Tool - 10,000 days

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Tool - 10,000 days

25-12-2019, 11:59

Medard pisze:
Wódka i Piwo pisze:Serio podoba się Wam ten zrobiony na zasadzie kopiuj wklej, muzyczny gniot?
Zauważyłem, że fear inoculum podoba się tym, którzy poprzednie płyty znają słabo, albo
dotychczasowe dokonania zespołu im nie pasowały. Więc copy paste im nie przeszkadza.

To by sugerowało, że chodzi o brzmienie nowej, które faktycznie jest dobre.

Zwykle rozstaję się szybko z takimi płytami, bo nie chce mi się słuchać kolejnej kalki. Dlatego od lat nie wiem, co nagrywa takie Iron Maiden, czy Acid Drinkers bo zaprzestałem słuchania ich nowych płyt. Nawet ostatniej metalliki hardwired to self destruct nie ruszyłem dotychczas.
Z pierwszym wersem zgadzam się w 100 procentach
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tool - 10,000 days

25-12-2019, 18:42

Cieszy mnie powiększające się grono zwolenników nowej płyty. Znać, że ludziska się rozwijają. Płyta wbija w fotel, daje pełnię muzycznej satysfakcji. Jest zarazem trochę podobna do poprzednich dokonań zespołu, a zarazem niepodobna. Całość daje wspaniały, ekscytujący wręcz efekt. Chciałbym, aby za mojego życia ukazało się jeszcze chociaż 30 płyt rockowych (wszelkich stylów) na takim poziomie. Marna nadzieja zapewne... A ci, którzy krytykują? Cóż, nie wszystko jest dla wszystkich.
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: Tool - 10,000 days

25-12-2019, 20:11

Podpisuję się, a pozostałe płyty znam dobrze i od dawna...
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

Re: Tool - 10,000 days

25-12-2019, 20:34

mad pisze:Cieszy mnie powiększające się grono zwolenników nowej płyty. Znać, że ludziska się rozwijają. Płyta wbija w fotel, daje pełnię muzycznej satysfakcji. Jest zarazem trochę podobna do poprzednich dokonań zespołu, a zarazem niepodobna. Całość daje wspaniały, ekscytujący wręcz efekt. Chciałbym, aby za mojego życia ukazało się jeszcze chociaż 30 płyt rockowych (wszelkich stylów) na takim poziomie. Marna nadzieja zapewne... A ci, którzy krytykują? Cóż, nie wszystko jest dla wszystkich.
Mam podobnie, piękna płyta
Coś tam było! Człowiek!
fugazi
w mackach Zła
Posty: 818
Rejestracja: 17-02-2018, 23:11

Re: Tool - 10,000 days

02-02-2020, 12:22

Takie coś dzisiaj widziałem na giełdzie
Obrazek
Obrazek
180zł podwójne LP. Koleś miał 2 sztuki, tylko ten kolor. Pytam: Panie, skąd Pan to masz jak jeszcze nie wyszło oficjalnie? Odp: No, ja też nie wiem. Kupiłem od handlarza. Hehehehehe.
thespectator
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 08-06-2015, 17:40

Re: Tool - 10,000 days

02-02-2020, 12:41

Ruski pirat:
https://www.discogs.com/Tool-Fear-Inocu ... e/14303869" onclick="window.open(this.href);return false;

Oryginał oczywiście ma wyjść za jakiś czas, jakieś wypasione wydanie. Ponoć po jednym utworze na każdą stronę winyla.
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1155
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Tool - 10,000 days

02-02-2020, 14:15

https://allegro.pl/oferta/tool-fear-ino ... 8896048830" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest kilka kolorów, picture... Dobrze ze chociaż piszą bootleg
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Tool - 10,000 days

21-02-2020, 15:54

Kupiłem sobie "Fear Inoculum". Nie, nie oryginał, a pięknego ruskiego boota w jewelcase. Boot, który wygląda lepiej niż oryginalne wydanie. Świat się kończy. :-) Podtrzymuję wszystkie zarzuty odnośnie tej płyty. W większości jest męczeniem buły. Nie mieli pomysłu gdzie pójść ze swoją muzyką. Pierwsze dwa kawałki są naprawdę bardzo dobre, zwłaszcza "Pneuma". Szkoda, że ta płyta nie kończy się po „Descending". Byłoby bardzo dobrze, a tak jest moim zdaniem średnio, choć jako muzyka tła sprawdza się.
all the monsters will break your heart
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Tool - 10,000 days

