Dobre sklepy z plytami w pl

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 16:24

Konkretnie chodzi mi o Warszawę, ale możecie tu wypisać także inne miasta :wink:
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 17:58

Obrazek

to musisz się troszke cofnąć ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 19:16

Żułek pisze:
15-05-2022, 17:58
Obrazek

to musisz się troszke cofnąć ;)
Wiem, że funkcjonują takowe i jestem ciekawy czy na terenie Warszawy są jakieś godne polecenia :D
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 19:17

Bonecrusher pisze:
15-05-2022, 16:24
Konkretnie chodzi mi o Warszawę, ale możecie tu wypisać także inne miasta :wink:
Wszystkie stacjonarne, które znałem w Łodzi już nie istnieją.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 19:20

tommek pisze:
15-05-2022, 19:19
Media Markt :)
Media Markt się wylogował z płyt
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
krzynka_piwa
zaczyna szaleć
Posty: 234
Rejestracja: 21-12-2010, 22:42

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 22:58

biedronka
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 23:04

Wieki temu był sklep muzyczny w Jeleniej Górze, tam zakupiłem 3 pierwsze licencyjne strzały Darkthrone A Blaze, Sinister Cross i Sarcofago The laws, kolonie, lat 14😁
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

15-05-2022, 23:58

Na Ząbkowskiej 11 jakieś popłuczyny po dawnej Dziupli, tylko winyle i słaby wybór.

Antykwariat Grochowski na Kickiego, dawne strony, gdzie się szlajałem za młodziaka, bardziej w książki, ale muzyka też jest, byłem kilka latek temu, więc nie wiem jaki jest teraz wybór.

Kilka razy byłem w Muzant i Antykwariacie na Tamce, dużo lepszy wybór, również cd.

Sklep podziemny na dworcu Śródmieście, było sporo w metal, właściwie jedyny lepiej zaopatrzony w metal, bo Muzant bardziej w rock, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.

Do kompletu Megadisc Nowogrodzka 44, właściwie nie wiem jak teraz jest zaopatrzony.
Die Welt ist meine Vorstellung.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:04

Na dawnym zachodnim był kiosk, a w nim thrash em all, czemu te czasy minęli?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:25

Mogę dodać weekendowy bazarek na Kole, rozstawia się gość z płytami cd i winylami, duży wybór, chociaż ze sobą ma tylko kilka kartonów, podobno kolekcjoner na grubo, fan heavy, można z nim sensownie o muzyce pogadać, bo zna zawartość płyt.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16137
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:29

Wielką Płytę u Bogdana można traktować jak sklep. Nie wiem, czy dalej ma lokum na Ursynowie, ale umówienie się po odbiór, facetoface gwarantowało przemiłą rozmowę o np. Living Death, czy innym zespole dla starych ludzi. Można też było sklapić dpę i odsłuchać LP na patefonie. Takie atrakcje, które idą już w niepamięć.

W klimacie fajek, (s)mędzenia pana właściciela w Muzancie też można odsłuchać to i owo. Mało metalu, właściciele lubią hardrocka, bluesy, ale czasem się trafi, jak ostatnio pakiet z 30 płyt z garażem albo jakiś stary koncert Anthraxa na winylu w wersji bootlega. Niestety chyba nie skupują już płyt w ilości jak kiedyś. Czasem można było trafić sytuacje, że ktoś przy Tobie sprzedawał i się brało coś intrygującego. Bywam ostatnio sporadycznie bo nie ma już tych fajnych strzałów.

Mam jeszcze dwie miejscówy wszawskie, ale to moja tajemnica skąd mam za 5 zyla Toxic Holocaust, czy dżezyyyy. Takie ze sklepów np. z Holandii gdzie akurat nie zeszły.

Można powiedzieć, że ten aspekt, mieszkania w dużym mieście też się dewaluuje.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:54

Ascetic pisze:
16-05-2022, 00:29
Wielką Płytę u Bogdana można traktować jak sklep. Nie wiem, czy dalej ma lokum na Ursynowie, ale umówienie się po odbiór, facetoface gwarantowało przemiłą rozmowę o np. Living Death, czy innym zespole dla starych ludzi. Można też było sklapić dpę i odsłuchać LP na patefonie. Takie atrakcje, które idą już w niepamięć.

W klimacie fajek, (s)mędzenia pana właściciela w Muzancie też można odsłuchać to i owo. Mało metalu, właściciele lubią hardrocka, bluesy, ale czasem się trafi, jak ostatnio pakiet z 30 płyt z garażem albo jakiś stary koncert Anthraxa na winylu w wersji bootlega. Niestety chyba nie skupują już płyt w ilości jak kiedyś. Czasem można było trafić sytuacje, że ktoś przy Tobie sprzedawał i się brało coś intrygującego. Bywam ostatnio sporadycznie bo nie ma już tych fajnych strzałów.

Mam jeszcze dwie miejscówy wszawskie, ale to moja tajemnica skąd mam za 5 zyla Toxic Holocaust, czy dżezyyyy. Takie ze sklepów np. z Holandii gdzie akurat nie zeszły.

