Lubisz hardcore? A może punk/oi?

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
jesterSS

23-05-2008, 14:03

A może by tak zacytować jakieś "ambitne" teksty?
Bo ja potrzeby wklejania tych ambitnych inaczej nie czuję.
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

23-05-2008, 14:05

Bonny, przecież mad napisał:

Pewnie, że nowości z rynku punka nie znam, bo się nie interesuję, klasykę wszakże więcej niż liznąłem - wśród znajomych było trochę punkowców. Jeśli punk się zmienił, rozwinął, to gratuluję, chętnie posłucham.

Czyli uznał, że z Nomeansno "to jest tak: nie trzeba umieć grać, nie trzeba myśleć, ale można założyć zespół punkowy" :) I weź tu dyskutuj...
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
wolf

23-05-2008, 14:10

jesterSS pisze:A może by tak zacytować jakieś "ambitne" teksty?
z tych pro ekologicznych
Dezerter-"Ile procent duszy ?"
5. "Ostatnia chwila"

W pustym lesie rodzi się świadomość
że to ostatnia chwila żeby się przebudzić
I chociaż drzewa zostały już wycięte
To nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludzi
Beton jest zazdrosny o wszystko co żywe
Niczym nowotwór pożera krajobraz
My stoimy zupełnie bezradni
Zamiast coś zrobić dla własnego dobra
Jest w tym jakiś ponury symbol
że człowiek rozumny
Właśnie z drewna, a nie z plastiku
Produkuje trumny

Martwe drzewo nie oddycha już dla nas
Po prostu się przewraca zupełnie bez krzyku
I wszystkim się wydaje że nie ma problemu
Bo nie skarży się i umiera po cichu
Można jeszcze długo mówić na ten temat
I szkoda tylko, że tak banalne prawdy
Mimo, że przecież dotyczą nas wszystkich
Nie docierają do tej politycznej bandy
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

23-05-2008, 14:11

4m pisze: Czyli uznał, że z Nomeansno "to jest tak: nie trzeba umieć grać, nie trzeba myśleć, ale można założyć zespół punkowy" :) I weź tu dyskutuj...
z takimi argumentami z zasady nie dyskutuję
jesterSS

23-05-2008, 14:16

Wolf, mam nadzieję że ten przykład był "ambitny", a nie "ambitny"?

Jestem głupi, mam pierdolca
W uchu kolczyk, w dupie stolca
Ciągle płyną na mnie skargi
Ciągle z ludźmi mam zatargi

Jejejestem wredny leń

Nie chcę pracy w żadnym biurze
Nie chcę chodzić w garniturze
Jeździć pełnym autobusem
I pracować pod przymusem

Jejejestem wredny leń

Jestem inny mamo, tato
Czy dostanę w mordę za to?
Mózg mam jakiś opuchnięty
Jestem chyba pierdolnięty

Jestem zwierzę, nic nie czuję
Włóczę się i konsumuję
Nic nie myślę, nic nie robię
Bo mam burdel w swojej głowie

Wszyscy patrzą na mnie krzywo
Z oburzeniem lub ze strachem
Chcą usunąć mózg fatalny
Jestem dla nich nienormalny


Tutaj przynajmniej nie ma wielkich filozofii.
wolf

23-05-2008, 14:24

jester ten tekst to chyba z jakiejs jabol punkowej kapeli dorwałes
co do Dezertera Robal zawsze pisal dobre "zaangazowane"teksty , polityka ekologia ,fakt czasem forma prosta ale to chyba w punku nic nowego
jesterSS

23-05-2008, 14:28

wolf pisze: jester ten tekst to chyba z jakiejs jabol punkowej kapeli dorwałes
Złotko, serio nie wiesz czyj to tekst? Poszukaj koniecznie w necie 8)

wolf pisze: co do Dezertera Robal zawsze pisal dobre "zaangazowane"teksty , polityka ekologia ,fakt czasem forma prosta ale to chyba w punku nic nowego
Z całym szacunkiem, ale emanująca empatią liryczna wizja drzewa zagrożonego ekspansywnym betonem stanowiącym alegorię desktruktywnego dla losu przyrody uprzemysłowienia łapie się pod wszystko, co o punkowych lirykach pisałem gdzieś wyżej 8)
Ale to nie zarzut.
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

