Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Spielberg vs Kubrick

1.Steven Spielberg
14
17%
2.Stanley Kubrick
68
83%
 
Liczba głosów: 82
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 11:57

Kubrick zdecydowanie. Nie przepadam za produktami Spielberga. Jedynie Szczęki i Indiana Jones lubię, bo to zacne filmy. Z Kubricka chyba najlepiej robią mi Lśnienie, Mechaniczna Pomarańcza i Full Metal Jacket. Odyseja to film wielki, ale bardzo rzadko do niego wracam.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 11:57

hcpig pisze:Co warto Kubricka jeżeli obejrzano Kvarforth, Cloakwork Orange, 2001, Oczy i FMJ?
Doctor Strangelove!

Głos na Kubricka oczywiście, skoro Odyseja Kosmiczna jest najlepszym filmem w historii, chociaż trzeba do niego wiadra kawy.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 12:53

hcpig pisze:Co warto Kubricka jeżeli obejrzano Kvarforth, Cloakwork Orange, 2001, Oczy i FMJ?
Paths of Glory

Rzadko się o nim wspomina, a jest wyjebisty.
Shine through me Satan
Yes, breathe now through this tool of yours
Dwell through me, O seditious star,
and like a thousand suns shall I spread thy light!
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 13:12

Ciekawostka, w dzieciństwie oprócz kinematografii Kubrick miał drugie hobby szachy.

Co do Spielberga, to cenię, bo dobry rozrywkowy film nie jest łatwo zrobić.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 13:47

Medard pisze:Ciekawostka, w dzieciństwie oprócz kinematografii Kubrick miał drugie hobby szachy.

Co do Spielberga, to cenię, bo dobry rozrywkowy film nie jest łatwo zrobić.
W sumie rzuciłem okiem na filmweb i zadziwiająco mało widziałem Spielberga. Zainspirowałeś mnie do obejrzenia Close Encounters.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 14:51

"Gdzie Rzym a gdzie Krym?
Gdzie buuusz! A gdzie dym!?"

Stanley Kubrick oczywiście zdecydowanie i bezapelacyjnie za magiczną atmosferę filmów i genialne zmierzenie się z tematem historii ludzkości.... oraz za popierdoloną twarz Nicolsona w dziurze drzwi.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

18-01-2020, 15:31

trup pisze:"Gdzie Rzym a gdzie Krym?
Gdzie buuusz! A gdzie dym!?"

Stanley Kubrick oczywiście zdecydowanie i bezapelacyjnie za magiczną atmosferę filmów i genialne zmierzenie się z tematem historii ludzkości.... oraz za popierdoloną twarz Nicolsona w dziurze drzwi.
Kino to dla mnie tylko rozrywka i słabo się znam, ale Kubrick i Spielberg to zupełnie inne światy, przynajmniej tak to postrzegam. Ale skoro jest taka zabawa, to Kubrick foreva rules czy jakoś tak.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 212
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

04-02-2020, 14:39

hcpig pisze:Co warto Kubricka jeżeli obejrzano Kvarforth, Cloakwork Orange, 2001, Oczy i FMJ?
w zasadzie wszystko oprócz Lolity; nie znam tylko tych wczesnych popierdywań sprzed Zabójstwa, więc te może też
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

28-09-2020, 14:52

Tyle spustów i wytrysków nad odyseją a ja się nie mogę do tego przełamać. Wkurwia mnie ten film tak bardzo, że chyba tylko inne filmowe arcydzieło sf wkurwia mnie bardziej - piknik na skraju drogi naruchany wg wizji tarkowskiego. Wcale sie nie dziwię, że przy ekranizacji solaris, Lem pierdolnął drzwiami i się zawinął od tego projektu.
Zupełnie do mnie nie przemawia ten sposób operowania obrazem. Jestem na codzień dojebany milionem spraw i potrzebuje od kina trochę bodźców żeby nie zjechać a tu co? Kurwa przy dziele tarkowskiego trzy razy zasnąłem od stukotu tej jebanej drezyny jadącej przez pół filmu.
Z dziełem Kubricka podobnie – dopiero sam koniec otwiera przesłanie ale nim dobrniesz do niego to… No nie wiem, mnie spust nad każdym kadrem wydłubanym z każdej możliwej strony tak nie kręci jak większość recenzentów. Potrzebuje trochę akcji żeby mi się mózg nie wyłączył i tyle. Opowieść jaka się kryje za tym niespiesznym obrazem też mnie jakoś nie porywa. Clark i Kubrick zrobili dzieło wiekopomne i bardzo ważne głównie dla nurtu sf ale i tak go nie lubię – tak przesłania jak i sposobu jego przekazania. Zapewne dlatego, że wolę wyobrazać sobie obcych trochę inaczej przedstawionych niż jako ekipa enterprise stawiająca rebusy ewolucji w kosmosie. Wynika to pewnie z tego, że chciałbym aby za życiem w kosmosie stało coś więcej niż przypadek i łańcuch pokarmowy ale z drugiej strony… No bo zobaczcie – nawet jeżeli będziemy dysponować prędkością światła, co jest niewyobrażalnie zaawansowane technologicznie dla nas na dzisiaj, jesteśmy całkiem w dupie od osiągniecia takiej prędkości. Nawet nie mamy teorii fizycznej, która na papierze na to pozwoli. Załózmy że byśmy ja w końcu posiedli a nasza galaktyka ma 100 000 lat świetlnych długości.
Kurcze majac predkosc światła mielibysmy możliwości eksploracji naszej galaktyki, taką jaką ma ślimak winniczek w eksploracji naszej ziemi.
Jeżeli ufoki przylatują do nas nawet z niedalekich układów słonecznych – to i tak jest to sporo lat świetlnych – to jak ogromną muszą mieć przewagę techniczną i zapewne cywilizacyjną. I co kurwa – lecą taki kawał i jeb parę kręgów w zbożu? To ja się kurwa pytam o co chodzi? Albo ich Clark przecenił albo nie możemy tej dźwigni dostrzec
Wole spilberga za szeregowca ryana.
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

