AMBIENT

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Blackwinged
postuje jak opętany!
Posty: 527
Rejestracja: 24-06-2007, 14:13
Kontakt:

Re: AMBIENT

29-05-2013, 16:53

Nowa kompilacja mistrza dark ambientu Petera Anderssona:)Wkrótce wyjdą też reedycje na podwójnych dyskach `Within The Depths Of Silence And Phormations` + `In Sadness, Silence And Solitude` oraz `The Stains Of The Embodied Sacrifice`!Już mam ciepło w porach:)

http://www.discogs.com/raison-d%C3%AAtr ... se/4277310
Destroy your life for Noisecore!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AMBIENT

10-06-2013, 14:33

LUSTMORD
The Word As Power Release Date
The release date for The World As Power has been delayed slightly but is now confirmed for July 8th.

Okładka ta:
Obrazek

czy ta?? bo się pogubiłem...

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: AMBIENT

10-06-2013, 14:35

Pewnie obie
Give birth to something dead
Give birth to something old
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: AMBIENT

01-07-2013, 09:50

Taka ciekawostka:
http://www.lastfm.pl/festival/3554752+A ... tival+2013
12 - 13 lipca. Festiwal ambientowy w... Gorlicach, gdziekolwiek to jest. A w skladzie RAPOON i MANUEL GOTTSCHING, za jakieś wybitnie śmieszne pieniądze. Może to kogoś zainteresuje, więc wrzucam.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

Re: AMBIENT

02-07-2013, 11:45

Zadna ciekawostka, ta impreza juz od paru dobrych lat sciaga dobre nazwy.
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: AMBIENT

07-07-2013, 11:42

jaka szkoda, że za oknem taka fajna pogoda bo właśnie się zorientowałem, że ten nowy Lustmord można już ukraść
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: AMBIENT

08-07-2013, 19:52

Jakiś czas temu wyszło, Mick Harris w natarciu w kolaboracji z Andrew Liles'em.

Obrazek

LULL & BETA CLOUD & ANDREW LILES
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
TheAgeOfQuarrel
rozkręca się
Posty: 65
Rejestracja: 24-10-2012, 13:26
Lokalizacja: Prussia

Re: AMBIENT

19-07-2013, 23:49

Jest ktoś w stanie polecić mi coś na miarę elektroniki z nowej Cult of luna? takie klimaty by mi odpowiadały, będę wdzięczny bardzo!
Awatar użytkownika
Blackwinged
postuje jak opętany!
Posty: 527
Rejestracja: 24-06-2007, 14:13
Kontakt:

Re: AMBIENT

15-03-2014, 00:17

" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy album Raison D`etre
Destroy your life for Noisecore!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AMBIENT

02-07-2014, 15:59

Obrazek
http://lustmord.bandcamp.com/album/krak-w

Live at Kino Kijow, Kraków, October 22, 2010.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
shitfun
weteran forumowych bitew
Posty: 1001
Rejestracja: 02-06-2010, 10:56
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: AMBIENT

04-10-2014, 10:13

MOAN po kilkuletniej przerwie zagrał koncert na Temple of Silence VIII

http://soundterrorshots.blogspot.com/20 ... -viii.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowe materiały niebawem.

Obrazek
http://soundterrorshots.blogspot.com/ - koncertowe zdjęcia
http://maciejmutwil.blogspot.com/ - przemysłowe zdjęcia
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: AMBIENT

16-11-2014, 22:01

William Basinski we wtorek w Warszawie, a chodzą słuchy, że Carbon Based Lifeforms na Ambient Festival w Gorlicach w lipcu 2015 .
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: AMBIENT

16-11-2014, 22:18

O kurwa, oby to była prawda.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 449
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: AMBIENT

31-01-2015, 12:22

Actor Jeff Bridges is making a big bid for strangest album of 2015, having just delivered a collection of ambient, experimental lullabies under the title Sleeping Tapes.

http://exclaim.ca/Music/article/jeff_br ... gn=fbpwall" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: AMBIENT

31-01-2015, 13:13

Jedna z ciekawszych rzeczy, które ostatnio odkryłem, to ambientowy Cold Womb Descent. Projekt tworzy dwóch astronomów. Wszystkie albumy są do pobrania za darmo, ja póki co zapoznałem się jedynie z debiutem. Dla fanów 'space ambientu' jak znalazł.

Obrazek

[youtube][/youtube]
Arisowicz
w mackach Zła
Posty: 788
Rejestracja: 27-06-2009, 01:48

Re: AMBIENT

31-01-2015, 19:29

Problem ze space ambientami jest taki, że jakie fajne by nie były to nikt nie potrafi zbliżyć się do poziomu "Where black stars hang".

