DOKUMENTY

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: DOKUMENTY

03-02-2021, 12:10

Taki jest zazwyczaj plan Vegi - że film ma robić wrażenie ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Chal-Chenet
zaczyna szaleć
Posty: 258
Rejestracja: 22-05-2012, 11:46

Re: DOKUMENTY

04-02-2021, 13:54

Temat "Oczu diabła" jest ważny i bulwersujący, to na pewno, ale sama forma filmu jest raczej paradokumentalna. Często sprawia wrażenie ustawki, niektóre elementy obrazu są bardzo niewiarygodne.
Vega wspomina np. o lokalizacji burdelu dziecięcego w Trójmieście. No właśnie - szalenie ciekawy kierunek (dziecięcy burdel w Polsce - toż to sensacja!), ale jest o tym ledwie jedna wspominka. Zamiast tego Vega skupia się na Vegowaniu - czyli szokowaniu opisami. Te owszem, są dosadne, ale co za tym idzie? Na tym opiera się prawie cały film...
Vegowski język jest właściwie taki sam dla każdego bohatera tego filmu - jak dla mnie to poszlaka odnośnie jest wiarygodności.
Szczególnie mocno paradny jest fragment umawiania spotkania na skype z handlarzem żywym towarem. Login i hasło: Szara Strefa i Demoralizacja. No kurwa...
Dalej - chwilę po tym jak Vega mówi ile miesięcy przekładane jest takie spotkanie online, nagle okazuje się, że handlarz ludźmi spotka się z rezyserem face to face i to w dodatku, uwaga, w obecności kamer! No kurwa (2)...
W dodatku w pewnym momencie na scenę wchodzą wątki mistyczne, gdy okazuje się, że to wszystko plasuje się w ramach walki ze Złym (tak, Szatanem).
Wszystko po to, żeby na końcu pan reżyser mógł się pochwalić, że uratował dziecko. Altruizm? Może. Jest jedna opcja, żebym odszczekał te słowa - jak za kilka miesięcy okaże się, że temu filmowi towarzyszyły donosy na policję i rozpoczęła się dzięki temu sprawa, mająca na celu ująć krzywdzących dzieci zwyrodnialców. Bo Vega, jeśli ten film jest prawdziwy, musi nadal mieć jakiś kontakt do przestępców. A jeśli się okaże, że nie poszło za tym nic, to sprawa jest jasna - ustawka.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: DOKUMENTY

04-02-2021, 14:00

To dokładnie, co kolega Chal-Chenet pisze. Jestem bardzo ostrożny z ocenami, nie potępiam w czambuł, bo Vega. Jeśli faktycznie uratował przez to chociaż jedno dziecko, to ogromnie dużo. Bardziej niepokoi mnie przedstawiona skala zjawiska przy obserwacji, że nikt z tym nic nie zrobił i temat właściwie odbywa się nieomal ostentacyjnie, przy jakichś minimalnych pozorach dyskrecji. To mi tutaj mocno nie pasuje.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DOKUMENTY

19-02-2021, 12:00



Metal From the Dirt: Inside the Navajo Reservation's DIY Heavy-Metal Scene

"There's a lot of bands, heavy-metal bands, on the Navajo reservation. And for some reason this music, this subculture, seems to permeate with the youth," says Jerold Cecil, manager of Arizona act I Dont Konform. "What Rez Metal is — 'rez' is sort of an inside word for 'reservation.' Our brand of metal is different than anybody else … it's blowing up." For one week this summer the Everything Is Stories creative team traveled to the Southwest United States, and Navajo Nation territory, to document the originators of the DIY Rez Metal scene, and the bands that are now carrying the torch, including I Dont Konform, Mutilated Tyrant and Born of Winter. From a generator-powered show in the Arizona desert to a band practicing in a traditional Navajo dwelling called a Hogan, this story — told by Navajo ("Diné") bands and individuals involved in the scene — explores the creation of Rez Metal in the Eighties, the juxtaposition of old and new Navajo traditions and the link between heavy metal and native pride.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: DOKUMENTY

20-02-2021, 19:48

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DOKUMENTY

02-03-2021, 12:12

Obrazek

Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina | Film dokumentalny
10 wrz 2017

W dziesiątą rocznicę premiery pierwszego komputerowego Wiedźmina prezentujemy nasze skromne podsumowanie długiej drogi, jaką przejść musiał Geralt z kart książki na monitory graczy. Dziś "The Witcher" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

07-03-2021, 21:17

Obrazek

nic ciekawego, o samych mundialach i troche polityki, w sumie nuda
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DOKUMENTY

07-03-2021, 21:37

o wlasnie zulek (ktory wymyslil se ze pojechalem do zakopanego na kilka miechow) odkopal dobry temat.

dawno sie tak dobrze nie bawilem na paradokumencie

Obrazek

operacja odessa, czyli jak sie ruscy i ich przyjaciele bawią. a tony, ktory wychujal kartel z kali na 10 baniek(2 razy) , to juz wogole moj gieroj;)
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
karol
zaczyna szaleć
Posty: 109
Rejestracja: 12-04-2020, 21:21

Re: DOKUMENTY

16-03-2021, 13:28

Obrazek
Kret w Korei

ciekawa historia, agent amator i międzynarodowa intryga. zastanawia mnie trochę motywacja kolesia, chyba musiał nudzić się kurewsko.
wyjebane ręce
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

