiut to przecież SŁodki Liść, czwórka Zeppelinów, do tego przecież sam Król na wiośle w dwóch kawałkach. Już o The Clash nie wspominam, bo ich już możesz mniej kojarzyć :D no ale jest jeszcze kwestia "czy Reign in Blood byłby Reign in Blood, gdyby nie Beastie Boys"... oj nie popisujesz się i zamiast tego z jakąś Madonną wyskakujesz...
kiedy to nawet nie on wyskoczyl z Madonną, tylko wikipedia;)))
Coś tam było! Człowiek!
Maria Konopnicka

Re: BEASTIE BOYS

05-01-2012, 23:57

Dokładnie - nie wiedziałem wcześniej o tym, więc uznałem, że warto wspomnieć. :)
twoja_stara_trotzky pisze:Marian, jak na znawcę tematu, to biednie piszesz, a przecież taki metaluch powinien tu znaleźć wiele tematów do rozwinięcia. Sam debiut to przecież SŁodki Liść, czwórka Zeppelinów, do tego przecież sam Król na wiośle w dwóch kawałkach. Już o The Clash nie wspominam, bo ich już możesz mniej kojarzyć :D no ale jest jeszcze kwestia "czy Reign in Blood byłby Reign in Blood, gdyby nie Beastie Boys"... oj nie popisujesz się i zamiast tego z jakąś Madonną wyskakujesz...
Nie będę przecież pisał o rzeczach oczywistych :)) poza tym za znawcę się nie uważam - znam i lubię ich kilka płyt. Ot co.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: BEASTIE BOYS

10-01-2012, 09:32

dla mnie zespol kultowy.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: BEASTIE BOYS

10-01-2012, 09:42

Mam jedynkę i nigdy mnie nie przekonała.

W temacie hop-hopu: murzyni>żydzi

W temacie Slayer vs hop-hop: PE>>>>>>>>>>>BB http://www.youtube.com/watch?v=gtkQGG8vlPA
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: BEASTIE BOYS

04-05-2012, 23:04

MCA dzisiaj kopnął w kalendarz...
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 04:26

Dziwnie się czyta coś takiego. Z drugiej strony nie wyobrażam ich sobie jako zgrzybiałych starców na wózkach inwalidzkich i pod kroplówką. Krótko, ale intensywnie, tak jak tutaj:
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 05:17

Nigdy pod kroplówką. Ale za to na stare lata z kaszkietem i laską?
Obrazek
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4601
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 11:03

[quote="Maria Konopnicka"]Grupka Żydów

nie słucham
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 11:41

zajebista kapela, szkoda chłopa, całkiem niezła była ta ich ostatnia płyta i liczyłem że coś jeszcze wyskrobią
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4601
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 12:29

nom i chinska medytacja mu nawet nie pomogła
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 13:00

Ale za "Ill Communication" pomnik żydu się należy.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Odp: BEASTIE BOYS

05-05-2012, 17:50

Należą im się wakacje w Auschwitz
Awatar użytkownika
Shamrock
zaczyna szaleć
Posty: 231
Rejestracja: 11-03-2012, 10:35

Re: BEASTIE BOYS

16-05-2012, 10:55

słuchałem Beastie Boys zanim MCA umarł
ODPOWIEDZ