28-09-2020, 20:30

Kubrick to był mistrz mroku, lęku i tajemnicy. Spielberg z kolei to gość od fantazjowania i familijnego widowiska. Obu lubię i często wracam to kilku ich filmów.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

29-09-2020, 01:20

FockeWulf pisze:
28-09-2020, 14:52
Wole spilberga za szeregowca ryana.
Jak typowy zjadacz popkornu. Można i tak.
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 927
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

29-09-2020, 08:21

kubrick - za film "barry lyndon" - i pomysl nakrecenia filmu tylko przy naturalnym swietle i swiecach.
FockeWulf
starszy świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 28-03-2017, 22:54

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

29-09-2020, 08:42

Darekthrone pisze:
29-09-2020, 01:20
FockeWulf pisze:
28-09-2020, 14:52
Wole spilberga za szeregowca ryana.
Jak typowy zjadacz popkornu. Można i tak.
Nie mam przekonania o swojej wyjątkowości a i pośród typowych zjadaczy chleba mam przyjaciół wśród których dobrze sie czuję - wielu z nich zapierdala w tym chorym kraju na utrzymanie rodziny nie dość że non stop to jeszcze pod tak kurewską presją, że wcale sie nie dziwię iż ta chwila rozrywki jaką zerwą codziennosci idzie na całkiem miałką karmę. Rozumiem ich i zapewne dlatego tez nie muszę mieć na każdym kroku manny dla duszy. Produkt filmowy (jak i każdy inny) jak jest dobry to też lubię.
W zestawieniu pełnego magazynka vs szeregowiec ten drugi gniecie pierwszego pomimo, iż ten pierwszy usiłuje powiedzieć o wojnie coś innego.
Kubrick to nie moja bajka - nie dlatego, że go nie rozumiem tylko się z nim nie zgadzam. Rozkmina miedzy kubrickiem i spilbergiem dla mnie to jak czy wolisz faceta którego światopogląd cie wkurwia czy takiego, co nie ma praktycznie nic do powiedzenia.
Prawda jest niczym wobec wiary.
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

29-09-2020, 10:26

FockeWulf pisze:
29-09-2020, 08:42
Darekthrone pisze:
29-09-2020, 01:20
FockeWulf pisze:
28-09-2020, 14:52
Wole spilberga za szeregowca ryana.
Jak typowy zjadacz popkornu. Można i tak.
Nie mam przekonania o swojej wyjątkowości a i pośród typowych zjadaczy chleba mam przyjaciół wśród których dobrze sie czuję - wielu z nich zapierdala w tym chorym kraju na utrzymanie rodziny nie dość że non stop to jeszcze pod tak kurewską presją, że wcale sie nie dziwię iż ta chwila rozrywki jaką zerwą codziennosci idzie na całkiem miałką karmę. Rozumiem ich i zapewne dlatego tez nie muszę mieć na każdym kroku manny dla duszy. Produkt filmowy (jak i każdy inny) jak jest dobry to też lubię.
W zestawieniu pełnego magazynka vs szeregowiec ten drugi gniecie pierwszego pomimo, iż ten pierwszy usiłuje powiedzieć o wojnie coś innego.
Kubrick to nie moja bajka - nie dlatego, że go nie rozumiem tylko się z nim nie zgadzam. Rozkmina miedzy kubrickiem i spilbergiem dla mnie to jak czy wolisz faceta którego światopogląd cie wkurwia czy takiego, co nie ma praktycznie nic do powiedzenia.
Wiadomo, kwestia gustu. Ja tam za Spielbergiem nigdy nie przepadałem, choć oczywiście lubię jego starsze filmy, jak Szczęki, Indiany Jonesy czy Park Jurajski. Ale nie jest to żadne wielkie kino. Kubrick to inna liga.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Steven Spielberg vs Stanley Kubrick

20-03-2022, 05:30

Oczy szeroko zamknięte to kvlt! Scena rytualna zajebista
ODPOWIEDZ