US heavy metal

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

19-02-2022, 10:18

Nie US, lecz Kanada, ale nie wiem, czy jest trafniejszy temat...



Nowinka do obadania - nowy zespół, debiutancki LP, 2022, Gates of Hell Records.
Aczkolwiek moim zdaniem to jest bardziej crossover niż heavy metal.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: US heavy metal

20-02-2022, 03:46

Z oczywistości zapomniano o takich perłach jak:
1. "Love You to Pieces" Lizzy Borden ("Psychopath"! "American Metal"!). Ależ się stoczyli - ostatnia to niesłuchalne gówno, a pięć pierwszych rządzi!
2. "Thundersteel" Riot, którzy w '88 ścigali się z Judasami i szli łeb w łeb. Ta płyta jest niczym "Painkiller" nagrany dwa lata wcześniej.
3. "Sacred heart" Dio - wiadomo cały dorobek tego Pana z lat 80-tych lśni blaskiem przepotężnym, ale solowa trójka to moja ulubiona. Utwór tytułowy to majstersztyk.
4. Twisted Sister - całość z lat 80-tych, a w szczególności "Stay hungry".
ozzy pisze:
12-12-2020, 05:21
epka Ruthless - Metal without mercy
Tak! W 2015 powrócili świetnym "They Rise".

Niestety wydany 4 lata później, po wymianie 60% składu, "Evil Within" nie utrzymał poziomu poprzednika.
Herne the Hunter pisze:
12-12-2020, 16:08
ja dodam Obsession
Jak najbardziej! Zwłaszcza "Methods of Madness" z '87. Poniższy kawałek jest jednym z najlepszych jakie znam:

W tych pięciu minutach zawarto więcej dobrych pomysłów niż w dyskografii niejednej powszechnie cenionej kapeli.
BOLEK pisze:
13-12-2020, 08:39
Obrazek
Ten album zabija-to wojownicza potęga metalu :mrgreen:
Obrazek
Bez zbędnych ogródek: muzyka na "Crimson Glory" to prawdziwa definicja power metalu
Dwa piękne strzały. Ta (niestety) jedyna płyta Powerlord to w ogóle jest dla mnie istna esencja jeśli chodzi o metalowe granie. Zachwycić może również wielu fanów wczesnego dorobku: Exciter, Slayer, Onslaught czy Dark Angel.

Crimson Glory miał Midnighta i... tonę fantastycznych riffów na dokładkę, przynajmniej jeśli chodzi o wspomniany debiut. "Azrael" to jeden z kawałków życia:

10/10 to mało.
Stary Metal pisze:
12-12-2020, 23:13
barbarzyńcy z Cirith Ungol
ozzy pisze:
12-12-2020, 23:43
Cirith to potęga i młot na pozerów :D
Proste!

Od siebie dorzucę Voz i ich jedyną płytkę "Shadows of Death" z 2012 r. Gitarnik, niejaki Shane French, udzielał się na "Maniacal Renderings" Johna Olivy. Ostro, zadziornie i do przodu. Sam miód:

Brzmienie nieco kulawe, ale muza pierwsza klasa:


Kolejna petarda to "Reign of Terror" Wild Dogs. Znowu rok '87. Niestety nigdy wcześniej, ani nigdy później nie zbliżyli się do tego poziomu:

Genialny album, istna kopalnia hitów: "Metal Fuel (in the Blood)", "Siberian Vacation", "Streets of Berlin", "We Rule the Night" - co jeden to lepszy. Od lat się już takich rzeczy nie nagrywa. Nigdy nie odżałuję Michaela Furlonga, który na tej płycie zrobił kosmiczne wokale i rozpłynął się w powietrzu. Jego umęczony skowyt w ostatnim kawałku na płycie to jedno z najbardziej hipnotuzujących mnie wykonań jakie znam. Taki talent! Trochę podobna sprawa jak z Brianem McPhee w Exciter. Zawsze się zastanawiałem co dzieje się z takimi ludźmi. Porywają ich kosmici, czy co?!? John Cyriis - Ty musisz coś wiedzieć! No nic - "Reign of terror" jeszcze raz szczerze polecam. Płyty takie jak ta to dla mnie istny wehikuł czasu. Powrót do dzieciństwa/wczesnej młodości, gierek na 8-bitowcach/automatach, filmów akcji branych w ciemno (ewentualnie po okładce i/lub fajnym tytule) z wypożyczalni, zapieksów serwowanych w obskurnych budach stojących w jeszcze bardziej obskurnych miejscach itp. Ależ mi tego brakuje...

