Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:33

Bezdech pisze:Co to "inteligentny hh"? Taki gdzie rapujący mają IQ powyżej 150?
dla hiphopowców starcza powyżej 27. A serio to koleś który nie kurwia na lewo i prawi i probuje znaleźć się w każdym temacie, a i autoironia nie jest mu obca:

Widać pewien podział HH, z jednej strony: Hemp Gru, WWO, Firma, Waszka G, Peja, Tede i reszta typów którzy napinają/li się przed kamerami oraz w tekstach traktują o tym jak jest ciężko (choć tak naprawdę już dawno pozapominali jak jest, ponieważ mają hajsu w huj vide PROSTO). Z drugie zaś strony widziałbym: Fisz, O.S.T.R. czy L.U.C., którzy experymentują często narażając się małolatom JP 90% bo się trochę boją.
Jasne, że czasem i Sokół błyśnie klasą nagrywając coś ciekawego okraszonego dobrym tekstem, ale początki działalności stawiają całe WWO obok napinaczy, to samo Tede, który ostatnio nagrał wałek z Dog Eat Dog, czy Rysiek.

@Riven - bodajże zajebali South of Heaven, niestety nie znalazłem w necie tego zjawiska :/
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:40

Stygmat pisze:
Bezdech pisze:Co to "inteligentny hh"? Taki gdzie rapujący mają IQ powyżej 150?
dla hiphopowców starcza powyżej 27. A serio to koleś który nie kurwia na lewo i prawi i probuje znaleźć się w każdym temacie, a i autoironia nie jest mu obca:

Widać pewien podział HH, z jednej strony: Hemp Gru, WWO, Firma, Waszka G, Peja, Tede i reszta typów którzy napinają/li się przed kamerami oraz w tekstach traktują o tym jak jest ciężko (choć tak naprawdę już dawno pozapominali jak jest, ponieważ mają hajsu w huj vide PROSTO). Z drugie zaś strony widziałbym: Fisz, O.S.T.R. czy L.U.C., którzy experymentują często narażając się małolatom JP 90% bo się trochę boją.
Jasne, że czasem i Sokół błyśnie klasą nagrywając coś ciekawego okraszonego dobrym tekstem, ale początki działalności stawiają całe WWO obok napinaczy, to samo Tede, który ostatnio nagrał wałek z Dog Eat Dog, czy Rysiek.

@Riven - bodajże zajebali South of Heaven, niestety nie znalazłem w necie tego zjawiska :/
jezeli wrzucasz wilka, sokoła, bilona i jędkera do jednego worka z firmą i waszką g to widać ze twoje pojecie na ten temat jest raczej bardzo mgliste.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:41

Wujek Lucyferiusz pisze:Zacnie się temat rozwija, bratankowie... Zacnie.

I przypomnieliście o Grammatik/Eldo/Eldoka/etc - gościu zjada swój ogon i pierdoli czasem jedno i to samo, ale dobrze że jest i że stanowi alternatywę dla gówniarzy. Czasem zapuszczam.
eldo bardzo spoko, chociaz ta ostatnia płyta to pierdolenie o niczym. w takim luzackim głupkowatym rapie gural jest np zajebisty, ale nie wszystkim bedzie odpowiadac takie bycie bialym murzynem, co nie zmienia faktu ze ma przekozacki flow. pih tez jest wporządku ale nie przepadam jakos bardzo bardzo.

jak chodzi o kalibra i pfk to dajmy juz spokoj bo szczerze mowiac mnie juz wychodzi to bokiem na siedemnastą stronę.

najlepszym polskim mc jest ostry i nie ma sensu wogole dyskutować na ten temat.
Ostatnio zmieniony 14-02-2011, 12:47 przez white_pony, łącznie zmieniany 1 raz.
do not make equal what is unequal
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:47

white_pony pisze:
Stygmat pisze:
Bezdech pisze:Co to "inteligentny hh"? Taki gdzie rapujący mają IQ powyżej 150?
dla hiphopowców starcza powyżej 27. A serio to koleś który nie kurwia na lewo i prawi i probuje znaleźć się w każdym temacie, a i autoironia nie jest mu obca:

Widać pewien podział HH, z jednej strony: Hemp Gru, WWO, Firma, Waszka G, Peja, Tede i reszta typów którzy napinają/li się przed kamerami oraz w tekstach traktują o tym jak jest ciężko (choć tak naprawdę już dawno pozapominali jak jest, ponieważ mają hajsu w huj vide PROSTO). Z drugie zaś strony widziałbym: Fisz, O.S.T.R. czy L.U.C., którzy experymentują często narażając się małolatom JP 90% bo się trochę boją.
Jasne, że czasem i Sokół błyśnie klasą nagrywając coś ciekawego okraszonego dobrym tekstem, ale początki działalności stawiają całe WWO obok napinaczy, to samo Tede, który ostatnio nagrał wałek z Dog Eat Dog, czy Rysiek.

