Europe - War Of Kings

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Europe - War Of Kings

12-03-2015, 21:05

Zapowiadali odbluesowienie, no i nie do końca im wyszło ;) kilka razy przeleciało i jest strasznie dobrze, może i dwóch poprzedniczek na razie nie przebija (w szczególności Bag Of Bones), ale i nie powiedziałbym że jakoś wyraźnie im ustępuje. Jest zdecydowanie bardziej purpurowa, nawet rzekłbym że to najlepszy DP od Purpendicular :D
Tak czy siak, Jurop po raz kolejny udowodniło że z szeroko pojętego pudla/AOR starzeje się najpiękniej.

[youtube][/youtube]
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Europe - War Of Kings

12-03-2015, 21:30

Przeokrutnie gówniane.

Poważnie?
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 00:06

Dla mnie to najlepszy Europe, na pewno po reaktywacji. Dobrze zrobił powrót klawiszy: są hammondy, mellotrony, jest hardrockowo w duchu lat 70. Już kilkanaście obrotów za mną, a jeszcze mi się nie nudzi. Bardzo dobry początek roku widzę.
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 05:56

dla mnie na chwilę obecną najlepszy jest Bag Of Bones - ale przypuszczam że ostatnia go w końcu przeskoczy, zwłaszcza że po reaktywacji tendencja jest wyraźna, tj. co płyta to lepsza od poprzedniej ;) (a i przed reaktywacją najlepsze co nagrali to był ich pożegnalny Prisoners In Paradise)
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 06:47

Jak byłem młody to miałem ze dwie płyty na kasetach tego zespołu. Nie do końca chyba mi to wtedy pasowało. Miałem świadomość, że się reaktywowali i nagrywają nowe materiały, ale nie korciło mnie nawet żeby sprawdzać pół nuty. Puściłem sobie tę piosenkę, którą zapodał Evil i mnie wgniotło. Zajebista jest. To dobry reprezentant całej płyty? Bo aż zapragnąłem więcej.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 08:31

Zacznijmy od tego że Europe po reaktywacji to nie leszcze z tapirami od Final Countdown (które nawiasem mówiąc jest jednym z najsłabszych numerów na "trójce", nie wspominając o "Out Of This World" czy genialnej "Prisoners...") - tylko goście po 40-tce tnący bardzo gitarowy AOR (pamiętam jak 11 lat temu wyszło Start From The Dark, to mi gały na wierzch wychodziły jak bardzo heavy można być w tym stylu). A że są zakładnikami "tarararaaaaa tararata-taa" to inna sprawa, Marillion czy Lynyrd Skynyrd to tez dla większości populacji też zespoły jednego numeru ;)
Tak więc wszystkie 4 longi po reaktywacji są warte uwagi, przy czym tak jak wspomniałem wyżej każdy jest lepszy i dojrzalszy od poprzedniego, na Bag Of Bones w zasadzie powinni zmienić nazwę z Europe na America, singlowy z niej spokojnie mógłby się znaleźć na którymś z dwóch ostatnich Skynyrdów
[youtube][/youtube]

A wracając do nowej - numer jest dość reprezentatywny, bardzo wyspiarski, jak i cała nowa płyta. Jak na razie przesłuchałem ledwie kilka razy, ale przypuszczam że za miesiąc będę znał na pamięć ;)
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 10:24

Jestem już po dwóch odsłuchach nowej płyty. Jest bardzo dobra. Bałem się, że to będzie jakiś glam, pedaliady, a tutaj mamy do czynienia z czystym heteroseksualnym rockiem. Nawet te dwa spokojniejsze numery Praise You i Angels podszyte są takim fajnym bluesem, a nie żadnymi tanimi chwytami dla dziewczyn. Tak jak wspomniałeś moonfire nawiązania do rocka lat 70 dość sporo, ale też sporo rzeczy całkiem współczesnych. Praca gitar - miód. Sprawię sobie CD na urodziny i to chyba nawet digisraka, bo ten bonus track Vasastan jest bardzo miłym zakończeniem całości.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Europe - War Of Kings

