Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Grand Declaration of War-ostateczne rozdanie!

Wybitny album wybitnego zespołu, dzieło godne przełomu wieków
37
54%
Przeciętna płyta której życie dało logo legendarnej kapeli
13
19%
Plastikowe dziwadło którego miejsce jest w dole pod grubą warstwą wapna
19
28%
 
Liczba głosów: 69
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 16:54

Nie mogłem się powstrzymać (:
Z racji cyklicznie powracającej dyskusji rozstrzygnijmy ten temat raz na zawsze.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 16:57

Hehe, brawo brawo (:
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 16:58

Ale wypadałoby, żeby autor też zajął stanowisko we ankecie
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:00

Pięknie. Wreszcie uregulujemy te kwestię raz na zawsze. Dla potomnych i dla wywołania bólu dupy.

Pyta wybitna, ponadczasowa, doskonała. Zawsze wracam z przyjemnością choć początek tej przygody byl trudny i pełny zdziwienia.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:05

Zagłosowałem na opcję trzecią. Mam nadzieję, że strasznie będzie mnie bolała dupa. Żałuję jednocześnie, że nie mam dzieci, gdyż chciałbym im również ten nadchodzący ból przekazać. Bez odbioru.
PLASTIK NIE JEST METALEM
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:07

Mnie ta płyta się bardzo podobuje, w roku wydania była niezłym strzałem, parę osób się mocno zdziwiło
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:13

brakuje mi opcji - nie znam i dobrze mi z tym :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:14

ozob pisze:
19-09-2021, 17:00


Pyta wybitna
..
Ty, ale nie miałeś pisać tutaj o swoich ankietach.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:16

Będziesz, psie, tak teraz biegać za mną po wszystkich tematach? Weź se wyliz jajka lub dupę jakiemus kundlowi dla świętego spokoju. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:18

ozob pisze:
19-09-2021, 17:16
Będziesz, psie, tak teraz biegać za mną po wszystkich tematach? Weź se wyłóż jajka lub dupę jakiemus kundlowi dla świętego spokoju. (:
Spokojnie, bo się zapowietrzysz żenujący pajacu. (:
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:19

Żułek pisze:
19-09-2021, 17:13
brakuje mi opcji - nie znam i dobrze mi z tym :sarcasm1:
Podziw, a jednocześnie zrozumienie😁
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 17:56

vicotnick pisze:
19-09-2021, 17:19
Żułek pisze:
19-09-2021, 17:13
brakuje mi opcji - nie znam i dobrze mi z tym :sarcasm1:
Podziw, a jednocześnie zrozumienie😁
może kiedyś nadrobie ;) po DMDS nie słyszałem ani jednego kawałka, w sumie już nie pamiętam dlaczego :lol:
nawet na koncercie, akurat zgarali całe DMDS i se poszli :sarcasm1:
kiedyś byłem blisko kupna kasety ale się nie udało :roll:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

19-09-2021, 21:39

vicotnick pisze:
19-09-2021, 16:58
Ale wypadałoby, żeby autor też zajął stanowisko we ankecie
Oczywiście, a więc tak. Przez lata był to dla mnie album może nie wybitny, ale na pewno wyjątkowy. Idealnie wpisywał się w klimat przełomu wieków, zawierał w sobie wszystkie niepokoje i lęki tego okresu. Mechaniczne, odhumanizowane dźwięki potęgowały ten nastrój. Jednocześnie byłem pod wrażeniem tego, jak zespół poszedł pod prąd wobec oczekiwań i jak ostentacyjnie wypiął na nie dupę. Z biegiem czasu muzyka zawarta na tym krążku zaczęła się brzydko starzeć i na myśl przywodzić starą,wytapirowaną pudernice. Klimat gdzieś się ulotnił a niepokojącą aurę zastąpił kicz i plastikowa tandeta. Podsumowując, płyta nie przetrwała u mnie próby czasu, dziś jestem zdania, że mogłaby nie powstać i gdyby nie logo Mayhem nikt by o niej nie pamiętał. Opcja nr. 2
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

20-09-2021, 12:19

Żadna z opcji możliwych do wybrania do mnie nie trafia. Zaznaczam, że do muzyki mam podejście technokratyczne, nie zwracam uwagi na pozamuzyczne kwestie, kulty, kto kogo zabił i co wcześniej nagrał, bycie tru. Nie biorę tego pod uwagę w ogóle. BM nie stoi tez na moim gatunkowym piedestale.

