O "kulcie" słów kilka

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
O.D.I.N.
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 01-06-2006, 08:54

01-02-2007, 14:29

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
generalnie mam w dupie wiekszosc populacji, sa jednak zespoly ktore powinny miec okreslone grono odbiorcow. [/quote]
Tak mnie jeszcze naszło: jeśli z zespołem jest wszystko w porządku nic mu nie zaszkodzi. Miła muzyczka budzi zainteresowanie "przypadkowych" słuchaczy, ale takie ANGELCORPSE, BOLT THROWER, BLASPHEMY, AUTOPSY czy SADISTIK EXEKUTION to doskonałe przykłady, że "światło dzienne" nie zaszkodzi jeśli się go nie obawiasz. Gdyby te zespoły miały stać się popularne wśród internetowych kultowców już dawno by to nastąpiło, a przecież "nie chowają/nie chowały się po jaskiniach". Te kapele nie działają na romantyczne i wrażliwe serduszka niedzielnych metalowców - cały sekret. Nie zmieniłby tego nawet kontrakt z Sony i trasa z Jennifer Lopez - jedynym rezultatem byłaby gigantyczna wtopa finansowa wydawcy.
"Elitarne" grono słuchaczy uzyskane dzięki limitowaniu wydawnictw i tego typu rzeczom to gówno nie elita. [/quote]



tak sie sklada za kazda z tych wymienionych przez ciebie grup a zwlaszcza Bolt Thrower czy Autopsy to KULT a ich plyty (vinyle)schodza nieraz za bardzo gruba kase....czegos im jeszcze brakuje??? chyba tego zeby MTV ich gralo - ale sam dobrze wiesz ze w przypadku "kultu" tego typu rzeczy nie maja znaczenia
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

01-02-2007, 16:17

[quote][i]Wysłane przez O.D.I.N.[/i]
tak sie sklada za kazda z tych wymienionych przez ciebie grup a zwlaszcza Bolt Thrower czy Autopsy to KULT a ich plyty (vinyle)schodza nieraz za bardzo gruba kase....czegos im jeszcze brakuje??? chyba tego zeby MTV ich gralo - ale sam dobrze wiesz ze w przypadku "kultu" tego typu rzeczy nie maja znaczenia [/quote]
Nie zrozumiałeś mojego posta w ogóle. Po co ja się produkuję?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
NW.
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 11-07-2006, 11:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

03-02-2007, 17:15

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
Tak mnie jeszcze naszło: jeśli z zespołem jest wszystko w porządku nic mu nie zaszkodzi. Miła muzyczka budzi zainteresowanie "przypadkowych" słuchaczy, ale takie ANGELCORPSE, BOLT THROWER, BLASPHEMY, AUTOPSY czy SADISTIK EXEKUTION to doskonałe przykłady, że "światło dzienne" nie zaszkodzi jeśli się go nie obawiasz. Gdyby te zespoły miały stać się popularne wśród internetowych kultowców już dawno by to nastąpiło, a przecież "nie chowają/nie chowały się po jaskiniach". Te kapele nie działają na romantyczne i wrażliwe serduszka niedzielnych metalowców - cały sekret. Nie zmieniłby tego nawet kontrakt z Sony i trasa z Jennifer Lopez - jedynym rezultatem byłaby gigantyczna wtopa finansowa wydawcy.
"Elitarne" grono słuchaczy uzyskane dzięki limitowaniu wydawnictw i tego typu rzeczom to gówno nie elita. [/quote]

i tu sie mylisz, moze po prostu nie znasz zbyt wielu cwokow sluchajacych zacnej muzyki.
Obrazek
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2610
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

04-02-2007, 13:17

Trochę z innej beczki. Nie zauważyliście na Allegro wysypu "pierwszych wydań" z Century Media? Sprawdziłem dokładnie płyty z Century Media i co? Otóż skurwesyny powydawali wznowienia, ale na płycie jest data (np. na drugim Samaelu) 1992.Okładka różni się minimalnie logiem i krojem czcionki, podobie wygląda sprawa z innymi starymi ich płytami np. Tiamat, Unleashed itd. Zatem nie można mieć pretensji do sprzedających, że wznowieniez 2005/6 sprzedają jako pierwsze wydanie. Na płycie jest tylko taka informacja Century Media 1992. Wznowienie można rozpoznać jedynie po adresie mailowym i stronie www. A jak starszym osobom wiadomow w 92 roku coś takiego jak adres mailowy nie istniało, no chyba, że w Nasa. Zachowajcie czujność!
Varg
rozkręca się
Posty: 36
Rejestracja: 27-02-2005, 19:51

05-02-2007, 22:06

[quote] No właśnie. Każdy potwierdzi(no może większość), żę np. Altras Of Madness to kult jak sam skurwesyn, a rar żaden! [/quote]

To zależy: jak chcesz mieć pierwsze tłoczenie na CD lub LP przygotuj się na wyskoczenie z ok. 100 PLN minimum :)
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

08-02-2007, 22:15

Przeczytałem cały temat i chyba cała dyskusja zobczyła mocno z pierwotnego toru.

