Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

09-01-2013, 21:03

A to zależy, mogą Ci przyjąć w autoryzowanym punkcie albo w maszynie. Instrukcja jest bardzo jasna w tym drugim przypadku i każdy w miarę myślący sobie poradzi z tym w mig :-)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

09-01-2013, 21:24

Więc trzeba spróbować, bo teraz nie wiadomo jak poczta zaliczy wysyłkę. Dziś udało mi się jeszcze rzutem na taśmę gabarytem A wysłać, ale było troszkę jęczenia :-)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 15:13

Lykantrop pisze:A to zależy, mogą Ci przyjąć w autoryzowanym punkcie albo w maszynie. Instrukcja jest bardzo jasna w tym drugim przypadku i każdy w miarę myślący sobie poradzi z tym w mig :-)
Chyba ze naciska wyswietlacz, a nie ekran dotykowy. :D
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 16:00

Panowie nie pamietam ktos sie chwalil ze ma rodzine na poczcie.Pytanie dotyczy przepisow nowych.Przyjaciolka u ktorej chcialem wyslac plyte ostrzegla mnie ze jesli zginie bedzie problem z reklamacja.Jak to jest na prawde?
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 16:04

tzn jaki problem z reklamacją ? ( abstrahując od tego, że na poczcie jest zawsze problem z reklamacją ... ;)
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
aniola
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 19-07-2011, 15:06

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 16:08

ze wyslano nie list tylko np.plyte
Awatar użytkownika
__________
zaczyna szaleć
Posty: 210
Rejestracja: 28-02-2011, 16:54
Lokalizacja: z ID

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 17:38

aniola pisze:Panowie nie pamietam ktos sie chwalil ze ma rodzine na poczcie.Pytanie dotyczy przepisow nowych.Przyjaciolka u ktorej chcialem wyslac plyte ostrzegla mnie ze jesli zginie bedzie problem z reklamacja.Jak to jest na prawde?
ja robię na poczcie, płytę najlepiej wysłać listem poleconym priorytetowym, bądź ekonomicznie zwykłym ale poleconym, przesyłka jest wtedy monitorowana, a jak priorytetowym to jeśli nie dotrze do 3 dni roboczych włącznie to możesz reklamować
До свидания Mother Fuckers
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 17:50

Czesław pisze:Jaja, proszę państwa, z pocztą, to się teraz zaczną.

Raz, że polecone zwyczajnie podrożały - no weź wyślij jedną zwykłą płytę w kopercie bąbelkowej, czy innym zabezpieczeniu - z miejsca gabaryt B.
Dlaczego gabaryt B?
Przeciez zgodnie z opisem na stronie Poczty gabaryt A to list wielkosci koperty A4 i grubosci do 2 cm, wiec jedna plyta miesci sie w takim gabarycie, ba - nawet 4 plyty by sie zmiescily ukladajac 2x2.
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 18:09

Ale nigdy nie masz pewności, czy pani z okienka nie powie, ze to B, bo ciężko przechodzi przez jej miarkę. Sam tak miałem.
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 18:13

__________ pisze:
aniola pisze:Panowie nie pamietam ktos sie chwalil ze ma rodzine na poczcie.Pytanie dotyczy przepisow nowych.Przyjaciolka u ktorej chcialem wyslac plyte ostrzegla mnie ze jesli zginie bedzie problem z reklamacja.Jak to jest na prawde?
ja robię na poczcie, płytę najlepiej wysłać listem poleconym priorytetowym, bądź ekonomicznie zwykłym ale poleconym, przesyłka jest wtedy monitorowana, a jak priorytetowym to jeśli nie dotrze do 3 dni roboczych włącznie to możesz reklamować
A jak z tą reklamacją płyt wysłanych jako listy zamiast paczek?
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 18:54

gelO pisze:Ale nigdy nie masz pewności, czy pani z okienka nie powie, ze to B, bo ciężko przechodzi przez jej miarkę. Sam tak miałem.
Znaczy sie trzeba bedzie teraz drzec koty z pania w okienku o kazdy list wiekszy niz standardowa koperta (rozmiar pocztowkowy), bo za przeproszeniem pierdole zeby przeplacac za list tylko dlatego, ze ktos ma takie widzimisię.
Poza tym rozmiary (gabaryty) sa jasno okreslone, wiec cos tu kurde jest nie halo.
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
__________
zaczyna szaleć
Posty: 210
Rejestracja: 28-02-2011, 16:54
Lokalizacja: z ID

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 19:55

Bezdech pisze:
__________ pisze:
aniola pisze:Panowie nie pamietam ktos sie chwalil ze ma rodzine na poczcie.Pytanie dotyczy przepisow nowych.Przyjaciolka u ktorej chcialem wyslac plyte ostrzegla mnie ze jesli zginie bedzie problem z reklamacja.Jak to jest na prawde?
ja robię na poczcie, płytę najlepiej wysłać listem poleconym priorytetowym, bądź ekonomicznie zwykłym ale poleconym, przesyłka jest wtedy monitorowana, a jak priorytetowym to jeśli nie dotrze do 3 dni roboczych włącznie to możesz reklamować
A jak z tą reklamacją płyt wysłanych jako listy zamiast paczek?
Generalnie to wygląda tak: nie mówisz co było w środku - mówisz tylko wartość - nie więcej niż 190 zł - bo tyle maksymalnie możesz otrzymać z powodu zgubienia [oczywiście jako nadawca - nie odbiorca].
Jak powiesz większą sumę to dostaniesz zwrot nie większy niż 190 albo nic - zależy od widzimisię naczelnika
za spóźnienie nic szczególnego nie otrzymasz - za to listonosz będzie jebany z kasy.
До свидания Mother Fuckers
Awatar użytkownika
Bezdech
weteran forumowych bitew
Posty: 1470
Rejestracja: 21-12-2010, 10:43