Impaler to niezła wioska, ale debiut mieli bardzo zacny. Taki Alice Cooper po zderzeniu czołowym z Sex Pistols. "Blood Bath" i "Psychopath" z debiutu Lizzy Borden zawsze mi się ze sobą mocno kojarzyły:


Ostatnia propozycja to przywoływany już parę razy na forum Iron Cross. S/T z '86 r. - piękna sprawa dla tych, których rusza obskurne, surowe, archaiczne granie:

Niestety dwóch widocznych tu Panów już nie ma wśród żywych. Kilka lat temu rak, a kilka miesięcy temu pierdolony Covid mocno przetrzebiły szeregi w praktyce kończąc (?) definitywnie działalność kapeli.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 642
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: US heavy metal

20-02-2022, 06:32

Absolutnie świetne strzały. Wild Dogs zakupione. No kurde, faktycznie same hity.
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

20-02-2022, 10:57

Srogie dzięki za ten post! Kopalnia. Nie jestem mocno w power, ale chętnie rzucę uchem tu i ówdzie.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: US heavy metal

20-02-2022, 11:10

Kompletnie nie moja nisza, ale ten Wild Dogs będzie dziś badany
Awatar użytkownika
__________
zaczyna szaleć
Posty: 210
Rejestracja: 28-02-2011, 16:54
Lokalizacja: z ID

Re: US heavy metal

20-02-2022, 12:22

moonfire pisze:
03-08-2021, 23:24
Cult Metal Classics wznowił debiut Slauter Xtstroyes "Winter Kill".
Granie między wczesnym Fates Warning a... Watchtower.

No to podepnę się z ich równie ciekawym materiałem markowanym jako Energy Vampires:
До свидания Mother Fuckers
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: US heavy metal

21-02-2022, 02:06

Herne the Hunter pisze:
20-02-2022, 06:32
Absolutnie świetne strzały. Wild Dogs zakupione. No kurde, faktycznie same hity.
DeadButDreaming pisze:
20-02-2022, 10:57
Srogie dzięki za ten post! Kopalnia. Nie jestem mocno w power, ale chętnie rzucę uchem tu i ówdzie.
Cieszę się Panowie, że przypadło do gustu/zainteresowało, że pisanina nie idzie w próżnię. Tym bardziej, że jeśli w ogóle mam czas na klepanie w klawiaturę to z reguły w środku nocy, ewentualnie nad ranem. Tego posta tłukłem chyba ze dwie godziny - musiałem sobie parę rzeczy przypomnieć, parę razy zerknąć na półkę, sporo rzeczy odsłuchać po parę razy (nie mogłem się powstrzymać), a syn nie ma litości. 7:00-7:30 wparowuje z impetem do pokoju i: "bawimy się!", he he...

Tak czy inaczej o paru rzeczach jeszcze zapomniałem. Z oczywistości (jak to możliwe?) o trzech pierwszych albumach Rainbow. Niby wszystko jasne, ale warto dla czystej formalności ich wymienić. Poza tym:
Herne the Hunter pisze:
12-12-2020, 08:46
dla mnie z definicji sztandarowym przykładem takiego grania jest Helstar
A jak! Zwłaszcza debiut. Podstawa! Już choćby za sam ten jeden kawałek:

Czyste złoto! Refren mnie od lat prześladuje. Skąd ten Rivera wie jakie nuty tu tak idealnie wyciągnąć? Do tego ten obłędny, wprowadzający w istny trans riff przewodni. Dzięki niemu utwór sunie przed siebie niczym jakiś pociąg pancerny. A ja spierdalam w panice tym ciemnym tunelem bez końca...

Wielkim moim niedopatrzeniem było pominięcie w poprzednim wpisie debiutu Icon z '84 roku. Bardzo przebojowe, radiowe granie, ale o wielkim potencjale. Po prostu wyśmienite numery:

"(Rock On) Through the Night", "Killer Machine", "World War", "Hot Desert Night", "Under My Gun" - Panie, co za strzały! Nie mogę do tego za często wracać, bo by mnie nostalgia za latami 80-tymi zeżarła żywcem. Dla mnie współczesne granie się do tego (niestety) nie umywa. Jak żyć!?!? Sama kapela się po tym fantastycznym debiucie szybko rozmieniła na drobne. U mnie na półce stoi jedynie s/t.

I na koniec warto jeszcze wspomnieć debiut Warlord (wiem, że ta nazwa pojawiła się na pierwszej stronie wątku). A właściwie nie tyle samo "And the Cannons of Destruction Have Begun..." jako całość, co "Black Mass" będący jednym z najlepszych w historii heavy metalu:

Gdyby tylko reszta płyty trzymała zbliżony poziom...

