PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

20-11-2023, 18:24

Pierwszym skojarzeniem jest amerykański Hexx, idący od okołothrashowego grania do rejonów bliższych DM - zresztą w przykładzie konkretnego muzyka to doskonale wpisuje się Clint Bower, który dołączył do Hexx przy samych początkach, by potem z Krzysiem i ekipą grać w Abscess.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

23-11-2023, 13:58

Alkoholokaust pisze:
20-11-2023, 18:09
Zwłaszcza Kreator, którego środkowy okres na ten moment lubię najbardziej.
Nie spodziewałem się po Koledze takiej opinii ale też uważam, że te industrialne eksperymenty są znacznie bardziej bezkompromisowe niż stare Kreatory.
Bolt pisze:
20-11-2023, 18:24
Clint Bower
Doskonały typ, o to chodziło. Do tego zahaczenie o ekipę Reiferta przypomniało mi o słoniu w składzie porcelany, o którym zapomniałem: Steve DiGiorgio, z Sadusa do Autopsy i Death.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

23-11-2023, 14:18

To może przytoczę taki projekt jak SPIRAL ARCHITECT grający skrajnie techniczny prog metal, a którego członkowie mocno udzielali się np. w Satyricon i Borknagar. O takie coś chodzi?

Webster z Cannibali, który nagrywał np. mindfucki z Blotted Science?

Mick Harris zaczynający od gc, grający teraz jakies plumkania i szumy, a po drodze grając np. w PainKiller z Zornem?

No i coś nie death/black

A może bracia Holzwarth z Sieges Even (progmetal, ale nie taki powerowy), którzy grali potem np w Rhapsody :D?

Chris Pennie z The Dillinger Escape Plan, który gra teraz jakieś gluty z Coheed And Cambria?

A może po prostu Mike Patton, który który zdzierał gardło u Zorna i przez chwile we wspomnianym TDEP?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

06-12-2023, 18:58

Harlequin pisze:
23-11-2023, 14:18
To może przytoczę taki projekt jak SPIRAL ARCHITECT grający skrajnie techniczny prog metal, a którego członkowie mocno udzielali się np. w Satyricon i Borknagar. O takie coś chodzi?
To jest fajny przykład, do tego mieli łączący oba te światy projekt Lunaris, o którym kiedyś założyłem temat.
Yare Yare Daze
2112
świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 27-12-2010, 10:41

Re: PRE DEATH/BLACK MUZYCY OTWARCI NA NOWOCZESNĄ EKSTREMĘ

11-12-2023, 20:18

Geezer Butler i jego G/Z/R, w mniejszym stopniu Halford i 1ka Fight, ładnie panowie w lata 90 weszli.
ODPOWIEDZ