13-03-2015, 10:34

Bo Europe to bdb zespół. Dwie ostatnie wyśmienite, nowa moze rzeczywiscie ciut słabsza od Bag Of Bones, ale jedynie minimalnie.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Europe - War Of Kings

17-03-2015, 11:21

Koncertowo też jest klasa. Gitary z przodu, parapet z tyłu i tak to powinno wyglądać. Grają numery ze wszystkich płyt, a w gości zawitali Scott Gorham (Jailbreak) i Michael Schenker (Lights Out). Bardzo dobre DVD i wizytówka obecnego EUROPE.

[youtube][/youtube]
PENIS METAL
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3084
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Europe - War Of Kings

19-03-2015, 16:42

Ładych kilka lat temu grali na jakims festynie na placu zamkowym w lublinie. Nie powiem, że to było strasznie słabe, ale jakies takie sztuczne. Płyty nigdy nie słyszałem żadnej. Może któregoś pieknego dnia nadrobię zaległości.
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Europe - War Of Kings

21-03-2015, 08:55

Nie rozumiem takiego kurwienia ze strony klasowych zespołów... rozumiem jakieś Modern Talkingi i innych chałturników, rozumiem akcje takie jak z Marillion na Wiankach (dobra, festyn ale scena na rzece i 100 000 ludzi po drugiej stronie) ale połakomić się na kilka stówek żeby zagrać na święcie kiełbasy czy dniach Pcimia? Słabe to.
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Europe - War Of Kings

21-03-2015, 12:19

Eeee no, na święcie kiełbasy to bym sam bardzo chętnie zagrał !
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10118
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Europe - War Of Kings

21-03-2015, 12:54

Świetna płyta, moim zdaniem lepsza od poprzedniej. Czuć trochę, że to taka konfekcja, trochę wyrachowana stylizacja, ale jak się lubi porządne, rockowe granie, w duchu hard rockowych gigantów z przeszłości, to po prostu musi się podobać. Tego znakomicie się słucha, jest dużo przebojowości i chwytliwości, w dobrym tego słowa znaczeniu. Ja wiem, że w modzie teraz progresja, transgresja czy inna implozja, ale dobrego rocka z cojones nigdy za dużo.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Europe - War Of Kings

13-04-2015, 13:05

Karkasonne pisze:Znam Finał countdown
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Europe - War Of Kings

14-04-2015, 11:33

to tak jakby ze Scorpions znać Wind Of Change, nie ma się czym chwalić ;)
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Europe - War Of Kings

14-04-2015, 11:41

co ja poradze że w radio graja tylko ten numer (Europe) :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Europe - War Of Kings

15-04-2015, 07:15

Hatefire pisze:Świetna płyta, moim zdaniem lepsza od poprzedniej.
Moim zdaniem także. Przez wzgląd na to, że "War of Kings" tak mi siadł posłuchałem sobie także poprzednich płyt. I zrobiły troszkę mniejsze wrażenie niż ten album.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
evildead
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 04-05-2010, 18:07
Lokalizacja: KRK

Re: Europe - War Of Kings

16-04-2015, 16:41

gdybym poznawał je w takiej kolejności, też bym pewnie odniósł takie wrażenie - bo zwyczajnie nagrywają coraz lepsze płyty ;)
Intensive silence, all in blood red
A spawn of hell I am the evil dead
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Europe - War Of Kings

22-04-2015, 00:47

Żułek pisze:co ja poradze że w radio graja tylko ten numer (Europe) :P
To tak, jakby opinię o Depeche Mode wyrabiać sobie na podstawie Enjoy the silence ;-)
War of the Kings to znakomita płyta, zero analogii do pudeliady, chociaż nawiązania do klasyki hard rocka aż nazbyt wyraźne...
Dla jednych wada, dla drugich zaleta. dla mnie jednak kierunek który obrali na Sacred society był chyba bardziej naturalny:
[youtube][/youtube]
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