Trzaski, zgrzyty i skowyty.

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

06-02-2014, 07:38

KKK pisze:Skaut@ W temacie CMI jestem gdzieś tak od 1995,trochę tych płyt się przewinęło od tego czasu.Jeśli w ostatniej dekadzie pojawiło się coś ciekawszego od "żelaznej klasyki" i nazw,które poniekąd tworzą tą markę,chętnie oddam honor- nie jestem uprzedzony z zasady.I jak narazie to ty jęczysz jak stara baba,nie bój się,nie próbuje ci niczego odebrać,to tylko moje,mało znaczące zdanie.
no ja nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś wniosek że jęczę gdziekolwiek. Dziwi mnie po prostu takie wybiórcze traktowanie wytwórni i ograniczanie się tylko do jednego zespołu. Nie wiem też co miałbyś mi niby odebrać? Tak jak napisałem, chłamu w późniejszym okresie wypuszczali sporo, ale jednak było tam więcej ciekawych rzeczy niż tylko BDN.
Coś tam było! Człowiek!
535

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

06-02-2014, 08:31

Można odwrócić całą zabawę i stwierdzić, że większość krytyków Cold Meat Industry patrzyło na wytwórnię przez pryzmat tego co robili MORTIIS, ARCANA (skądinąd chyba najlepszy klon DCD), ORDO EQUILIBRIO (po trzeciej płycie), BLOOD AXIS, THE SOIL BLEEDS BLACK, ATARAXIA, czy PROSCRIPTOR. Stąd bardzo popularne podejście, że zasadniczo wieś śpiewa i tańczy, a przecież w pierwszym rzucie było kilka znakomitych projektów, by wymienić MZ 412, ARCHON SATANI, AGHAST, IN SLAUGHTER NATIVES, DEUTSCH NEPAL, DESIDERII MARGINIS, MEGAPTERA, MORTHOND , MEMORANDUM o MENTAL DESTRUCTION nie zapominając. Do tego dochodzą "dźwięki zbliżone" do RAISON D'ETRE, oraz SANCTUM. Z późniejszych? Choćby tylko SOPHIA, ATRIUM CARCERI, LITHIVM, LEAK, czy nawet INSTITUT. Tych dobrych momentów w katalogu CMI jest zdecydowanie więcej, wbrew powszechnie panującej opinii. Oczywiście mam świadomość, że za chwilę może pojawić się zbawiciel i napisać, że CMI ogólnie rzecz biorąc to wtórne gówno, wszystko już było i on dorwał to w 1974. Na takie dictum, nic nie poradzę.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 449
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

06-02-2014, 14:27

535 pisze:Można odwrócić całą zabawę i stwierdzić, że większość krytyków Cold Meat Industry patrzyło na wytwórnię przez pryzmat tego co robili MORTIIS, ARCANA (skądinąd chyba najlepszy klon DCD), ORDO EQUILIBRIO (po trzeciej płycie), BLOOD AXIS, THE SOIL BLEEDS BLACK, ATARAXIA, czy PROSCRIPTOR. Stąd bardzo popularne podejście, że zasadniczo wieś śpiewa i tańczy, a przecież w pierwszym rzucie było kilka znakomitych projektów, by wymienić MZ 412, ARCHON SATANI, AGHAST, IN SLAUGHTER NATIVES, DEUTSCH NEPAL, DESIDERII MARGINIS, MEGAPTERA, MORTHOND , MEMORANDUM o MENTAL DESTRUCTION nie zapominając. Do tego dochodzą "dźwięki zbliżone" do RAISON D'ETRE, oraz SANCTUM. Z późniejszych? Choćby tylko SOPHIA, ATRIUM CARCERI, LITHIVM, LEAK, czy nawet INSTITUT. Tych dobrych momentów w katalogu CMI jest zdecydowanie więcej, wbrew powszechnie panującej opinii. Oczywiście mam świadomość, że za chwilę może pojawić się zbawiciel i napisać, że CMI ogólnie rzecz biorąc to wtórne gówno, wszystko już było i on dorwał to w 1974. Na takie dictum, nic nie poradzę.
Te powszechne opinie wygłaszają jednak często ludzie,którzy zjedli zęby na klimatach okołoindustrialnych.
Nawet nie patrzę przez pryzmat wspomnianych przez ciebie potworków jak Mortiis,Arcana,Blood Axis,Ordo czy Ildfrost,bo poznawałem ten label od nieco innej strony.Jednak fanem marszowych rytmów,faszystowskich przemówień,podniosłych klawiszy,deklamacji czy atmosfery niczym z taniego horroru też nie jestem.Dodać do tego,że ta muzyka jest często technicznie w chuj uboga,często głownie posklejana z sampli,plus do tego jakieś płytkie brzmieniowo pseudo-ambienty,no nie tego szukam,poprostu.
535

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

06-02-2014, 19:10

KKK pisze: Te powszechne opinie wygłaszają jednak często ludzie,którzy zjedli zęby na klimatach okołoindustrialnych.
Jeżeli tak, to w porządku. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to w dużej części "ambient dla ubogich", chociaż biorąc pod uwagę ceny niektórych płyt, brzmi to nieco dziwnie. Nieważne zresztą. Nie mam zamiaru umierać za CMI, ale miłe wspomnienia i płyty pozostaną. Może kiedyś będą rarytasami i jakiś zapaleniec porządnie za nie zapłaci. Zrobie sobie jakąś operację, albo browarów nakupię.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

21-02-2014, 22:40

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

24-04-2014, 22:07

Wiem, że mało jest tutaj koneserów dźwiękowej anihilacji, ale nóż widelec ktoś się ucieszy co szykuje dla zwyroli fińczyk z Filth & Violence:

F-88 XENOPHOBIC EJACULATION BOX 3xLP/DVDr/Booklet/Flag 69e
(All copies reserved-Will be going through reservation list now... be patient!)

