Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Komu należą się ukłony?

DARK TRANQUILLITY
2
6%
KATATONIA
17
53%
OPETH
13
41%
 
Liczba głosów: 32
DCI Hunt

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 11:13

DARK TRANQUILLITY to generalnie dobry zespół jest, choć poruszają się w stylistyce, za którą - delikatnie mówiąc - nie przepadam. Nie mam ich płyt na półce i pewnie mieć nie będę, ale złego słowa na nich nie powiem. O OPETH mogę powiedzieć to samo, choć słabo znam ich płyty, a po "Damnation" nie słyszałem chyba żadnej.
KATATONIA jest zajebista w całości. Kupuję, słucham i czekam na ich kolejne płyty.
535

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 11:15

Powiało z północy, czas wyciągnąć koc, rozpocząć sezon palenia w kominku, nie wszystko przecież umiera...For Funerals To Come...
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 11:17

Conflagrator pisze:DARK TRANQUILLITY to generalnie dobry zespół jest, choć poruszają się w stylistyce, za którą - delikatnie mówiąc - nie przepadam. Nie mam ich płyt na półce i pewnie mieć nie będę, ale złego słowa na nich nie powiem.
Obrazek
a powinienes miec to - najlepsze co nagrali demos i Epka - - potem juz niestety nie zblizyli sie do tego klimatu
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 11:22

Projector to najlepsze co nagrał DT. Ale też momentami zalatuje wsią i remizą,zresztą jak chyba kazdy z tych zespołów,mniej lub bardziej.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 12:20

Katatonię lubię za wszystkie materiały, więc nie mam za co się z nimi przepraszać, DT nigdy na glebę mnie nie rzuciło, kiedyś fajnie było posłuchać "Skydancer" i materiału wydanego u nas przez Carnage na kasecie (nie pamiętam już czy to była demówka czy epka), dla mnie to taki zespół, który jest mi obojętny, daleko od zjebek, ale i od zachwytów. Natomiast po najnowszej płycie Opeth muszę się przeprosić z tym zespołem, wcześniejszych płyt można było posłuchać, niektóre były lepsze inne mniej, ale przeszkadzało mi to, że sami panowie z Opeth nie wiedzieli co chcą grać, a teraz ukierunkowali się na jeden styl i wyszedł piękny album.
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 14:00

kiedyś jeszcze szwedzki melodyjny death metal tak bardzo nie odróżniał się od zwykłego death metalu i takie Dark Tranquility z czasów demówkowych (kasetę Carnage mam do dziś, ale ostatni raz słuchałem jej w czasach prekambryjskich) czy od biedy debiutu nikt nie opluwał jako goeteborgskiej sraczki, ale jak wyszło "The gallery" to kompletnie przekreśliłem ten zespół. Lata później skopiowałem od kogoś "The Mind's I" i raz na 5 lat tego posłucham, ale nigdy mnie to szczególnie nie urzekło.

Katatonia nigdy dla mnie wieśniacka nie była - nawet za czasów obiektywnie wieśniackiego debiutu - do dziś uwielbiam.

Opeth - przesadne sranie na ten zespół (znam tylko wczesną twórczość) uważałem zawsze głównie za przejaw bardziej niechęci do swetrów bazgrających sobie ich logo na swoich chlebakach niż do samej muzyki.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Maria Konopnicka

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 14:53

Żadnego z tych zespołów nigdy nie uwielbiałem - zawsze było sporo ciekawszych kapel do słuchania.
DARK TRANQUILLITY owszem lubiłem, szczególnie album The Gallery, ale to było pewnie bardziej związane z okolicznościami w jakich poznałem tę płytę niż samą muzyką. To był 1995 rok i z fajnym towarzystwem byłem nad morzem - kumpel nieustannie puszczał tę płytę i jakoś tak mi się wbiła w uszy. Później miło się do niej wracało, bo wraz z nią powracały fajne wspomnienia.
Mam wszystkie późniejsze płyty DT i poza wspomnianą wyżej "Projector" żadna nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

KATATONIA - najbardziej lubię Discouraged Ones. Więcej słuchałem też pierwszych dwóch, pozostałe raczej na kilka przesłuchań. Niby ok, ale bez spazmów.

