Dobre sklepy z plytami w pl

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 10:20

Biorąc pod uwagę koszty najmu, człowieka za pultem i jeszcze jakiś zysk, to takie sklepy sensu biznesowego raczej nie mają, dlatego prawie wszystko opiera się na internecie. Czasy trv dziupli czy plac Mirowski 1 pawilon 12, gdzie można było spotkać np. Petera, nie wróco.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 10:38

Raczej nie, ale na zachodzie jeszcze coś tam kula. Kumpel w zeszłym roku zrobił mi zdjęcie sklepu muzycznego w Niemczech. Wielkopowierzchniowy i piętrowy. Jakbym statek UFO zobaczył,
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 10:40

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 08:35
Medard pisze:
15-05-2022, 23:58
Na Ząbkowskiej 11 jakieś popłuczyny po dawnej Dziupli, tylko winyle i słaby wybór.

Antykwariat Grochowski na Kickiego, dawne strony, gdzie się szlajałem za młodziaka, bardziej w książki, ale muzyka też jest, byłem kilka latek temu, więc nie wiem jaki jest teraz wybór.

Kilka razy byłem w Muzant i Antykwariacie na Tamce, dużo lepszy wybór, również cd.

Sklep podziemny na dworcu Śródmieście, było sporo w metal, właściwie jedyny lepiej zaopatrzony w metal, bo Muzant bardziej w rock, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.

Do kompletu Megadisc Nowogrodzka 44, właściwie nie wiem jak teraz jest zaopatrzony.
Tu mamy w zasadzie wyczerpujące podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.
Na Kickiego szału nie ma - byłem wczoraj. Kupiłem sobie jedną płytkę z Merciless Records za trzy dyszki. Poza tym było jeszcze dosłownie parę sensownych tytułów. Wybór winyli z metalem jest za to bardzo przyzwoity. W Muzancie przez ostatnie kilka lat kupiłem dwie (słownie d-w-i-e) płyty. "Call to arms" Saxon i "Kiss of Death" Motörhead. Wybór mizerny. Kiedyś było lepiej. Na Tamce kupiłem JEDNĄ płytę (MCD Voidhanger) i to poprzez Allegro. Też praktycznie nic nie ma. Ten sklepik na Warszawa Śródmieście też ledwo zipie. Facet stamtąd zaopatrywał się w sklepie internetowym w którym kiedyś robiłem. Czasem coś się trafi, ale ostatni raz kupowałem tam kilka lat temu jakiegoś Gary'ego Moore'a. Już tam nawet nie zaglądam. Megadisc ma najlepszy wybór, ale tylko dla ludzi słuchających hard'n'heavy. Żadnych bulgotów z pieczary się tam nie uświadczy. Cudów jednak nie ma się co spodziewać, a ceny mocno średnie. Jak to porównać do czasów z początku XXI wieku czy lat 90-tych to żal dupę ściska.
Niespecjalnie.

Po latach wróciłem do Hey Joe. Dolne półki to metal. Na LP. CD nie przeglądaliśmy bo chwilowo nas nie interesowały. Jako osoba zainteresowana w starym metalu powinieneś zlokalizować stuff Ciebie interesujący. Pan Krzysztof wskaże gdzie co ma, jakby się czuło zagubionym w tym mikro sklepiku. Moim zdaniem największy wybór w szeroko rozumianej alternatywie w Polsce. Metal? Na LP wzięliśmy Megadeth'a bo był obiecany. Dwa speed niemieckie mnie korciły, rozważałem też Urban Dance Sq, ale nie przysiadłem na dłużej do tych półek bo inne było założenie. W 5 minet znalazłem 3 płyty, które dodatkowo poza 3 kupionymi bym złapał.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:08

Kurcze, zapomniałem o Hey Joe! Zakupiłem tam przez ostatnie 20+ lat trochę świetnych rzeczy. Między innymi: "Strappado" Slaughter, "Purulent Decomposition" Sepsism, "Ordered to Kill" At War, plus sporo podziemnego ścierwa w rodzaju Evoked Curse czy Blizzard.

Nie byłem tam ze trzy lata. Muszę odwiedzić.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:17

a mają coś z Black Gangrene Rex lub Horrible Room ? XD
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:18

W pomieszczeniu za kotharą... :D
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:20

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:08
Kurcze, zapomniałem o Hey Joe! Zakupiłem tam przez ostatnie 20+ lat trochę świetnych rzeczy. Między innymi: "Strappado" Slaughter, "Purulent Decomposition" Sepsism, "Ordered to Kill" At War, plus sporo podziemnego ścierwa w rodzaju Evoked Curse czy Blizzard.
Właśnie. Dalej ma wynalazki, które wymagają sięgnięcia po telefon i małej retro, inspekcji. Kurwa, kojarzę, tak z 20 lat temu ogarniałem temat. O pacz, pacz to.... spid metyl z enerde ... Pani Krzysiu kochany Pan jest ... skąd Pan to ma? ... a jakiś brytyjczyk mi to wrzuciła na sklep*