F-97 BIZARRE UPROAR "Vihameditaatio" CD (LP version out on URASHIMA in a few weeks)
sample: " onclick="window.open(this.href);return false;

F-98 CHLOROFORM RAPIST CD Consists of all CR material so far. Co-release w/UNTERGESCHOSS.

XENOPHOBIC EJACULATION "Black Girl" Black T-shirt White print. M/L/XL

25.4. Helsinki CON-DOM/BRUT/SICK SEED/PAIN NAIL/WILL OVER MATTER/
BIZARRE UPROAR " onclick="window.open(this.href);return false;

2-3.5 London SICK SEED/BIZARRE UPROAR/SHIFT/UNCLEAN etc. etc.
http://www.unrestproductions.co.uk/ufoi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bizarre Uproar gra 5 minut spacerem ode mnie, kurwa, konam ze szczęścia :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

24-04-2014, 23:30

folkstorm pisze: I grudzeń zapowiada się miło

Cold Spring presents:
SE:UK INDUSTRIAL ALLIANCE

SUTCLIFFE JUGEND
BRIGHTER DEATH NOW
DEUTSCH NEPAL
RAISON D'ETRE
NORDVARGR
IRON FIST OF THE SUN
TREPANERINGSRITUALEN
TUNNELS OF AH
SHIFT (TBC)
KHOST
Special closing show:
SLEEP RESEARCH FACILITY
Mocarny skład, żeby nie tak daleko to bym chętnie zobaczył.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

11-07-2014, 23:56

Obrazek
;)
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 11:44

Hipsterskiego researchu ciąg dalszy. Pharmakon był już nawet wspomniany na forum.
Dwie płyty: "Abandoned" i "Bestial Burden". Jeśli wierzyć temu co wyczytałem, to podobno Power Electronics z ludzką twarzą. ;)
Tak czy siak, nieźle się tego słucha.

A to zdjęcie artystki.

Obrazek

Wyjdź za mnie, kurwa. :)
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 12:18

^^^ Po co komu power electronics z ludzką twarz? To nie jest zaprzeczenie całej idei tej muzyki? :)
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 12:52

b.ładna koza
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 13:35

Kurt pisze:^^^ Po co komu power electronics z ludzką twarz? To nie jest zaprzeczenie całej idei tej muzyki? :)
Oj, nie wiem, Kurt, ale nad takim "Bermuda Drain" niejeden się tu tasował. :)
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 14:51

kojarzy ktos finów z Älymystö? Nagrali takie cos "Atomgrad"
o:
" onclick="window.open(this.href);return false;
nie ma to tamto
abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 18:53

megawat pisze:
Kurt pisze:^^^ Po co komu power electronics z ludzką twarz? To nie jest zaprzeczenie całej idei tej muzyki? :)
Oj, nie wiem, Kurt, ale nad takim "Bermuda Drain" niejeden się tu tasował. :)
a co ta plyta ma wspolnego z power electronics?
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 19:46

abstract pisze:
megawat pisze:
Kurt pisze:^^^ Po co komu power electronics z ludzką twarz? To nie jest zaprzeczenie całej idei tej muzyki? :)
Oj, nie wiem, Kurt, ale nad takim "Bermuda Drain" niejeden się tu tasował. :)
a co ta plyta ma wspolnego z power electronics?
Ten Pan ma rację. Nie przesadzajmy z tym power electronic. Same tagi na RYM to jeszcze nie wszystko :)

Chociaż fakt faktem, nie powiem, żeby mnie ta płyta (Bermuda Drain, znaczy) powaliła.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 19:50

szukając zdjęć tej kobity powyżej (sprawdziłem średnia mocno;)) trafiłem na takie zdjęcie:
Obrazek

XD impreza jak sam skurwysyn hehe, 98.0% noise, power electronics itd. jest do odsiania i wyjebania, onanizm "artystów" tworzących "wartościowe rzeczy" w połączeniu z "onanizmem" słuchaczy strugąjacych konara na tym jak niby do nich dociera co robi artysta, warto samemu spróbować żeby przekonać się że każdy może na równie "wysokim poziomie" mikser, delay, przester, zlutować sobie mikrofon kontaktowy, feedback opór i lśnić. Strasznie się trzeba naszukać żeby w końcu na czymś ucho zawiesić, gorzej niż z black metalem;)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 20:04

100% racji.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 21:39

booshee pisze: 98.0% noise, power electronics itd. jest do odsiania i wyjebania,
O popatrz, to tak samo jak z każdym innym gatunkiem.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 22:11

Masz rację longinusie ale poziom onanu według mnie jest tu znacznie większy, to tak jak z fotografią cyfrową, dookoła same koła fotograficzne, i wszyscy walą konia do swoich kadrów i chwalą kadry kolegów, najgorzej jest uwierzyć w czyjeś pochlebstwa. Szkoda że tacy artyści nie są w stanie uwierzyć też w słowa krytyki. W każdym bądź razie z antymuzyką mi po drodze ale ocean przez który się trzeba przedostać do konkretnych rzeczy mnie swego czasu zaskoczył.
535

Re: Trzaski, zgrzyty i skowyty.

13-11-2014, 22:32

booshee pisze:szukając zdjęć tej kobity powyżej (sprawdziłem średnia mocno;)) trafiłem na takie zdjęcie:
Obrazek

XD impreza jak sam skurwysyn hehe,
a przecież można złapać się za ręce...
Obrazek
ODPOWIEDZ