KURY

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Najlepsze Kury to

Kablox-niesłyna histaria
0
Brak głosów
P.O.L.O.V.I.R.U.S.
7
70%
Napijmy się oleju
1
10%
100 lat undergroundu
2
20%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9358
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

KURY

05-07-2016, 20:30

Zawsze miałem problem z polską muzyką... publicystyczną. Kaziki, Kulty, Republiki itp. wszystko to mierziło mnie i denerwowało ale jest jeden będ którym fascynacja trwa kilkanaście lat, są to Kury, najsłynniejszy projekt legendarnego Tymona.

Chociaż jedynka nigdy mi nie robiła to następne materiały po prostu uwielbiam! 'Od zawsze'.

'P.O.L.O.V.I.R.U.S. ' to kopalnie genialnych muzycznych pastiszów, co prawda satyry na metal są akurat chujowe i nieśmieszne ale reszta trzyma poziom a dwie z nich uważam za wręcz genialne. Parodia reggae jest jednym z 2 słuchalnych kawałkiem tego nurtu jaki znam (drugi nagrał Led Zeppelin :) ), natomiast przesłynna 'Jesienna Deprecha' to jedyny w historii utwór disco polo posiadający wartość artystyczną... z jedenj strony potężny podkład niczym z (tak, tak) Kraftwerk, z drugiej ironia i szydera która nie tyle ma na celu wyśmianie czegoś co odwrotnie, przekaz na opak biesiadnej formie brzmi kurwa prawdziwie smutno... nawet jeżeli jest to grane pół-żartem, pół-serio, czasami mam ciary jak tego słucham. Masa.

'Napijmy się oleju' to głównie instrumentalny stuff, część zna kawałek 'Dożynki' z OST do 'Rezerwowych Psów', miła odskocznia od poprzedniej płyty.

100LU z kolei u mnie mieści się spokojnie w top 10 polskich płyt z muzyką ever i na tę też głos. Ciężkie, duszne bity, skreczne, downtempo... kurwa jak to mnie niszczy... zwłaszcza 'Trujmiasto' i 'Wypuście Ryśka Matuszewskiego' które brzmią jak pierdolony broadrickowy ICE... geniusz od A do Z. No mus,10/10 i nie mam nic do dodania.

Aha, i wszystkie klipy też dewastują moshnę.

No, kto tam jeszcze tego słucha na forume?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6767
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: KURY

05-07-2016, 21:22

Ja lubię i co jakiś czas sobie puszczam te płytki, jak również ost do 'Wesela' (tu uwielbiam ukrytą ścieżkę na końcu, którą trzeba puścić wspak).

Tymon i jego kumple to naprawdę utalentowani pojebańcy. Teraz czekam na odsłuch ost do 'Polskiego Gówna'.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: KURY

05-07-2016, 23:29

Znam POLOVIRUS, ale jakoś nigdy mnie to nie brało. Jakoś nie bardzo mnie bierze muzyka "publicystyczna" i robiona z przymrużeniem oka, pastisze, parodie... trudno mi to traktować poważnie, chociaż w sumie przecież o to właśnie chodzi. Wspomniany numer reggae (Nie mam jaj, to to?) jest akurat bdb.
Może jeszcze przyjdzie czas na to, ale widziałem Tymona kilka razy na żywo, czytałem ADHD i mam wrażenie, że jest znacznie ciekawszym człowiekiem niż muzykiem. A najlepsze w czym maczał palce to MIŁOŚĆ.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9358
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KURY

06-07-2016, 18:02

kenediusze pisze:Jakoś nie bardzo mnie bierze muzyka "publicystyczna" i robiona z przymrużeniem oka, pastisze, parodie... trudno mi to traktować poważnie, chociaż w sumie przecież o to właśnie chodzi.
To posłuchaj kolejnych materiałów są już większości na serio ('Trujmiasto' wali takim antyfilisterskim jadem że hej) poza okazjonalnymi wycieczkami typu 'Telekomunikcja'. Te numery najbardziej niszczą:

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Yare Yare Daze
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: KURY

06-07-2016, 18:41

Baton, czyli mam rozumieć, że nie lubisz Biafry ani NoMeansNo :)
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KURY

06-07-2016, 18:47

Jeśli chodzi o POLOVIRUS, ma momenty, ale w kategorii parodystycznego grochu z kapustą na początku lat 90. ukazały się dwie lepsze rzeczy: "Konfabulacje" Zaciera i "My są już Amerykany" Piersi. W każdym razie utwory metalowe ("Satany" Piersi i "Ojciec, wódka na stół") biją na łeb te Kurowe.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KURY

07-07-2016, 00:00

Swego czasu (w latach 90) miałem - i nie tylko ja - wrażenie, że Tymański będzie takim polskim Zornem albo Laswellem. Kreatorem pewnych eklektyzmów, ale prowadzonych wg mocnych nici przewodnich. Tymczasem pozostała z tego garść prześmiewczych utworów, trochę publicystyki muzycznej, wygłupów i niewiele więcej. Ten gość miał potencjał, by po prostu grać, ale zamiast tego wybrał takie nie wiadomo co - ani to underground, ani mainstream, ani na poważnie.

