OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

21-01-2023, 23:37

Gościu uchodzi w PL za wielkiego wieszcza, za wszechstronnego pioniera alternatywy wszelakiej, za błyskotliwego komentatora rzeczywistości i inne takie.

Powiem szczerze, że z małymi wyjątkami mierzi mnie kult tego pana a już rzygam totalnie jak widzę jak wypowiada się jako autorytet, nienawidzę szczerze tych wszystkich koniunkturalnych numerów nagranych na fali hejtu wobec konkretnej osoby np. Gołoty czy Leppera.

Nie znam wszystkiego bo to były masochizm ale z perspektywy czasu broni się najlepiej El Dupa ale pozostaje pytanie - jak tę postać ocenia forumowy hivemind?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

21-01-2023, 23:44

Lubiłem Oddalenie i KNŻ Na żywo, ale w studio jak byłem na studiach. Nie słuchałem jednak już ze 20 lat, nie mogę więc powiedzieć jak to odbieram dzisiaj. Pamiętam, że z całej układanki najmniej byłem przekonany do jego głosu.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2553
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

21-01-2023, 23:47

bardzo lubię KNŻ i Kult do Taty Kazika.
rzułf
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

21-01-2023, 23:56

Słabo. Liczyłem na rozminę, czy sreczkowska specjalnie zasłaniała rozszczepione (EDIT; xD kurwa jakie rozczepione? Dobra, poprawiam przypał). pasmo promieni słonecznych na wiadomej imprezie. To byłby forumowy hit! Do tego ankieta jeszcze!

Dobra. Nie jest tajemnicą, że gość się gdzieś buja tu i tam. Jest pasjonatem np. tematyki U-cza. W tej kwestii ma niemałą wiedzę. Plusik dodatni dla niego.

Specyficzny sposób bycia, artykułowania swojego, jednoznacznego zdania, z mojej obserwacji, naocznej też, stety-niestety, też dla mnie akurat, średnio akceptowalny. Minusik ujemny.

Reszta? Czy ty dżester myjesz się, zachowujesz higienę, w tym też umysłową? W jednej piosence, jasno zaśpiewał, kim i czym są „artyści”. Co tu więcej się produkować? Sam o sobie i za siebie się już wypowiedział.

W kontekście ostatniego, żal dupe ściska, że jeszcze sranowski go nie wpuścił do/ na swój kanał. U obu równie brązowe języki od pissu i rimmingu. Kto nie pamięta wypowiedzi, że za pissu, mu się polepszyło to nic nie pamięta. Choć to może był ten od LO w Częstochowie co się po zawale nawrócił. Kurwa, nie pamietam …
Ostatnio zmieniony 22-01-2023, 01:07 przez Ascetic, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:04

Jeśli chodzi w tym temacie o Staszewskiego, to uważam, że ma świetne teksty i wyjątkowo dobre obserwacje naszej siermiężnej rzeczywistości, zapodać nawet taki tytuł "Twój ból jest lepszy niż mój", to trzeba mieć ogląd sytuacji.

Stolica ma swoją tradycję kapel podwórkowych oraz lokalnych bardów, którym udawało się zdobyć ogólnokrajową popularność,
był Stasiek Wielanek i Kapela Czerniakowska, Stanisław Staszewski, więc Kazik jest ich rockowym kontynuatorem.

Muzyka podebrana od innych, zwykle jakieś popularne melodie, więc mnie nie interesuje, ale z racji, że występuje od lat na warszawskich juwenaliach to widziałem za młodziaka ze dwa razy, gdy się poszło pokiwać przy rozcieńczonym piwku. Widziałem też raz na Torwarze, akurat wykonywał utwory z repertuaru ojca i dobrze wypadał koncertwo.

Właściwie to znam z pojedynczych piosenek niż całych płyt, bo całe płyty to zaledwie niektóre przesłuchałem raz albo dwa, bardziej znałem jego twórczość jako nastolatek, nawet nie wiem za bardzo, w którym kierunku obecnie podąża muzycznie.

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej:
Obrazek

Chyba najbardziej lubię utwory z repertuaru jego ojca i ten konkretny kawałek, pewnie już zapomniany, "Spalam się" bardzo lubiłem jako nastolatek:

Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:12

Oczywiście zasługi jako jednego z pierwszych postpankowców w PL, oczywiste.

Tekst piosenki „Wódka” też oczywiście , w sposób oczywisty ciągle aktualny. No może bym podmienił, na „kontrolowany”, pośrednio swobodny dostęp do dragów.


No i chyba największy fan PiL, czyli Public Image Ltd. w PL. Po mnie. Też oczywiście, oczywista zasługa.

A i ostatni koszul IdiNaHuj też oczywiście, oczywisty plus. I krótki tekst który rzucił w tym kontekście, zapytany przez A.

