DEPECHE MODE

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

DEPECHE MODE

16-04-2009, 13:55

a tak mnie natchnęło :D
czekam na nowy album, a jako iż zawsze nie słucham wcześniej dopóki nie zakupię na oryginale więc nie mam zielonego pojęcia jaka ta ich nowa płytka będzie, poza jednym numerem który można praktycznie wszędzie usłyszeć (fajny klip).
na DM w sumie trafiłem przypadkiem, nigdy nie jarałem się ich muzyką kto pamięta wojny z depeszowcami w latach `80tych jeszcze, pewnie pamięta że słuchanie ich muzyki w tamtych czasach dla metalowca było obciachowe :wink:

Pierwszy album jaki w całości wysłuchałem był "Songs of Faith and Devotion", pamiętam jednem depeszowi ze średniej szkoły jeszcze zapodałem "End of Flowers" Diary of Dreams, facet był zachwycony na tyle, że stwierdził iz muszę posłuchać w/w krążka i tak się zaczęła moja przygoda z tym zespołem, który od tamtego czasu śledzę bardzo uważnie a po ukazaniu się "Ultra" wszedłem kiedyś do muzycznego i do "Black Celebration" wciągnąłem wszystko jak leci z dużych albumów;
trochę kasy poszło, ale nie żał mi ani jednej złotówki na wydane płyty.

jak tam u Was Panie i Panowie z DM?
Słuchał ktoś nowey album?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

16-04-2009, 14:08

tak na szybko o nowym - rozczarowałem się, bo płyta jest cholernie nierówna, jest kilka wzorcowych kawałków: singlowy "Wrong", "Hole To Feed" który trochę mi Exciter przypomina, no i chyba najlepszy na płycie "Corrupt" z całkiem fajnym tekstem. Generalnie, to zawiodłem się, bo momentami brzmi to jak "Przybysze z Matplanety" :D (w sensie motyw otwierający).
"Exciter" jest świetny od początku do końca, z wybijającym się "I Feel Loved". "Playing the Angel" troche mniej. Z tych co słyszałem najbardziej podchodzi mi "Violator".
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: DEPECHE MODE

16-04-2009, 14:15

Dla mnie DM to jedna z najwaznieszych kapel w rock end rolu... takie plyty jak Songs For Faith..., Ultra, Violator czy Playing The Angel moge sluchac w nieskonczonosc... to samo dotyczy koncertowki z Songs for faith... :D Chociaz uwazam, ze na DVD to wyglada jeszcze lepiej... szczegolnie ciekawie jest ogladac jak Wilder gra na bebnach...

Nowa plyta jak dla mnie wielkie rozczarowanie... za bardzo elektroniczna, za smetna... Songs tez miala swoje wolne momenty ale to byl prawdziwy blues... czy gospel jak w condemnation.... w nowej brakuje mi analogu... wydaje mi sie, ze troszke sie zainspirowali kapelami typu Ladytron i dlatego to tak brzmi... jak dla mnie najslabsza plyta po w czasach po Black Celebration
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: DEPECHE MODE

16-04-2009, 14:48

jesli juz to chyba ladytron sie inspirowalo depeche mode.

plyta niestety nudzi, zbyt duzo wolnych walcowatych kawalkow, za malo roznorodnosci. slyszac najpierw 'wrong' spodziewalem sie czegos innego a tutaj okazuje sie ze to praktycznie jeden troche zywszy kawalek na tej plycie.
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re:

16-04-2009, 17:09

Skaut_Kwatermaster pisze:tak na szybko o nowym - rozczarowałem się, bo płyta jest cholernie nierówna, jest kilka wzorcowych kawałków: singlowy "Wrong", "Hole To Feed" który trochę mi Exciter przypomina, no i chyba najlepszy na płycie "Corrupt" z całkiem fajnym tekstem. Generalnie, to zawiodłem się, bo momentami brzmi to jak "Przybysze z Matplanety" :D (w sensie motyw otwierający).
no to nie są słowa, które chciałem przeczytać na temat nowej płytki hmm ... w sumie zobaczę jak album do mnie przyjdzie, ale po numerze "Wrong" sobie trochę obiecywałem po tym albumie, bo kawałek fajnie się słucha, ma klimat, do tego fajny klip a tu niezbyt widzę pochlebne słowa na temat nowego albumu;
Skaut_Kwatermaster pisze:"Exciter" jest świetny od początku do końca, z wybijającym się "I Feel Loved". "Playing the Angel" troche mniej. Z tych co słyszałem najbardziej podchodzi mi "Violator"
dla mnie właśnie "Ultra" jest płytką nie do przebicia, jest w niej wszystko praktycznie, od spokojnych numerów typu "Home", czy klimatyczne "Sister of Night", przez popowy wręcz "It`s no good" do takich numerów jak rewelacyjny otwierający płytkę "Barrel of A Gun" czy "The Bottom Line", "Freestate" ... ta płytka jest perfekcyjna pod każdym względem!
... btw. ma ktoś może singla (oprócz Trockiego bo wiem, że ona ma) "Barrel of A Gun"? tam jest zajebisty transowy "Painkiller"!

"Exciter" musiałem pokatować trochę i iść na koncert by mi wszedł w 100%. Zresztą jeśli ktoś nie był na ich koncercie polecam, bo show jest nieziemskie!
Maleficio pisze:Dla mnie DM to jedna z najwaznieszych kapel w rock end rolu... takie plyty jak Songs For Faith..., Ultra, Violator czy Playing The Angel moge sluchac w nieskonczonosc... to samo dotyczy koncertowki z Songs for faith... :D Chociaz uwazam, ze na DVD to wyglada jeszcze lepiej... szczegolnie ciekawie jest ogladac jak Wilder gra na bebnach...
"Songs of Faith ... " to bez wątpienia ich najbardziej rockowy wręcz album, dużo gitar i świetny klimat na albumie.
Koncert "Songs of Faith and Devotion" pamiętam tak mi się spodobał swego czasu, że postanowiłem poza CD wciągnąć również go na DVD, a ogląda się go bez wątpienia najlepiej ze wszystkich gigów.
... porównuję to w sumie do słynnej już "101" oraz "Devotional"
Ze starszych albumów lubię jeszcze "Black Celebration", ze świetnym tytułowym numerem, "Violatora" oraz "Music for the Masses";

a wracając jeszcze do nowszych produkcji, zawsze podobał mi się singiel "Only When I Lose Myself" ... ten numer jest genialny!
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: DEPECHE MODE

16-04-2009, 18:58

Pierwsze albumy, gdzieś tak do "Black Celebration", do odpuszczenia, pozostałe super, choć nie zawsze wyrównane. A najlepsza oczywiście "Ultra".
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: DEPECHE MODE

19-04-2009, 12:13

Depeche Mode poznałem dość wcześnie, bo u nas depesze mieli bardzo ciężkie życie i praktycznie od każdego dostawali wpieprz. Tym sposobem pod sam koniec lat 80-tych trafiła do mnie zdobyczna podwójna kaseta 101. Posłuchałem, a że kolegom nie spodobały się pozostałe to się wymieniłem za puste taśmy. O Violatora grzecznie już jakiegoś depesza poprosiłem, więc bez użycia nacisku bezpośredniego bezproblemowo dostałem. Songs Of Faith kupiłem sam, gdy tylko zobaczyłem w mtv klip I Feel You. Od tego momentu depesze mieli u nas znacznie łatwiejsze życie, a 2, 3 lata później nagle zniknęli z ulic :) Z perspektywy czasu muszę przyznać, że lubię ten zespół od Some Great Reward. Słucham sobie teraz tej nowej płyty (Sounds Of The Universe) i niestety jest kiepsko :? Podoba mi pomysł na ten album, podoba mi się brzmienie, ale poza kilkoma momentami jest po prostu słabo.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: DEPECHE MODE

