Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Karkasonne

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

30-01-2013, 23:59

83koper83 pisze:A "Deathrace King" za bardzo death?
Nie no, skoro odpadały tutaj lżejsze typy, to przy takich rozkurwach jak "Blitzkrieg Witchcraft" nie ma szans.
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 00:18

Obrazek

Mierziło was kiedyś pytanie jak brzmiałby thrash w wykonaniu hipisów? ;)
http://www.youtube.com/watch?v=B_vxUjmXbfk
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9255
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 01:54

Tak mi się przypomniało, że parę lat temu, z wiadomych powodów, wyczekiwałem tego

ale niestety dupy nie urywa
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 06:32

Maria Konopnicka pisze:Niewykluczone jednak, że wcale nie miałeś na myśli Kata, lecz Kata z Romanem (co merytorycznie niewiele zmienia).
To chyba jasne, Mind Cannibals to nie Kat. Chociaż patrzę że 12 lat czyli to się łapie:

Obrazek

Niestety Polaczki zlały ten album.
Yare Yare Daze
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 09:54

Klemens pisze:
Maria Konopnicka pisze:
Klemens pisze: Ghoul - Każda ich płyta jest dobra, ale Splatterthrash najlepsza. Muzyka wprost stworzona do koncertów:
kapitalna płyta!!! uwielbiam i również wszystkim polecam - choć zakwalifikowanie ją jako thrash jest sporym uproszczeniem, choć zgodzę się, że thrashu na niej chyba najwięcej
W końcu to SplatterTHRASH :)
Skoro GHOUL to jednak thrash to muszą być także ich ziomale z wielkiego ENGORGED:
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:13

Pacjent pisze: Skoro GHOUL to jednak thrash to muszą być także ich ziomale z wielkiego ENGORGED:
Zdecydowanie tak! :) "Where Monsters Dwell" to znakomita płyta.
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:18

Ostatnie 12 lat, a chyba nikt nie wspomniał o doskonałym:
Obrazek

Wyszło w tym okresie dużo dobrych rzeczy z pogranicza bm i thrashu, poza wspomnianymi albumami Aura Noir, pierwsze z brzegu znakomite:
Obrazek

Dawali też radę weterani, poza wspomnianym już w temacie Exodus (Tempo of the Damned!!!, choć Shovel... także bardzo dobry), nie można zapominać o:
Obrazek Obrazek Obrazek
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:30

Mol pisze:
Lykantrop pisze:Lich King - Born of the Bomb
serio? moim zdaniem duzo slabsza od trojki.
Serio. "World gone dead" też zajebista, ale na czwórce wzbili się jeszcze ciut wyżej.
Self pisze:
Mistrz pisze:WITCHMASTER - Violence & Blasphemy, anyone?
No tych black/thrashów trochę powychodziło - Aury Nłary, Ravenculty, Ruinsy, Vomitory czy inne Desastery - ale Marianowi chyba nie o to chodziło. A może tak?
Ravencult black/ thrash? Chyba tylko wtedy jak wykonują cover "Into the Crypts of Rays" :)
Karkasonne pisze:
Lykantrop pisze:A to akurat absolutnie nie ma czym się chwalić :)
Nie każdemu musi pasować, zero eksperymentu, czysty kop w paszczę i hiciory, od których chce się rozrabiać na mieście. Finezyjność w thrashu mnie nie bawi.
Że niby "Resurrection" jest finezyjny? LOL, Ty w ogóle słuchałeś tej płyty czy trollujesz? "Resurrection" to ostatnia sensowna płyta Cronosa i reszty.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:43

ano to prawda, a i cholera wie jak się trzyma po latach. chociaż wątpię żeby vengeance albo pain (hypodermic hell, surgery through veins!!) straciły moc. kurwa, pamiętam jakim zawodem było metal black...
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:48

Srsly? Np. "Hell" to rzeczywiście słabizna, natomiast "Metal Black" imo wcale nie jest takie złe. Takie "Burn in Hell", "Rege Satanas", czy tytułowy to strzały bardzo miłe dla ucha ;-)

"We’re long haired punks and we don’t give a care!" :D
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 467
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:50

SODOM M-16 to typ, który niszczy obiekty. Chyba mój ulubiony album thrashowy powstały po początku lat 90-tych.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 10:51

@witchfinder
było - bo słuchałem w okolicy premiery. kiedyś pewnie sprawdzę ponownie dla pewności. dzisiaj zapoznaje się z Aggressor ;).
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Kosturr
zaczyna szaleć
Posty: 172
Rejestracja: 17-10-2011, 19:12