21-02-2020, 16:22

nicram pisze:Kupiłem sobie "Fear Inoculum". Nie, nie oryginał, a pięknego ruskiego boota w jewelcase. Boot, który wygląda lepiej niż oryginalne wydanie.
Ostrożnie z takimi śmiałymi wyznaniami, bo możesz zostać uznany za ruskiego trolla :)
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Tool - 10,000 days

03-05-2020, 19:36

nicram pisze:
21-02-2020, 15:54
Kupiłem sobie "Fear Inoculum". Nie, nie oryginał, a pięknego ruskiego boota w jewelcase. Boot, który wygląda lepiej niż oryginalne wydanie. Świat się kończy. :-) Podtrzymuję wszystkie zarzuty odnośnie tej płyty. W większości jest męczeniem buły. Nie mieli pomysłu gdzie pójść ze swoją muzyką. Pierwsze dwa kawałki są naprawdę bardzo dobre, zwłaszcza "Pneuma". Szkoda, że ta płyta nie kończy się po „Descending". Byłoby bardzo dobrze, a tak jest moim zdaniem średnio, choć jako muzyka tła sprawdza się.
Bardzo wtórna, wymęczona płyta. Taki produkt posklejany z toolowych, dobrze znanych dźwięków. Materiał kompletnie na odwal się, świat czekał tyle czasu, więc kapela podeszła do sprawy na zasadzie - macie i p...e się.

Praktycznie w każdym kawałku mamy fragmenty, które śmierdzą autoplagiatem. Nie ma tutaj zupełnie nic nowego w ich twórczości co jest wyjątkiem w porównaniu z wszystkimi wcześniejszymi płytami ( choć 10000 Days też trudno było uznać za rewolucje brzmienia).

Wnioski są proste - ta płyta może się podobać:
- totalnym toolofilom, którzy nawet "gówno" wysrane przez mejnarda z dorobioną ideologią i lakrymonologicznym bełkotem łykną jak młody pelikan sardynke
- odbiorcom nieosluchanym wystarczająco z poprzednimi płytami, co za tym idzie niedostrzegajacym wrażenia ciągłego deja vu
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Tool - 10,000 days

03-05-2020, 20:20

To chyba oczywiste
woodpecker from space
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Tool - 10,000 days

04-05-2020, 22:25

Czekałem i czekałem tyle lat, a 2 miesiące po premierze zapomniałem, że taka płyta w ogóle została wydana.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tool - 10,000 days

05-05-2020, 18:21

Maruder pisze:
03-05-2020, 19:36
Wnioski są proste - ta płyta może się podobać:
- totalnym toolofilom, którzy nawet "gówno" wysrane przez mejnarda z dorobioną ideologią i lakrymonologicznym bełkotem łykną jak młody pelikan sardynke
- odbiorcom nieosluchanym wystarczająco z poprzednimi płytami, co za tym idzie niedostrzegajacym wrażenia ciągłego deja vu
Podałeś 2 wykluczające się grupy słuchaczy - czy mogą one zatem reagować tak samo? No nie wiem... Co do fanbojów jasne, niby łykną wszystko... ale jednak ci, których znam, mają ołtarzyk z podpisem Lateralus - i nie pogadasz.
Co do drugiej grupy - w zasadzie jej kształt jest nieokreślony. Np. ja Lateralus znam chyba na wyrywki, bo kiedyś się tego dużo słuchało. I od zawsze sądzę, że jest to płyta przeceniona. 10000 Days mnie nie zachwyciła , wcześniejsze były niezłe. Cóż, nie jestem więc fanem Tool, ale czy to oznacza nieosłuchanie? Nie wiem. Wiem natomiast, jak bardzo wbiła mnie w fotel Fear. Już wcześniej uzasadniałem, dlaczego to znakomita płyta, nie będę się powtarzał. Kwestia deja vu to odmienna sprawa. W końcu to ten sam zespół, ten sam gatunek, ta sama konwencja. Jagger powiedział kiedyś coś w sensie, że rock'n'roll to ciągle powtarzana przeszłość. Czy inne ważne zespoły na każdej kolejnej płycie odkrywają nowe lądy? Wątpię. Coś jednak jest w Fear, że mnie cholernie do tej płyty ciągnie, a np. do Lateralus i pozostałych mnie nie ciągnie. Uwielbiam Fear do tego stopnia, że zwyczajnie żal mi tych, którzy uroku tej muzyki nie dostrzegają. Może brakuje im skupienia? Może odcięcia się od niepotrzebnych skojarzeń, jakiegoś wewnętrznego luzu? Może są za bardzo rozedrgani? Może jeżeli ktoś nie potrafi tak po prostu, tak zwyczajnie usiąść na dupie i zaufać muzyce - bez żadnych warunków wstępnych - nie zachwyci go ta płyta?
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Tool - 10,000 days

05-05-2020, 22:19

W takim razie tym bardziej powinieneś posłuchać Lateralis, bo jest to płyta przebogata, bardzo progresywna i w mojej opinii (człowieka, który tego bandu nasłuchał się kiedyś do przysłowiowego pozygu) najwięcej jest w niej do odkrywania z całej dysko kapeli.

