Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 10:56

Medard pisze:
24-03-2023, 10:25
PrezydentKosmosu pisze:
24-03-2023, 09:23

[...]
Zaskoczyła mnie ta płyta. Czuję, że będzie wracane.
niezła, ale lepsza jest jedynka Nihil Quam Vacuitas Ordinatum Est,
brak popularnych melodyjek oraz brzmienie bardziej pasujące
Popularnych melodyjek? W sensie że Bon Jovi czy Stary niedźwiedź mocno śpi, czy może Al Bano & Romina Power (te dwa ostatnie na czasie bardziej ze względu na dzieci)? Ja tam takich rzeczy nie słyszę. No, ale czytałem też na tym forum, że Paracletus == post rock dla grubych, smutnych nastolatek. Moim zdaniem przesada. A do jedynki Ad Nauseam wrócę, bo pamiętam, że swego czasu zrobiła mi kuku. Dwójka nie zażarła od razu natomiast. Teraz porównanie może być ciekawe.
Awatar użytkownika
Ojciec Mateusz
zaczyna szaleć
Posty: 182
Rejestracja: 29-01-2022, 22:28

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 11:34

Obrazek
Leci Cd nr 2 z demówkami i epką.
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 11:47

Obrazek

Ciekawe czy i kiedy będzie drugi album.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 11:47

Ojciec Mateusz pisze:
24-03-2023, 11:34
Obrazek
Leci Cd nr 2 z demówkami i epką.
demo wyszło właśnie na winylu 10"
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 12:06

Obrazek

Metalowo-gotycki album wszech czasów!
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 13:10



Mimo wszystko chyba jednak dwójeczka. Tu jest trochę bardziej in-your-face death metal, i sound jest bardziej dojebany, i ogólnie jest to moim zdaniem kapitalny death metal, ale dwójka to piękny odjazd z porypane, psychodeliczne rejony, a ten dialog gitar wwiercających się z lewa i prawa, grających jakby zupełnie niezależnie a jednak razem, to mjut. Poza tym, samo brzmienie (przynajmniej na tym, na czym ja słucham) jest niesamowite, bo jest klarowne i brzmi to świetnie zarówno w partiach gęstego napierdolu jak i w tych spokojniejszych, a przy tym nie jest to sztuczne i przeprodukowane.

Nie wiem, czy to płyta, którą za X lat będę stawiał obok Obscury Gorguts - pewnie nie, bo jednak nie jest to zupełnie nowa jakość, to rozwinięcie tej formuły, ja tu słyszę dużo Deathspell Omega z Fas... - ale na dzień dzisiejszy wchodzi i robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 13:34

PrezydentKosmosu pisze:
24-03-2023, 10:56
Medard pisze:
24-03-2023, 10:25
PrezydentKosmosu pisze:
24-03-2023, 09:23

[...]
Zaskoczyła mnie ta płyta. Czuję, że będzie wracane.
niezła, ale lepsza jest jedynka Nihil Quam Vacuitas Ordinatum Est,
brak popularnych melodyjek oraz brzmienie bardziej pasujące
Popularnych melodyjek? W sensie że Bon Jovi czy Stary niedźwiedź mocno śpi, czy może Al Bano & Romina Power (te dwa ostatnie na czasie bardziej ze względu na dzieci)? Ja tam takich rzeczy nie słyszę. No, ale czytałem też na tym forum, że Paracletus == post rock dla grubych, smutnych nastolatek. Moim zdaniem przesada. A do jedynki Ad Nauseam wrócę, bo pamiętam, że swego czasu zrobiła mi kuku. Dwójka nie zażarła od razu natomiast. Teraz porównanie może być ciekawe.
w sensie nawiązań do muzyki klasycznej RUS, jest coś rosyjskiego w tej płycie, co nie ujmuje Ad Nauseam, bo to dobre wzorce,
chyba Rimski-Korsakow, ale już nie pamiętam i nie porównam, lata temu słuchałem sporo klasyki, teraz pluję na te różne onuce Czajkowskie i inne balety moskiewskie :)

a serio, to trochę tam jest powtórzeń, może za dużo dla mnie i jak pamiętam jedynka była słuchana parę miesięcy temu, to się bardzo podobała, ale dwójka też przecież dobra

