Ostatnio oglądane filmy v.2

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 12:55

Medard pisze:
20-11-2022, 10:39

Panie kolego na tym forume zadecydowano już, że Sienkiewicz był kiepskim pisarzem,
proszę nie uderzać we wnioski z wielu lat przemyśleń, a na złej prozie nie można w dobrą ekranizację :mrgreen:

Też zauważyłem kiedyś, że ekranizacja jest bajkowa, tak to wtedy sobie określiłem, ale fantasy to lepsze podejście do tematu,
ma to swoje plusy, nie trzeba rozpatrywać historycznie, czyli o złych szlachciurach, które mają swoje wojenki.
Ze Starą Baśnią już nie wyszło, ale Ogniem i Mieczem to wypust geniuszu Hoffmana i jego ekipy.
Poszedłem wczoraj z kumplem na dłuższy spacer i pogadaliśmy o Sienkiewiczu też, obaj dużo się dowiedzieliśmy - on najwyraźniej nieświadomie rzucał cytatami z Sienkiewicza na co dzień (Tuhaj bej się rozsierdził!). poza tym zauważył ciekawą rzecz. Mianowicie gdy pracował na Syberii kilka lat temu to spotkał tam kolesi, którzy praktycznie nic nie wiedzieli o Polsce - kojarzyli tylko Wiedźmina jako grę i właśnie Sienkiewicza, którego uwielbiali. A ciekawa rzecz w tym jest taka, że ten kumpel zauważył, że to jednak z niewielu takich książek w polskiej literaturze, gdzie nie bije się Moskala:-) tylko akurat Kozacy, Tatarzy, Turczyny itd. Opowiadał też o znajomych lewaku i prawaku którzy jak padł temat Sienkiewicza, to zaczęli rekonstruować całe dialogi, tak go uwielbiali. To czytali ludzie na całym świecie i można mówić różne rzeczy, ale ta magia wciąż działa.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 13:46

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
20-11-2022, 12:55
Medard pisze:
20-11-2022, 10:39

Panie kolego na tym forume zadecydowano już, że Sienkiewicz był kiepskim pisarzem,
proszę nie uderzać we wnioski z wielu lat przemyśleń, a na złej prozie nie można w dobrą ekranizację :mrgreen:

Też zauważyłem kiedyś, że ekranizacja jest bajkowa, tak to wtedy sobie określiłem, ale fantasy to lepsze podejście do tematu,
ma to swoje plusy, nie trzeba rozpatrywać historycznie, czyli o złych szlachciurach, które mają swoje wojenki.
Ze Starą Baśnią już nie wyszło, ale Ogniem i Mieczem to wypust geniuszu Hoffmana i jego ekipy.
A ciekawa rzecz w tym jest taka, że ten kumpel zauważył, że to jednak z niewielu takich książek w polskiej literaturze, gdzie nie bije się Moskala:-)
właściwie to nie kojarzę raczej tytułów w literaturze jeśli chodzi o prozę, gdzie bije się Moskala, poza Kraszewskim,
bo głownie bije się Niemca, albo obrywa od Niemca,
a tak to opowieści obozowe z CCCP

BTW poza tym zgoda
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 22:31

Obrazek

dobra baja tylko troche pojawienie się Watsona na końcu irytuje ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 22:40

Z jakiegoż to względu Watson ten irytujący jest ?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 22:56

no cóż nie chciałbym spojlerować ale powiedzmy że jego wygląd jest kontrowersyjny jak zasady na mundialu u apsików ;)
zresztą to co zrobili z Moriartym jest jeszcze ciekawsze :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-11-2022, 23:28

Parytety, panie, parytety! 😁
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

21-11-2022, 00:02

Obrazek
bdb.
rzułf
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

21-11-2022, 10:04

Potwierdzam. Mocna rzecz.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

21-11-2022, 16:59

Dziś kino z Argentyny!

Obrazek

Bankier z Genewy, wraz z żoną leci do znajdującej się pod dyktaturą Argentyny,musi zastąpić poprzednika który zaginął bez wieści,więc spotyka się z różnymi delikwentami by dowiedzieć się dlaczego gościu zniknął i jednocześnie zadbać o interesy rodzinnego banku.Film "gadany",większość takie filmy szybko wyłącza,ale nie ja,obejrzałem do końca,film nie powala,ale mi się podobał.

Obrazek

Akcja rozgrywa się w latach 1984/85,Prokurator Generalny postanawia postawić przed sądem cywilnym kilku wysokich rangą oficerów za ich zbrodnie.Jak wiadomo w Argentynie podczas rządów wojskowych tysiące ludzi było aresztowanych,brutalnie przesłuchiwanych I to zarówno mężczyzn jak i kobiet które dodatkowo by je upokorzyć gwałcono,setki ludzi zaginęło bez wieści,wojskowi rozkradali też majątki aresztowanych.Film oparty na faktach.