* Z tym brytyjczykiem to fakt faktyczny. Jak się gotowaliśmy w tym jego sklepiku, to jakiś gość się zgaraleciał bo znalazł jakieś płyciwo z psychodelią z amazonki graną na kiju deszczowym. Z radości, że znalazł jakieś dziwactwo wyskoczył po browca i z nim wrócił do sklepu a później nas katował tymi piszczałkami, aż się Pan Krzysiu wkurwił i zaczął mi prezentować co ma z synthw. Jak wychodziłem, to nie wiem, czy tamten kupił rara zagranego na kiju, bo typ wybył po kolejnego browca. Swoją drogą, ktoś zna sklep, gdzie można pogadać o wszystkim z właścicielem, posłuchać jakiejś pojebanej muzyki i jeszcze jebnąć browara? Ja nie znam. Młoda była tam pierwszy raz i miała oczy jak 5 zyla. Chyba do tej pory nie wierzy co ją doświadczyło xD
Ostatnio zmieniony 02-07-2022, 11:22 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:21

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:18
W pomieszczeniu za kotharą... :D
A właśnie. Magiczne pomieszczenie. Taki jeden wylazł z niego, z tej drugiej części. Tam chyba palarnia haszu jest, bo uśmiechnięty był jakby dobrze przywalił po zwojach. Ale co fak to fakt, jakieś płyciwa też targał.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:24

Ale to chyba tylko dla znajomków co się nie sprują na psiarni... :wink:
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:31

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:24
Ale to chyba tylko dla znajomków co się nie sprują na psiarni... :wink:
Mnie nie wpuścił, że tak złapię żarcik :lol:

Nigdy tam nie byłem*. To też fakt. Z tym typem, co po wyjściu z tej norki, wsiadał jak zakładam do Q7, bo tak mi wyglądał, umawiał się na kolejne płyty. Ewidentnie jakiś towar mu targa. Myślę, że audiofilski, bo nie przecież inny filski xD No i koleżka wyglądał mi na stałego Klienta, więc renoma właściciela nie bierze się z powietrza.

* A nie. Chyba z raz, nie sądzę, żeby więcej, jak dawał mi wskazówki gdzie grzebać. Po jakąś kasetę tam nurkowałem.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:33

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:24
Ale to chyba tylko dla znajomków co się nie sprują na psiarni... :wink:
Piękna riposta. :D
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:54

Ascetic pisze:
02-07-2022, 11:20
Swoją drogą, ktoś zna sklep, gdzie można pogadać o wszystkim z właścicielem, posłuchać jakiejś pojebanej muzyki i jeszcze jebnąć browara? Ja nie znam.
Chyba nie ma już więcej takich miejsc. Myślę, że można by było podciągnąć Dziuplę na Ząbkowskiej, chociaż browara tam nigdy nie piłem. Przed wejściem się parę razy zdarzyło.
Pacjent pisze:
02-07-2022, 11:33
Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:24
Ale to chyba tylko dla znajomków co się nie sprują na psiarni... :wink:
Piękna riposta. :D
Bez podtekstów. :) Chodziło mi o to, że mogły (mogą?) się tam dziać rzeczy, które zainteresowały by niebieskich.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 11:57

Gore_Obsessed pisze:
02-07-2022, 11:54
Ascetic pisze:
02-07-2022, 11:20
Swoją drogą, ktoś zna sklep, gdzie można pogadać o wszystkim z właścicielem, posłuchać jakiejś pojebanej muzyki i jeszcze jebnąć browara? Ja nie znam.
Chyba nie ma już więcej takich miejsc. Myślę, że można by było podciągnąć Dziuplę na Ząbkowskiej, chociaż browara tam nigdy nie piłem. Przed wejściem się parę razy zdarzyło.
Do tego przesympatyczność gość z wiedzą muzyczną jaką mało kto dysponuje. Niestety spodziewam się zmierzchu takich miejscówek. Trza się cieszyć z tego co jest.
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 22:44

U nas (w Bielsku-Białej) była kiedyś taka kultowa miejscówka, nawet uwieczniona na tym filmie - polecam rzucić okiem:



Pamiętam wejście przez korytarz, gdzie na ścianach były takie nieporadnie namalowane postacie z kosami czy coś w tym stylu. Natomiast w środku - prawdziwy skarbiec ze wszystkim, czego młody metalowiec potrzebował. Tam właśnie trafiały pieniądze, które dostawałem na bilet miesięczny, żeby dojechać do szkoły :)

Potem wraz z upowszechnieniem się internetu obserwować można było smutny i powolny upadek tego przybytku.