@Riven - bodajże zajebali South of Heaven, niestety nie znalazłem w necie tego zjawiska :/
jezeli wrzucasz wilka, sokoła, bilona i jędkera do jednego worka z firmą i waszką g to widać ze twoje pojecie na ten temat jest raczej bardzo mgliste.
Miałem nadzieję, że bez emoty będzie wyczuwalna ironia.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:52

Stygmat pisze:
Bezdech pisze:Co to "inteligentny hh"? Taki gdzie rapujący mają IQ powyżej 150?
dla hiphopowców starcza powyżej 27. A serio to koleś który nie kurwia na lewo i prawi i probuje znaleźć się w każdym temacie, a i autoironia nie jest mu obca:
Dzięki, ja jednak zostanę może przy tym, no NWA... albo może Slayerka zapodam, czy coś, no bo tego... to troche jednak do mnie nie trafia, może kiedyś... jak będe miał ochotę żeby ten Fish do mnie pogadał, swoją historię opowiedział, przy wódeczce naljepiej... A sorry, to znaczy nie, bo do wódeczki to Waitsa jakoś bardziej. Także sorry, ale nie... raczej...
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 12:57

nie zabrzmiało jak ironia. nie lubie takiego podziału na inteligetny hh i nieinteligetny hh. z rapu to tylko kaliber pfk i fisz, to takie w klimacie studenta, fana comy. sokol, wwo, nawet hemp gru maja duzo bardzo fajnych luzackich numerów nie koniecznie o szyciu staruszkom torebek. hh to muzyka ulicy i chuj. fisz ma duzo przeintelektualizowanych kawalkow. jak mam ochote na cos strasznie głeboko mądrego to nie puszczam hip hopu tylko cos innego.

eldo - pozycz mi płuca
http://www.youtube.com/watch?v=8LACUpsNiBs
kozak.

donguralesko - drewnianej malpy rock
http://www.youtube.com/watch?v=VLXvkpkDDm4
kozak rowniez. na imprezie bede słuchał raczej tego niz kalibra czy darkthrone.
do not make equal what is unequal
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 13:03

postaram się bardziej wskazywać na przekazywane przeze mnie emocje :)
Masz rację, pewnie dlatego aprobuję Fisz/Emade, bom zwykły student, choć czasem i WWO mną pozamiata, ale to jak ze wszystkim jak jest klimat, albo brak oczu :)
Karkasonne

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 13:49

Z tego, co słyszałem i co najwyraźniej nie było dość słabe by popaść w zapomnienie:
Circle of the Tyrants - tak, brzmi znajomo, logo wygląda jeszcze bardziej znajomo. Tematyka zahacza również o metal, ktoś z nich grał wcześniej death metal ale nie interesuję się tym specjalnie. Słuchało się tego całkiem przyjemnie, ale nie poleciłbym.
L.U.C. - jak dla mnie szczyt tego, co można osiągnąć na polu eksperymentów w hip-hopie, same bardzo dobre lub genialne płyty, w tym jedna będąca w czwórce płyt mojego życia. Nie mógłbym polecić mocniej.
A.J.K.S. - podobała mi się muzyka i ekspresja, ale nie podobały mi się teksty kręcące się wokół standardowego "bida bida, pieniędzy ni ma" wydzieranego na różne sposoby.
Kaliber 44 - nigdy ich nie polubiłem i już raczej nie polubię, chociaż rozumiem, że niektórym może się podobać.
Fisz Emade - posłuchałem "Heavi Metal" i była to dla mnie straszliwa męczarnia, reklamowana jako "inteligentny hh" a o tekstach tak bzdurnych, że sprawiających wrażenie jakiejś satyry rodem z Kaczora Donalda. Tragedia.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 14:08

jedynka k44 to jest jedyna płyta z tego całego około-hh nurtu, o której mogę powiedzieć, że w całości i bezwarunkowo mi się podoba. inna sprawa, że niewiele takich klimatów w życiu słyszałem i jakoś niespecjalnie się staram zmienić ten stan rzeczy.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 16:56

się mi przypomniało się, niejaki słoń ma dość nietypowe liryki hehe
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 17:27

Fakt, jedynka Kalibra to zdecydowanie najlepsze co wyszło w polskich hip-hopie. Nikt, nawet oni sami, nigdy się nawet nie zbliżył do tego poziomu. Z zagranicy, to najbardziej cenię Cypress Hill. Z nie wymienionych jeszcze, a godnych moim zdaniem uwagi, to na myśl przychodzi mi Onyx, bardzo oldscholowa rzecz.