Obrazek

Pewna małolata wraz z matką i siostrą przeprowadza się z prowincji do Buenos Aires.Matka zapisuje ją do szkoły katolickiej,a w szkole nauka o tym jak dobry i miły jest niejaki jezus i oczywiście picie,palenie,dupczenie,ot rzeczywistość w tego typu szkole.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

22-11-2022, 21:34

wonsz pisze:
21-11-2022, 00:02
Obrazek
bdb.
Nieoczekiwana znaczna moc rażenia. Bardzo, bardzo dobre.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3522
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-11-2022, 09:52

^ przeczytałem opinie tutaj i obejrzałem w weekend.srogi zawód niestety. leniwe tempo mające pewnie za zadanie budować "klimat", spoko..niestety niewiele z tego wynikało.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-11-2022, 10:22

Wynikało z tego to co chyba z zamierzenia wynikać miało czyli świadomość obcowania z czystym złem. Wydaje mi się, że twórcy to właśnie chcieli uchwycić. Na mnie zrobił spore wrażenie, co w przypadku filmów zdarza mi się raz na kilka lat. Swoją drogą oglądałeś Snowtown?
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3522
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-11-2022, 11:37

wiem, wiem ale całość jakoś do mnie nie trafiła..Snowtown widział, dewast mocny.

Obrazek
obejrzany jakiś czas temu. obawiałem się ckliwej historii a tymczasem ..nic z tych rzeczy. przy okazji wspaniale uchwycony zdjęciami i muzyką klimat 80’s. można z lubą albo i bez lubej.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-11-2022, 20:18

To jest miazga

Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-11-2022, 22:47

Obrazek

średniak ;) głupie zakończenie ;)

Obrazek

pipi :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-11-2022, 23:30

Nie wiem, czy już było. Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę. Polskie sci-fi, już to nakazuje ostrożność.

Obrazek

I właśnie dlatego obejrzałem. To nie jest bardzo dobre kino, ale biorąc pod uwagę, że udane polskie filmy w gatunku w ostatnich dwudziestu latach można policzyć na palcach jednej ręki drwala, który stracił tę rękę w wypadku z piłą, to i tak kosmos. Ciemny, przygnębiający film. Raczej klatki i szczątki informacji, większość trzeba sobie dopowiedzieć. Kilka znakomitych krótkich scen. Świetna rola Dagmary Brodziak i kilka bardzo dobrych ról pobocznych. Recenzje na świecie zróżnicowane, bywały i bardzo entuzjastyczne. Nie brakuje płycizn, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej, że budżet raczej znikomy.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-11-2022, 23:36

Lukass pisze:
24-11-2022, 23:30
Nie wiem, czy już było. Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę. Polskie sci-fi, już to nakazuje ostrożność.

Obrazek

I właśnie dlatego obejrzałem. To nie jest bardzo dobre kino, ale biorąc pod uwagę, że udane polskie filmy w gatunku w ostatnich dwudziestu latach można policzyć na palcach jednej ręki drwala, który stracił tę rękę w wypadku z piłą, to i tak kosmos. Ciemny, przygnębiający film. Raczej klatki i szczątki informacji, większość trzeba sobie dopowiedzieć. Kilka znakomitych krótkich scen. Świetna rola Dagmary Brodziak i kilka bardzo dobrych ról pobocznych. Recenzje na świecie zróżnicowane, bywały i bardzo entuzjastyczne. Nie brakuje płycizn, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej, że budżet raczej znikomy.
Tak napisane, że aż chce się zobaczyć choć ma się w pamięci GaGa Pała Bohaterom, nie mylić z kapelą niejakiego Smalca. Z Jawora, chyba. Na pewno na dln.ślnsku.

Ale te dwa palce drwala to Hydro i Seks, zagadka i misja? Dobrze kombinuje?
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-11-2022, 23:59

Ascetic pisze:
24-11-2022, 23:36
Tak napisane, że aż chce się zobaczyć choć ma się w pamięci GaGa Pała Bohaterom, nie mylić z kapelą niejakiego Smalca. Z Jawora, chyba. Na pewno na dln.ślnsku.

Ale te dwa palce drwala to Hydro i Seks, zagadka i misja? Dobrze kombinuje?
Nie do końca. Bo raz, że to znacznie starsze tytuły, a dwa, że drwal po utracie ręki palców ni ma :sarcasm1:

Ni ma polskiego kina sci-fi. Nie wiem dlaczego, ale ni ma. Ni ma praktycznie od wieków, byłem po prostu uprzejmy. Ani Hydro, ani Seks. To nie są filmy z tego gatunku, przynajmniej dla mnie. Potrafię je rozpatrywać tylko w kategoriach komedii.

Obejrzyj. Może to pierwszy polski film sf od stu lat, który do czegokolwiek się nadaje.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

27-11-2022, 04:25

Obrazek

miło sobie przypomniec ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

27-11-2022, 13:51

Znakomity strzał, Żułek. Dziś wieczorem poleci, bo całe wieki temu oglądałem 👍
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