Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

07-04-2010, 19:35

Maria Konopnicka pisze: Obrazek

Gwiazdorska obsada, szumne zapowiedzi - początkowo miał to wydać Mystic albo Morbid Noizz, stanęło na tym, że ostatecznie na kasecie wypuścił Metal Mind, co oznaczało, że trzeba było za nią zapłacić ok. 16 tys zł a nie 10 tys. zł. Jakże żałuję, że wówczas nie korzystałem na tyle z dobrodziejstw internetu by móc tę muzykę zweryfikować przed zakupem. Ten album był jak wielkanocna wydmuszka - kolorowy, efektowny, ale lekki i pusty w środku. Tylko jeden utwór do mnie trafił (chyba stronie B kasety z takim wyrazistym, długo powtarzanym riffem) - poza tym okrutne rozczarowanie, może obojętność w najlepszym razie, ale o zachwytach nie mogło być mowy. Tymczasem album zebrał entuzjastyczne recenzje, przewinął się w podsumowaniach roku - a zdaje się, że aktualnie zespół (teraz pod nazwą The Kovenent) odgrywa go na koncertach w całości. Dla mnie zupełne nieporozumienie - bo jedyną ich rzeczą wartą uwagi był Animatronic , który oceniam przynajmniej dwa oczka wyżej.
pewnie o ten chodzi, też mi się podobał:



a w temacie, kiedy indziej ;)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Anthropophagus
w mackach Zła
Posty: 739
Rejestracja: 15-04-2006, 22:00
Lokalizacja: Kondominium Rosyjsko-Niemieckie pod Żydowskim zarządem powierniczym

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 19:52

Maria Konopnicka pisze:jedyną ich rzeczą wartą uwagi był Animatronic , który oceniam przynajmniej dwa oczka wyżej.
Bez jaj. Jedyną rzeczą wartą uwagi jest "In Times Before The Light". No i demo / promo. Animatornic jest mega gównianym disco-post BM syfem. Totalna wieś.
Skaut pisze: a w temacie, kiedy indziej ;)
:wink:
"Dla mnie to jest naród zesrany a nie naród wybrany".
- Piotr Rybak
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

07-04-2010, 20:02

To ma być odbrązawianie?
Odbrązawianie bohaterów to by było, jakbyśmy MORBID ANGEL spuścili w kiblu, a nie jakichś prywatnych faworytów Wardzały z lat szczenięcych... To, to brązowe było, jest i będzie, ale nie o materiał mi chodzi, tylko o kolor :D
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 20:30

To już bardziej do tematu by Emperor pasował.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

07-04-2010, 20:35

grot pisze:To już bardziej do tematu by Emperor pasował.
no, zwłaszcza dw pierwsze krążki. Dodałbym Limbonic Art.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

07-04-2010, 20:51

grot pisze:To już bardziej do tematu by Emperor pasował.
Emperor - jak najbardziej. Zresztą już dawno razem z Dronem prowadziliśmy w różnych tematach akcję odbrązawiania Emperora.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 20:56

Kiedys poszlismy grac z chlopakami w pilke na lace, i jeden nagle sie schlylil i mowi, ze znalazl pieczarki. Okazalo sie, ze to nie pieczarki tylko psie gowna, ktore tak dlugo lezaly w trawie az sie staly biale. Tak czy siak zatem, gowno pozostanie gownem niezaleznie od koloru.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2392
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: Re:

07-04-2010, 21:06

Drone pisze:Nie wiem, czy wystarczająco skuteczną. Gdyby EMPEROR pozostał przy dwóch ostatnich płytach, wszystko byłoby ok. Ale te początki były straszliwe.
w sensie obecnie je źle oceniasz, czy wogóle dla Ciebie to nic ciekawego nie było?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:06

Z takich pozycji to jeszcze Witchery by chyba pasował. W prasie laurki temu wystawiano, wszędzie wywiady, reklamy wyjebane na całe strony, w recenzjach pismaki orgazmów dostawały... a jak skonfrontowałem takie "Symphony for the Devil" to czułem się jak ten nomad mający o suchym pysku Saharę pokonać. Kolejny argument przemawiający za tym, że All-Star-Bands to gówna, z których bata nie ukręcisz.

W sumie szkoda czasu na takie dywagacje. Jak ktoś wyżej zauważył, klocem coś było dawniej i wątpliwe, by po 10 latach wykiełkowały na tym kwiatki. Albumów takich jest od chuja pana, w sumie to pewnie i jakaś połowa "top albumów" Metal Hammer'a czy Mystic Art plasuje się do tego tematu, ale wymieniać je sensu nie ma.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
DCI Hunt

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:11

Możecie sobie zrobić liste kapel grających symfoniczny black metal i ja tu wkleić, bo nawet te najlepsze brzmia dziś pretensjonalnie. Ja akurat mam to w dupie - taki 'In The Nightside Eclipse' to dla mnie wciąż monument i raczej nim pozostanie, choć doskonale słyszę jak bardzo okrutnie czas obszedł się z tą ich 'symfonicznością'.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re:

07-04-2010, 21:14

longinus696 pisze:
grot pisze:To już bardziej do tematu by Emperor pasował.
Emperor - jak najbardziej.
Jesli rozpatrujemy 2 pierwsze PEŁNE płyty, to jak najbardziej. Mam je na półce, "Anthems..." zaraz po kupnie było dla mnie majstersztykiem, płyta 11/10, geniuszem, a teraz jak słyszę te klawisze i pretensjonalną symfonikę, to mnie z leksza mdli. Od czasu do czasu posłucham, ale chyba bardziej ze względu na sentyment. Natomiast pierwszego demo, Ep i splitu z Enslaved bardzo lubię posłuchac, również nie za często, ale lubię.

