Filmy w TV

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Filmy w TV

21-01-2012, 02:25

Wątek informacyjny o dobrych filmach, programach, dokumentach które będę w najbliższym czasie w telewizji. Zwłaszcza, że np. tvp można oglądać przez Internet (miałem do tego taką zajebistą aplikację, ale kurwa, 2 tygodnie temu przy formacie poszła się jebać i nie mogę sobie nazwy przypomnieć). Może komuś się przyda ;)

24-26 stycznia: filmy Alejandro Jodorowskiego na TVP Kultura:
24.01 "Fando i Lis",
25.01 "Kret",
26.01 "Święta góra"

Zwłaszcza mój ukochany Kret - absolutne must-watch.

EDIT:
O, odgrzebałem: http://www.pliptv.pl
Enjoy ;) Na TVP Kultura naprawdę często można zobaczyć prawdziwe perełki :)
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: Filmy w TV

21-01-2012, 11:16

Świetnie, Fando i Lis obok Kła to jedyne dwa filmy, które z Alejandro mi zostały do obejrzenia.
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Filmy w TV

21-01-2012, 11:29

FiL świetne, zdjęcia, scenografia, prostota i surrealizm urzekają totalnie!
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Filmy w TV

27-02-2012, 13:13

Dzisiaj wieczorem na TVP Kultura "Co wiesz o Elly?" Farhadiego, który w nocy zgarnął uberzasłużonego Oscara za Rozstanie.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Filmy w TV

11-03-2012, 21:12

Dobra miśki bure, nie ma żartów, ciężki kaliber
TVP Kultura:
Tydzień od 19 do 23 marca (od 20:20) to filmy Johna Cassavetesa: „Cienie”, „Twarze”, „Kobieta pod presją”, „Zabójstwo chińskiego maklera” i „Premiera”, a przewodnikiem po jego twórczości będzie Kamil Sipowicz.

Z kolei ostatni tydzień kwietnia poświęcony będzie Davidowi Lynchowi - zobaczymy „Głowę do wycierania”, „Diunę”, „Twin Peaks. Ogniu, krocz za mną”, a także niepokazywane do tej pory w telewizji jego etiudy studenckie i filmy krótkometrażowe oraz dwa dokumenty poświęcone sylwetce reżysera: „David chce odlecieć” i „Lynch one”.

Lynch tutaj mniej ważny, bo jego filmy są łatwo dostępne, za to Cassavetes to mus dla szanującego się kinomana, a z dostępnością jego bywa różnie.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Anarch777
rozkręca się
Posty: 65
Rejestracja: 28-01-2012, 16:23

Re: Filmy w TV

12-03-2012, 12:46

Cassavetes bóg, mistrz i ojciec kina niezależnego. Gość. który potrafił zastawić swój dom i zebrać kasę na film, chociaż i tak wiedział, ze mu się nie wróci. Mam nadzieję, że będą powtórki w ciągu dnia, bo o tej porze nie dam rady obejrzeć.
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Filmy w TV

24-03-2012, 13:46

26 marca, jak zwykle na TVP Kultura, 20:20: Idź i patrz
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10370
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Filmy w TV

30-10-2016, 01:05

Odkopuję.
Powodowany piątkowym seansem Wstydu McQueena (ruszyło mnie trochę) postanowiłem pogrzebać nieco w programie TVP Kultura na najbliższe 2 tygodnie - i kilka niezłych (i znanych tym i owym) tytułów udało mi się wyłowić. Oto, co następuje:

04.11.2016, 20:25 - Zawieście czerwone latarnie
05.11.2016, 20:20 - Frank
05.11.2016, 23:20 - Pusher
11.11.2016, 20:25 - Miłość
12.11.2016, 20:20 - Prorok
13.11.2016, 00:45 - Pusher II (później już dać nie mogli)

Zapraszam do jak zawsze kulturalnego zabierania głosu w temacie :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10370
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Filmy w TV

04-11-2016, 22:03

Na TVP Kultura chyba już końca dobiegł Frank, za to o 23:20 zaczyna się Pusher - tak gwoli przypomnienia.

Edit: LOL, pojebało mi się, dzisiaj 4 listopada :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14314
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Filmy w TV

06-01-2017, 00:13

W styczniu Canal+ zaprasza na fascynującą podróż tropem jednego z największych bohaterów popkultury. Film dokumentalny „David Bowie: Człowiek, który zmienił świat” to niezwykle wciągająca, zawierająca niepublikowane wcześniej materiały, kronika życia wyjątkowego artysty. Premiera już we wtorek, 10 stycznia o godz. 21.00. Po raz pierwszy w telewizji, tylko w Canal+.

10 stycznia 2017 roku minie pierwsza rocznica śmierci jednego z największych artystów naszych czasów. Canal+ postanowił upamiętnić zmarłego muzyka emisją wyjątkowego dokumentu „David Bowie: Człowiek, który zmienił świat”, opowiadającego o jego życiu i karierze. To niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie sylwetkę tego nieprzeciętnego człowieka.

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aktor. David Bowie był prawdziwą artystyczną osobowością. Jak wyglądały początki jego kariery? Jaki był prywatnie? Co sprawiło, że stał się ikoną muzyki i inspiracją dla całych pokoleń? Okazuje się, że nie wystarczy niekwestionowany muzyczny talent i oryginalny wygląd. Trzeba jeszcze mieć to COŚ…

Nieważne, jak wiele wiesz o legendzie, jestem pewien, że dzięki tej produkcji wspomnisz niezwykłego artystę raz jeszcze z wielkim sentymentem. Siłą tego dokumentu jest przede wszystkim fakt, że po jego obejrzeniu zdajesz sobie sprawę, z tego jak wielką stratą była tak naprawdę jego śmierć – „The Film Magazine”

Filmowa podróż rozpoczyna się w Brixton, dzielnicy południowego Londynu, gdzie urodził się muzyk i prowadzi przez wszystkie miejsca, które w jakiś sposób miały wpływ na jego życie oraz twórczość. W dokumencie zobaczymy wypowiedzi zarówno bliskich oraz przyjaciół, jak i dalszych znajomych artysty, a także unikalne materiały zawierające wypowiedzi samego Bowiego. Obraz „David Bowie: Człowiek, który zmienił świat” odsłania nieznane oblicze muzyka i pozwala lepiej zrozumieć, kim był artysta.

„David Bowie: Człowiek, który zmienił świat”, 10 stycznia (wtorek), godz. 21:00, Canal+.
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