Nostalgia czasów niedawnych

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10149
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:37

tomaszm pisze:
12-01-2024, 22:35
Czego to pożar? NMP w Dabrowie Górniczej?
Ktoś najprawdopodobniej podpalił drzwi do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej! Czy była to zemsta za niedawną aferę na parafii z udziałem księży i domniemanego pracownika seksualnego?

https://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/ ... c1-9461885
Die Welt ist meine Vorstellung.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8068
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:38

Ale tam w obrębie archidiecezji były jeszcze 2 inne pożary w zeszłym roku. Znacznie większe.
olgims
w mackach Zła
Posty: 979
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:45

Bloodcult pisze:
12-01-2024, 22:28
Medard pisze:
12-01-2024, 22:15
Bloodcult pisze:
12-01-2024, 22:04

Przecież w samej tylko Kanadzie (gdzie jak wieść niesie wszyscy są uśmiechnięci) w ciągu jednego tylko roku - 2021 - podpalono i zniszczono więcej kościołów niż w Norwegii w latach 90. Tak więc drodzy black metalowcy - w porównaniu z tęczowym lewactwem to wy pizdeczki jesteście :D
Akurat w Dąbrowie Górniczej podpalają:

Obrazek
Może śmigiełko podpalił :D
nie mój rejon
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:45

Medard pisze:
12-01-2024, 22:37
tomaszm pisze:
12-01-2024, 22:35
Czego to pożar? NMP w Dabrowie Górniczej?
Ktoś najprawdopodobniej podpalił drzwi do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej! Czy była to zemsta za niedawną aferę na parafii z udziałem księży i domniemanego pracownika seksualnego?

https://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/ ... c1-9461885
Dziwne te zainteresowania. Jak nie gaśnicami, to teraz pożarami.
28.04.2024
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8068
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:47

Ja to robię zawodowo. Więc proszę się ten tego:)
olgims
w mackach Zła
Posty: 979
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:48

A to u tych braci orgiastnykow się fajczy :D
to pewnie płomienna męska miłość na zakrystii
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8068
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

12-01-2024, 22:55

Acha.

W temacie. Czasy są na pewno inne. Jest jedna rzecz za która na pewno nie tęsknie. Zastanawianie się jadąc na koncert czy człowiek nie wróci z obitym ryjem i przed kim tym razem trzeba będzie spierdalać. Z punktu widzenia młodzieńca to nie było fajne......wręcz zajebiscie chujowe ,że człowiek ledwo naciułał na bilet na taką metalmanię i zastanawiał się czy w ogóle wejdzie na koncert czy gdzieś nie zostanie skrojony przez ekipy z Szczecina czy Grudziądza.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 01:54

U mnie to będzie przede wszystkim zanik sklepów muzycznych i degrengolada Empiku.
Do takiej Dziupli na przykład zaglądałem przynajmniej ze dwa razy w miesiącu, pisałem o tym już kiedyś na forum. Wszystko stamtąd lepiej smakowało. To miejsce emanowało jakąś trudną do zdefiniowania aurą (nie, nie chodzi o stęchliznę). Ileż ja tam kasy zostawiłem, ile czasu spędziłem...
Empik ze świątyni kultury, na które to miano zasługiwał dwadzieścia i więcej lat temu, zamienił się w jakiś tani ekwiwalent wiejskiego odpustu - "kup pan świeczkę zapachową i czekoladę mamy w promocji, a może kubeczek lub t-shirt ze śmiesznym nadrukiem? Mamy też trzypłytowy składak best of disco z pola 1991-2011". Kiedyś się jeździło co piątek po szkole i spędzało tam po dwie godziny, a teraz wpada parę razy w roku zajrzeć do kilku tytułów prasowych i kupić nowego Musicka.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10607
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 10:05