I tak wogóle to mnie ten zespół pasuje bardziej do "Zdezaktualizowało się" niż tutaj, ale co tam.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2392
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:16

Conflagrator pisze:Możecie sobie zrobić liste kapel grających symfoniczny black metal i ja tu wkleić, bo nawet te najlepsze brzmia dziś pretensjonalnie. Ja akurat mam to w dupie - taki 'In The Nightside Eclipse' to dla mnie wciąż monument i raczej nim pozostanie, choć doskonale słyszę jak bardzo okrutnie czas obszedł się z tą ich 'symfonicznością'.
no ja mam podobnie, choć z drugiej strony dziwi mnie fakt, jak mocno jebany jest przez niektórych "Prometheus - The Discipline of Fire & Demise", który jest wg mnie bardzo solidnym/zajebistym krążkiem;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:21

plucie na emperor jest żenujące.drone to chyba robi z nudów, może na KUL-u akurat przerwę mają semestralną.
początki emperor stawiam na równi z początkami darkthrone.no prawie.
może w ramach odbrązawiania emperor przeprowadźmy odbrązawianie drona.chyba by mu sie to przydało z powodu języka , który głęboko trzyma w dupie co poniektórym.
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:24

Drone pisze: Ale te początki były straszliwe.
debiutancki miniLP to wciąż kawał solidnej, ZŁEJ muzy, co byś tam sobie pod nosem nie pier***ił. już kiedyś pisałem, że ta same utwory na "In the Nightside Eclipse" nie są tak lodowate jak na wspomnianym krążku
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re:

07-04-2010, 21:25

longinus696 pisze:
grot pisze:To już bardziej do tematu by Emperor pasował.
Emperor - jak najbardziej. Zresztą już dawno razem z Dronem prowadziliśmy w różnych tematach akcję odbrązawiania Emperora.
Anthems to the Welkin At Dusk i IX Equilibrium to w moim odczuciu wciaz plyty co najmniej bardzo dobre i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej hehe..
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:26

boroowa pisze:
Drone pisze: Ale te początki były straszliwe.
debiutancki miniLP to wciąż kawał solidnej, ZŁEJ muzy, co byś tam sobie pod nosem nie pier***ił. już kiedyś pisałem, że ta same utwory na "In the Nightside Eclipse" nie są tak lodowate jak na wspomnianym krążku
Otóż to, ale chodzi o miniLP czy EP "Emperor"? Mnie do dzisiaj ciary przechodzą jak słyszę "Night of the Graveless souls". W ogóle wymienianie w tym temacie Emperor to jakieś nieporozumienie.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

07-04-2010, 21:26

boroowa pisze:
Drone pisze: Ale te początki były straszliwe.
debiutancki miniLP to wciąż kawał solidnej, ZŁEJ muzy, co byś tam sobie pod nosem nie pier***ił. już kiedyś pisałem, że ta same utwory na "In the Nightside Eclipse" nie są tak lodowate jak na wspomnianym krążku
o to to.
Coś tam było! Człowiek!
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:27

dokładnie tak jest.te kawałki lepiej brzmią na mini.zło w czystej postaci.black metal w czystej postaci.
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:31

Lykantrop pisze:
boroowa pisze:
Drone pisze: Ale te początki były straszliwe.
debiutancki miniLP to wciąż kawał solidnej, ZŁEJ muzy, co byś tam sobie pod nosem nie pier***ił. już kiedyś pisałem, że ta same utwory na "In the Nightside Eclipse" nie są tak lodowate jak na wspomnianym krążku
Otóż to, ale chodzi o miniLP czy EP "Emperor"? Mnie do dzisiaj ciary przechodzą jak słyszę "Night of the Graveless souls". W ogóle wymienianie w tym temacie Emperor to jakieś nieporozumienie.

ja mam przy cosmic keys :)
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Odbrązowiamy bohaterów czasów minionych

07-04-2010, 21:46

Drone pisze:
kakademona pisze:plucie na emperor jest żenujące.drone to chyba robi z nudów, może na KUL-u akurat przerwę mają semestralną.
początki emperor stawiam na równi z początkami darkthrone.no prawie.
może w ramach odbrązawiania emperor przeprowadźmy odbrązawianie drona.chyba by mu sie to przydało z powodu języka , który głęboko trzyma w dupie co poniektórym.
Dam ci dobrą radę: wypierdalaj.

jesteś wujkiem dobra rada? zezłościło cie ,że nikt nie podjął chujowego wątku o sraniu na emperor?
napisz o tym jakieś wypracowanie.
ODPOWIEDZ