Blu - ray - sprawy techniczne

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 636
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Blu - ray - sprawy techniczne

11-02-2012, 21:30

Jakbym chciał kupić playera Blu - ray , to brać pierwszy z brzegu , czy jednak trochę poszukać . Chociaż nie , tu zasada jest jedna - nie kupować najtańszego modelu , tylko co najmniej drugi od dołu stawki . Dobra , to już mamy ... Co z odtwarzaniem przez tę machinę poczciwych płyt dvd , czy skalowanie do wyższej rozdzielczości działa , czy to jakaś ściema jest ? I czy różnica w jakości obrazu dvd i br jest naprawdę taka duża . I w ogóle o co tu chodzi ... :)

Aaa , i najważniejsze . Jak se to kiedyś kupię i puszczę któregoś Aliensa z niebieskiej płyty , albo Draculę Coppoli , to usiądę z wrażenia , czy nie ?
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

11-02-2012, 21:48

1. płyty dvd oczywiście odtwarza, o skalowaniu wiem niewiele, bo tego zwyczajnie nie używam. różnica jest naprawdę spora, porównywałem na przykładzie braveheart, różnica między dvd i bd jest wyraźnie zauważalna.
2. zależy. przy nowych releasach zazwyczaj można usiąść z wrażenia. przy remasterach starszych filmów nie jest to już takie pewne, niektóre są zwyczajnie brzydkie, inne znowu działają ładnie. alieny nie są jakoś specjalnie rewelacyjne jeśli chodzi o obraz, ale za to z udźwiękowieniem zrobione są cuda, piękna sprawa.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
DCI Hunt

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

11-02-2012, 22:11

Ja mam odtwarzacz yamaha z wejściem na pendrive i jest git - oglądam na tym wszystko i jestem zajebiscie zadowolony. Dokupiłem se jeszcze mante za 130zl i tam oglądam te bardziej dojechane przez życie nosniki :)
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

12-02-2012, 02:19

Jebnij se po prostu PS3. 'Nuff Said!
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

12-02-2012, 02:40

dokładnie tak.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 00:06

PS3 to najrozsądniejsza opcja, masz kilka ustrojstw w jednym, tylko o przyzwoite nagłośnienie trzeba zadbać, ale to chyba oczywista oczywistość.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 00:18

Trzeba zadbać o dobre gry a nie o nagłośnienie!
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2291
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 00:32

O to jest kolejny argument przemawiający za PS3, gry lepsze niż u konkurencji.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 00:35

No kurwa, miałem pełen przekrój. O ile Samsung jeszcze jakoś trzymał fason, o tyle to, w co można było grać na Toshibie czy Philipsie to były mrożonki rodem z Sosnowca.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 01:08

Godplayer pisze: Aaa , i najważniejsze . Jak se to kiedyś kupię i puszczę któregoś Aliensa z niebieskiej płyty , albo Draculę Coppoli , to usiądę z wrażenia , czy nie ?
Tak na prawdę najwięcej zależy od telewizora a nie odtwarzacza, im większy kontrast tym lepiej, dodatkowa płynność przy wyświetlaniu obrazu (bez strat w jakości) i opcja uwydatniania krawędzi (działa jak antyaliasing w grach 3d, sprawa, że ripy w gorszej jakości wyglądają duuużo lepiej ) potrafią zrobić kolosalną różnice, a nawet mocno poprawić jakość obrazu jeśli puszczasz jakiś średniej jakości BRrip ok 2gb.
Nie wiem czy odtwarzacze mają opcje przeskalowywania obrazu aby pozbyć się pasów panoramicznych, które są cholernie denerwujące ( po co to jest w filmach o formacie panoramicznym ? ) ale PS3 chyba nie ma, albo ja nie znalazłem, więc zwróć uwagę kupując odtwarzacz aby miał tę opcje.
Tak w ogolę to poco odtwarzacz ? nie lepiej podpiąć komputer pod TV ? ( i nie ma problemu z pasami panoramicznymi :)
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 12:52

zgadzam sie z O_T_B. TV to podstawa, aby moc przezywac doskonaly obraz z BR. i jak sie juz ten dobry tv ma, to roznica miedzy dvd a br jest bardzo wyrazna. skalowanie obrazu jest masa ok i rowniez zwykle dvd oglada sie lepiej, gdy sa wyskalowane do wyzszej rozdzielczosci. pamietam moj pierwszy raz z br, ale przy zmianie jednoczesniej tv z hd-ready na full-hd. roznica byla kolosalna.
sam mam tez problem z tymi panoramicznymi, za cholere nie wiem, czy to sie da inaczej ustawic :(
i jeszcze jeden temat: czy na br sa regiony jak na starych poczciwych dvd? czy moge sobie z usa zamowic dowolny br i odtwoetrze go bez problemu?
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4694
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 13:07