BTW dyskusja inspiruje, wrzucam jedynkę, może rzeczywiście za godzinę okaże się, że dwójka lepsza
Ostatnio zmieniony 24-03-2023, 13:55 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 13:47

SCHISMATIC "The Flames of the Past"
VIOLENT DIRGE "Elapse"
SADIST "Firescorched"
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 970
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 14:17

Ascetic pisze:Dysko Venator. Spektakularnie i przesadnie wielkie ono nie jest. Przerwa i druga połowa meczu, w sam raz na raz.

Niezwykle ciekawy jestem, czy ten majdenowy bass odtworzą udanie na nadchodzącym gigu. To baza ich grania, wokal też wyrazisty ale tu na ytbie można się zorientować, że na żywo vox pieje. Na wiele w tym przypadku nie liczę, na basowe kląskanie już tak.
Remont to niestety mały klub ze słabym nagłośnieniem więc wątpię. Chyba że od koncertu Jag Panzer coś się tam poprawiło. Ja się w sumie waham czy iść, AK bym jedynie zobaczył, ale grają tak późno, że pewnie bym nie dotrwał %_%
a jutro też sensowną opcją jest ARCHSPIRE w Hydrozagadce. Tu na stówkę będzie wszytko selektywnie chodzić włącznie z basem Multiscale :D
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 14:20

PrezydentKosmosu pisze:
24-03-2023, 13:10


Mimo wszystko chyba jednak dwójeczka. Tu jest trochę bardziej in-your-face death metal, i sound jest bardziej dojebany, i ogólnie jest to moim zdaniem kapitalny death metal, ale dwójka to piękny odjazd z porypane, psychodeliczne rejony, a ten dialog gitar wwiercających się z lewa i prawa, grających jakby zupełnie niezależnie a jednak razem, to mjut. Poza tym, samo brzmienie (przynajmniej na tym, na czym ja słucham) jest niesamowite, bo jest klarowne i brzmi to świetnie zarówno w partiach gęstego napierdolu jak i w tych spokojniejszych, a przy tym nie jest to sztuczne i przeprodukowane.

Nie wiem, czy to płyta, którą za X lat będę stawiał obok Obscury Gorguts - pewnie nie, bo jednak nie jest to zupełnie nowa jakość, to rozwinięcie tej formuły, ja tu słyszę dużo Deathspell Omega z Fas... - ale na dzień dzisiejszy wchodzi i robi wrażenie.
Słucham tej jedynki i trudno mi orzec, która lepsza, jedynka więcej motywów klasycznego death metalu imo

Życzę powodzenia w sprawach zawodowych.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 14:42

Rejwan pisze:
24-03-2023, 14:17
Ascetic pisze:Dysko Venator. Spektakularnie i przesadnie wielkie ono nie jest. Przerwa i druga połowa meczu, w sam raz na raz.

Niezwykle ciekawy jestem, czy ten majdenowy bass odtworzą udanie na nadchodzącym gigu. To baza ich grania, wokal też wyrazisty ale tu na ytbie można się zorientować, że na żywo vox pieje. Na wiele w tym przypadku nie liczę, na basowe kląskanie już tak.
Remont to niestety mały klub ze słabym nagłośnieniem więc wątpię. Chyba że od koncertu Jag Panzer coś się tam poprawiło. Ja się w sumie waham czy iść, AK bym jedynie zobaczył, ale grają tak późno, że pewnie bym nie dotrwał %_%
a jutro też sensowną opcją jest ARCHSPIRE w Hydrozagadce. Tu na stówkę będzie wszytko selektywnie chodzić włącznie z basem Multiscale :D
-) U mnie zasadniczo to kwestia "obowiązku & zobowiązań". Mnie interesuje tylko Venator, a, że młodą też i jej obiecałem, to bilety leżą i czekają. Gorzej, że choroba ją dopadła, zmotywowana, że hej żeby wyzdrowieć siłą woli, więc zobaczymy jak będzie. W kontekście AK, mam małą tajemnicę, z nimi związaną. Kompletnie nie mogę się do nich przekonać. Kilka podejść było, wszystkie składowe powinny grać, a nie gra ... No nic się zobaczy, czy się zobaczy i co się zobaczy ;-)
13.04.2024
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 15:09