25-07-2009, 14:05

a jak wam sie podoba ostatni album? ja oczywiscie natychmiast po premierze nabyłem w ciemno.mimo wielkosci tego zespołu nie jest to jednak to samo co dawnych zamierzchłych czasach.mam tak samo co 4m.jest parę fajnych rzeczy na ostatniej płycie , ale całosciowo jest ponizej ich mozliwosci.zdecydowanie najsłabszy jest singlowy Wrong, mój ulubiony , którego słucham bez końca to Fragile Tension.
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: DEPECHE MODE

26-07-2009, 10:51

Ale Wrong to akurat jeden z lepszych fragmentów tej płyty...
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
wolf

Re: DEPECHE MODE

29-08-2009, 23:18

Od Violatora nie nagrali nic ponizej 9/10 ,muzyczny geniusz .
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DEPECHE MODE

30-08-2009, 22:14

beda w lodzi te zapowiadane koncerty? bo na ich stronie nic takiego nie widzialem..
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: DEPECHE MODE

31-08-2009, 15:16

pr0metheus pisze:beda w lodzi te zapowiadane koncerty? bo na ich stronie nic takiego nie widzialem..
już biletów nie ma praktycznie na te dwa koncerty, więc raczej nikt by sobie jaj nie robił;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DEPECHE MODE

31-08-2009, 16:18

dobrze ze przypomniales o biletach bo bym przegapil,bilet zamowiony na czwartek.

co do muzyki dm to lubie ale wybiorczo,ale to co graja na koncertach mi pasuje. najbardziej lubie kawalki w stylu the darkest star albo the sinner in me, ew. takie bardziej zywiolowe jak personal jesus czy john the revelator. nowa plyta troche smetna,dobry jest wrong i hole to feed na pierwszy rzut,ale slabo sie wgryzlem na razie
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: DEPECHE MODE

01-09-2009, 12:56

wolf pisze:Od Violatora nie nagrali nic ponizej 9/10 ,muzyczny geniusz .
nocoty
przecież exciter jest nie do przełknięcia. straszliwa kupa
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: DEPECHE MODE

04-09-2009, 22:29

dobra, przesłuchałem dziś sobie ten ostatni album po raz -enty i:

In Chains - fajny kawałek, długi, klimatyczny, chyba bardziej nadający się w środek albumu aniżeli na sam początek, gdzie chciało by się kawałek z kopem, jak to było choćby w przypadku "Ultra", gdzie dostaliśmy genialny "Barrel of A Gun", czy "Songs of Faith and ... " z numerem "I Feel You". Numer w stylu wolniejszych kawałków z płyty "Exciter", którą lubię i nie nazwał bym ją straszliwą kupą! Płytka może nie jest wybitna, ale solidna - i z chęcią do niej wracam od czasu do czasu.

Hole the Feed - rumble in the jungle. Znów podobne do "Exciter", a dokładniej do Dead of Night, z tą charakterystyczną linią wokalną. Fajny patencik na gitarce, ale generalnie przeciętny.

Wrong - bez wątpienia najlepszy numer na płycie, hicior! bardzo podoba mi się ten numer, trochę przypomina mi otwieracz w "Exciter`ze", ale wg mnie w lepszej oprawie muzycznej, bardzo lubię słuchać ten numer.
+ za klip świetny klip do tego numeru!

Fragile Tension - optymistycznie, przestrzennie, fajnie, ale żeby mnie to kolana rzuciło, to chyba nie, choć kuźwa za pierwszym przesłuchaniem nie wpadło w ucho, teraz jest o wiele lepiej, wow. Trochę mi zalatuje czymś z "Plaing the Angel". Ogólnie fajny.

Little Soul - słaby!