Gore_Obsessed pisze:
14-01-2024, 01:54
U mnie to będzie przede wszystkim zanik sklepów muzycznych i degrengolada Empiku.
Do takiej Dziupli na przykład zaglądałem przynajmniej ze dwa razy w miesiącu, pisałem o tym już kiedyś na forum. Wszystko stamtąd lepiej smakowało. To miejsce emanowało jakąś trudną do zdefiniowania aurą (nie, nie chodzi o stęchliznę). Ileż ja tam kasy zostawiłem, ile czasu spędziłem...
Empik ze świątyni kultury, na które to miano zasługiwał dwadzieścia i więcej lat temu, zamienił się w jakiś tani ekwiwalent wiejskiego odpustu - "kup pan świeczkę zapachową i czekoladę mamy w promocji, a może kubeczek lub t-shirt ze śmiesznym nadrukiem? Mamy też trzypłytowy składak best of disco z pola 1991-2011". Kiedyś się jeździło co piątek po szkole i spędzało tam po dwie godziny, a teraz wpada parę razy w roku zajrzeć do kilku tytułów prasowych i kupić nowego Musicka.
Cholera, czuje, ze wywolujesz ducha Konopnickiego, hehe. Ale to prawda - malo czego brakuje mi tak bardzo jak sklepow, w ktorych mozna ,,pogrzebac", nie tylko za muzyka, ale tez ksiazkami, komiksami, czy po prostu fajnym tanim szajsem. Ostatnio zobaczylem na allegro ze kasete sprzedaje jakis sklep z Krakowa, znalazlem go na mapie, szedlem tam pol godziny w deszczu, po czym jak doszedlem, to sie okazalo, ze zamkniete, a w srodku gole sciany. Tym samym w Krakowie nie ma juz chyba takiego sklepu, gdzie mozna by kupic kasete z metalem. Grzebanie troche mi ratuje Sklad Taniej Ksiazki, ktore wciaz sa tanie i jest ich na tony, to zawsze wielka przyjemnosc zanurzyc sie tam, chociaz tez mam wrazenie, ze niektore tytuly widze tam od wielu, wielu lat...
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3114
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 11:39

Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:11

gelO pisze:
14-01-2024, 11:39
Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Też tęsknię, świetne to było. Pamiętam do dzisiaj jak jako szczyl pojechałem do wielkiego marketu do pobliskiego, większego miasta (niewielkiego, ale dla mnie wtedy to było jak Warszawa) i odsluchiwalem na stanowisku "St. Anger" :D
Pierwsza moja konfrontacja z "ezoteryką" ekstremalnego metalu była w sklepie muzycznym u mnie w mieście jak oglądałem tę półkę z kasetami i jarałem się tymi nierozczytywalnymi logami myśląc "co to za dziwne gówno, o co chodzi". Ciekawość jaką to wzbudziło sprawiła, że słucham już metalu od 25 lat i go gram z 15-20. Vader był szokiem jak usłyszałem to w wieku 10 lat około. Brzmiało to jak nic co wcześniej słyszałem.
Ostatni raz jak pamiętam bycie obslinionym w takim wielkim sklepie muzycznym było w takim olbrzymim Saturnie w Hamburgu przy dworcu centralnym - całe piętro tylko z muzyką, pamiętam że mieli nawet Ofermod. Drugi to jak byłem w Los Angeles w tym kultowym sklepie Amoeba Records, gdzie muzycy na YT udzielają wywiadów. Dużo fajnych pozycji, była nawet półeczka z noise/power electronics. Ceny niestety wysokie, ale musiałem wziąć parę CD.
Brakuje mi strasznie w PL takich sklepów, w Berlinie można jeszcze takie ustrzelić, w WWA jak jestem to odwiedzam ten Hey Joe czy jakoś tak. Ciekawe czy są jeszcze jakieś inne. Byłem kiedyś jeszcze w jednym w pobliżu Alei Jerozolimskich bodajże, dużo rocka progresywnego tam było. Mogłem pomylić ulicę, bo słabo znam topografię Warszawy.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5315
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:12

A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:24

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:12
A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Kiedyś koleś mi oddał całą stertę Metal Hammerow i mocno to czasopismo ukształtowało mój gust muzyczny, szczególnie przypadały mi do gustu typy Arka Lercha. Dzięki niemu dowiedziałem się o istnieniu Antigamy, której do dzisiaj obowiązkowo kupuje każdy nowy album. Propsował też takie rzeczy jak Misery Index, pamiętam entuzjastyczną recenzję bodajże jedynki Hate Eternal i dużo ogólnie grindu i death metalu.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5315
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:29

Żeby zaoszczędzić to ja kupowałem swego czasu Tylko Rocka a kolega MH. I się wymienialiśmy. Zresztą, gdy świeży numer pojawiał się w kioskach, to było prawie święto. Moja babcia dawała mi kieszonkowe, a ja je wydawałem na prasę. Niektóre recenzja czy wywiady to znam na pamięć.😉 Fajne czasy 👍
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:48

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:29
Żeby zaoszczędzić to ja kupowałem swego czasu Tylko Rocka a kolega MH. I się wymienialiśmy. Zresztą, gdy świeży numer pojawiał się w kioskach, to było prawie święto. Moja babcia dawała mi kieszonkowe, a ja je wydawałem na prasę. Niektóre recenzja czy wywiady to znam na pamięć.😉 Fajne czasy 👍
Teraz mi się przypomniało, że u mnie w pokoju wisiały wycinki z sesji zdjęciowej Vital Remains "Dechristianize" bo był wywiad z którymś z nich w MH po premierze płyty. Obsrałem gacie jak tę płytę usłyszałem.