Cóż, nie wincie ludzi za to że za jakąś płytę przepłacają, tylko daltego że to jakiś blackmetalowy kult (no, może jeśli chodzi o ludzi takich jak czarna666, znana chyba kazdemu kto przgląda allegro - nie dość że drogo kupuje, słowa "kult" urzywa częściej niż ja "kurwa" to jeszcze opycha po zawyżonych cenach) mocno limitowany i w ogole chujowy. Cóż, nieraz się zdażało że płyty jeszcze dostępne jeszcze w różnych distrach znacznie drożej schodziły na allegro (dwókrotnie drożej...).

Co to w ogole za pierdolenie - jak 500 sztuk i chujowe to na pewno drogo zejdzie. W takim razie polski WAR powinien osiągać niebotyczne ceny! Cóż, po prostu musi zadziałać prawo popytu i podaży, a w przypadku allegro - zadziałać upór (często debilizm i niewiedza), oraz chwilowy przypływ kasy kupujcego. Żadna naprawde chujowa płyta nie zrobi szału macicy tylko dlatego że jej limit jest niewielki. Pozatym jeśli ktoś to wydał - a przedewszystkim - nagrał to znaczy że jednak komuś to się podoba. Więc czemu nie miała by się znaleźć druga taka osoba?

Fakt, faktem... czasami (albo częściej) ludzie napalają się na jakiś syf ale nie wiem co ma tutaj do rzeczy limit... czemu w takim razie demówki od zespołów nie śmigają za niebotyczne ceny? Zazwyczaj zespół nie rozsyła tego więcej jak kilkadziesiąt, no sto, naprawde góra dwieście sztuk.

Dobra koniec, pierdolenia - Maria Konopnicka, zaiste piękny post (wiesz który), naprawde mam to samo! Jak ktoś mi coś przegra, a nie raczy nawet kawałków spisać to po prostu nie chce mi się tego słuchać, leży gdzieś i nawet nie wiem gdzie... SODOMOUSE, nie przesadzaj tak z MOURNING, na szczęscie mozna to dostać, na szczęście Lod Out wydało to jeszcze na kaseicie... to jest dopiero kult!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

10-02-2007, 04:56

Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek w tym temacie postawił tezę, że "limit automatycznie robi kult".
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
NW.
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 11-07-2006, 11:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

10-02-2007, 16:35

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek w tym temacie postawił tezę, że "limit automatycznie robi kult". [/quote]

ty czesto robisz podobnie, stawiajac teze ze limit automatycznie robi elite, ktora sam gardzisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-02-2007, 01:52

Niestety nieuważnie czytałeś moje posty.

Dla mnie limity to tylko i wyłącznie wiocha. Sam mam tego trochę, ale się nie podniecam, bo niby czym? Wkurza mnie za to, że jeśli coś się z tymi płytami stanie bardzo trudno będzie mi dorwać kolejne egzemplarze. Gówno i tyle.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

11-02-2007, 02:45

Dziwny człowiek żeś panie Super Moderator since 17.02.06 i też dość dziwnie się tłumczysz. Jak to coś się stanie z płytami? Coś z płytami dzieje się tak nieczęsto że można tę ewentualność pominąć (no chyba że po przesłuchaniu płyy rzucasz nią po okolicy to co innego).
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-02-2007, 02:48

[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
Dziwny człowiek żeś panie Super Moderator since 17.02.06 i też dość dziwnie się tłumczysz. Jak to coś się stanie z płytami? Coś z płytami dzieje się tak nieczęsto że można tę ewentualność pominąć (no chyba że po przesłuchaniu płyy rzucasz nią po okolicy to co innego). [/quote]
Płyta zawsze może gdzieś zginąć, albo się uszkodzić i problem gotowy, bo coś ukazało się "w duchu undergroundu" w 217 egzemplarzach. Nie mogę pójść do sklepu i po prostu kupić kolejnej.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
NW.
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 11-07-2006, 11:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

11-02-2007, 15:05

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
Płyta zawsze może gdzieś zginąć, albo się uszkodzić i problem gotowy, bo coś ukazało się "w duchu undergroundu" w 217 egzemplarzach. Nie mogę pójść do sklepu i po prostu kupić kolejnej. [/quote]

z tego co pamietam, to mowiles ze tylko raz porysowala ci sie plyta, jak wracales z koncertu i do tego dziala.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