23-05-2008, 15:41

mad pisze: Ale szczerze: jest coś więcej w punku niż proste melodyjki i jeszcze prostsze refreniki?
jest, złośliwie zapytam się słyszałeś np.?
Black Flag, Bad Brains,PIL z jednej strony , z innej :Exploited, GBH,Discharge,Disorder, jeszcze innej Sex Pistols ,Clash,Vibrators,Buzzcocks,Television, dalej: Ramones,Dead Kennedys,Bad Religion,Misfits,The Stooges, stare nagrania DRI,Suicidal Tendencies,Agnostic Front, Minor Threat,Sonic Youth,Crass,Turbonegro,The Bones+ tony innych mógłbym wymienić ?
mad pisze:A wszystko na tle bez polotu grających brzęczących gitar? Rozwinęli się technicznie punkowcy? Taka przeciętna kapela punkowa byłaby w stanie zagrać cover takich kapel jak np. Voivod, Mekong Delta, nie wspominając nawet o Cynic?
pewnie że tak,kilka spokojnie by się znalazło,masz wypaczone spojrzenie w tej sprawie,a czy Cynic,Voi Vod (słyszałeś `War & Pain`?) potrafił by zagrać zajebiście set Johna Coltrane, Wheater Report,Jaco Pastoriusa ? czy to chodzi o to, kto bardziej onanizuje się instrumentalnie, ten jest lepszy i godny uwagi?
mad pisze:Jeszcze jedno. Z gruntu odrzucam jałowe dyskusje o ideologii punk. Tosą bzdury, które kompletnie mnie nie interesują. Idiotom się wydaje, że tworzą ambitne teksty, a tymczasem wszystko polega na powtarzaniu w kółko tych samych sloganów. Żenada.
żenadą jest twoja wypowiedź w tym temacie ,w którym nie masz nic do powiedzenia poza kilkoma zasłyszanymi sloganami,
mad pisze: Wydaje mi się, że nawet BM wygląda pod tym względem ciekawiej.
kolega i BM widze nie lubi hehe
mógłbym się rozpisać na temat sceny punk i jej wpływu na inne gatunki muzyczne oraz o ideologii, ale po co?sam to powinieneś wiedzieć od bardzo dawna, pozostawiam ci to, do nadrobienia hehe
Bonny pisze:ktoś kiedyś słyszał o takim absolutnie fenomenalnym zespole NOMEANSNO?
byłem dawno temu na ich koncercie w Wawie, zajebisty band w którym grają już stare dziady hehe, kiedyś byli nawet dość popularni w PL, oczywiście w pewnych kręgach
jebać frajerów
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

23-05-2008, 16:37

mad pisze: Taka przeciętna kapela punkowa byłaby w stanie zagrać cover takich kapel jak np. Voivod, Mekong Delta, nie wspominając nawet o Cynic?
generalnie to Voivod jest w połowie drogi między metalem a punk rockiem, więc, reasumując, pierdolisz jak potłuczony. punkowe NoMeansNo mogło nagrać cover Milesa Davisa, zresztą zajebisty wręcz, to jaki mogą mieć problem z chujowym Cynic?
jesterSS

23-05-2008, 16:40

Za to już państwo wiecie, kto tu ma monopol na decydowanie, na co z klasyki metalu można sobie najeżdżać, a na co nie. Vivat wybiórczość! Ja pierdolę...
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

23-05-2008, 16:45

jesterSS pisze:O rety 4m, nie bierz przykladu z lanserów tak marnych sztuczek jak trick nr 437 pt" tam nie miałeś racji to i tu nie masz", bo to jest zaklepane dla kilku buraczanych "idoli" różnych forów. Teksty punkrockowe to bieda, ale takie muszą być. Tematyka oczywiście oklepana i gówno warta. Wynaturzone do granic absurdu "prospołeczne" hasła, "jebać nazi", gloryfikacja jaboli i braterska miłość. A zwróć uwagę, że skoro ja jako lewicowiec dostrzegam lipę takiej tematyki, coś może być na rzeczy...
gdybyś sobie trochę świadomie pożył w latach 80, to byś w życiu nie powiedział, że dajmy na to taki Dezerter na starych płytach miał chujowe teksty. one były wręcz genialne, tyle, że bez kontekstu tego nie załapiesz. już nie mówię o Siekierze, która miażdży w kwestii liryków praktycznie KAŻDY metalowy zespół.
jesterSS

23-05-2008, 16:47

Jebać komunę? Pan milicjant to chuj?
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

23-05-2008, 16:47

ja pierdole, jaki ty płytki jesteś.
wolf

23-05-2008, 16:48

masz na stronie Dezertera wszystkie liryki
jesterSS

23-05-2008, 16:49

Daj te teksty, a nie snuj mistycznej tajemnicy. Konkretnie, ciekawe czy akurat te znam.
jesterSS

23-05-2008, 16:54

Wolf, dając podsyłając mi linka pod nos sugerujesz, że lubisz wszystkie teksty. Ten cytowany gdzieś wyżej przeze mnie uznałeś za jabolpunkowy. Wiesz już kto go napisał?
wolf

23-05-2008, 17:00

byles ciekawy to sobie poczytaj
nie wiem co to za liryka
jesterSS

23-05-2008, 17:03

Dezerter - Burdel
wolf

23-05-2008, 17:06

i jaki z tego morał?
ODPOWIEDZ