Czytałem ostatnio, jak żalił się, że po tylu latach grania niewiele z tego wynikło i musi się imać fuch w programach typu "Mam talent". I od razu naszła mnie myśl, że jego kolega z MIŁOŚCI, Mikołaj Trzaska poszedł w zupełnie inną stronę, w "czystą" sztukę i przegonił Tymańskiego o kilka długości, nagrywając rzeczy wybitne w skali Polski, a i całkiem poważane w skali światowej. I gdy teraz Tymański - do którego mam szacunek - goni za chałturą, Trzaska nagrywa kolejne płyty i koncertuje z tuzami free/impro i muzyki współczesnej.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: KURY

07-07-2016, 01:14

kury to bardzo sprawne muzycznie wygłupy, nic więcej, smiesznościowo 8/10, muzycznie 5/10 o ile w ogóle kogoś interesuje tego rodzaju muzyka, Tymon i jego epileptyczne wygibasy, tudzież bycie skisłym beatlesem na granicy przesłodzenia...
aczkolwiek widziałem kilka razy na żywo w tv i był to kawał solidnego gitarowego grzańska, choć juz nie pomne czy to kury czy inne projekty
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1534
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: KURY

07-07-2016, 20:16

Drone pisze:Swego czasu (w latach 90) miałem - i nie tylko ja - wrażenie, że Tymański będzie takim polskim Zornem albo Laswellem. Kreatorem pewnych eklektyzmów, ale prowadzonych wg mocnych nici przewodnich. Tymczasem pozostała z tego garść prześmiewczych utworów, trochę publicystyki muzycznej, wygłupów i niewiele więcej. Ten gość miał potencjał, by po prostu grać, ale zamiast tego wybrał takie nie wiadomo co - ani to underground, ani mainstream, ani na poważnie.

Czytałem ostatnio, jak żalił się, że po tylu latach grania niewiele z tego wynikło i musi się imać fuch w programach typu "Mam talent". I od razu naszła mnie myśl, że jego kolega z MIŁOŚCI, Mikołaj Trzaska poszedł w zupełnie inną stronę, w "czystą" sztukę i przegonił Tymańskiego o kilka długości, nagrywając rzeczy wybitne w skali Polski, a i całkiem poważane w skali światowej. I gdy teraz Tymański - do którego mam szacunek - goni za chałturą, Trzaska nagrywa kolejne płyty i koncertuje z tuzami free/impro i muzyki współczesnej.
+ 166
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3013
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: KURY

07-07-2016, 20:24

Drone pisze:Swego czasu (w latach 90) miałem - i nie tylko ja - wrażenie, że Tymański będzie takim polskim Zornem albo Laswellem. Kreatorem pewnych eklektyzmów, ale prowadzonych wg mocnych nici przewodnich. Tymczasem pozostała z tego garść prześmiewczych utworów, trochę publicystyki muzycznej, wygłupów i niewiele więcej. Ten gość miał potencjał, by po prostu grać, ale zamiast tego wybrał takie nie wiadomo co - ani to underground, ani mainstream, ani na poważnie.

Czytałem ostatnio, jak żalił się, że po tylu latach grania niewiele z tego wynikło i musi się imać fuch w programach typu "Mam talent". I od razu naszła mnie myśl, że jego kolega z MIŁOŚCI, Mikołaj Trzaska poszedł w zupełnie inną stronę, w "czystą" sztukę i przegonił Tymańskiego o kilka długości, nagrywając rzeczy wybitne w skali Polski, a i całkiem poważane w skali światowej. I gdy teraz Tymański - do którego mam szacunek - goni za chałturą, Trzaska nagrywa kolejne płyty i koncertuje z tuzami free/impro i muzyki współczesnej.
+ pierdyliard,
a jako naoczny dowód można obejrzeć "Miłość". To ostateczna kompromitacja Tymona, ale, tak czy i inaczej, film genialny.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6767
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: KURY

07-07-2016, 20:51

^ Dobry jest moment jak Możdżer mu mówi, że to ostatni 'job' jaki z nim gra.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9358
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: KURY

07-07-2016, 21:14

Drone pisze:Swego czasu (w latach 90) miałem - i nie tylko ja - wrażenie, że Tymański będzie takim polskim Zornem albo Laswellem.
LOL no faktycznie jak się mierzy tak wysoko to Tymon może rozczarować całościowo ale nie zmienia to faktu że to jedna z najjaśniejszych pereł w tym smutnym (muzycznie) kraju. W ogóle to nawet nie wiem czy towarzystwo słyszało '100 lat...' czy wszyscy oceniają Kury na podstawei 'Polovirusa', te albumy nie mają ze sobą literalnie nic w wspólnego.
Yare Yare Daze
morren
świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 09-09-2016, 12:07

Re: KURY

15-09-2016, 10:35

Kury absolutnie wymiatają, szczególnie właśnie "fryderykowym" ;p Polovirusem. Na poprawę humoru działa jak znalazł.
Long and winding road
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 931
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: KURY

29-06-2023, 12:47

WTEM!

https://klubplytowy.pl/collections/preo ... latter-2lp

dodatkowo wznowienie cd, bedzie kaseta i jakies koszulki
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: KURY

29-06-2023, 22:16

ggfh pisze:
29-06-2023, 12:47
WTEM!

https://klubplytowy.pl/collections/preo ... latter-2lp

dodatkowo wznowienie cd, bedzie kaseta i jakies koszulki
Z okazji wznowienia zrobiłem ponowne podejście do tego materiału. Tak jak wtedy, kiedy wychodził, tak i teraz jest to dla mnie maksymalnie przehajpowany syf. ;)
ODPOWIEDZ