Lubisz hardcore? A może punk/oi?

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
wolf

21-05-2008, 21:36

Czesław pisze:Tyle jest zajebistych kapel metalowych że zwyczajnie szkoda czasu na punka czy techno.
ale słuchanie wyłącznie metalu to murowana stagnacja
jesterSS

21-05-2008, 21:40

Nie zadawaj mu Wolf takich problemów do rozwiązania, bo znowu będzie się kreował na ostatniego sprawiedliwego metalowca, a komu to potrzebne?
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

21-05-2008, 21:48

wolf pisze:
Czesław pisze:Tyle jest zajebistych kapel metalowych że zwyczajnie szkoda czasu na punka czy techno.
ale słuchanie wyłącznie metalu to murowana stagnacja

Wiesz, to że nie tykam się innych gatunków na dzień dzisiejszy nie jest spowodowane "zasadą", a po prostu tym, że nie dość że nic w nich nie znajduję, to jeszcze zwyczajnie mnie nużą. W kapelach około punkowych zwyczajnie denerwuje mnie wokal, a muzyka sama w sobie zaczyna nudzić po kilku minutach. Oczywiście "u kogoś" jestem w stanie znieść powiedzmy takie granie, ale "u siebie" nie zamierzam puszczać :wink:
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

21-05-2008, 21:56

paluch pisze:a dr huckenbush ktoś pamięta?:D konkretnie dobry punk rock ;)
gówno straszne.. jak miałem 13-14 lat to się jarałem bluzgami w tekstach; nie ma mistrzów w polskim punku nad KSU, Siekierę i Moskwę (bo więcej nic lepszego nie poznałem hehe)
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
wolf

21-05-2008, 21:57

Czesław pisze:
Wiesz, to że nie tykam się innych gatunków na dzień dzisiejszy nie jest spowodowane "zasadą", a po prostu tym, że nie dość że nic w nich nie znajduję, to jeszcze zwyczajnie mnie nużą. W kapelach około punkowych zwyczajnie denerwuje mnie wokal, a muzyka sama w sobie zaczyna nudzić po kilku minutach. Oczywiście "u kogoś" jestem w stanie znieść powiedzmy takie granie, ale "u siebie" nie zamierzam puszczać :wink:
nie no jasne ,kiedys tez konsekwentnie słuchałem jedynie death metalu ale po jakims czasie znudzil mnie tylko jeden kierunek co do punka to raczej słucham wybiorczo płyt ktore sa mi znane od lat natomiast energetyczne granie HC zawsze mnie jarało chyba od momentu kiedy poznalem Helmet "Meantime "
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

21-05-2008, 22:46

kurwa takie z was pancury do chuja, nikt nie ma kawalkow o ktorych pisalem wczesniej?
jesterSS

21-05-2008, 22:47

LOL, na co Ci jakiś Kaczmarski, ROTLF! Nie masz już czego słuchać?
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

21-05-2008, 22:50

wolf pisze:
Czesław pisze:
Wiesz, to że nie tykam się innych gatunków na dzień dzisiejszy nie jest spowodowane "zasadą", a po prostu tym, że nie dość że nic w nich nie znajduję, to jeszcze zwyczajnie mnie nużą. W kapelach około punkowych zwyczajnie denerwuje mnie wokal, a muzyka sama w sobie zaczyna nudzić po kilku minutach. Oczywiście "u kogoś" jestem w stanie znieść powiedzmy takie granie, ale "u siebie" nie zamierzam puszczać :wink:
nie no jasne ,kiedys tez konsekwentnie słuchałem jedynie death metalu ale po jakims czasie znudzil mnie tylko jeden kierunek co do punka to raczej słucham wybiorczo płyt ktore sa mi znane od lat natomiast energetyczne granie HC zawsze mnie jarało chyba od momentu kiedy poznalem Helmet "Meantime "
Póki co to mi nie grozi, słucham jeszcze kilku innych gatunków metalu :wink:
Awatar użytkownika
ozzy
postuje jak opętany!
Posty: 559
Rejestracja: 16-02-2008, 18:14
Lokalizacja: Łódź

21-05-2008, 22:57

z tego wszystkiego toleruje tylko KSU i Proletaryat, o którym chyba nikt wcześniej nie wspomniał
SODOM i chuj
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

