Terminator

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Ktory najlepszy?

Terminator
45
34%
Terminator 2: Judgment Day
85
64%
Terminator 3: Rise of the Machines
1
1%
Terminator Salvation
0
Brak głosów
Terminator: The Sarah Connor Chronicles
2
2%
 
Liczba głosów: 133
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Terminator

19-04-2012, 23:26

To tak w zwiazku z coraz czesciej przeze mnie dostrzeganym przekonaniem, jakoby dwojka byla filmem lepszym od fantastycznej jedynki, co jest oczywiscie niezgodne z prawda ;)

Ktos jeszcze odnosi wrazenie, ze T3 pod pewnymi wzgledami oglada sie obecnie lepiej niz nafaszerowane typowo dla Camerona denerwujacymi postaciami T2, a T4 nie powinno powstac?

Jak sie zapatrujecie na potencjalny T5 z Arnoldem w roli innej niz tytulowa?

No i pytanie na koniec: widzial ktos serial? Warto marnowac na to czas?
Ostatnio zmieniony 19-04-2012, 23:40 przez 0ms, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Terminator

19-04-2012, 23:35

terminator 2 jest świetny, kanon wręcz kina sf. aż mam ochotę sobie obejrzeć.
terminator swego następcę zabija klimatem. jest mroczniejszy, brudniejszy, brutalniejszy i bardziej skurwysyński. aż mam jeszcze większą ochotę sobie obejrzeć.
generalnie sprawy mają się tak, że t1>t2, choć oba są świetne.

do serialu zabierałem się chyba z osiemdziesiąt razy. chyba przynajmniej w pięciu egzemplarzach mam powypalany przy różnych okazjach. podobno gówno niesamowite.

ankietę trzeba było jebnąć ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Terminator

19-04-2012, 23:41

Niedopatrzenie naprawione ;)
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Terminator

19-04-2012, 23:43

ale więcej jak dwie pierwsze opcje naprawdę nie było potrzeby tu wrzucać :)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Terminator

19-04-2012, 23:47

Jesli mowa o najlepszych to pewnie tak, ale raz, ze trojka mi sie bardzo podobala - glownie dlatego, ze Arnold niesamowita radoche wydaje sie w niej czerpac z odgrywania tej roli - i dwa, ze na pewno znajdzie sie ktos, kto zaglosuje na czworke i zwyczajnie ciekaw jestem, ilu sie takich delikwentow nazbiera :D
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Terminator

19-04-2012, 23:55

to, że trójka ci się podobała to nie znaczy, że liczy się ona w tym zestawieniu :)

o. to jest i czwórka???
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Terminator

20-04-2012, 00:16

Kocham obie części. Widziałem je setki razy od niemieckich licencji z chujowym lektorem, poprzez przegrywki VHS a na DVD kończąc. Jedna z najważniejszych dla mnie serii. Mimo tego co wymienił @Scaarph, stawiam na dwójkę:

- większy sentyment(dwójkę widziałem jako pierwszą), co za tym idzie, mam dużo wspomnień związanych z tym filmem;
- genialny soundtrack w wykonaniu Brada Fidela. Takie utwory jak "Opening Titles" trwający 30 sekund czy motyw gdy T1000 goni "drużynę" helikopterem do dziś przyprawiają o ciary na plecach.
- niesamowite zdjęcia/sceny np. mistrzowska wizja świata w 2029 r + genialna czołówka; pościg w tunelu; wspomniany już pościg na autostradzie czy moja ulubiona scena z minigunem, którą mogę oglądać bez przerwy;
- efekty specjalne na bardzo wysokim poziomie, które do dziś robią dobre wrażenie: np. T1000 przyjmujący wszelkie formy, przechodzący przez kratę w Pescadero czy też "wylewający się z windy", albo scena snu Sary(w dwupłytowym wydaniu DVD w dodatkach dokładnie pokazali, jak powstała scena niszczonego nuklearnym podmuchem miasta). Mówiąc krótko: Stan Winston odwalił kawał świetnej roboty.

