OZRIC TENTACLES

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
mrwth
zaczyna szaleć
Posty: 164
Rejestracja: 08-03-2011, 22:14
Lokalizacja: Podniebo

OZRIC TENTACLES

17-01-2012, 21:42

Pamiętam gdy z uwagą począłem przyglądać się wznoszącemu balonowi. Ruszył raptownie, jakby za pomocą magicznej sztuczki unosząc się na dźwięku perkusyjnych talerzy. Wkrótce dołączył Bas. Był w kapitańskiej czapce i stanowczym ruchem wskazywał pożądany azymut. Gdy już wzniesiemy się w chmury towarzyszy nam przesterowany, wiolinowy klucz, ciągnący za sobą pięciolinię pełną atomowych nutek w ślad za która naciera horda klawiszowych kosmo-efektów. Działo się wiele więc zapauzowałem tripa. Nie tego spodziewałem się po OT. Pierwsze dwie trasy z "Erpsongs" były nad wyraz solidne, a kolejne pierdolnięcia nie pozostawiają cienia wątpliwości - Space Rock.

Obrazek

Trzecia ścieżka umieszcza nas na puchowej orbicie i rozpoczyna się dryf. Bas rozlewa się frywolnie w przestrzeni i przez kolejne trasy suniemy dupskiem po karmelowym obłoku. Bez kitu. Za każdym niewidzialnym rogiem czai się efekt będący w stanie storpedować nasz powietrzny okręt z prędkością światła. Dopiero "Erpriff" sprowadza nas na uprzednio obrany kierunek a trip postępuje znanym efektem domino. Odkręciłem spokojnie zawór z wściekłym propanem rozczepiając kilka pobliskich atomów i ułożyłem się nieco wygodniej w koszu. Płomień buchną z hukiem wyrzucając w powietrze kilogramy konfetti, a pejzaż zrobił się jakiś witrażowy. Mało tego, z każdym ruchem jego kawałki zdawały się przemieszczać jak w kalejdoskopie. Układać w całość, by po chwili rozsypać się na niebie w tysiące gwiazd.. i nagle muzola jakby przycicha. Dość osobliwe zakończenie, gdyż w ostatniej trasie zamiast miękkiego lądowania pozostajemy sami wśród chmur, bezsilnie obserwując oddalający się w siną dal balon.

Kwestia brzmienia pierwszych płyt względem najnowszych pozycji jest oczywiście dyskusyjna. Niemniej każdy z ponad 20 tytułów OT potrafi dostarczyć nielichych wrażeń. O ile na dłuższą metę takie granie bywa nużące - dobrze jest raz na jakiś czas przydupcyć w dynie i jako pierwszy postawić stopę na Marsie.

youtube:
Velmwend (Start)
Tidal Otherness (Dryf)
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: OZRIC TENTACLES

17-01-2012, 21:57

Z wielkimi, klasykami, często mam ten problem, że nie wiadomo od której strony ugryźć, od czego zacząć, a do tego w kolejce tyle innych klasyków...

Znam tylko "Erpland". Że tak powiem, mocno zachęca do zapoznania się z resztą :D Świetny trip w odległe zakątki Wszechświata. Niewiele jest albumów z tak kosmicznym klimatem - tyle że to nie ten groźny, złowieszczy kosmos, znany z, powiedzmy, płyt Darkspace, czy filmów z Alienem, a raczej odkrywanie nowego lądu, który aż tak złowieszczy nie jest ;) Optymistyczny kosmos rzec by można ;)
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: OZRIC TENTACLES

17-01-2012, 22:02

Znam bardzo wybiorczo, kumpel mnie swego czasu mocno tym katowal jak sie zjaralismy ;) Generalnie bardzo na plus, musze sie mocniej wgryzc.
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

17-01-2012, 22:08

witchfinder pisze:Z wielkimi, klasykami, często mam ten problem, że nie wiadomo od której strony ugryźć, od czego zacząć, a do tego w kolejce tyle innych klasyków...
Akurat jeżeli chodzi o OZRIC TENTACLES tomożna brać w ciemno cokolwiek, bo to kapela fajna, a przy tym niesłychanie wyrównana. W zasadzie na wiekszości albumów prezentują z grubsza taką samą muzykę (z grubsza! bo róznią się oczywiście proporcjami i akcentami, ale nie czarujmy się - stylistycznie to ciągle ta sama piaskownica) na z grubsza takim samym poziomie. I, oczywiście, zajebiście się tego słucha, bo to taki spacerockowy odpowiednik MOTORHEAD trochę. Nie o róznorodnośc i oryginalność tu jednak chodzi, bo nie do tego ta muzyka służy.
Goście fajnie mieszają psychodelicznego rocka i elektronikę w homogeniczną całość, osobiście najbardziej lubię "Waterfall Cities" i "Strangeitude".

