UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993]

chronologiczna pralnia - czyli co dziobały wróbelki żeby wyrosnąć na orłów

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox, Skaut

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993]

02-03-2014, 11:11

Obrazek

UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993] Cenotaph Records

Jonas Stålhammar to prawdziwy weteran szwedzkiej sceny death metalowej (Bombs of Hades, God Macabre, Dead Awaken (live), ex-Darkcreed, ex-Macabre End, ex-The Crown, ex-Abhoth). Na początku lat 90tych zdzierał również gardło w znakomitej aczkolwiek dzisiaj troche zapomnianej ekipie która funkcjonowała pod szyldem UTUMNO. W 1993 roku na rynku ukazała się ich zabójcza ep „ Across the horizon” która po dziś dzień stanowi przedmiot pożądania wielu kolekcjonerów. 28 minut doskonałego death metalu,bez podpierdalania patentów od Entombed czy innych bardziej znanych kolegów, mieli pomysł na siebie i zajebiscie im to wychodziło,szkoda,że w 1993 drogi muzyków się rozeszły, później przyszły fascynacje prog rockiem/psychodelią a także takimi zespołami jak DINOSAUR JR, SONIC YOUTH, HÜSKER DÜ, FIELDS OF THE NEPHILIM, THE CURE, ciekawe jakby się potoczyły ich losy, gdyby przeszczepili te fascynacje na grunt własnego zespołu..swoją drogą, fascynacje szeroko pojętą muzyką rockową wśród szwedzkich i fińskich załóg które zaczynały jako death metalowe buldożery to temat rzeka, szkoda tylko,że dla większosci z nich te metamorfozy doprowadziły do zakończenia działalności..

If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7387
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993]

02-03-2014, 11:49

znakomita EP, śmiało mogę wpisać w moje top 10 Death Metalu. Wokale w tytułowym utworze to po prostu mistrzostwo gatunku.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993]

02-03-2014, 19:20

Uwielbiam tę EPusię. Zresztą nawet względnie niedawno wreszcie nabyłem reedycję, która katowałem dobre parę tygodni. Taki death metal to ja rozumiem! :-)
all the monsters will break your heart
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: UTUMNO - " ACROSS THE HORIZON" EP [1993]

02-03-2014, 19:28

aż prosi się żeby wkleić jeszcze Uncanny do encyklopedii,trzeba prać,prać ..obróciłem dzisiaj splenium for nyktophobia z 12 razy tak sie nakręciłem ,że chyba jakiś wywiad zmontuję;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ODPOWIEDZ