Mógłbym jeszcze wiele wymienić, dla mnie ten film to Arcydzieło i najlepsze dokonanie Camerona. W ogóle się nie zestarzał, w pełni dopracowany, zapięty na ostatni guzik. Jest w mojej ścisłej czołówce. 10/10
0ms pisze:Ktos jeszcze odnosi wrazenie, ze T3 pod pewnymi wzgledami oglada sie obecnie lepiej niz nafaszerowane typowo dla Camerona denerwujacymi postaciami T2
Podejrzewam, że nawet gdybym uderzył z całą siłą w najtwardszy Sosnowiecki próg, to przez chwile by mi takie coś nie przyszło na myśl.
T3 to fajny film, z kilkoma śmiesznymi scenami("Talk to The Hand"), kilkoma efektownymi(Dźwig), ale do T1 czy T2 nie ma w ogóle startu.
Postacie w T2 denerwujące? może stękający Dyson chwilę przed śmiercią i jego piejąca niczym kura z zatwardzeniem żona, gdy dostaje on kulkę od Sary.
Najbardziej wkurwiający są: pizdowaty, wręcz płaczliwy John(w T3) i napuszona, kompletnie bezpłciowa Katherine Brewster.
0ms pisze:a T4 nie powinno powstac?
Tutaj się zgadzam.
0ms pisze:Jak sie zapatrujecie na potencjalny T5 z Arnoldem w roli innej niz tytulowa?
Raczej jestem na nie.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Terminator

20-04-2012, 00:49

Serial wygrywa za najlepszy początek w historii seriali.

PREVIOUSLY
ON

TERMINATOR

THE

S
A
R
A
H


C
O
N
N
O
R


CHRONICLES


na jednym dechu :D
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
H-K44
weteran forumowych bitew
Posty: 1231
Rejestracja: 16-04-2009, 10:01
Lokalizacja: Left Hand Path

Re: Terminator

20-04-2012, 01:04

Dla mnie "dwójka" jest najlepsza.
Pewnie też trochę z sentymentu, bo tak jak i Góral, "dwójkę" widziałem jako pierwszą.
Poza tym "jedynkę" oglądałem tylko 2 razy, a "Judgment Day" setki. ;-)

Trójki do dziś nie widziałem.
A czwórka nie powinna powstać. Jako film akcji fajnie się to oglądało, ale nie pasuje mi zupełnie, jako kontynuacja legendarnych "Terminatorów".
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you... Stranger
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Terminator

20-04-2012, 07:10

też bardziej wolę T2 mimo iż T1 widziałem wcześniej.
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Terminator

20-04-2012, 07:25

empir pisze:też bardziej wolę T2 mimo iż T1 widziałem wcześniej.
+1

Co do czwórki, powinno się to trochę inaczej nazywać i widnieć napis "zbieżność nazwisk przypadkowa". ;)
Tak czy siak, czwórkę całkiem fajnie się oglądało pod względem dużych robotów i rozpierdolu, ale jako terminator to kiszka.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Terminator

20-04-2012, 07:28

maciej pisze: Tak czy siak, czwórkę całkiem fajnie się oglądało pod względem dużych robotów i rozpierdolu, ale jako terminator to kiszka.
Coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Terminator

20-04-2012, 07:45

Wczoraj obejrzałem jedynkę,film nie do pobicia.W trójce denerwuje mnie Connor-jakiś taki nieporadny jest w stosunku do swojecho charakteru z dwójki.Czwórka to taki matrix nie terminator,a ten serial to jakaś masakra normalnie ,słabizna straszna.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Terminator