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-01-2013, 20:41

Git, dzięki.
They told them not to fear, they couldn't be prepared
Then came the day that not a single soul was spared
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

12-01-2013, 12:57

__________ pisze:
Bezdech pisze:jak z tą reklamacją płyt wysłanych jako listy zamiast paczek?
Generalnie to wygląda tak: nie mówisz co było w środku - mówisz tylko wartość - nie więcej niż 190 zł - bo tyle maksymalnie możesz otrzymać z powodu zgubienia [oczywiście jako nadawca - nie odbiorca].
Jak powiesz większą sumę to dostaniesz zwrot nie większy niż 190 albo nic - zależy od widzimisię naczelnika
za spóźnienie nic szczególnego nie otrzymasz - za to listonosz będzie jebany z kasy.
Wiesz, moja babcia nie musi pracowac na poczcie zebym wiedzial lepiej:
1. maksymalna kwota wartosci nie jest wyrazona w taki sposob jak mowisz, ale powiedzmy umownie ze mozna taka przyjac
2. jesli w poleconym bedzie cos innego niz druki/dokumenty/ksiazki to za perfidne zniszczenie mlotkiem, zagubienie etc nie dostaniesz nic, bo wyslajac towar niezgodny z regulaminem nie masz podstawy do reklamacji
3. jedyna droga zeby miec podstawe do reklamacji to wyslanie paczki lub listu poleconego z deklarowana wartoscia lub upierac sie ze wyslana zostala np. ksiazka

Dla przykladu wyglada to tak:
polecony 350-1000g gabaryt b - 6,95 / priorytet 9,30
polecony 350-1000g gabaryt b z wartoscia 50 zl - 7,95/ 10,30
paczka do 1000g gab a - 9,50 / prio 11

Sprawdzilem tez jak jest z poleconymi za granice. Tam na szczescie przy nieduzych wartosciach kosztow nie zmienia znaczaco. Najbardziej w pizde jednak dostali milosnicy kartek i listow zagranicznych, sorry ale kurwa w Europie zachodniej wyslanie kartki/listu wewnatrz kontynentu to 75 eurocentow, a w Polsce 4,60 zl, to chyba jednak cos jest nie w porzadku.

Ktos tam pisal ze wysylajac plyte cd miesci sie w gabarycie A, facet, nie wiem jak pakujesz swoje przesylki, ale sama sugestia, ze w maksymalnych 2 cm zmiescilbys 4 cd mowi już aż za dużo...

Sorry za brak polskich znaków, ale mi się kurwa nie chce.
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

12-01-2013, 14:08

Czesław pisze:Ktos tam pisal, ze wysylajac plyte cd miesci sie w gabarycie A. Facet, nie wiem jak pakujesz swoje przesylki, ale sama sugestia, ze w maksymalnych 2 cm zmiescilbys 4 cd mowi już aż za dużo...
To min. ja pisalem, ze 1 cd bez problemu zmiesci sie w gabarycie A. Wczoraj wlasnie wysylalem i bez gadania pani w okienku przyjela CD zapakowane w babelkowa koperte o wymiarach 27,5 cm x 20 cm jako gabaryt A, wiec tu nie gadaj, ze jest inaczej. Zreszta nie tylko ja to potwierdzalem, dodatkowo zagadalem o te gabaryty i pani pokazal taka swoja urzedowa miareczke i kopertka przeslizgnela sie przez ta "szparke" bez problemu.
Co do tych 4 Cd to przegialem palke, faktycznie 2 CD a obok 2 nastepne plus obwiazanie ich stretchem i koperta bąbelkowa to bedzie wiecej niz gabaryt A, ale w sumie przed tymi zmianami nigdy sie nie zastanawialem nad gabarytami, bo mi panie przyjmowaly bez problemu i sie o wymiary nie burzyly, a jak juz tam sobie lizyly to ich sprawa, ja zawsze bylem happy.
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

12-01-2013, 16:22

Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje mi się że gabaryt A był nieco bardziej tolerancyjny dla grubasów, niż obecnie. Wczoraj na poczcie za zwykły list zapłaciłem niemal dokładnie to samo, co jeszcze 2 tygodnie temu za taki sam, tyle że polecony.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

16-01-2013, 20:58

Gabaryt A jeszcze do niedawna by spokojnie z dwadzieścia dobrze opakowanych CD pomieścił.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

18-03-2013, 11:07

Dzisiaj zbulwersowałem troche pania na poczie, poniewaz pani chciała mi list o gabarycie A zaliczyc jako gabaryt B. Ja uprzejmie stwierdziłem, ze to jest gabaryt A, a jak mi nie wierzy to może zmierzyc go swoją miareczką, która ma na wyposarzeniu. Suma sumarum pani powiedziała tak: "A niech będzie A, a jak ktos ma czas mierzyc listy to niech sobie mierzy" :)
Tak więc warto "walczyć z systemem" heheh
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

23-12-2013, 18:38

Musze pochwalić PP. W piątek koleś wysłał mi płytę zwykłym poleconym (fakt, że przed 15.00), no więc myślę - pewnie po nowym roku dotrze, a tu dzisiaj w skrzynce leży:)
'Come the Blessed Madness'
Arisowicz
w mackach Zła
Posty: 788
Rejestracja: 27-06-2009, 01:48

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

24-12-2013, 13:08

Też ich pochwalę - zakup w niedzielę, płyta wysłana wczoraj, dziś rano znalazła się już u mnie.
ODPOWIEDZ