Poza muzyką, to uwielbiam ich okładki, są charakterystyczne, bardzo fajne i dobrze oddają ducha tej muzyki. Na żywo nie wiedziałem, ale jakby była okazja to bym chętnie się przeszedł.
witchfinder pisze: Świetny trip w odległe zakątki Wszechświata. Niewiele jest albumów z tak kosmicznym klimatem - tyle że to nie ten groźny, złowieszczy kosmos, znany z, powiedzmy, płyt Darkspace, czy filmów z Alienem, a raczej odkrywanie nowego lądu, który aż tak złowieszczy nie jest ;) Optymistyczny kosmos rzec by można ;)
O to to. Bardzo pozytywna i nastrajająca do życia muzyka. Jak grubaśny joint wypalony na skraju lasu w ciepły, słoneczny, wiosenny dzień. Zresztą, w takich warunkach idealnie to granie wchodzi.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: OZRIC TENTACLES

17-01-2012, 22:42

Na dluzsza mete wole tzw space rock w innym, mniej radosnym wydaniu, ale niczego im nie moge zarzucic. Nic wybitnego, ale dobrze sie slucha, kiedy juz mnie najdzie ochota na takie granie. Ostatnie kilka plyt znam slabo
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

27-08-2012, 11:29

Naprawdę tam mało osób kocha MACKI OZRIKA? Ludzie! Przecież to jest cudownie optymistyczne, pozytywne granie, w sam raz do palenia trawy, spokojnej pracy przy kompie, pisania, czy czegokolwiek innego - i do słuchania w tle i do uważnego wsłuchiwania się na słuchawkach. Same smutasy tu siedzą?
Uprasza się odpalić Eternal Wheel i odlecieć w kumulusa.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: OZRIC TENTACLES

28-08-2012, 16:15

Ja to chyba jakiś dziwny jestem bo znam tylko dwie późniejsze płyty, czyli "Spirals in Hyperspace" i "Became the Other", które bardzo, ale to bardzo lubię i cenię, ale jakoś nigdy nie pomyślałem, żeby sięgnąć po inne, dawniejsze rzeczy. "Erpsongs" mówicie? "Eternal Wheel"?
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Nurni Flowenol
zaczyna szaleć
Posty: 262
Rejestracja: 11-02-2011, 21:46

Re: OZRIC TENTACLES

08-07-2013, 23:59

23.10.2013 Kraków Klub Studio :-)
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

09-07-2013, 11:03

Trza iśc!
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OZRIC TENTACLES

30-06-2014, 13:42

Po znakomicie przyjętym, ubiegłorocznym koncercie w Krakowie, do Polski wróci brytyjska grupa Ozric Tentacles. Tym razem wystąpi w Warszawie.

Koncert odbędzie się 5 października w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Będzie to trzeci występ Ozric Tentacles w Polsce. Poprzednio wystąpili w 2010 roku na Inorock Festival w Inowrocławiu oraz w ubiegłym roku w krakowskim Studio.

ceny biletów: przedsprzedaż - 65 PLN | w dniu - 75 PLN
jestem chętny :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Przyczajony Wonsz
rozkręca się
Posty: 32
Rejestracja: 14-06-2014, 18:12

Re: OZRIC TENTACLES

06-07-2014, 08:45

Bardzo lubię, ale W-wa za daleko :(
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OZRIC TENTACLES

02-09-2014, 11:39

koncert odwołany, trasa przesunieta na kwiecień
nowy termin ponoc ma byc :/
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

02-09-2014, 12:09

5 kwietnia rzekomo ma być. Cena biletów też bardzo ok. Dla mnie spoko, zresztą muzyka MACEK OZRYKA jakoś mi nie koresponduje z szarą, śmierdząca, polską jesienią. Ma być ciepło, słonecznie, kwiatki mają kwitnieć i pachnieć, grzyby mają krążyć w krwioobiegu, a po koncercie browar w plenerze, a nie kurwa brud, smród i gnijące liście.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OZRIC TENTACLES

02-09-2014, 12:16

ja tam akurat wole jesień ;)
ale zawracanie dupy z tymi biletami :/
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OZRIC TENTACLES

26-04-2015, 16:25

byłem, widziałem i chce więcej :)
nie wiedziałem czego się spodziewać ale bardzo mi sie podobało, super dekoracje, swiatła prawie jak u Pink Floyd ;)
chyba pierwszy koncert na którym nikt się nie pchał, wszystkie takie powinny być :)
nagłośnienie tez bardzo dobre, wszystko było idealnie słychać - no poza wokalem :P

aha no i strasznie różnorodna publika, nawet emeryty były :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: OZRIC TENTACLES

21-05-2015, 22:14

Ozric Tentacles - Technicians Of The Sacred (2015)

[youtube][/youtube]

Obrazek

Będzie słuchane.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

21-05-2015, 23:48

Zajebiście!
Z tego co słyszę, będzie dużo elektroniki, ale nie agresywnej, transowej jak na Waterfall Cities (WC w ogóle brzmi momentami jak SHPONGLE po ostrym przywaleniu w nocha), tylko takiej bardziej pluszowej, pastelowej, jak to sugeruje okładka. Dla mnie ok.

Macki Ozryka są idealne na wiosnę/lato, to jest tak maksymalnie pozytywna i kolorowa, a przy tym kosmiczna muzyka że szoke. Lubuję mocno.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: OZRIC TENTACLES

22-05-2015, 00:06

jest wypas, przeleciała pierwsza płyta prawie, a ja chodzę po ścianach.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OZRIC TENTACLES

22-05-2015, 00:35

Ozriki w formie, na koncercie poleciał 1 numer z nowej płyty :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: OZRIC TENTACLES

24-05-2015, 18:20

Bdb materiał wyszedł, "Switchback" i "High Pass" robią mi z mózgu oranżadę. Macki w doskonałej formie i ja się po raz kolejny zastanawiam - czemu to jest w Polsce tak słabo rozreklamowane i znane? Kawał zajebistej muzyki, piękna wypadkowa HAWKWIND/GONG i nowoczesnej elektroniki, pomysłowo, progresywnie i psychodelicznie, kolorowo i wesoło, jest to jeden z tych zespołów których twórczość jest w bardzo bezpretensjonalny sposób optymistyczna i pozytywnie nastrajająca do życia. No to o co chodzi? :D Nie jarzę.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
ODPOWIEDZ