Obrazek
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Gumiak
weteran forumowych bitew
Posty: 1418
Rejestracja: 28-12-2012, 19:41

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 15:20

Obrazek

Lubię bardzo.
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 16:55

Medard pisze:
24-03-2023, 13:34
PrezydentKosmosu pisze:
24-03-2023, 10:56
Medard pisze:
24-03-2023, 10:25


niezła, ale lepsza jest jedynka Nihil Quam Vacuitas Ordinatum Est,
brak popularnych melodyjek oraz brzmienie bardziej pasujące
Popularnych melodyjek? W sensie że Bon Jovi czy Stary niedźwiedź mocno śpi, czy może Al Bano & Romina Power (te dwa ostatnie na czasie bardziej ze względu na dzieci)? Ja tam takich rzeczy nie słyszę. No, ale czytałem też na tym forum, że Paracletus == post rock dla grubych, smutnych nastolatek. Moim zdaniem przesada. A do jedynki Ad Nauseam wrócę, bo pamiętam, że swego czasu zrobiła mi kuku. Dwójka nie zażarła od razu natomiast. Teraz porównanie może być ciekawe.
w sensie nawiązań do muzyki klasycznej RUS, jest coś rosyjskiego w tej płycie, co nie ujmuje Ad Nauseam, bo to dobre wzorce,
chyba Rimski-Korsakow, ale już nie pamiętam i nie porównam, lata temu słuchałem sporo klasyki, teraz pluję na te różne onuce Czajkowskie i inne balety moskiewskie :)

a serio, to trochę tam jest powtórzeń, może za dużo dla mnie i jak pamiętam jedynka była słuchana parę miesięcy temu, to się bardzo podobała, ale dwójka też przecież dobra

BTW dyskusja inspiruje, wrzucam jedynkę, może rzeczywiście za godzinę okaże się, że dwójka lepsza
Klasyki ja nie znam i nie wypowiem się. Jedyne co mi się kojarzy to Alfred Schnittke, bo kiedyś szukałem ciężkiej, porytej klasycznej muzyki do gry inspirowanej Lovecraftem, ale w praktyce takie jazgotliwe dysonanse czyniły grę niegrywalną i poszedł żem z dark ambient, który sam skleciłem w Audacity. Ot taka dygresyjka.

I fakt, jest takie miejsce, czy dwa, gdzie tych powtórzeń mi było za dużo, ale to na początku. Później to tak jakoś się rozwija, jest nabudowywane, i jakoś tak płynie naturalnie. Ciekawe zjawisko, swoją drogą, jak odbiór zmienia się w czasie. Nie po raz pierwszy i nie ostatni.

Teraz:


A potem

(To moja rzeczona tfurczość, ciekawe, czy się z żenady nie zasram po latach)
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2257
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 17:24

Obrazek
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 17:26



Spacerowo hardcorowo.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1358
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 17:34

Obrazek
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 17:41

Bonecrusher pisze:
21-03-2023, 09:24
Obrazek
4 raz poleci i 5 i 6 i 10. Piękny matex
W końcu z cd 8)
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3350
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Now playing / Czego teraz słuchacie v.4

24-03-2023, 19:32

Obrazek
ODPOWIEDZ