Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 19:02

Ja kiedyś reklamowałem moją wysyłkę do Meksyku bo 2 tygodnie nie dochodziła, to z poczty dostałem wyjaśnienia po... pół roku z których wynikało że mogę dostać tam za nią kołu 100 zł, co mnie urządzało bardzo jak wartość paki była dużo większa. Na szczęscie na parę miesięcy przed tym zanim poczta się obudziła, to ja już dostałem potwierdzenie że gość odebrał pakę.

Polska -> Meksyk 2,5 miesiąca
Meksyk -> Polska 2 tygodnie
Cykomaton
starszy świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09-05-2008, 09:30

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 19:29

mnie jakos na szczescie to wszystko omnilo...chociaz znajomy z poznania mial dostac jakis limitowany winyl pg.99 no i listonasz wkladal go do skrzynki az do skutku, z winyla za duzo nie zostalo...pani na poczcie kiedys przyznala ze listy wysylane za granice docieraja szybciej niz te wyslane w kraju do innego miasta...jedyny sposob na omijanie tego to jak ktos juz powiedzial, nie zamawianie w okresie swiatecznym..
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 21:01

Jeszcze jedna mała uwaga- poproś kolesia z Niemiec by to on próbował odzyskać paczkę. Nie minęło jeszcze zbyt wiele czasu, więc potencjalnie towar może leżeć jeszcze w sortowni, a PP potrafi zdziałać cuda, jeśli kontrahent z zagranicy upomni się o swoje.
Osobną kwestią jest koleś, który wystawia akurat Twój towar. Jeśli jest to ciągle jedna i ta sama osoba nie jest problemem zgłosić to do organów ścigania. Jeden zbieg okoliczności można zrozumieć, w przypadku większej ilości można poprosić o sprawdzenie pacjenta.
A i jeszcze jedno- sortownię i jej kierownika odwiedź osobiście- współczynnik "uczynność" +100.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 21:03

skuteczny jest też telefon z prasy :lol: :lol: :lol: :lol:
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 21:13

Wiesz, że pisząc powyższego posta przez chwile o tym myślałem? :lol:
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 22:59

Drone pisze:Zginęła mi ostatnio paka z płytami z Southern Lord, 4 miesiące minęły i nic. 10 plyt.
no nie mów mi, że jakiś tam pocztowiec ci striborgi podpierdolił hehehehe :lol:
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 23:06

Scaarph pisze:
Drone pisze:Zginęła mi ostatnio paka z płytami z Southern Lord, 4 miesiące minęły i nic. 10 plyt.
no nie mów mi, że jakiś tam pocztowiec ci striborgi podpierdolił hehehehe :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 23:27

Większość przesyłek dostarcza mi kurier, płace zawsze przy odbiorze i nie mam z pocztą żadnych problemów. Listy/paczki ekonomiczne, polecone itd. też no problem, wszystko dochodzi średnio w 2 dni.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

10-12-2008, 23:37

u mnie to samo... nie zdażyło się mi już w chuj lat żeby zginęło mi cokolwiek co szło do Puław - a płacę zawsze z góry i przesyłki idą każdego rodzaju - może to kwestia posiadania skrzynki pocztowej - może takich paczek na rozdzielni nie tykają..? :)

za to przesyłki, które idą do mnie z albo do Lublina potrafią zniknąć, albo wlec się np. 3 tygodnie - jak znam życie to ktoś po drodze w pocztowym łańcuszku ma po prostu burdel - może jak wybudują u nas wreszcie nową rozdzielnię na Felinie to sytuacja się poprawi
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 09:02

Olo pisze:u mnie to samo... nie zdażyło się mi już w chuj lat żeby zginęło mi cokolwiek co szło do Puław - a płacę zawsze z góry i przesyłki idą każdego rodzaju - może to kwestia posiadania skrzynki pocztowej - może takich paczek na rozdzielni nie tykają..? :)
jesli chodzi o skrzynke pocztowa to swego czasu sam taka sobie zalozylem bo znajomi, ktorzy pracuja na poczcie powiedzieli mi w prost, ze tak jest "bezpieczniej" niz gdy "grube" (zwlaszcza te nie rejestrowane) listy sa adresowane na adres domowy, dlaczego tak niby jest to nie wiem, po prostu uslyszalem ze P.O. Boxy sa "bezpieczniejsze", byc moze na sortowni taki ktosik pomysli ze skoro kolo ma boxa to pewnie nie bez przyczyny i moze zaczac dochodzic jak mu zaczna listy ginac i wola tego nie ruszac...
inna kwestia jest uczciwosc ludzi pracujacych na poczcie, wiadomo, ze wsrod pocztowcow nie wszyscy maja "czyste rece" i jak ktos ma pecha to trafi na takiego farfocla, ktoremu do rak cudze listy sie kleja i qupa...
Hello darkness, my old friend
wolf

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 09:29

tydzien temu w środę wysłałem paczke do Austrii,dzisiaj rano odbieram telefon a to urzędniczka ktora odbierała ową paczkę dzwoni i mowi do mnie ,ze bardzo przeprasza ale podała mi do wypełnienia druk krajowy w związku z czym paczkę zwrócono z rozdzielni a ja jestem proszony abym się pofatygować do nich w celu ustalenia co dalej .Czyżby nasze urzędniczki uznawały ,ze skoro jestesmy w UE to taka Austria nie jest juz krajem obcym tylko jednym z regionow Polski? :?
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 09:53

Jezeli sie nie myle, to ebay nie dopuszcza uzytkownikow co maja skrzynke pocztowa (po.box) na poczcie. Tylko adres domowy musi byc, wiec niestety odpada taka opcia:(
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 10:22

Maleficio pisze:Jezeli sie nie myle, to ebay nie dopuszcza uzytkownikow co maja skrzynke pocztowa (po.box) na poczcie. Tylko adres domowy musi byc, wiec niestety odpada taka opcia:(
podobnie jak allegro - ale co innego adres rejestracji a co innego adres wysyłki
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Brązowy Jenkin
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 09-07-2004, 10:35

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 10:23

Problemy z PP miałem rzadko, czasem jakieś pudełko się rozjebało, ale generalnie przesyłki tak zwykłe jak i polecone dochodziły bez problemu. Ostatnio zaginęły gdzieś splity Gortal/Centurion na linii Francja-Polska. Ale skoro Żabojad wysłał je zwykłym ekonomicznym to nic dziwnego...
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 17:05

Czy PO BOX jest płatny ?
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 18:00

No - no, czy no - nie ?
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2406
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 18:05

No no. Pare lat temu coś mnie naszło że pytałem na poczcie - jakoś naście czy kole 20 złych babka gadała, nie wiem jak teraz to wygląda.
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 18:20

Jeśli jednorazowa opłata - zakładam jutro. Jeśli cykliczna - co rok, to pomyślę ale raczej tak. Jak raz na miesiąc to niech spierdalają.

Heh, w sumie obiecuje sobie zrobienie pieczątki od paru miesięcy, średnio raz na tydzień - jak na poczcie wypisuję potwierdzenia nadań :D
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2406
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Hokus pokus - znikło ! czyli potyczki z Pocztą Polską

11-12-2008, 18:30

Pieczątkę to luz, se jednorazowo zrobisz i > pare lat posłuży, a z tą opłatą za skrytkę najlepiej jak się wypytasz u siebie na poczcie, mi się wydaje że to miesięcznie miało być, ale sprawdź osobiście, bo na stronie piszą, że to różnie wychodzi:
http://poczta-polska.pl/Pomoc/?P=SkrytkiPocztowe
ODPOWIEDZ