POGROBOWCY BATHORY

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

09-03-2018, 19:29

Plagueis pisze:[youtube][/youtube]
Słuchałem tego Crom ostatnio i wiem o co chodzi ogólnie, ale to krzyżówka Bathory ze Stratovarius:D
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

09-03-2018, 19:36

Gall pisze:Coś tak jakby:

[youtube][/youtube]
Bathory tak średnio tu słyszę, nie że wcale ale średnio, powiedziałbym: motorheadowski/pierwszobathorowy riff, przejście pod Celtic Frost/In the shadow of the horns, oraz szczypta płaczu, chusteczek mokrych od łez i masturbacji i swetra do kolan:)
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

09-03-2018, 20:11

SATYROS pisze:Ktoś już wcześniej wspomniał o Mayhemic Truth. Bardzo lubię i często wracam.

[youtube][/youtube]

Ciekawy przypadek, rżnięcie ze wszystkich okresów okresów Bathory:D ale trochę mało własnej tożsamości, zrobienie megamiksu płyt 2-5 to jeszcze nie to, chociaż ten kawałek koło 30:00 bardzo wzniosły
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

09-03-2018, 20:34

trup pisze: https://norden.bandcamp.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube][/youtube]
No niezłe, nigdy się nie zastanawiałem, co nagrałby Quorthon, gdyby został gotem:D
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 07:24

Karkasonne pisze:
Plagueis pisze:[youtube][/youtube]
Słuchałem tego Crom ostatnio i wiem o co chodzi ogólnie, ale to krzyżówka Bathory ze Stratovarius:D
Ta płyta trochę rozśpiewana i i to nie był najlepszy pomysł. Debiut bardziej black'owy. Nie mniej jednak duch Bathory wyczuwalny na całej linii.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 11:53

No słychać i dobrze że wrzucasz, bo w sumie ten temat daje szerszy ogląd na wpływy Quorthona i na jak różne gatunki się rozeszły: black, heavy, doom, nawet ten gotycki kawałek - ciekawe to wszystko.
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 19:37

Nie chcę się rozpychać łokciami, ale czy w tym temacie chodzi o wpływy, czy o chamską zrzynkę z twórczości nieodżałowanego Szweda?
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 19:50

Bądź moim gościem. W temacie chodzi o jedno i drugie. Będzie też tym, czym go wszyscy razem stworzymy. Osobiście myślałem raczej o tych, u których Bathory jest bardzo wyczuwalne. Propozycja z Enslaved to trochę tak, jakby założono temat o zespołach mocno nawiązujących do Pink Floyd, a zaproponowałbyś Opeth. Nie chodzi o to, że Opeth jest złe - czy Enslaved - uważam jedynie, że to bardzo daleki strzał. Z drugiej strony, często w sposobie, w jaki piszesz mam wrażenie, że jest w nim jakaś logika, ale brakuje mi ze dwóch ogniw, by zrozumieć w pełni wypowiedź (bez żadnych złośliwości, masz bardzo oryginalny sposób pisania - czasem ciekawy, czasem potrafiący zirytować, ale nie do podrobienia).
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 20:06

No nie. Jeżeli Enslaved jest dalekim strzałem, to ja już sam nie wiem. Zróbmy inaczej, bo przecież chodzi o zabawę. Przesłuchaj w wolnej chwili jedynkę Dodheimsgard i napisz, czy to strzał bliski, daleki, czy to w ogóle absurd, by ten materiał umieszczać w tym temacie?
Dla ułatwienia, by nie trzeba było szukać.

[youtube][/youtube]


edit
Co do mnie. Tak. Masz rację. Jestem wyjątkowy i nie do podrobienia. Nie jesteś pierwszym, który zauważa, że czegoś mu brakuje, żeby mnie zrozumieć. Przy całym szacunku i rzecz jasna, bez cienia złośliwości.
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 21:58

Pogrobowcy Bathory w pęczku, niczym pietruszka na targu.
[youtube][/youtube]
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 21:59

Przesłuchałem już prawie całe to Dodheimsgard. Oczywiście kiedyś słuchałem, ale to nie do końca zespół dla mnie, z różnych powodów. W sumie nie wiem co Ci powiedzieć. Wiem, że są tu duże inspiracje Bathory z czasów "The Return" i "Under the Sign...". Zakładając temat, myślałem raczej o etapie wikingów w Bathory, bo tego słucham głównie. Nie jestem specjalistą w temacie ich początków (które oczywiście dobrze znam, ale nie jestem ekspertem). Jeśli patrzeć na początki ich kariery i nawiązania do tego okresu, to można śmiało i bez przesady wrzucić połowę black metalu. Częściowo dlatego, że jest to dużo prostsze granie i łatwiejsze do podrobienia, niż "Twilight Of the Gods". Myślę, że najfajniej by było, gdybyś napisał coś na ten temat, zamiast wrzucać samego linka, i z tego też bym się czegoś może nauczył. Ale znam Cię na tyle, że wiem, że masz raczej podejście pt ,,jak wie to dobrze, jak nie słyszy to nie będę mu tłumaczył";)
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:07