20-04-2012, 08:43

0ms pisze:To tak w zwiazku z coraz czesciej przeze mnie dostrzeganym przekonaniem, jakoby dwojka byla filmem lepszym od fantastycznej jedynki, co jest oczywiscie niezgodne z prawda ;)
Tez tak uważam. Jedynka była bardziej oszczędna w środkach i dzięki temu jest bardziej "klimatyczna" od dwójki. Co nie zmienia faktu, że drugą część też bardzo lubię i uważam ją za doskonałe dopełnienie pierwszej (jeden z nielicznych takich przypadków w historii kina, jedyny inny jaki przychodzi mi do głowy to Clerks 2).
0ms pisze: Ktos jeszcze odnosi wrazenie, ze T3 pod pewnymi wzgledami oglada sie obecnie lepiej niz nafaszerowane typowo dla Camerona denerwujacymi postaciami T2
Nie, ponieważ T3 nie jest do końca udanym filmem. Na tle poprzedniej części wypada jak niskobudżetowy film telewizyjny. Poza tym nie rozumiem dlaczego T-X jest mniej zaawansowanym technologicznie terminatorem niż T-1000 i dlaczego John Connor z zaradnego nastolatka wyrósł na płaczliwą, irytującą pizdę ;) Ale i tak lubię ten film ;)
0ms pisze: a T4 nie powinno powstac?
Ja tam dobrze się na nim bawiłem, choć to już bardziej kino w stylu Transformers. Szkoda, że zmarnowany został pomysł na terminatora, który myśli, że jest człowiekiem - ten wątek można było pociągnąć dużo lepiej. Scena z animowanym Arnoldem niestety wciśnięta na siłę i śmieszna. Generalnie każdy cykl tego typu traci gdy coraz bardziej się go rozbudowuje i wyjaśnia poszczególne wątki. Nic już nie będzie tak sugestywne jak te kilka ujęć walki z Skynetem w pierwszej części.
0ms pisze: Jak sie zapatrujecie na potencjalny T5 z Arnoldem w roli innej niz tytulowa?
Z chęcią obejrzę, choć wielkich rzeczy sobie po nim nie obiecuję.
0ms pisze: No i pytanie na koniec: widzial ktos serial? Warto marnowac na to czas?
Przypadkiem trafiłem kiedyś na fragment jednego odcinka, gdzie jakiś patykowaty, starszy gość udający Terminatora próbował znienacka zaatakować młodego Connora. Było to tak żałośnie zagrane i zrealizowane, że w pierwszej chwili pomyślałem, że to jakaś parodia ;)
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Terminator

20-04-2012, 13:05

Scaarph pisze:terminator 2 jest świetny, kanon wręcz kina sf. aż mam ochotę sobie obejrzeć.
terminator swego następcę zabija klimatem. jest mroczniejszy, brudniejszy, brutalniejszy i bardziej skurwysyński. aż mam jeszcze większą ochotę sobie obejrzeć.
generalnie sprawy mają się tak, że t1>t2, choć oba są świetne.
No i temat można zamknąć po 1 odpowiedzi :)
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Terminator

20-04-2012, 13:08

najbardziej lubie dwojke, chociaz jedynka jest lepsza
this is a land of wolves now
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Terminator

20-04-2012, 13:10

Nigdy nie widziałem. Muszę nadrobić bo znam jedynie urywki z teledysku Skid Row.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Terminator

20-04-2012, 13:11

Właśnie. Łzawiący Terminator to straszna wiocha, ale mam podobnie.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
KelThuz
postuje jak opętany!
Posty: 490
Rejestracja: 15-04-2004, 15:57
Lokalizacja: Ziemia Żelaza
Kontakt:

Re: Terminator

20-04-2012, 17:22

0ms pisze: Jak sie zapatrujecie na potencjalny T5 z Arnoldem w roli innej niz tytulowa?
tzn. w jakiej? sierżanta Johna Candy? czy herr doktora co mówi "Ve can fix it!" - kto widział dodatki do T3, to wie o czym mówię :D
Poza tym nie rozumiem dlaczego T-X jest mniej zaawansowanym technologicznie terminatorem niż T-1000
no przecież jest bardziej technologicznie zaawansowanym terminatorem niż T-1000, gdyż jest połączeniem technologii płynnego metalu i endoszkieletu, a do tego ma możliwość kontrolowania maszyn. You dig?
tam nic nie ma, są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć cieplna
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Terminator

20-04-2012, 19:14

W takim wypadku nie jest true 100% metal?
ODPOWIEDZ