No może za wyjątkiem Bad Sector.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: AMBIENT

31-01-2015, 20:23

jakoś nigdy Where The Black Stars Hang nie kojarzyło mi się z kosmosem, bardziej z takim Miltonowskim piekłem, no ale nieważne

Cold Womb Descent bdb projekt i cieszy fakt, że jest to muzyka tworzona przez ludzi, którzy z tym kosmosem styczność faktycznie mieli

a z innych space ambientów, tych bardziej jaśniejszych, że tak powiem, to absolutnie prowadzą w moim osobistym rankingu Hecq - Night Falls i Michael Stearns - Planetary Unfloding

[youtube][/youtube]
ejtisowy klasyk, stawiam wyżej niż płyty Steve'a Roacha z tamtych czasów

i
[youtube][/youtube]
to to już w ogóle muzyka przesuwających się planet i jak dla mnie cała ta płyta brzmi dosyć Wagnerowsko w sensie dostojności, właściwie to okreslam ją zawsze jednym zdaniem: brzmi tak, jakby Wagner żył w naszych czasach i zaczął się parać ambientem i astronomią. kocham.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: AMBIENT

31-01-2015, 20:53

Hecq rozdaje karty zdecydowanie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: AMBIENT

01-02-2015, 17:35

Drone pisze:Jakiś czas temu wyszło, Mick Harris w natarciu w kolaboracji z Andrew Liles'em.

Obrazek

LULL & BETA CLOUD & ANDREW LILES
Obrazek
przypadek?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: AMBIENT

08-03-2015, 17:51

WYPADAŁOBY rozpropagować poniższe, bo to perełki największe a tak nieznane/zapomniane, że głowa mała.

przemycam swe słowa zatem z innego miejsca w sieci, prezentuje dwa skrajnie różne, ale równie piękne albumy.

ALAN LAMB - NIGHT PASSAGE

drony. dark ambient. musice concrete. ale dlaczego nie należy spierdalać z miejsca widząc te hipsterskie tagi? no bo tak - nie jest to ani nadęty artyzm, ani ubogie pierdzenie na wzmacniaczu udające drony, ani prymitywny, amatorski field recording, ani też szumy jakich tysiące.

sprawa jest prosta - jeśli kiedykolwiek człowieka dopada kryzys, ale chce posłuchać czegoś co żyje własnym, stonowanym życiem, nie udając na siłę mrocznego, wesołego, jakiegokolwiek, jak chce posłuchać czegoś co jest kompletnie chłodne i pozbawioine przejawów emocji większych niż te, które towarzyszą robactwu kiedy poruszają antenkami, to to jest płyta dla niego.

typ nagrał po prostu prąd popierdalający na kablach między słupami i zmodyfikował. dodał tam jakiś orgaonowy instrument i wuola, wyszła mu płyta jedyna w swoim rodzaju. drugiej takiej nie spotkałem.

i owszem. skojarzenia z LULL momentami są wręcz wskazane.

jutub oczywiście nie ma, więc http://grooveshark.com/s/Night+Passage/4pkl2D?src=5" onclick="window.open(this.href);return false;

a drugi to

THE ATMAN PROJECT - LOVE AND PAIN

a z konkretów - tagi to drone (znowu), ambient, neoclassical. eksperymenty z hałasami i przerabianie odgłosów otoczenia tak żeby brzmiały jak żywe instrumenty. wedle wkładki prawie wszystkie instrumenty tutaj to tak naprawdę wynik procesu transformacji albo transmutacji, vide Basic Bodies np gdzie odgłosy zostały wzięte z Nuklearnego Reaktora (Nuclear Fusion Test Reactor), czy też wycie wilka przekształcone w płaczliwe quasi-smyczki w What You Will.

plus - album nagrany został przy pomocy komputerowego syntezatora Synclavier II czyli ówczesnego szczytu jeśli chodzi o technologię muzyczną.

kto chce linki do całości, proszę zgłaszać
a w praktyce wygląda to tak, że mamy w tle dronujące syntezatory, na pierwszym planie kreują nam się zaś wzniosłe acz nie nachalne pejzaże dźwiękowe. majestatyczne, acz bardzo... melancholijne przy tym. nie chcę mówić, że to muzyka dla stulejarzy, bo tak nie jest, nie mniej jednak czuć tutaj taki swoisty smutek, tęsknotę za czymś wielkim i spowitym w tajemnicy. na pewno zwolennicy Tangerine Dream mogą się polubić, czy w ogóle kosmicznych, odrealnionych ambientowych klimatów.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
ODPOWIEDZ