Kiedyś mnie GDOW sponiewierał, bardzo lubiłem te melodeklamacje i elektroniczne plumknięcia przemieszane z brutalnymi wstawkami. Faktycznie idąc za tropem Rumburaka- był to album, ktory kanalizował odczucia przełomu wieków i specyficzna mieszanka zawarta na płycie oddawała dziwactwa tamtego świata (wraz z Uverowym "themes from William Blake- odbieram te dwie płyty bardzo podobnie)
Wraz z upływem lat coraz rzadziej słucham, coraz rzadziej wracam, a dziś, po specjalnym seansie na potrzeby tej wypowiedzi- widzę, że gdybym tej płyty nie znał wcześniej, to dziś bym nie wydał na nią pieniędzy. Zestarzała sie Wielka Deklaracja w moich oczach mocno, utraciła dynamikę i zwyczajnie przegadała.
Tak więc klecąc jak dr Frankenstein swoją wypowiedź- dzieło godne przełomu wieków, ktore zostało boleśnie zweryfikowane przez czas, w przeciwieństwie do swoich poprzedników i następców.
535

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

20-09-2021, 12:53

Dla mnie z kolei opcja może być tylko jedna. Co prawda zdecydowanie wyżej cenię 666 International, ale wydanie Grand w połączeniu z koncertem w ramach Mystic Festival wybiło mi w glowie wielką dziurę. Kliniczne brzmienie, szaleństwo, przypudrowane noski. Znakomita płyta.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

20-09-2021, 20:24

Właściwie to podpisuję się pod słowami 535. Album jest genialny i moim zdaniem hejty na plastikowość wynikają z niezrozumienia konwencji, która jednak nie jest najbardziej przystępna, zwłaszcza dla osób, dla których Mayhem to głównie Deathcrush, czy DMDS. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy takie klimaty lubi i szanuję tę opinię, dlatego też nie sądzę, by któraś ze stron pod wpływem tego tematu nagle zmieniła opinie o 180 st, bo każdy ma ją jednak zapewne nieźle ugruntowaną. Kilka lat temu wyszła zbędna w mojej opinii reedycja tego albumu z nowym brzmieniem. Zbędna dla mnie, ale to może być ostatnia szansa dla sceptyków tego albumu na polubienie się z nim, bo właściwie redukuje ona tzw. "plastik" do minimum.

Tyle razy pisałem tu o tym albumie, że w sumie nie wiem co mogę więcej dodać.

Uważam, że nie zestarzał się jakoś bardzo, czego w mojej opinii nie można powiedzieć o 666 International, który momentami już trąci myszką w mojej subiektywnej opinii, choć go lubię. Rebel Extravaganza, Grand Declaration of War i Thorns to takie dla mnie 3 najbardziej sztandarowe wydawnictwa tego okresu, a zarazem jedne z najlepszych black metalowych w moim życiu.

GDOW jest bardzo radykalnym i brutalnym albumem, a jego tytuł jest adekwatny. Właśnie takich emocji zawsze szukałem w black metalu, który był dla mnie przełamywaniem granic i konwencji. Mi nie robi różnicy, czy tam są gitary, czy sampler, czy krzyki, czy szepty, czy melodeklamacje - ma wzbudzać niepokój i przenosić w inny świat. I tak się właśnie dzieje.

Jak dla mnie opus magnum tego zespołu, który tylko umacnia legendę.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

21-09-2021, 07:47

Jak płyta wyszła to podobała mi się. Ale wtedy takie żenienie metalu z elektroniką uważałem za coś fajnego. Później przyszedł czas opamiętania i już mi się GDOW nie podobało. Ba wręcz nienawidzę jej. Jest tam jeden genialny kawałek - View from Nihil, ale to w mojej opinii najsłabszy Mayhem. Sprawę poprawił remaster z 2018, którego nawet mogę słuchać, bo brzmi to w końcu jak metal, ale w sumie niechętnie wracam do tych kompozycji i pierdolenia naćpanego Maniaca. Może gdyby nie te melodeklamacje to może, może...
Anzhelmoo pisze:
20-09-2021, 20:24
Uważam, że nie zestarzał się jakoś bardzo, czego w mojej opinii nie można powiedzieć o 666 International, który momentami już trąci myszką w mojej subiektywnej opinii, choć go lubię.
Moim zdaniem sam trącisz. :-) Nie wiem, gdzie 666 International trąci myszką? Słucham regularnie i nic się nie zestarzał ten album.
Ostatnio zmieniony 21-09-2021, 07:52 przez nicram, łącznie zmieniany 1 raz.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

21-09-2021, 07:49

nicram pisze:
21-09-2021, 07:47

Anzhelmoo pisze:
20-09-2021, 20:24
Uważam, że nie zestarzał się jakoś bardzo, czego w mojej opinii nie można powiedzieć o 666 International, który momentami już trąci myszką w mojej subiektywnej opinii, choć go lubię.
Moim zdaniem sam trącisz. :-) Nie wiem, gdzie 666 International trąci myszką? Słucham regularnie i nic się nie zestarzał ten album.
+666
International
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

21-09-2021, 08:32

Nie wiem co tu może trącić myszką? Tu brakuje klamek nie tylko w pokoju, ale w całym województwie.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: Grand Declaration of War ostateczne rozdanie!

21-09-2021, 13:43

535 pisze:
21-09-2021, 08:32
Nie wiem co tu może trącić myszką? Tu brakuje klamek nie tylko w pokoju, ale w całym województwie.
To jest wciąż poziom nie osiągalny dla większości próbujących iść w tym kierunku...
ODPOWIEDZ