A tu ich kooperacja z Biohazard.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 19:59

Jeśli gadacie o inteligentnym hip-hopie, to musi paść (jak już kilka razy nie padła) nazwa Dalek.
Choćby dlatego:
Bogowie z byle kim na scenę by chyba nie wyszli.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2280
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 23:18

House Of Pain, Onyx i Cypress Hill znam, mam i nawet lubię posłuchać. Ostatnią rzeczą w tych klimatach, na której dłużej się (przesłuchałem kilka razy) zatrzymałem było Kno - Death Is Silent, ale to takie miętkie raczej. Natomiast polski rap kojarzy mi sie wyłącznie z Tede i jemu podobnymi ciulami. Jak dla minie to takie disco polo w wersji hard ;)
Awatar użytkownika
white_pony
weteran forumowych bitew
Posty: 1047
Rejestracja: 12-10-2010, 06:55
Lokalizacja: krakau

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

14-02-2011, 23:22

polecam utwór "medi top glon - luta w huii" nie zarzuce linką bo komp w pracy nie obsluguje tak skomplikowanych stron jak youtube ale warto dotrwac chocby do pierwszego refrenu. pamietam jak kiedys przypadkiem znalezlismy to bedac upaleni jak dziki i prawie sie podusilismy ze smiechu.
do not make equal what is unequal
Awatar użytkownika
Frosthark
rozkręca się
Posty: 77
Rejestracja: 04-01-2011, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

15-02-2011, 12:45

Właśnie od jakiegoś czasu słucham więcej HH niż metalu. Jeśli chodzi o rap to zdecydowanie Ostry, L.U.C. (oraz L.U.C & Rahim i Kanał Audytywny), K44, Paktofonika, Grammatik, Eldo, Słoń (chociaż nie cierpię jego głosu a niektóre kawałki ma skrajnie wieśniackie), A.J.K.S., Pezet, Pokahontaz. Nic odkrywczego.

Ciekawsze rzeczy są za granicą, zarówno stare jak i nowe. The Notorious B.I.G., Binary Star, Run DMC, Public Enemy, NWA, stare rzeczy Eminema, Nas, A Tribe Called Quest, Pete Rock & C.L. Smooth, Wu-Tang Clan, GZA/Genius, Organized Konfusion, Mobb Deep, Gang Starr, Orphans Of Cush, Madvillain. Warto obadać.
Moim ulubieńcem ostatnio jest Akala. On jest właśnie przedstawicielem wymienianego tu "inteligentnego hh". Miesza Grime, świetny rap, ambitne teksty, rock, a na ostatniej płycie nawet post-rock i spoken word. Sam siebie określa mianem "czarnego szekspira" i jak dla mnie nie jest tak dalekie od prawdy.





Świetny jest też instrumentalny hip hop/trip-hop, jak wspomniany już tutaj DJ Shadow. Z tej kategorii rozdają także Emancipator, Cold Legistics, Damu The Fudgemunk, Blue Sky Black Death, J Dilla, Clutchy Hopkins, Nomak, DJ Krush, oraz nieodżałowany Nujabes (26 lutego minie pierwsza rocznica jego śmierci), geniusz Jazz Hopu:



Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9347
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

16-02-2011, 08:49

CANNIBAL OX - cold vein
INSANE CLOWN POSSE - the great milenko (prawdziwe świry, nie wiem na ile to dla Uncle Luciferiona będzie rekomendacja ale koncertują z jednej strony z wykonawcami typu SNOOP DOGG a z drugiej GENITORTURERS czy MISFITS)
NAGŁY ATAK SPAWACZA - brat juzef (niska wartość muzyczna ale duży kvlt)
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Wujek Lucyferiusz
postuje jak opętany!
Posty: 655
Rejestracja: 16-03-2009, 12:01

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

16-02-2011, 09:40

Nagły Atak - kvlt, wiadomka. Zakładałem o nich nawet temat, ale wszyscy na forum nagle powskakiwali w pończochy i surduty, zaczęli pić white Zimfradele i być egalistyczni jak chuj. Oj przydałby się Długopis, dałby tym obłudnikom do wiwatu... :(

A klaunów sprawdzę - zwłaszcza przez styk Misfits/SD. Chociaż ze SD to chyba każdy nagrywa, jeśli ma choćby pół worka na zbyciu. ;)

Jeszcze sobie przypomniałem - kumpel bardzo zawsze zachwala Łonę. Niegłupia nawijka i niezgorsze to. Znacietomoże?

A gdzie kotuś widzisz głupotę? W teorii ekonomicznej szkoły austriackiej? Mam cię zabić?
Kel'Thuz - młot na parchów

t(-_-t) Hvert norske ord høres ut som en gammel skog og krig i helvete!
Awatar użytkownika
Frosthark
rozkręca się
Posty: 77
Rejestracja: 04-01-2011, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

16-02-2011, 09:56

A faktycznie, zapomniałem o Łonie. Bardzo szanowana grupa i zasłużenie.
Co do Insane Clown Posse - ta parka to pośmiewisko od dłuższego czasu, a ostatnio szczególnie gdy zastanawiali się jak działają magnesy:


http://knowyourmeme.com/memes/fcking-ma ... -they-work
"Fucking mexicans, why don't they work?"

Jak chcesz coś w stylu ICP ale lepsze to obadaj Twiztid, szczególnie album "W.I.C.K.E.D."



Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Tłuste bity i chędogie zajawki spuściportów

16-02-2011, 13:40

hcpig pisze: INSANE CLOWN POSSE
http://encyclopediadramatica.com/Juggalo
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