Też są więc z USA odpada. Na szczęście regionów na blu-ray jest mniej niż na DVD.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 13:16

Morbid Marcin pisze: pamietam moj pierwszy raz z br, ale przy zmianie jednoczesniej tv z hd-ready na full-hd. roznica byla kolosalna.
Napisze ogólnie znaną prawdę, ale jak ktoś dopiero teraz się przesiada na HD to może nie wiedzieć, nie warto kupować full hd do tv mniejszego nić 43cale, różnica miedzy 1080p a 720p jest minimalna zarówno w grach jak i filmach. A na małym tv nawet obraz 720p jest super ostry. Za to na dużym ekranie filmy dvd wyglądają juz dużo gorzej.
Morbid Marcin pisze:
sam mam tez problem z tymi panoramicznymi, za cholere nie wiem, czy to sie da inaczej ustawic :(
Poza ceną jest to największa wada filmów na BR, i znowu wygrywają "piraci" bo kopie z sieci można przeskalować w dowolnym programie odtwarzającym na pełen ekran.
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 18:59

ja nie za bardzo wiem o co wam chodzi z tymi pasami. przecież jak macie telewizjer 16:9 a film jest w anamorfie to normalne, że będą pasy. przeskalowanie albo utnie boki albo zniekształci obraz. dla mnie pasy to żadna wada.

edit: tak was jeszcze spytam: transfery z jakichś vhs-ów w 4:3 też skalujecie do 16:9? :D
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 22:40

Nie wiem za bardzo czego nie rozumiesz, ale nie wiem też co to jest "anamorf" :).
Otóż problem z filmami z płyt jest taki, iż jest on docelowo w formacie 16:9 do telewizora który też ma format 16:9, więc obraz powinien wypełniać cały ekran, tymczasem producenci dodają nam pasy panoramiczne które zmniejszają tv ok 25%, odtwarzając z PC film z obrazami klikam opcje "scale to 16:9 tv" i mam pełny ekran bez ucinania, co prawda jest to troszkę rozciągnięte ale można się szybko przyzwyczaić i cieszyć wielkością telewizora za którą się zapłaciło.
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 22:42

Only_True_Believers pisze:co prawda jest to troszkę rozciągnięte
:D :D :D
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 22:48

Scaarph pisze:edit: tak was jeszcze spytam: transfery z jakichś vhs-ów w 4:3 też skalujecie do 16:9? :D
jasne. nawet z tasm 8 mm z plazy naturystow w bulgarii z '73 ;)
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 23:10

Only_True_Believers pisze:Nie wiem za bardzo czego nie rozumiesz, ale nie wiem też co to jest "anamorf" :).
Otóż problem z filmami z płyt jest taki, iż jest on docelowo w formacie 16:9 do telewizora który też ma format 16:9, więc obraz powinien wypełniać cały ekran, tymczasem producenci dodają nam pasy panoramiczne które zmniejszają tv ok 25%
:DDDDDDD
format anamorfotyczny to w wielkim skrócie 2.39:1, obraz jaki masz w kinie. bardzo często filmy na płytach są w standardzie 1.85:1, który jest bliski ideałowi, a obydwa te formaty są "węższe" od 16:9 więc w letterboxie 16:9 siłą rzeczy powodują więc pasy, to proste jak jebanie. pasy nic ci nie zmniejszają :DDDD skalując taki obraz w górę albo tniesz boki by zachować proporcje, albo rozciągasz obraz w pionie, obie opcje są dobre dla niedzielnych widzów, którzy fukają, że pasy zabierają im 25% telewizora :DD mając do wybory film w proporcjach 16:9 i ten sam film w ładnym 1.85:1 w letterboxie 16:9 oczywiście wybiorę ten drugi, nawet nie wiem gdzie tu jest pole do dyskusji szczerze mówiąc.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 23:26

Dobra, mogę być niedzielnym widzem bo wole rozciągnięty obraz (ale za to WYPEŁNIONY) tv, a teraz spadam oglądać władce pierścieni w 1080p z rozciągniętym obrazem :)
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Blu - ray - sprawy techniczne

14-02-2012, 23:48

no ale co z tego, że wypełniony, jak ZNIEKSZTAŁCONY :D w ogóle nie kumam twojego podejścia, jak kupiłem telewizor to mają mi filmy cały ekran zajmować i chuj hehehehe to kupuj sobie filmy w releasach 16:9 (ujebane boki, nikt zdrowy przecież nie zdeformuje obrazu, nikt zdrowy na to nie pozwoli, nigdy :))) ) chcesz oglądać 1.85:1 bez pasów to sobie kup telewizor 1.85:1 a nie narzekasz :) nie no, serio nie kumam, dla mnie to jakiś monty python :) kupić elegancki telewizor, by oglądać na nim zjebany obraz, no kurwa nie da się tego ogarnąć :DD
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