STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Które wino smakuje lepiej po latach?

A Blaze in the Northern Sky
18
50%
Worship Him
18
50%
 
Liczba głosów: 36
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6678
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

05-02-2024, 19:05

Wiadomo jaki status ma dwójka Darkthrone. Pierwszy pełniak z norweskim black metalem, a po latach wyniesienie na ołtarze jakby ten album zapoczątkował te rzekomą druga fale black meatu (ale czy była pierwsza?). Z drugiej strony album, który wyszedł niema rok wcześniej. Album, który nie siada się z przerobionych utworow death metalowych. Album, który w 100% powstał jako Black metal. Album, który ma wszystko co miała później Norwegia.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 473
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

05-02-2024, 22:34

Już "under the Sign..." ma wszystko, co nagrywała później Norwegia. Tak na marginesie. Co do starcia, cóż, dwa wspaniałe, wielkie albumy w rownym stopniu wizjonerskie, co zapatrzone w klasykę, każda na swój sposób. Samael poznałem jako pierwszy, być może to był mój pierwszy kontakt z prawdziwym BM (bo Kata czy czwórki Bathory nie liczę), dwie pierwsze strasznie katowałem, to było coś więcej niz po prostu fajne metalowe płyty, było coś fanatycznego i NA SERIO w tej muzyce, przynajmniej tak ja wtedy odbierałem. Dziś wracam już tylko do debiutu, który z biegiem lat zyskuje. Wspaniałe plugastwo, atawistyczny rzyg, po którym zaczela się równia pochyła, aż do całkowitego skurwienia tego zespołu. A "A blaze..."? Nie będę kalał słowami tego NIEWYSŁOWIONEGO daru od północnych Bogow. Mogę jedynie w milczeniu zagłosować na nich w sondzie XD
tabaluga
rozkręca się
Posty: 81
Rejestracja: 07-08-2017, 16:05

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

05-02-2024, 22:50

głos na masters hammer ritual
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4048
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

05-02-2024, 23:26

Starcie patafianów.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1290
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

05-02-2024, 23:37

KKK pisze:
05-02-2024, 22:34
Już "under the Sign..." ma wszystko, co nagrywała później Norwegia. Tak na marginesie.
Te zdanie bardzo fajnie brzmi, ale obawiam się, że jest zbyt dużym uproszczeniem. Bo na próżno tam szukać religijnych zagrywek, dysonansów, czy chociażby tego vibe'u, który cechował Grymyrk Tapes. Oczywiście na Blaze też tych rzeczy nie ma, ale to inna sprawa. Moim zdaniem te demówki stanowiły podwaliny do tego co było później!

Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 473
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

06-02-2024, 00:11

Anzhelmoo pisze:
05-02-2024, 23:37
KKK pisze:
05-02-2024, 22:34
Już "under the Sign..." ma wszystko, co nagrywała później Norwegia. Tak na marginesie.
Te zdanie bardzo fajnie brzmi, ale obawiam się, że jest zbyt dużym uproszczeniem. Bo na próżno tam szukać religijnych zagrywek, dysonansów, czy chociażby tego vibe'u, który cechował Grymyrk Tapes. Oczywiście na Blaze też tych rzeczy nie ma, ale to inna sprawa. Moim zdaniem te demówki stanowiły podwaliny do tego co było później!

Miało swój wkład, oczywiście, ale to żadne PODWALINY. Podwalinami to były BATHORY, HH/CF i kilka innych, a nie jakiśtam znaczący bo znaczący, ale w gruncie rzeczy epizodyczny, w porównaniu z w/w Thorns. Ja rozumiem Twoje srogie fanbojstwo, ale nke czarujmy. Już wspomniany wyżej MH miał tutaj większy wkład.
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 484
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

06-02-2024, 00:32

Samael jest jak pop, Darkthrone to metal.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3626
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

06-02-2024, 08:34

Głos na Darkthrone.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6678
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: STARCIE TYTANÓW: A Blaze in the Northern Sky VS Worship Him

06-02-2024, 08:44

Dla uściślenia "Grymyrk" ukazało się dwa miesiące po debiucie Samael.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