Poniżej kapitalne wykonanie Marka Zondera sprzed sześciu lat:

Zajebiście patrzeć na dobijającego 60-tki gościa, który wciąż ma taką frajdę z grania takich dźwięków.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: US heavy metal

21-02-2022, 08:27

Przyłączam się do dziękczynienia! Wild Dogs zajebiste, zrobiło mi poranek, a nawet i moja żona sama z siebie niepytana stwierdziła, że coś fajnego leci, co zawsze jest dla mnie wiarygodnym probierzem, bo gust ma dobry :)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 642
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: US heavy metal

22-02-2022, 00:01

Nie chce mi się wklejać obrazków ni linków, ale oczywście nie wymieniono jeszcze Brocas Helm i Chastain. Wszystko cacy.
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: US heavy metal

22-02-2022, 11:56

Obrazek

Jedna tylko płyta, ale jaka! Jon Oliva, Hal Patino, Chris Caffery...Rok 1994.
Przydałaby sią kontynuacja.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

04-03-2022, 19:08

Obrazek

Kontact - nowy zespół, Kanada, na koncie debiutancka EP - 2022 rok, heavy metal z wokalem stylizowanym na brzydki i niechlujny i nutą kosmosu. Ciekawy pomysł na granie, warto rzucić uchem.


https://kontactheavymetal.bandcamp.com/ ... st-contact

The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1744
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: US heavy metal

05-03-2022, 20:05

BOLEK pisze:
13-12-2020, 08:39
Obrazek
Bez zbędnych ogródek: muzyka na "Crimson Glory" to prawdziwa definicja power metalu
Dzięki, katuję od kilkunastu dni razem z dwójką. 3 też sprawdziłem i bdb mimo, że to już inne granie
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

06-03-2022, 22:15

Gore_Obsessed pisze:
20-02-2022, 03:46
Crimson Glory miał Midnighta i... tonę fantastycznych riffów na dokładkę, przynajmniej jeśli chodzi o wspomniany debiut. "Azrael" to jeden z kawałków życia:

10/10 to mało.
Fe-no-me-nal-na muzyka!!
Zachwycił mnie ten utwór, jestem połknięty totalnie.
Kolejna perła z tego albumu to Valhalla !
I salute You!
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: US heavy metal

05-04-2022, 21:02

DeadButDreaming pisze:
06-03-2022, 22:15
Gore_Obsessed pisze:
20-02-2022, 03:46
Crimson Glory miał Midnighta i... tonę fantastycznych riffów na dokładkę, przynajmniej jeśli chodzi o wspomniany debiut. "Azrael" to jeden z kawałków życia:

10/10 to mało.
Fe-no-me-nal-na muzyka!!o
Zachwycił mnie ten utwór, jestem połknięty totalnie.
Kolejna perła z tego albumu to Valhalla !
I salute You!
Prawda - perfekcja.

Czy ktoś polecał tu już amerykański Sumerlands z nowszych rzeczy?
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

06-04-2022, 22:24

Wódz 10 pisze:
05-04-2022, 21:02
Czy ktoś polecał tu już amerykański Sumerlands z nowszych rzeczy?
Ooo, nie znałem wcześniej tego zespołu, a tu w składzie ludzie z ETERNAL CHAMPION. W takim razie do badania musowo!
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: US heavy metal

07-04-2022, 23:18

Sgt. Barnes pisze:
22-02-2022, 11:56
Obrazek

Jedna tylko płyta, ale jaka! Jon Oliva, Hal Patino, Chris Caffery...Rok 1994.
Przydałaby sią kontynuacja.
Piękna perełka. Nie znałem dzięki.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: US heavy metal

08-04-2022, 10:19

Oliva twierdzi, że mają nagrany i niewydany dotychczas album nr 2 - The Good, The Bad, and the Butchered. Nie wiem kurwa na co jeszcze oni jeszcze czekają (26 lat! ). Ale jedynka znakomita - dziś sobie zapuszczę do piwka wieczorem.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: US heavy metal

24-04-2022, 12:47



Kolejne perełki
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: US heavy metal

14-07-2022, 00:33

wokalista Ronny Munroe (eks Metal Church) dołączył do Vicious Rumors ;)

przy okazji, we wrześniu

Obrazek
Obrazek
29 track triple CD package from legendary US power metal act Vicious Rumors featuring three full albums from the period 1989-1992 when the band was signed to Atlantic Records.
CD 1 features their classic major label debut full length ‘Vicious Rumors’, originally released in 1990.
CD 2 features the revered follow up ‘Welcome To The Ball’, originally released in 1991.
CD 3 features the hard to find live album recorded in Japan ‘Plug In And Hang On – Live In Tokyo’, originally released in 1992.
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: US heavy metal

08-09-2022, 18:13

kolejny news związany z Vicious Rumors ;)

ich były wokalista (2009-2013, 2017-2018) Brian Allen dołączył niedawno do Traumy, byłej kapeli Cliffa Burtona
nagrali nowy album który można pożyczać, obadam w wolnych czasie, single mi się podobają ;)


Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