Obrazek

Obrazek

Te foteczki.
Nawet kupiłem sobie koszulkę z okładką tej płyty na jakiejś kolonii w Zakopanem :lol: Był kiedyś taki fajny sklep muzyczny na Krupówkach.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1800
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 12:56

Sgt. Barnes pisze:
14-01-2024, 12:12
A teraz Media Markt nawet nie ma stoisk z muzyką...Jak byłem na studiach w Szczecinie, to w poniedziałek nie miałem już praktycznie kasy na życie, bo wszystko wydałem w Rock Boxie na kasety czy CD 😉 No i Metal Hammery czy inne Morbid Noizzy😉
Są jeszcze jakieś większe sieciówki z muzyką pomijając empiki? Kilka lat temu kupowałem w saturnie, chyba już ktoś przejął te sklepy.
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 15:40

I kamp med kvitekrist
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 16:08

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-01-2024, 10:05
Cholera, czuje, ze wywolujesz ducha Konopnickiego, hehe. Ale to prawda - malo czego brakuje mi tak bardzo jak sklepow, w ktorych mozna ,,pogrzebac", nie tylko za muzyka, ale tez ksiazkami, komiksami, czy po prostu fajnym tanim szajsem. Ostatnio zobaczylem na allegro ze kasete sprzedaje jakis sklep z Krakowa, znalazlem go na mapie, szedlem tam pol godziny w deszczu, po czym jak doszedlem, to sie okazalo, ze zamkniete, a w srodku gole sciany. Tym samym w Krakowie nie ma juz chyba takiego sklepu, gdzie mozna by kupic kasete z metalem. Grzebanie troche mi ratuje Sklad Taniej Ksiazki, ktore wciaz sa tanie i jest ich na tony, to zawsze wielka przyjemnosc zanurzyc sie tam, chociaz tez mam wrazenie, ze niektore tytuly widze tam od wielu, wielu lat...
A jednocześnie cholerną Żabkę masz na każdym rogu. Ja mam CZTERY w promieniu 300 metrów od domu. Pojebane. Za to księgarnia niedługo będzie jak Yeti - ktoś podobno gdzieś kiedyś widział. Jest Bonito, ale to nie do końca to.
gelO pisze:
14-01-2024, 11:39
Nawet taki Media Markt jak wchodził do Polski to był raj płytowy (przynajmniej lubelski). Kilka stanowisk odsłuchowych, tony płyt po taniości. Szkoda, że wtedy było się biednym uczniakiem i trzeba było wybierać czy kupić jakąś nowość za 29,99 czy np. CD Kat za 9,99. Kata kasety się miało, więc wygrywały nowości :)
Tak było. Mniej więcej 20 lat temu to był niezły wypas. Zresztą Empik też - do tej pory pamiętam takiej rzeczy jak debiut Cianide czy split Profanatica/Masacre. Wchodziłeś z ulicy i miałeś takie rzeczy na wyciągnięcie ręki. Teraz sprowadzasz sobie z drugiego końca kuli ziemskiej i płacisz jak za zboże.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14319
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 16:30

empik w domach centrum miał całe pieterko z CD, nie chciało się wychodzić a teraz szkoda gadać :roll:
Gore_Obsessed pisze:
14-01-2024, 16:08
A jednocześnie cholerną Żabkę masz na każdym rogu. Ja mam CZTERY w promieniu 300 metrów od domu. Pojebane.
no to niezle ;) ja sobie sprawdziłem na mapie to mam 8 ale w promieniu 1,2 km ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Nostalgia czasów niedawnych

14-01-2024, 17:50

Przypomniał mi się Traffic na Brackiej. Robiło sie zakupsy. Nie raz. Co nie zmienia postaci, że jbć nostalgie.
28.04.2024
ODPOWIEDZ