PUNK

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: PUNK

14-12-2012, 19:23

no wiem, słyszę to przecież. co nie zmienia faktu, że nie jest to czysty punk rock, jak chciałby trocki.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 19:26

Heretyk pisze:myślę, że każdy zajebisty zespół metalowy ma coś wspólnego z punkiem. nie neguję tego przecież. ale nie pierdol mi, że Immolation, Morbid Angel, Entombed, Celtic Frost, Bathory czy Mayhem to punk rock. bez jaj
Entombed, Celtic Frost i Bathory jak najbardziej, Mayhem w sumie też :D
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 19:27

Heretyk pisze:no wiem, słyszę to przecież. co nie zmienia faktu, że nie jest to czysty punk rock, jak chciałby trocki.
nie ma czegoś takiego jak "czysty punk". poza tym odrobina dystansu. przejaskrawiam, aby uświadomić fakty :D
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: PUNK

14-12-2012, 19:28

Przecież tak na prawdę to Mozart i Beethoven to tak naprawdę PUNK ROCK. uświadomcie to sobie.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 19:31

This post was made by Plastek who is currently on your ignore list. Display this post.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: PUNK

14-12-2012, 19:33

Prawda w czapkę kole.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: PUNK

14-12-2012, 19:42

twoja_stara_trotzky pisze: poza tym odrobina dystansu. przejaskrawiam, aby uświadomić fakty :D
kumam
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: PUNK

14-12-2012, 19:46

Dla mnie Celtic Frost to jednak metal, ale może to coś ze mną nie tak.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PUNK

14-12-2012, 19:59

Do tego doprowadza szukanie we wszystkim kontekstów, wpływów, zazębień. Prawda jest taka, że ogromna część prekursorów metalu z lat 80-tych chciała się mocno odciąć od punka (i ideologicznie, i muzycznie). Stąd metal! Teraz, po 30 latach, oczywiście słyszymy punkty styczne czy wspólne źródła, ale - na Boga - postawmy granicę. Z punka to ewoluował taki D.R.I. czy NAPALM DEATH, ale CELTIC FROST, BATHORY, MAYHEM czy dwa pierwsze ENTOMBED to świadome stanięcie po drugiej stronie. Chłopaki z ENTOMBED już na trójce świadomie znów przekroczyli tę granicę z powrotem, ale bądźmy w zgodzie z historią i umieśćmy LHP czy "Clandestine" tam, gdzie ich miejsce.

A z tych czysto metalowych zespołów, to najbliżej punka było tak naprawdę OBITUARY :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2280
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: PUNK

14-12-2012, 20:07

SCREAMBLOODYGORE pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:a tak w ogóle to PUNK >>>>> metal
jeżeli Motorhead to punk to by się zgadzało:-)
Tutaj sprawa nieco się komplikuje bo Lemmy twierdzi, że Motorhead gra bluesa tylko trochę szybciej :)
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:11

Drone pisze:Z punka to ewoluował taki D.R.I. czy NAPALM DEATH, ale CELTIC FROST, BATHORY, MAYHEM czy dwa pierwsze ENTOMBED to świadome stanięcie po drugiej stronie.
pierwszy z brzegu, niejaki Quorthon:

" My personal reason for forming BATHORY was I wanted to create a mix of the atmosphere of early Black Sabbath, the energy of early Motorhead and the pace of early GBH. We were just three shit kids coming out of school at the time, with absolutely no knowledge at all about any other acts.

Around the time I formed BATHORY, I was listening a lot to an album by early GBH I believe was called "City baby in attack of the rats". We based half of BATHORY's initial sound and style on that GBH album. I may have listened to some Discharge, but I don't remember any of their songs or any of their titles anymore. The "Ace of Spades" and "Iron Fist" Mot�rhead albums also meant very much when we formed BATHORY. So did the first handful of Black Sabbath albums".

http://www.anus.com/metal/about/interviews/quorthon/
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PUNK

14-12-2012, 20:15

No przecież ja o tym piszę - tylko ty to wrzucasz na siłę do jednego wora z napisem "punk", odmawiając prawa do używania nazwy "metal". Stworzyli nową jakość - nie grali punka, nie grali surf rocka.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:15

Nicke Andersson

You did four albums with Entombed and by the third album Wolverine Blues you started incorporating traditional influences from hard rock to the death metal. The album is widely considered to be the origin of death n roll, i.e. death metal incorporating rock n roll. Was this maybe the first steps as a musician towards an interest of exploring the rock n roll that would be the signature of The Hellacopters?

- I don’t think we deliberately started to incorporate anything. If anything I think some of our influences showed more on that album. We were into that Amphetamine Reptile stuff, Uffe especially. Early Helmet, Unsane and stuff. Black Sabbath was always had a huge influence on death metal. Kiss, Cheap Trick, The Beatles and The Sweet were the first bands I heard and got into. Then I discovered punk rock. And from G.B.H., Exploited and Discharge the next logical step was Metallica and Venom and beyond. So no, it wasn’t about starting to explore rock and roll. It had been with me since I was a kid.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:17

Drone pisze:No przecież ja o tym piszę - tylko ty to wrzucasz na siłę do jednego wora z napisem "punk", odmawiając prawa do używania nazwy "metal". Stworzyli nową jakość - nie grali punka, nie grali surf rocka.
no grali metal. jasne.
ja tylko ci mówię, że najlepsze zespoły metalowe to te, które wyszły bezpośrednio od punka.
skrót myślowy: najlepszy metal to punk

i nie odwrócisz tego, bo nie powiesz, że najlepsze zespoły punkowe to te, które wyszły od metalu.

ergo:

PUNK > metal
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PUNK

14-12-2012, 20:18

No przecież o tym napisałem wyżej - że na "Wolverine Blues" świadomie przekroczyli granicę z powrotem :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:20

No przecież ci Nicke odpowiada, że niczego nie musieli przekraczać, bo to tam było od początku :D
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PUNK

14-12-2012, 20:23

twoja_stara_trotzky pisze: ja tylko ci mówię, że najlepsze zespoły metalowe to te, które wyszły bezpośrednio od punka.
skrót myślowy: najlepszy metal to punk

i nie odwrócisz tego, bo nie powiesz, że najlepsze zespoły punkowe to te, które wyszły od metalu.

ergo:

PUNK > metal
Masz skłonność do przesady. W tym wypadku minimalizujesz wpływ BLACK SABBATH, a przeceniasz punka. Równie dobrze można sprowadzić tego punka do wpływów THE STOOGES, BLUE CHEER i pierwszych płyt HAWKWIND (motoryka!). Nie ma co popadać w takie szuflady, bo traci się z pola widzenia istotne szczegóły.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:24

człowiek, który pisze, że Mgła to poziom King Crimson zarzuca mi skłonność do przesady? :)))))
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PUNK

14-12-2012, 20:27

twoja_stara_trotzky pisze:No przecież ci Nicke odpowiada, że niczego nie musieli przekraczać, bo to tam było od początku :D
A jak nagrają teraz płytę z coverami Chopina, i Petrov czy Hellid napiszą, że go znali od zawsze, to też będziesz twierdził, że debiut ENTOMBED to Chopin?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: PUNK

14-12-2012, 20:27

nie, bo na debiucie Entombed nie ma Chopina, jest za to masa punka :D
ODPOWIEDZ