Pozostało nam tylko jedno miejsce: https://pl-pl.facebook.com/AntykwariatMuzycznyWinyl1/ - w sumie jestem tam klientem od jakichś 16-17 lat. Metalu tam co kot napłakał, ale idzie trafić fajne analogi z szeroko pojętym starym rockiem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 22:47

martyrdoom pisze:
02-07-2022, 22:44
U nas (w Bielsku-Białej) była kiedyś taka kultowa miejscówka, nawet uwieczniona na tym filmie - polecam rzucić okiem:



Pamiętam wejście przez korytarz, gdzie na ścianach były takie nieporadnie namalowane postacie z kosami czy coś w tym stylu. Natomiast w środku - prawdziwy skarbiec ze wszystkim, czego młody metalowiec potrzebował. Tam właśnie trafiały pieniądze, które dostawałem na bilet miesięczny, żeby dojechać do szkoły :)

Potem wraz z upowszechnieniem się internetu obserwować można było smutny i powolny upadek tego przybytku.

Pozostało nam tylko jedno miejsce: https://pl-pl.facebook.com/AntykwariatMuzycznyWinyl1/ - w sumie jestem tam klientem od jakichś 16-17 lat. Metalu tam co kot napłakał, ale idzie trafić fajne analogi z szeroko pojętym starym rockiem.
Zostaje pytanie, dlaczego u Niemca, czy u Brytola da się a u nas ma miejsce sukcesywne zanikanie tych miejsc?
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 22:55

Ascetic pisze:
02-07-2022, 22:47


Zostaje pytanie, dlaczego u Niemca, czy u Brytola da się a u nas ma miejsce sukcesywne zanikanie tych miejsc?
Większa liczba klientów?
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 23:02

bartwa pisze:
02-07-2022, 22:55
Ascetic pisze:
02-07-2022, 22:47


Zostaje pytanie, dlaczego u Niemca, czy u Brytola da się a u nas ma miejsce sukcesywne zanikanie tych miejsc?
Większa liczba klientów?
Może większa skłonność do zluzowania z centusiowaniem? Tutaj też temat cen jest (stale) obecny. Łosiem pińdziesiąt rulezzz!!! Piszę to w kontekście tego, że ceny moim zdaniem nie są niższe niż w internecie. a może i wyższe (co byłoby zupełnie zrozumiałe, ze względu na koszt choćby wynajmu lokalu. > Taki HJ to świetna miejscówa. Ok. Małe to, ale dobrze położone, choć trzeba wiedzieć w jaką "uliczkę" wbić).
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 23:06

Ascetic pisze:
02-07-2022, 23:02


Może większa skłonność do zluzowania z centusiowaniem? Tutaj też temat cen jest (stale) obecny. Łosiem pińdziesiąt rulezzz!!! Piszę to w kontekście tego, że ceny moim zdaniem nie są niższe niż w internecie. a może i wyższe (co byłoby zupełnie zrozumiałe, ze względu na koszt choćby wynajmu lokalu. > Taki HJ to świetna miejscówa. Ok. Małe to, ale dobrze położone, choć trzeba wiedzieć w jaką "uliczkę" wbić).
Też. Dodam jeszcze zasobniejszą kieszeń zachodniego klienta.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

02-07-2022, 23:10

bartwa pisze:
02-07-2022, 23:06
Ascetic pisze:
02-07-2022, 23:02


Może większa skłonność do zluzowania z centusiowaniem? Tutaj też temat cen jest (stale) obecny. Łosiem pińdziesiąt rulezzz!!! Piszę to w kontekście tego, że ceny moim zdaniem nie są niższe niż w internecie. a może i wyższe (co byłoby zupełnie zrozumiałe, ze względu na koszt choćby wynajmu lokalu. > Taki HJ to świetna miejscówa. Ok. Małe to, ale dobrze położone, choć trzeba wiedzieć w jaką "uliczkę" wbić).
Też. Dodam jeszcze zasobniejszą kieszeń zachodniego klienta.
Na to bym chyba stawiał jako primo. Tylko nie wiem jak to możliwe, bo według dziadka z jaśniewielmożnienamrządzącejpartiijedyniesłusznej niemiecki lekarz zarabia mniej niż polski xD
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Dobre sklepy z plytami w pl

19-05-2023, 20:34

W Warszawie, mamy nową miejscówę. Tylko LP. Można sobie robiąc rundkę zakupową przeskoczyć od HeyJoe do sklepu na placu Zamkowym. Bliżej kolumny i frytek belgijskich niż lokum Dupy. Trochę staroci, trochę nowości. Def metyl, ale sporo też PostPunka, Nowej Fali. Młody człowiek tam handlujący, sceners-muzyk, co prawda ze sceny deathrock, anarcho, postpunk ale też ogarnięty w metalu. Trzymam kciuki aby zagrało i się na czynsz, zakładam, że niemały zebrało. Tym bardziej, że partycypuje w tym jak sądzę właściciel HJ. Polecam JA.
ODPOWIEDZ