In Sympathy - heh, powrót do korzeni, leciutki, przyjemny dla ucha utwór w stylu new romantic, trochę za pozytywny jak dla mnie, ale słucha się bardzo przyjemnie.

Peace - początek jak w "See You", czyli mamy znów lata '80 - genialny utwór jak dla mnie. Można się przyczepić do trochę kiczowatego refrenu, ale melodie w zwrotkach i ten patent w refrenie niszczą. Klasyk!

Come Back - drugi numer, który mnie zglebił z tego albumu! świetny klimat!! Taki w starym stylu, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie ma tu kiczu, jest fajny klimat może nawet lekko z "Black Celebration", że się powtórzę - bardzo mi się podoba.

Spacewalker - krótkie intermezzo - po co i dla kogo to, to nie mam pojęcia.

Perfect - znów jakiś dziwny optymizm, kuźwa z tego nie chciałem ich znać, u Depeszów ma być smutno. Znów przyjemny, leciutki kawałek, ale nie to chce słyszeć, nie piąty optymistyczny kawałek na plycie - damn it.

Miles Away/The Truth is - początek troche znów z refrenem Dead of Night mi się kojarzy. Ogólnie klimatem znów "Exciter", co mnie trochę zaczyna denerwować, bo po mocnym środku płyty wracamy do klimatów, których nie lubię kompletnie. Chociaż dobrze, że refren jest fajny, ratuje to trochę, nawet bardzo trochę.

Jezebel - dobry początek, utwór Martina, a jego kawałki zawsze są mroczne i smutne, tym razem na szczęście jest tak samo. Troszeczkę mi to zalatuje Home, ale to chyba też nie to. Ale generalnie bardzo fajnie.

Corrupt - jak na kończący płytę za mocny, wolałbym coś w stylu Higher Love np, albo Insight. Choć może się podobać.

Dziwna płyta, nierówna, niespójna, ma wybitne patenty, by zaraz potem była kaszanka. Album bez wątpienia słabszy od poprzedniego albumu, trochę się zawiodłem, myślałem że ten album potrzebuje czasu by dostrzec jego geniusz, niestety, ale ten album nie jest równy...


Wyżej "Ultra" nie podskoczą, choć i tak zawsze czekam na ich kolejny materiał z niecierpliwością;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: DEPECHE MODE

05-09-2009, 17:17

spoko rozpiska, najlepszy moment "trochę za pozytywny jak dla mnie". ostatnio z kumplem przy piwie próbowałem znaleźć choć jeden taki numer DM oprócz tych na S&S. żadnego nie znalazłem :)

poza tym trochę się pogubiłem w ocenie, bo sam sobie przeczysz:
Ihasan pisze:[...] "Exciter", którą lubię i nie nazwał bym ją straszliwą kupą! Płytka może nie jest wybitna, ale solidna - i z chęcią do niej wracam od czasu do czasu.
[...] klimatem znów "Exciter", co mnie trochę zaczyna denerwować, bo po mocnym środku płyty wracamy do klimatów, których nie lubię kompletnie.
Ihasan pisze:Spacewalker - krótkie intermezzo - po co i dla kogo to, to nie mam pojęcia.
czyżby kolejna Exciterowa bezbarwna melodyjka? no czepiam się tej płyty na każdym kroku,bo była dla mnie przeogromnym rozczarowaniem. Przerywniki na Ultra ("uselink" i "jazz thieves") i "Introspectre" z PTA są zajebiste.

w jednym się zgadzam w 100%
Ihasan pisze:Wyżej "Ultra" nie podskoczą, choć i tak zawsze czekam na ich kolejny materiał z niecierpliwością
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: DEPECHE MODE

