CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

chronologiczna pralnia - czyli co dziobały wróbelki żeby wyrosnąć na orłów

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox, Skaut

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 01:28

Obrazek


CADAVER INC – Discipline [2001] Earche records

The roots of Cadaver were originally bands like Slayer and Voivod. And I'm just trying to make metal now in 2001 that is -as- extreme and aggressive like that music used to be for me when I first heard it

Ostatnio pasjami tłukę ten album i zachodzę w głowe czemu świat mniej lub bardziej przespał taką rewelacyjną płytę?Wszak dzisiaj gdy pada nazwa CADAVER wielu wspomina kultowe in Pains czy obskurne i bestialskie Necrosis a Discipline przejawia sie w rozmowach stosunkowo rzadko.Tymczasem,nie bawiąc w jakieś wyszukane opisy i niepotrzebne figury retoryczne – płyta rozpierdala mózgi.

Pierwsze co rzuca sie w uszy to niebywała intensywnosć i brutalność tej muzyki,ale w odróznieniu od nudziarzy blast napierdalaczy tutaj jest pomysł,jest masa prześwietnych patentów,gitarowych,perkusyjnych,które naprawdę wciągają i chce sie więcej i więcej,do tego ten lekki industrialny,kliniczny posmak tej muzyki,który zaznacza sie w doskonałej produkcji,selektywnej ,przejrzystej ale wciąż odpowiednio surowej.

But when you refer to the coldness in the music it's... I wanted to have this sort of metallic sound and we managed to sort of get that with this engineer that has never recorded metal before. He's a Norwegian guy, an old friend of mine. We just wanted to have that unclean touch to it which I think so many bands lose when they go into the studio. I think too many albums sound too clean. And this music shouldn't be controlled, it should be out of control.

Discipline jest metalowa do szpiku kosci ,interesujacym jest fakt,że zespół ponoć robił przymiarki do nagrywania tej płyty w living roomie pewnego listonosza, poza tym tą płyte znajdziecie u mnie na pólce gdzies między rebel extravaganza ,world ov worms a 666 international,wpisuje sie dla mnie w ten mikro trend gdy kilku facetów dopierdoliło do pieca i odkryło piękno fabryk w których kiedyś tetniło życie,były niemymi świadkami wielu historii,zmian personalnych,widziały jak roboty zastąpiły ludzi a teraz w kilku z nich ktoś wyłączył światlo i na dachu rosną drzewa i grzyby.

We're taking the old trash metal into a new context fitting it into modern times


Obrazek


jest jeszcze pewna historia z stroną internetową,ale to może kolega Knokkelmann.nasz naczelny norge man przybliży wam temat;)

Ostatnio zmieniony 25-08-2013, 10:21 przez [V], łącznie zmieniany 1 raz.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 10:20

tak jeszcze w ramach ciekawostki;)

Anders Odden;I remember one thing clearly and that's CRADLE OF FILTH playing support for us at 4 gigs in England in 1993, and loosing a football contest between the two bands. When they got so big I remembered the boys asking all the kinds of things about the Norwegian scene and if the guys where serious at the time. 3 months later Euronymous dies and I gave myself a 2 year break from the scene. Then I pick up Metal Hammer for the first time in 2-3 years and see CRADLE OF FILTH on the cover thinking "how, why what?""
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2403
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 10:34

nie znam, poznam
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9350
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 11:03

-
Ostatnio zmieniony 31-08-2013, 10:29 przez hcpig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yare Yare Daze
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 11:13

te gitarowe patenty,perkusyjne zagrywki i inne cytaty z VBE przeniesione na grunt bestialskiego death/black/thrash metalu...no miód po prostu.oszalałem na punkcie tej płyty,od kilku lat po nia nie sięgałem,wczoraj odpaliłem na słuchawkach i totalny pierdolec non stop.Jest tak jak kolega pisze:skandalicznie niedoceniany album.

były jakieś wzmianki o tym co panowie teraz robią,Neddo ponoć zaprosił starych ziomków na pokład?
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9350
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 11:24

-
Ostatnio zmieniony 31-08-2013, 10:30 przez hcpig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 11:37

Dzięki za przypomnienie - dawno nie słuchałem tego albumu ale właśnie odpaliłem cd i TO JEST KURWA GENIALNE ! Piękny napierdol, perfekcyjnie zagrany i chyba też czeka mnie dłuższe posiedzenie z tym mateksem Obrazek
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Knokkelmann
postuje jak opętany!
Posty: 472
Rejestracja: 24-12-2010, 09:41

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 12:29

Tak, wspomniana strona oferowała usługi jak z klipu poniżej, gdzie w rolę zleceniodawców sprzątania wcielił się Apollyon i Neddo, a wykonawcy to Balvaz i Czral. Stronka nie zagrzała długo miejsca na serwerach z wiadomych względów:)




Polecam zapoznać się również z wersjami demo części z tych utworów. Materiał z Primal praktycznie nie do zdobycia na płycie (limit 40 szt.), ale w formacie mp3 da się odnaleźć. Brzmi to nieco inaczej, zwłaszcza zajebiste, mniej sterylne bębny.