11-02-2007, 18:53

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
[quote][i]Wysłane przez Czesław[/i]
Dziwny człowiek żeś panie Super Moderator since 17.02.06 i też dość dziwnie się tłumczysz. Jak to coś się stanie z płytami? Coś z płytami dzieje się tak nieczęsto że można tę ewentualność pominąć (no chyba że po przesłuchaniu płyy rzucasz nią po okolicy to co innego). [/quote]
Płyta zawsze może gdzieś zginąć, albo się uszkodzić i problem gotowy, bo coś ukazało się "w duchu undergroundu" w 217 egzemplarzach. Nie mogę pójść do sklepu i po prostu kupić kolejnej. [/quote]

W małych nakładach (do 1000 sztuk) wychodzą i tak bardzo podziemne rzeczy, zazwyczaj nie ma sensu tłoczyć więcej, bo i tak nie zejdzie. Taki znany i lubiany na całym świecie BESTIAL MOCKERY jak zejdzie w 5000 egzemplarzach to jest coś że ja pierdole.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

11-02-2007, 21:11

[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
z tego co pamietam, to mowiles ze tylko raz porysowala ci sie plyta, jak wracales z koncertu i do tego dziala. [/quote]
Tak, ale możliwość zawsze istnieje. Zresztą taśmy mi po prostu ginęły.

Tak jak Maria napisał, chyba bałbym się tego słuchać. Nawet nie "chyba" - na pewno. Z tej właśnie przyczyny nie słucham "Fallen Angel Of Doom". Album który uwielbiam, album dla mnie totalny, a nie słucham go, bo taśma jest na wykończeniu i boję się, że padnie. 150 złotych na CD nie mam. Mogliby zrobić reedycję (byle nie tak wsiową jak ta ostatnia "Oath Of Black Blood").
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

12-02-2007, 08:15

A i dobrze, BLASPHEMY to nie dla ciebie.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

12-02-2007, 11:31

Bo?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
NW.
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 11-07-2006, 11:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

12-02-2007, 15:48

[quote][i]Wysłane przez Gore_Obsessed[/i]
[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
z tego co pamietam, to mowiles ze tylko raz porysowala ci sie plyta, jak wracales z koncertu i do tego dziala. [/quote]
Tak, ale możliwość zawsze istnieje. Zresztą taśmy mi po prostu ginęły.

Tak jak Maria napisał, chyba bałbym się tego słuchać. Nawet nie "chyba" - na pewno. Z tej właśnie przyczyny nie słucham "Fallen Angel Of Doom". Album który uwielbiam, album dla mnie totalny, a nie słucham go, bo taśma jest na wykończeniu i boję się, że padnie. 150 złotych na CD nie mam. Mogliby zrobić reedycję (byle nie tak wsiową jak ta ostatnia "Oath Of Black Blood"). [/quote]

ok, skoro jest na wykonczeniu to najwyzej, wykoncz juz ja do konca, i tak jej nie uratujesz. NWN! ma zrobic reedycje FAOD ale niestety musze cie zasmucic bo podobno tylko na winylu hehe.
reedycji OOBB akurat nie uwazam za wsiowa, digipack jak digipack..

w moim przypadku zaczyna padac z calej kolekcji dopiero jedna tasma i to dzieki 'wizycie u kumpla'. jak padnie to i tak mam ja na cd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

12-02-2007, 15:55

[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
NWN! ma zrobic reedycje FAOD ale niestety musze cie zasmucic bo podobno tylko na winylu hehe.[/quote]
To znani fetyszyści. :)
[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
reedycji OOBB akurat nie uwazam za wsiowa, digipack jak digipack..[/quote]
Dla mnie tragiczna. Te kolory... jakby przedszkolak kredkami świecowymi pobazgrał.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
NW.
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 11-07-2006, 11:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

12-02-2007, 16:07

zazwyczaj reedycje sa tragiczne, jedynie kilka wytworni 'zna sie na rzeczy'. mi najlepiej OOBB sluzy na kasecie z MG.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

12-02-2007, 17:51

[quote][i]Wysłane przez NW.[/i] NWN! ma zrobic reedycje FAOD ale niestety musze cie zasmucic bo podobno tylko na winylu hehe.[/quote]

Moment i bedzie wyprzedane, a potem bedzie kosztować jak VON na LP i się skończy.

[quote][i]Wysłane przez NW.[/i]
mi najlepiej OOBB sluzy na kasecie z MG. [/quote]

To samo tutaj.
ODPOWIEDZ