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 12:27

witchfinder pisze:Dawali też radę weterani, poza wspomnianym już w temacie Exodus (Tempo of the Damned!!!, choć Shovel... także bardzo dobry), nie można zapominać o:
Mi się wydaje, że właśnie Tempo of the Damned i Shovel... zasługują na wyróżnienie, obie płyty bardzo dobre, o kolejnych za to można śmiało zapomnieć. Swego czasu rozpierdolił mnie na kawałki debiut Warbringer, Testament wydał zajebiste "The Formation of Damnation" i całkiem dobre "Dark Roots of Earth", Kreator "Enemy of God" też był bardzo dobry.
Z niewymienionych jeszcze wcześniej dodałbym Midnight "Satanic Royalty", o ile oczywiście zaliczymy go do tej kategorii:

http://www.youtube.com/watch?v=mdBqD_e0ptU
Ostatnio zmieniony 31-01-2013, 12:54 przez Kosturr, łącznie zmieniany 3 razy.
Maria Konopnicka

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 12:48

est pisze:Tak mi się przypomniało, że parę lat temu, z wiadomych powodów, wyczekiwałem tego

ale niestety dupy nie urywa
z jakich powodów? straszna cienizna....
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6289
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 12:55

To jeszcze było dobre:

De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 12:59

witchfinder pisze:Srsly? Np. "Hell" to rzeczywiście słabizna, natomiast "Metal Black" imo wcale nie jest takie złe. Takie "Burn in Hell", "Rege Satanas", czy tytułowy to strzały bardzo miłe dla ucha ;-)

"We’re long haired punks and we don’t give a care!" :D
"Metal Black" ma jeszcze swoje momenty, fakt, ale to już nie to co na reaktywacyjnym krążku. Gdyby wszystkie kawałki były tak dobre jak tytułowy to grałaby gitarra, a tak mamy ledwie przeciętny krążek, którego odsłuch ma rację bytu tylko jak poskaczemy po wybranych kawałkach. "Resurrection" jako takich mielizn nie ma, no i co najważniejsze - ma zajebiście masywne brzmienie i pierdolnięcie. Później coś Cronosowi świeczka przygasła z lekka i nie miał siły na takie siłowe napierdalanie :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 13:02

Już za sam akcent w ResuRRReection naleza im się za ten album pokłony.

No i to "FUCK YOU!", hehe. Kompletnie inny klimat, ale jeśli chodzi o natężenie agresji to przypomina mi trochę GHUA i w sumie stoi w nieco podobnej relacji do starych plyt zespołu co album Slayera.
this is a land of wolves now
Karkasonne

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 13:23

Lykantrop pisze:Że niby "Resurrection" jest finezyjny? LOL, Ty w ogóle słuchałeś tej płyty czy trollujesz? "Resurrection" to ostatnia sensowna płyta Cronosa i reszty.
W porównaniu do "Metal Black" to prawie muzyka klasyczna, jestem tego świadomy. ;)
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9255
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 13:46

Maria Konopnicka pisze:
est pisze:Tak mi się przypomniało, że parę lat temu, z wiadomych powodów, wyczekiwałem tego

ale niestety dupy nie urywa
z jakich powodów? straszna cienizna....
Gra tam dwóch kolesi z Xenrtrix, który bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Najlepsze thrash metalowe albumy ostatnich 12 lat

31-01-2013, 18:12

Klemens pisze:Najłatwiej jest pisać: Slayer, Overkill, Sodom, czy Testament. Myślę, że większy pożytek z tego wątku będzie, gdy poszukamy rzeczy mało oczywistych. Myślę, że warto wspomnieć jeszcze o takich płytach jak:
Najłatwiej, ale najlepsze to najlepsze. Temat o trzeciej lidze gdzieś piętro niżej ;)
hcpig pisze:To chyba jasne, Mind Cannibals to nie Kat. Chociaż patrzę że 12 lat czyli to się łapie:

Obrazek

Niestety Polaczki zlały ten album.
Cóż, ja akurat myślałem, że chodzi o Czarno-Białą, bo na Mind Cannibals to szkoda bajtów na serwerach, żeby o tym pisać...ale tak jak Marian stwierdza - merytorycznie to nic nie zmienia.

A Alkatraz za to, to bardzo dobry kawał grania.
Kraft pisze:Mierziło was kiedyś pytanie jak brzmiałby thrash w wykonaniu hipisów? ;)
http://www.youtube.com/watch?v=B_vxUjmXbfk
Momentami hipis rock, momentami thrash, a momentami jak metalkor od grzywkowców...dziwna rzecz.
Obrazek
ODPOWIEDZ