OPETH - nigdy mnie ta kapela nie kręciła, może kiedyś się przekonam.... Któregoś dnia włączyłem sobie wieczorkiem bodaj Watershed i stwierdziłem ,że to nawet nie takie słabe jak mi się zdawało. Z drugiej strony, jest tyle wspaniałej muzyki, że nie wiem czy kiedykolwiek do nich wrócę.
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 15:11

Olo pisze:kiedyś jeszcze szwedzki melodyjny death metal tak bardzo nie odróżniał się od zwykłego death metalu
Tak. Weźmy poniewierane Sentenced, albo Arch Enemy - debiut nie ustępuje takiemu Edge Of Sanity. Liiva z Furbowl i wczesnego Carnage za majkiem, no i bracia Amott jeszcze w wysokiej formie i z jajami. Później to wszystko poszło w pop.
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 15:21

He? A faktycznie. Tym niemniej podobne klimaty i ścieżka "rozwoju". :)
No i nie zapominajmy o At The Gates. Nigdy nie zeszli poniżej wysokiego poziomu, acz "Gardens of grief" najlepsze.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4684
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 21:06

Ale że po co do ankiety brać 3 średniawe szwedzkie zespoły?
Z tej trójki to tak Katatonia czasem może być.
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 21:11

Drone pisze:"Projector" DARK TRANQUILLITY to jedna z najlepszych płyt ze szwedzkim metalem w ogóle
Ale Ty to serio piszesz?
Katatonię bardzo lubiłem i lubię, Opeth - do "Blackwater Park", potem już wybiórczo.
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
Awatar użytkownika
YNKE
w mackach Zła
Posty: 865
Rejestracja: 08-03-2009, 22:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 21:30

Jakoś nie trafia teraz do mnie ten rodzaj emocji jakie oferują te zespoły a już Katatonia w szczególności, wszystkie wymienione ekipy moim zdaniem powinny znaleźć się w dziale pt "Zdezaktualizowało się". Nadmienić jednak muszę że każda z tych kapel miała swego czasu płytę która mnie powaliła. "Brave Murder Day", "Projector" i "Blackwater Park" bardzo sobie ceniłem swego czasu i pewnie za jakiś czas je odświeżę, a nóż zaskoczą.
„Z delikatną ostrożnością pierdzę, żebym się nie zesrał”
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:18

głos na Opeth za pierwsze 3 płyty.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:19

Opeth do BWP jest ok.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:24

Głos na Kakatonię, jednym We Must Bury You kasują całe discogsy dwóch pozostałych ;)
Give birth to something dead
Give birth to something old
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:26

ma nadzieje,ze nikt z was nie da sie nabrać na te dronowe fanaberie gdyż to co reprezntuje dt na ostatnioch płytach to skrajny syf i doszukiwanie się w tym czegoś interesującego jest jak brodzenie w szaletach miejskich w poszukiwaniu pereł.
;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:34

nie wiem skąd ta nagła fascynacja tyloma przecietnymi płytami/zespołami,ot co. ;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Kraft
weteran forumowych bitew
Posty: 1164
Rejestracja: 24-06-2011, 19:12

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:35

A The Crown (Crown Of Thorns) znajut? The Burning i Eternal Death jak dla mnie znakomite, a późniejsze co najmniej bardzo dobre. No może prócz Possessed 13 i nówki.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:47

Ciekawa sprawa z tymi zespołami, bo wszystkie są na swój sposób ciekawe i wszystkie mają w swej dyskografii płyty różne - i nie mam tu na myśli poziomu artystycznego - ale różnorodność stylistyczną.
Mój głos na Opeth.
Awatar użytkownika
koreaniec
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 24-10-2009, 21:06

Re: Szwedzkie klimaty - sonda rehabilitacyjna

10-10-2011, 22:52

W życiu nie słyszałem pół płyty żadnego z tych zespołów.
Lefthandpathyoga
ODPOWIEDZ