Natomiast na nowej razi multum riffów, rytmicznych zagrywek właśnie z Lateralus głównie żywcem zerznietych - ja naprawdę nie mam nic przeciwko gdy kapela, w ramach dobrze znanej/oklepanej konwencji, cofnie się miast zrobić krok do przodu i nagra fajne kawałki. Jest wiele takich świetnie nagranych, zaaranżowanych wrecz wysmakowanych płyt bez nowinek bazując na starych utartych ścieżkach. Ale ich siła są przede wszystkim dobre piosenki.

Ja na Fear Inoculum dobrych kompozycji nie dostrzegam (oczywiście są momenty), Bardziej kompletne kompozycyjne wypalenie sie: zero myśli przewodniej i brak pomysłów bijący z każdego numeru. Kiedyś te zapętlone motywy w ich muzyce (tu znowu kłania się Lateralus, bo na nim osiągnęły swoje apogeum) wprowadzały więcej transu, nastroju napięcie narastało by w kulminacyjnym momencie przypierdolic - na nowym dziele nużą, usypiają no i trącą autoplagiatem.

Ktoś wyżej napisał, że to takie toolowe easy listening. Zbitek dobrze znanych nienagannie wyprodukowanych riffów, aranzacji, perkusyjnej ekwilibrystyki i jak zwykle niezawodnych wokali Maynarda. Ale tym kompozycjom brak indywidualnego charakteru.
Scorn pisze:
04-05-2020, 22:25
Czekałem i czekałem tyle lat, a 2 miesiące po premierze zapomniałem, że taka płyta w ogóle została wydana.
A mnie wiadomość, że coś w końcu wydają zaskoczyła; dawno straciłem zainteresowanie pomimo różnych fake newsów od lat. I mogli sobie jednak darować, splamili całkiem niezły dorobek.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tool - 10,000 days

05-05-2020, 23:20

^Ależ napisałem, że znam Lateralus - przesłuchałem ją kilkadziesiąt razy (30-40 - szacuję). To nie jest zła płyta - nie napisałem tego. To płyta dobra, ale przereklamowana. Rozumiem, za co kochacie Lateralus - tylko ja tej miłości nie podzielam. Nie ciągnie mnie do niej i tyle. Wolę Fear, w której jest magia i sto tysięcy innych fascynujących rzeczy. Ciekawi mnie jedna rzecz: osoby, którym Fear się nie podoba, twierdzą często, że najlepszym utworem jest Pneuma. Otóż Pneuma to utwór najsłabszy... wróć... utwór najmniej genialny (nie biorę pod uwagę Chocolate).
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Tool - 10,000 days

06-05-2020, 09:04

Znasz bardzo dobrze tool, uważasz się za fana i piszesz że przesłuchała lateralus 30-40 razy? Wtf?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Tool - 10,000 days

06-05-2020, 09:37

W morde, to ja nie jestem jakims specjalnym fanem Tool (byylem do Aenimy), za Lateralusem nie przepadam, uwazam go za spadek formy po doskonalej Aenima ale przesluchalem go setki razy. Na pewno setka byla poswiecona zrozumieniu dlaczego spora czesc uwaza go za lepszy od Aenimy.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Tool - 10,000 days

06-05-2020, 09:42

Triceps dobrze wiemy że mało co jest lepsze od Aenimy
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Tool - 10,000 days

06-05-2020, 09:44

Triceratops pisze:
06-05-2020, 09:37
W morde, to ja nie jestem jakims specjalnym fanem Tool (byylem do Aenimy), za Lateralusem nie przepadam, uwazam go za spadek formy po doskonalej Aenima ale przesluchalem go setki razy. Na pewno setka byla poswiecona zrozumieniu dlaczego spora czesc uwaza go za lepszy od Aenimy.
Po wypiciu setki lepsza od lateralusa wydaje się nadal aenima, dopiero po 0,5 nie robi różnicy, która płyta akurat leci.

Fear inoculum nawet po 0,7 odrzuca.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Tool - 10,000 days

06-05-2020, 10:50

Ja obie stawiam praktycznie na równi, wybitne plyty. Wzgledy sentymentalne przechylają szale w stronę Lateralus,
ODPOWIEDZ