Można powiedzieć, że ten aspekt, mieszkania w dużym mieście też się dewaluuje.
To już wszystko jasne. Jesteś z Warszawy i dlatego tak nie lubisz ludzi ze wsi. Ludzi pracy. Wydaje ci się, że jesteś lepszym miastowym.
Raz się zje, raz się nie zje.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:55

U was na wsi nie ma sklepów z płytami???
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 00:57

vicotnick pisze:
16-05-2022, 00:55
U was na wsi nie ma sklepów z płytami???
empik jest :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 04:52

Dzięki Medard!
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Disgorger
postuje jak opętany!
Posty: 308
Rejestracja: 04-05-2007, 13:26

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

16-05-2022, 09:06

W Czewie ostał się jeszcze mały sklep "Ass" na Jagiellończykach. Mają sporo black metalu i bardziej "znanych" kapel, głównie na cd, Duży wybór koszul, tylko niestety ceny spore. Kupiłem tam ze dwa lata temu demo Cryptopsy i czwórkę Broken Hope - te natomiast po startych cenach.
"Something is rotten in the state of Poland"
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 08:35

Medard pisze:
15-05-2022, 23:58
Na Ząbkowskiej 11 jakieś popłuczyny po dawnej Dziupli, tylko winyle i słaby wybór.

Antykwariat Grochowski na Kickiego, dawne strony, gdzie się szlajałem za młodziaka, bardziej w książki, ale muzyka też jest, byłem kilka latek temu, więc nie wiem jaki jest teraz wybór.

Kilka razy byłem w Muzant i Antykwariacie na Tamce, dużo lepszy wybór, również cd.

Sklep podziemny na dworcu Śródmieście, było sporo w metal, właściwie jedyny lepiej zaopatrzony w metal, bo Muzant bardziej w rock, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.

Do kompletu Megadisc Nowogrodzka 44, właściwie nie wiem jak teraz jest zaopatrzony.
Tu mamy w zasadzie wyczerpujące podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.
Na Kickiego szału nie ma - byłem wczoraj. Kupiłem sobie jedną płytkę z Merciless Records za trzy dyszki. Poza tym było jeszcze dosłownie parę sensownych tytułów. Wybór winyli z metalem jest za to bardzo przyzwoity. W Muzancie przez ostatnie kilka lat kupiłem dwie (słownie d-w-i-e) płyty. "Call to arms" Saxon i "Kiss of Death" Motörhead. Wybór mizerny. Kiedyś było lepiej. Na Tamce kupiłem JEDNĄ płytę (MCD Voidhanger) i to poprzez Allegro. Też praktycznie nic nie ma. Ten sklepik na Warszawa Śródmieście też ledwo zipie. Facet stamtąd zaopatrywał się w sklepie internetowym w którym kiedyś robiłem. Czasem coś się trafi, ale ostatni raz kupowałem tam kilka lat temu jakiegoś Gary'ego Moore'a. Już tam nawet nie zaglądam. Megadisc ma najlepszy wybór, ale tylko dla ludzi słuchających hard'n'heavy. Żadnych bulgotów z pieczary się tam nie uświadczy. Cudów jednak nie ma się co spodziewać, a ceny mocno średnie. Jak to porównać do czasów z początku XXI wieku czy lat 90-tych to żal dupę ściska.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 09:36

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 08:35
Medard pisze:
15-05-2022, 23:58
Na Ząbkowskiej 11 jakieś popłuczyny po dawnej Dziupli, tylko winyle i słaby wybór.

Antykwariat Grochowski na Kickiego, dawne strony, gdzie się szlajałem za młodziaka, bardziej w książki, ale muzyka też jest, byłem kilka latek temu, więc nie wiem jaki jest teraz wybór.

Kilka razy byłem w Muzant i Antykwariacie na Tamce, dużo lepszy wybór, również cd.

Sklep podziemny na dworcu Śródmieście, było sporo w metal, właściwie jedyny lepiej zaopatrzony w metal, bo Muzant bardziej w rock, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.

Do kompletu Megadisc Nowogrodzka 44, właściwie nie wiem jak teraz jest zaopatrzony.
Tu mamy w zasadzie wyczerpujące podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.
Na Kickiego szału nie ma - byłem wczoraj. Kupiłem sobie jedną płytkę z Merciless Records za trzy dyszki. Poza tym było jeszcze dosłownie parę sensownych tytułów. Wybór winyli z metalem jest za to bardzo przyzwoity. W Muzancie przez ostatnie kilka lat kupiłem dwie (słownie d-w-i-e) płyty. "Call to arms" Saxon i "Kiss of Death" Motörhead. Wybór mizerny. Kiedyś było lepiej. Na Tamce kupiłem JEDNĄ płytę (MCD Voidhanger) i to poprzez Allegro. Też praktycznie nic nie ma. Ten sklepik na Warszawa Śródmieście też ledwo zipie. Facet stamtąd zaopatrywał się w sklepie internetowym w którym kiedyś robiłem. Czasem coś się trafi, ale ostatni raz kupowałem tam kilka lat temu jakiegoś Gary'ego Moore'a. Już tam nawet nie zaglądam. Megadisc ma najlepszy wybór, ale tylko dla ludzi słuchających hard'n'heavy. Żadnych bulgotów z pieczary się tam nie uświadczy. Cudów jednak nie ma się co spodziewać, a ceny mocno średnie. Jak to porównać do czasów z początku XXI wieku czy lat 90-tych to żal dupę ściska.
Bida,
zapomniałem wymienić sklep obok Progresji, ale chyba już nie jest czynny, jak chciałem sprawdzić ze dwa razy po otwarciu, to był wtedy zamknięty :)
raz przejeżdżałem obok w sobotę, to sobie wstąpiłem i natrafiłem na Kozieradzkiego za ladą,
pogadaliśmy trochę i to byłoby na tyle, bo na sklepie nic dla siebie nie znalazłem,
z tym, że on sprowadzał czasami winyle z zagranicznych giełd, albo zakupów przy okazji koncertów zagranicznych i wtedy wrzucał info w sieci, że będzie dostawa, coś tam można było natrafić, nawet perełki.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 10:15

Nie wiedziałem o tym sklepie. Chodzi o tę najnowszą Progresję?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
ODPOWIEDZ