Obrazek


Jakby ktoś chciał Discipline, to mam 3 nowe sztuki na zbyciu, w atrakcyjnej cenie. Kontakt PM.
This is where everything goes backwards.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 13:04

hcpig pisze:No przecież puścili nowy numer parę miesięcy temu jeśli nie więcej
Komu puscili? Link?
Raf
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 13-04-2011, 08:26
Lokalizacja: z ID

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 13:30

[V] pisze: Discipline jest metalowa do szpiku kosci ,interesujacym jest fakt,że zespół ponoć robił przymiarki do nagrywania tej płyty w living roomie pewnego listonosza, poza tym tą płyte znajdziecie u mnie na pólce gdzies między rebel extravaganza ,world ov worms a 666 international,wpisuje sie dla mnie w ten mikro trend gdy kilku facetów dopierdoliło do pieca i odkryło piękno fabryk w których kiedyś tetniło życie,były niemymi świadkami wielu historii,zmian personalnych,widziały jak roboty zastąpiły ludzi a teraz w kilku z nich ktoś wyłączył światlo i na dachu rosną drzewa i grzyby.
Dla mnie najlepszy Cadaver, najbardziej wściekły, urywało wtedy czachę jak ciut wcześnejszy debiut Anaal Nathrakh, po latach nadal się ta muza sprawdza.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 13:47

Necrosis jest również świetna. W ogóle te dwie ostatnie płyty stawiam wyżej niż kultowy w pewnych kręgach In Pains..
Szkoda że Apollyon I Czral juz sie nie udzielaja w Cadaver,przemycali do tego zespołu wiele ciekawych rozwiazan,zwlaszcza Czral.

Panowie swego czasu grail nawet jakies koncerty z Morbid Angel o ile mnie pamięc nie myli..Anders zaś napisał jakąś ksiażke/biografie która ponoć spotkała sie z entuzjastycznym przyjeciem w jego ojczyznie,Knokkelmann masz jakies blizsze info/angeilskie tlumaczenie?
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9350
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 14:03

-
Ostatnio zmieniony 31-08-2013, 10:30 przez hcpig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 14:08

Ano, tez tam zagladalem.
Awatar użytkownika
Knokkelmann
postuje jak opętany!
Posty: 472
Rejestracja: 24-12-2010, 09:41

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 14:59

[V] pisze:Anders zaś napisał jakąś ksiażke/biografie która ponoć spotkała sie z entuzjastycznym przyjeciem w jego ojczyznie,Knokkelmann masz jakies blizsze info/angeilskie tlumaczenie?
Na ten temat nic mi niestety nie wiadomo.


Jeszcze odnośnie rzeczonej strony zespołu:
:D

Cadaver Inc. na żywo:


Był kiedyś jeszcze inny zapis całego koncertu z Florydy, ale przepadł.
This is where everything goes backwards.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 15:01

Knokkelmann pisze:
[V] pisze:Anders zaś napisał jakąś ksiażke/biografie która ponoć spotkała sie z entuzjastycznym przyjeciem w jego ojczyznie,Knokkelmann masz jakies blizsze info/angeilskie tlumaczenie?
Na ten temat nic mi niestety nie wiadomo.


Jeszcze odnośnie rzeczonej strony zespołu:
:D

Cadaver Inc. na żywo:


Był kiedyś jeszcze inny zapis całego koncertu z Florydy, ale przepadł.
Przeczysc wasc skrzynke, bo PMy nie dochodza
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

25-08-2013, 18:28

hcpig pisze:Prawie genialny album, prawie bo istnieje 'Necrosis' który jest idealną hybrydą NOWOCZESNEGO death/black/thrashu, płyta pod szyldem Inc. z ww elementów bardziej eksponuje wątek brutalnego i sterylnego BM, tak czy inaczej w pełni zasłużone 9/10, skandalicznie niedoceniona płyta.

Szkoda że wychodzi tak mało muzyki w tych rejonach no ale każdy wychodzi z założenia że nie warto się rozwijać i lepiej bezmyślnie kopiować stare wzorce. Dla 2 ostatnich Cadaverów ciężko znaleźć w ogóle jakieś odpowiedniki, może wczesny Zyklon, może Myrkskog ale to już tak na siłę.
Kurde, czasami jednak bym Ci piwo postawił jak zaczynasz pisać mądrze, z głową, rozsądkiem i dobrym smakiem :)

Płyta oczywiście zajebista, jak każda Cadaver. Najlepsza nie, bo jak wyżej - "Necrosis". "In Pains" też nieznacznie lepsza. Tutaj udowodnili, że potrafią z finezją i polotem nagrać black metal sterylnie, który jednocześnie nie będzie jebał wiochą, burakiem czy pozycjami pokroju "Diabolis Interium". Strona internetowa to zdaje się była stylizowana na www jakiegoś przedsiębiorstwa, które świadczy profesjonalnie usługi w zakresie mordowania, ćwiartowania, torturowania, gwałcenia, itp.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
535

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

01-09-2013, 12:31

[V] pisze:Necrosis jest również świetna. W ogóle te dwie ostatnie płyty stawiam wyżej niż kultowy w pewnych kręgach In Pains..
Tak właśnie. Poza tym tam gdzie swe paluchy wciska Carl Michael, nie ma miejsca na fuszerkę.
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

15-09-2013, 15:43

Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: CADAVER INC - DISCIPLINE [2001]

14-10-2013, 21:47

Mistrzostwo świata to jest. Wystarczyło żeby kolega Only True... zaczął od tego swój temat i pewnie inaczej by się dyskusja potoczyła ;).
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
ODPOWIEDZ