No nie. Chwila. Tak się nie będziemy bawić. Gdy chciałem rozkładać na części pierwsze Mental Funeral i dwójkę Darkthrone to stwierdziłeś , że nic nie słyszysz i zbyłeś sprawę żartem. Wróćmy zatem do tego nieszczęsnego numeru Enslaved. Faktycznie nie słyszysz w nim Bathory z Twilight Of The Gods? Przecież to jest prawie niemożliwe.
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:09

Jesteś pewien, ze to o mnie chodziło z tym mental funeral? Nie pamietam zupełnie. Posłucham zaraz znowu tego Enslaved.
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:14

Karkasonne pisze:Jesteś pewien, ze to o mnie chodziło z tym mental funeral? Nie pamietam zupełnie. Posłucham zaraz znowu tego Enslaved.
Oczywiście że jestem pewien. Nie pamiętasz? Mam świadomość, że są ważniejsze sprawy na świecie, niż jakieś tam gadki szmatki o muzyce z anonimowym ziutkiem z internetu, ale to nawet zabawne, bo przecież zawsze ja jestem kompletnie pijany, stukając w klawiaturę.
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:18

Nie pamietam i nawet wydaje mi się dziwne bym chciał dyskutować nt Autopsy na których zupełnie się nie wyznaje, ale jeśli jesteś pewien, to musiało tak być. No mniejsza.
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:30

Karkasonne pisze:Nie pamietam i nawet wydaje mi się dziwne bym chciał dyskutować nt Autopsy na których zupełnie się nie wyznaje, ale jeśli jesteś pewien, to musiało tak być. No mniejsza.
Uściślając. Dyskusja była na temat Darkthrone. Może nawet gdzieś tam jeszcze jest. Tak czy owak, olałeś próbę drążenia, mimo dostarczonych pomocy naukowych. Nieważne. Zawsze możemy pogadać o wpływie Autopsy na Enslaved.

Wracając do tematu. Mam wrażenie, że w nagłówku tego tematu powinna się znaleźć definicja słowa "wpływ" napisana przez autora, bo inaczej ciężko będzie się odnaleźć.
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:38

No dobra, tak czy siak nie pamiętam, i w sumie żałuję jeśli było dokładnie tak jak piszesz. A może jeszcze nie miałem tak wnikliwego podejścia.

Co do tego kawałka Enslaved, to posłuchałem znowu. I czasem, jak zmrużę oczy i zacisnę zęby, to mam wrażenie, że w jakiś totalnie luźny sposób wiem o co Ci chodzi, ale tylko wtedy. Ale nawet wtedy prędzej bym to połączył z "The Sword" z "Blood on Ice", niż z Twilight. Nie wiem, czy chodzi Ci o riffy, czy o manierę wokalną, bo o perkusję raczej nie. Więcej z tego nie wycisnę. Za to dużo łatwiej byłoby mi znaleźć nawiązania do Opeth, bo czasem to brzmi ZAJEBIŚCIE podobnie do Blackwater Park:D
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1004
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 22:40

Mnie nęci temat wpływu metalu z lat 80’ na Transilvanian Hunger, jak już tak rozkładajcie wpływy na czynniki pierwsze (Szukałem; fenriz mówił, że to nie jest oryginalna płyta, ale nie słyszałem porównywalnej przed nią- stąd rozkmina). Bathory? (Nie zauważyłem- jeśli tak, to może ktoś konkretne momenty wskazać?) Autopsy? Kocham wspomniane Mental Funeral, ale tez nie połączę z TH, no ni uja.
535

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 23:29

Karkasonne pisze:No dobra, tak czy siak nie pamiętam, i w sumie żałuję jeśli było dokładnie tak jak piszesz. A może jeszcze nie miałem tak wnikliwego podejścia.

Co do tego kawałka Enslaved, to posłuchałem znowu. I czasem, jak zmrużę oczy i zacisnę zęby, to mam wrażenie, że w jakiś totalnie luźny sposób wiem o co Ci chodzi, ale tylko wtedy. Ale nawet wtedy prędzej bym to połączył z "The Sword" z "Blood on Ice", niż z Twilight. Nie wiem, czy chodzi Ci o riffy, czy o manierę wokalną, bo o perkusję raczej nie. Więcej z tego nie wycisnę. Za to dużo łatwiej byłoby mi znaleźć nawiązania do Opeth, bo czasem to brzmi ZAJEBIŚCIE podobnie do Blackwater Park:D
Maniera, perkusja, riffy, detale. Pewnie, że można . Tylko po co? Cały ten numer jest jednym wielkim "pochodem" w stylu Bathory, szczególnie tym zaproponowanym na Twilight... Nie wiem po co wciskać tu Opeth? Może patrzysz z niewłaściwej strony? Słuchasz Enslaved z perspektywy Opeth, zamiast pogrzebać od korzenia.
Karkasonne

Re: POGROBOWCY BATHORY

10-03-2018, 23:36

Plagueis pisze: Podobnie jak Iuvenes:

[youtube][/youtube]
Ten kawałek to już nawet dla mnie za dużo, chyba przejadłem się tym wszystkim co zapodaliście:D to zawodzenie mnie zabiło. Muszę odstawić ten temat na chwilę.
ODPOWIEDZ