17-03-2021, 21:47

Obrazek

zawsze lubiłem typa
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DOKUMENTY

19-03-2021, 16:50

MOJA HISTORIA: KRZYSZTOF KOWALEWSKI
"10-go października 2011 r. w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w cyklu spotkań jubileuszowych 60-lecia teatru, odbył się wieczór poświęcony Krzysztofowi Kowalewskiemu - »Role Krzysztofa Kowalewskiego«. Szczęśliwie został zarejestrowany przez teatr i możemy wrócić do tamtego dnia. To nasze wspomnienie, pożegnanie i hołd złożony wybitnemu aktorowi, jasnemu duchowi teatru i wspaniałemu człowiekowi"
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DOKUMENTY

26-03-2021, 14:18

na canal +
NIECH ŻYJE ROCK
Multum muzyki i najlepsze wywiady z tytanami rocka, w tym z Metallicą, Guns N 'Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold i Rob Zombie.

Niech żyje rock
Głębokie zanurzenie się w fandom rocka - uwielbianego, choć często źle rozumianego gatunku muzycznego. Największe gwiazdy mówią o tym, co sprawiło, że poświęcili swoje życie rockowi i opowiadają o tym, jak wyjątkowy związek łączy ich z ich fanami. Film porusza także nieuchronną ciemną stronę tego stylu życia, związaną z narkotykami, depresją, śmiercią i przemilczanymi prawdami, których jest zbyt wiele w świecie rock'n'rolla.
momentami ckliwe i naiwne, ale pare ciekawych kwestii poruszono. mozna sprawdzic
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

07-04-2021, 20:28

no tez na canale ;)
generalnie jest to cała seria 10-odcinków ale mnie interesował tylko ten

Obrazek
„The Story Of The Songs” to historia trzech utworów, które zmieniły Metallikę z pionierów undergroundowego thrash metalu w najpopularniejszy metalowy zespół na świecie.
Chodzi o utwory „One”, „Enter Sandman” i „St. Anger”.

W tym dokumencie opowieść zaczyna się od przełomowego, antywojennego hymnu Metalliki z 1989 roku, czyli „One”. Usłyszymy opowieść inżyniera Michaela Barbiero, który pozwoli nam poznać cały w proces nagrywania, kontrowersje i… autosabotaż, który prawie zniweczył nagranie.

Później czas na “Enter Sandman”, dzięki któremu Metallica osiągnęła globalny sukces komercyjny i zdobyła jeszcze większą publiczność. Oczywiście zobaczymy również kłótnie i wewnętrzne walki w zespole, a opowie o tym Mike Tacci, który był wówczas inżynierem dźwięku na pierwszej linii frontu.
Reżyser teledysku, Wayne Isham, uchyli za to rąbka tajemnicy, jak kręcił “Enter Sandman”.

Zespół, po serii dość krytycznie ocenionych płyt, osiągnął w pewnym momencie punkt zwrotny, a James Hetfield walczył z uzależnieniem i innymi osobistymi demonami. Ich następny album okazał się być ich największym wyzwaniem. Chodzi oczywiście o „St. Anger”, którym Metallica zaryzykowała swoją komercyjną wiarygodność, wydając jak dotąd najbardziej eksperymentalną i surowo brzmiącą płytę. Opowiada o tym m.in. Mike Gillies, który był świadkiem zespołowej agresji i zapaści zespołu.
ale generalnie nic ciekawego ;) 45 minut o tym o czym wszyscy wiedzą w dodatku w dużyyyyyyyyyym skrócie ;)

wróce tu poźniej bo się troche uzbierało ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

11-04-2021, 21:16

Obrazek

nie jestem fanem boksu a Lewis to jednak nie (pajac) Tyson ;)
zabrakło mi tam Gołoty ;) ale spoko wybaczam ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

12-04-2021, 21:21

Obrazek

WTF ? :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

13-04-2021, 22:44

no i ostatni póki co ;)

Obrazek

niezły ale mogliby o godzinke jednak skrócić, 2 części po 1,5 godziny z czego część pierwsza to złote dziecko i świetszy od papieża czyli nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaaaaa dla kogoś kto nie lubi golfa, czyli mnie :sarcasm1:
druga część nadrabia skandalami ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
karol
zaczyna szaleć
Posty: 109
Rejestracja: 12-04-2020, 21:21

Re: DOKUMENTY

14-04-2021, 14:57

Obrazek

nie wiem czy wszystkim przypadnie do gustu, ja lubię takie tematy. nie wdając się w szczegóły główny wątek to poszukiwania tajemniczego Q i pokazanie ruchu Qanon.
wyjebane ręce
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: DOKUMENTY

22-04-2021, 12:21

Wczoraj oglądałem na TVP Historia bardzo ciekawy dokument:"Futbol w Rosji - tajna broń KGB",polecam go mocno,nie tylko dla kibiców kopanej.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

02-05-2021, 19:46

Obrazek

takie se ale historia dobra ;) być piłkarzem i nie dotknąć piłki to trza umieć ;)
tylko nie wiem czemu napisali że trwa 1,5 godziny skoro na tvp było tylko 50 minut Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DOKUMENTY

04-05-2021, 20:41

trafiłem przypadkiem w tv

Obrazek

Roman Kłosowski Komik z łezką
króciutkie bo troche ponad 20 minut ale lubie typa, fajnie opowiada :)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