Tyle, że … więcej odwagi panie Kazimierzu. Bo jak nie pan, to kto?

ps. Jeszcze ta lojalność wobec kupli. Podobno nie na pokaz. To pewnie efekt, że to de facto stary panczur jest. Tu chłop trzyma pion. Od zawsze. Kasa tu go raczej nie zepsuła, a wóda nie dokonała zniszczeń.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10434
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:28

Bez kitu na pierwszy rzut oka myslalem ze to temat nasmiewajacy sie z tematow.Jestera. ouroboros zadlawil sie ogonem
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16155
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:29

Jak nie jak tak.

Zwyczajnie pomylił się gdzie ten ogon se miał wepchnąć. Pomyli dziury. Bywa, nawet najlepszym się zdarza.
Ostatnio zmieniony 22-01-2023, 00:30 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 927
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:30

prawdziwy trendsetter. i to od 1995 :)

est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 00:30

Czy krytyka to od razu hejt?
Czy bywanie wypytywanym przez wszystkich o wszystko to od razu wieszczenie?

Bardzo lubię Oddalenie, moim zdaniem to jedna z najbardziej udanych płyt w postkomuszym czasie, która utrzymała swojego ducha do dzisiaj.

To chyba właśnie tak było, że najpierw kreowano pana Kazika na jakiś autorytet w kwestiach wszelakich, a dopiero po jakimś czasie sam uwierzył, że nim jest i myślał, że internet się nim zapełni i będzie go trzymał na powierzchni.

No i to zwolnienie w Kurwach Wędrowniczkach jak fałszuje, że "zamglony świat niech zetnie mróz" to coś przepięknego!ⁿ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 11:06

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-01-2023, 00:28
Bez kitu na pierwszy rzut oka myslalem ze to temat nasmiewajacy sie z tematow.Jestera. ouroboros zadlawil sie ogonem
pewnie oczekiwał, że forume się rzuci do pisania, że Kazik i Kult to syte koty,
które zarobiły na muzyce, kilka latek temu była jakaś pseudoafera, że 'ludki kradno muzykie i słuchajo nielegalnie',
wyliczona na rozgłos w mediach,
tak jakby Kazik zapomniał, że sam w młodości kopiował muzykę na kasety i słuchał za darmochę,
wtedy prawie wszyscy tak robili,

tymczasem hcpig nie pykło, bo nie obadał tematu zanim pierwszy rzucił kamieniem, co właściwie jest już prawie normą u niego,
u Kazika jest sporo dobrych rzeczy, może bardziej w tekstach, a muzyka odpowiednio do nich dobrana,
więc nie może być jednoznacznej odpowiedzi
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 12:55

No El Doopa najlepsza, wystarczy :D Temat założony, bo mało jest ich. Nie zna, nie słucha, nie słuchał.

Słuchałem bardzo dużo w czasach szkoły, średniej i początków studiów czyli tak do Salonu, później jakoś przestałem całkowicie. Od kilku lat może z 5 zacząłem znowu słuchać i jeździć do Stodoły na koncerty. Ostatnie płyty Kult i Kazik solowy bardzo, bardzo przeciętne, a nawet słabe. Na pewno najczęściej słuchany artysta spoza metalu.

Wiadomo cos tam jebną o pandemii, ale nie śledzę aż tak poczyń pana wokalisty poza muzycznych. Jak ktoś śledzi to chętnie poczytam.

Własnie słucham Spokojnie - dojebana płyta. Tan wspaniały utwór.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 13:34

Kiedy temat o Paulu Cookies?😉 A co do Kazelota, niezmiennie szacun za dwójkę KNż. Kult bardziej szanuję niż lubię. Raperskie ciągoty fajne, Oddalenie to zajebisty sztos. Fajny wywiad rzeka z Księżykiem, mocno polecam.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 17:47

Sgt. Barnes pisze:
22-01-2023, 13:34
Kiedy temat o Paulu Cookies?
Jedyne co mi się podobało, to ta piosenka gdzie wielką panią będzie, w audi se wsiędzie czy jakoś tak. Nie wiem co on tam wcześniej wyprawiał, takie pojeby często robią dobrą sztukę.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 17:50

O Kukizie jest od stu lat na forume:

http://masterful-magazine.com/forum/vie ... 36&t=11488
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 18:51

Ale nie ma OSTATECZNEGO ROZWIĄZANIA 😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 19:00

Które kukizowi by się bardzo przydało.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 21:12

A ponoć jest wielkim fanem Slayera :D
Kukiz, nie Kazio
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 21:23

nie takie czuby lubiom slejera

da sie w ogóle slejera nie lubic?
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII KAZIKA S.

22-01-2023, 22:51

Moja Babcia nie lubiła Sleja, ale nie żyje od 25 lat, więc sie nie liczy :D
ale lubiła akurat A deeper kind of slumber Tiamat, chyba jedyna płyta, luźno powiązana z metalem, której odsłuchu sama sobie zażyczyła :D
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