22-05-2008, 01:40

Dla mnie wszelkie szufladki tylko ułatwiają umieszczenie kapeli w konkretnej grupie wpływów stylistycznych. Rozważając tę sprawę szerzej można zauważyć, jak wszelkie gatunki muzyczne przenikają się i w jakim stopniu jeden gatunek miał wpływ na uformowanie się innego. Nie potrafię skreślić punku i hardcore, bo widzę ile zawdzięcza im metal. Co więcej, będąc fanem industrialu i noise-rocka dostrzegam jeszcze więcej zbawiennych wpływów obu gatunków. Punk to nie jakaś tam poboczna odmiana rocka. W pewnym momencie był to główny nurt muzyki rockowej i stwierdzenie, czy jakiś zespół jest w szerszym znaczeniu rockowy, czy punkowy (albo post-punkowy) zależy zwyczajnie od optyki osoby wygłaszającej opinię.
W ogólnym rozrachunku punk miał szerszy wpływ na muzykę niż metal, który sam jest już hybrydą gatunkową i to dość bezpłodną (albo powiedzmy, że rozmnaża się na zasadzie stosunków kazirodczych), bo żeby powstał post-metal trzeba było wrócić do związku z węziej pojętym rockiem, hc, czy właśnie punkiem.
Awatar użytkownika
Aron
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 19-01-2006, 19:00
Lokalizacja: ראדומסק

22-05-2008, 01:58

Dezerter, Proletaryat, Armia, KSU, Schizma, Kolaboranci, Garbate Aniołki, Defekt Muzgó, The Bill, Moskwa, Pabieda, Biohazard, The Exploited i Agnostic Front - takiej muzyki niegdyś czasami słuchałem.
Pierwsze płyty Kreatora to wg mnie straszny łomot, w pamięci pozostała mi tylko "The Flag Of Hate" , natomiast Hordes Of Chaos, zawiera więcej melodyki i ogólnie nawet całkiem mi się podoba.

z forum fanów Metalliki
Awatar użytkownika
Fazi
rozkręca się
Posty: 86
Rejestracja: 10-05-2004, 15:27
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

22-05-2008, 08:42

a Extreme Noise Terror, albo Neurosis to punki czy metalowcy /hehehe/?
DRI, Cryptic Slaughter, Electro Hippies, Heresy, Concrete Sox, Disrupt, Disfear to też zapewne wg wielu zespoły metalowe <lol>.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

22-05-2008, 08:56

Fazi pisze:a Extreme Noise Terror, albo Neurosis to punki czy metalowcy /hehehe/?
DRI, Cryptic Slaughter, Electro Hippies, Heresy, Concrete Sox, Disrupt, Disfear to też zapewne wg wielu zespoły metalowe <lol>.
albo taki Napalm Death :lol:
vomit

22-05-2008, 10:23

Ja nie lubie Napalm Death, ale takie Turbonegro już bardzo ok.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

22-05-2008, 11:22

vomit pisze:Ja nie lubie Napalm Death, ale takie Turbonegro już bardzo ok.
Ale bez pewexów proszę.
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

22-05-2008, 17:24

Jest w nurcie wiele zespolow, ale tylko jedno TRAGEDY. Jak dla mnie zespol wybitny, jestem uzalezniony.
http://www.myspace.com/tragedyone

Dziekuje za uwage.
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
Fazi
rozkręca się
Posty: 86
Rejestracja: 10-05-2004, 15:27
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

22-05-2008, 17:43

a znasz His Hero Is Gone? To na gruzach tego bandu powstało Tragedy
Awatar użytkownika
Revenant
postuje jak opętany!
Posty: 514
Rejestracja: 18-06-2007, 11:33
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / WROCŁAW

22-05-2008, 18:16

Lubię stare klimaty H/C, punku słucham tylko odrobinkę.

The Ramones, Sex Pistols, Misfits, The Exploited, Siekiera, Dezerter (ale tu tylko pierwszy singiel i pierwsza płyta, w sumie to nie wiem, czy oni nie zahaczali o H/C trochę wtedy, ale za bardzo sie na tej muzie nie znam) - to punk.

Z H/C - D.R.I. , Cryptic Slaughter, Electro Hippies, Discharge, Minor Threat, GBH, Anti Cimex, Siege, Dead Kennedys.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

22-05-2008, 18:34

Fazi pisze:a znasz His Hero Is Gone? To na gruzach tego bandu powstało Tragedy
Jasne, najpierw wlasnie sluchalem HHIG. W sumie moge powiedziec o nich to samo co o Tragedy. Wlasnie dzieki nim siegnalem po takie zespoly jak From Ashes Rise, Wolfbrigade, Severed Head of State... ;)
Strasznie mi lezy takie granie.
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

23-05-2008, 00:21

W punku nie odnajduję nic ciekawego. Dosłownie nic. To grafomania muzyczna podobnie jak country czy disco polo. Z HC to już trochę lepsza sprawa. Żeby nie słuchać tylko metalu, wybieram jeszcze rock progresywny i przede wszystkim jazz.
Żeby chociaż trochę życzliwiej spojrzeć na punka powiem tak: podobnie jak muzyka ludowa, punk za cholerę nie nadaje sie do słuchania w czystej postaci. Ale również podobnie jak muzyka ludowa nadaje się jako inspiracja do tworzenia czegoś ciekawszego.
ODPOWIEDZ