05-09-2009, 19:16

KreatoR pisze: poza tym trochę się pogubiłem w ocenie, bo sam sobie przeczysz:
Ihasan pisze:[...] "Exciter", którą lubię i nie nazwał bym ją straszliwą kupą! Płytka może nie jest wybitna, ale solidna - i z chęcią do niej wracam od czasu do czasu.
[...] klimatem znów "Exciter", co mnie trochę zaczyna denerwować, bo po mocnym środku płyty wracamy do klimatów, których nie lubię kompletnie.
"trochę" pijany byłem jak to pisałem :) ... i tak średnio to pamiętam szczerze powiedziawszy :mrgreen:
jedno bez wątpienia nie podlega dyskusji, jeśli po "Songs of Faith and Devotion" można było się zastanawiać czy są w stanie nagrać równie zajebistą płytkę i spełnili oczekiwania nagrywając genialną "Ultra", już singiel "Barrel of A Gun" był zapowiedzią czegoś bardzo ciekawego, płytka dopełniła tylko formalności, takie numery jak choćby "Useless", "Freestate", "Barrel Of A Gun" czy "Home", to utwory fenomenalne. Tak jak człowiek spoglądnie na track liste z tego albumu, to tam nie ma praktycznie słabego momentu.
... na "Exciter`ze" już niestety były. Choć ja trochę inaczej do tego albumu podchodzę z jednego powodu, gdy DM promowali ten album w Polsce wybrałem się na koncert, tak byłem zniszczony tym koncertem, że później diametralnie inaczej spoglądałem na ten album. Oczywiście nie jest to szczyt możliwości DM, zresztą również to samo można napisać o ostatnim albumie, który prezentuje zbliżony poziom, z tym że jeśli "Exciter" stylistycznie był w miarę spójny, tak już na ostatnim albumie, mamy przekrój nagrań niczym ze składanki :wink:
Zastanawiam się gdzie między tymi albumami jest "Playing the Angel"? wg mnie album trochę lepszy od ostatniego, ale nie glebiący jak wspominane "Ultra".

Tak jak spoglądam na regał z płytami Depeche Mode, mam wrażenie że swój szczyt osiągnęli właśnie na "SoFaD" oraz "Ultra". Bardzo ciekawym albumem był również "Violator" i "Music for the Masses", zaś "Black Celebration" jest dla mnie pierwszym albumem, który mogę posłuchać, ze szlagierowym tytułowym numerem, który przyćmił wszystkie numery na tej płycie.


btw. jak Wam się podobają solowe Gahana?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: DEPECHE MODE

05-09-2009, 20:25

Exciter jest równy ale niestety w swej takiej nijakości. weźmy choćby "when the body speaks" czy "freelove". "Dead of night" to zrzynka z "Personal jesus". Jedynie otwieracz, "Shine" i "I am you" są OK. no może jeszcze "Breathe" daje radę - o dziwo,bo z początku ten numer był kompletną porażką ze względu na tekst.

Po Ultrze byłem bardzo napalony i pewnie dlatego tak nisko go oceniam. Z tego powodu PTA kupiłem ponad rok po premierze - żeby znowu się nie rozczarować. Tu na szczęście wszystko jest jak należy, "Pain..." "Sinner in me" "Darkest star" to killery. Ale pomimo całego uwielbienia dla DM jakiś element niepokoju przed zakupem nowej płyty mi zasiali w głowie na stałe :(
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: DEPECHE MODE

05-09-2009, 21:28

KreatoR pisze:Po Ultrze byłem bardzo napalony i pewnie dlatego tak nisko go oceniam. Z tego powodu PTA kupiłem ponad rok po premierze - żeby znowu się nie rozczarować. Tu na szczęście wszystko jest jak należy, "Pain..." "Sinner in me" "Darkest star" to killery. Ale pomimo całego uwielbienia dla DM jakiś element niepokoju przed zakupem nowej płyty mi zasiali w głowie na stałe :(
jak dla mnie najlepszy na "PtA" jest bez wątpienia ten numer:

świetnie się go słucha!
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: DEPECHE MODE

05-09-2009, 22:49

wolę neurotyczne "I want it all" :P
ODPOWIEDZ